Да дам ли на гоогле да индексира стотици хиляди страници?

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

Понеже имам 1 сайт, който има МНОГО страници, но са с еднакво съдържание, само имената на хората са разлини, и не съм ги сложил тези страници в Sitemapa..

Какво бихте ме посъветвали? Ако им дам това, ще са около 300-400 хиляди страници. в тези страници има писани текстове, на някой места са доста, на някой места са много малко. Повечето от страниците се различават само с различните имена на потребителите, които са използвали.

Ще го счете ли за дублирано съдържание? дали ще му харесат толкова страници?

Поздрави,
Симеон
 
От: Да дам ли на гоогле да индексира стотици хиляди страници?

Шансовете са, че няма да хареса, но има и вероятност за това, че може и да хареса. Пробвай с 500 първо, след това сложи още 1000 и анализирай резултата.
 
От: Да дам ли на гоогле да индексира стотици хиляди страници?

Ти луд ли си??? Бас ловя, че няма да забележи :wink:
 
От: Да дам ли на гоогле да индексира стотици хиляди страници?

Ти луд ли си??? Бас ловя, че няма да забележи :wink:
Кое няма да забележи? Линковете ли ?
 
От: Да дам ли на гоогле да индексира стотици хиляди страници?

Казах го шеговито. Няма шанс да не забележи. Не само че забелязва такива неща, ами даже ако имаш само един текст в сайта ти и си го копирал от друг сайт ще забележи. Не само че ще забележи, ами ще направи изследване точно какъв е процента на дублиране. Ако текста го има в няколко различни сайта всички сайтове ще бъдат забелязани. Тоест ако сега го индексира и след време някои го копне то пак ще го забележи и ще сметни и твоето (старо индексираното) и новото за дублирани и ще даде превес на домейна с по - добри показатели. За 300k страници няма да има и 5 еднакви и ще спре да индексира, па ти ако щеш и милиони страници слагай в сайтмапа. Само ще дадеш явен сигнал за ръчна проверка на сайта или в най - добрия случай някои пингвин.
 
От: Да дам ли на гоогле да индексира стотици хиляди страници?

Това потребителски профили ли са? Ако да - няма причина да имаш проблеми, ако системата ти е масов CMS. Гугъл не е прост, няма да си каже това са повтарящи се страници. Ще си каже - това са потребителски профили. Но защо си ги крил до сега? А и дори да си ги крил мислиш ли, че не са индексиране вече и без линковете в сайтмапа?
 
От: Да дам ли на гоогле да индексира стотици хиляди страници?

Системата е изцяло Custom. Текстовете не са дублирани от други сайтове, измисляни са от нас. Някой са по-дълги, някой са минимални.
Самия текст представлява <име на потребител, или име на човек, на латиница или кирилица, различни> И текст от нас..

Примерно ние сме задали 200 текста, и тези 200 текста се цъкат от 10 000 човека. Това ще направи 200те текста да се ротатират на тези 10 000 души.. Като всяка страница ще представлява 1 ротитаран текст от 200те + името на потребителя, което е задал за проверка.

За това казвам, че ще са дублирани текстовете.. както и някой имена може също да са дублирани.

Не съм ги скрил текстовете, просто не съм ги добавил в сайтмаповете. Мога да ги добавя и да ги предоставя на гоогле на куп.
 
От: Да дам ли на гоогле да индексира стотици хиляди страници?

Виж дали са индексирани чрез site:tvoqsait и ако са не ти трябва да ги добавяш в мапа. Ако не са индексирани и при тази информация, която даде - аз не бих го пуснал това да се вижда.
 
От: Да дам ли на гоогле да индексира стотици хиляди страници?

Въйййй това ако те надушат такъв бан ще ти пляснат, че никога няма да ти го оправят. Такъв спам чрез сайтмапа никакъв шанс да влезне в гугъл или да се класира!!! Просто ще бъде по явна молба за бан.
 
От: Да дам ли на гоогле да индексира стотици хиляди страници?

Ти и без да му ги даваш ще ги индексира. Единствено има шанс да не ги индексира ако няма никакви вътрешни връзки към страниците, демек са тотално скрити и не може да бъдат достигнати по никакъв начин.
 
Ммм, не е добра идея според мен. Ако изсипеш толкова много дублирано съдържание на сайта си, ще постарана доста. Ако страницата е с дублирано над 50% (а дори и по-малко) съдържание, Google си я води за копирана. За това всичко трябва да минава определена граница, а най-добре ще е да е над 90%. :) Отделно може да минат и като някакви доруей страници, които определено са в черния лист на Google и наказания за сайтове, притежаващи ги, не се пестят. :) Отделно - толкова много страници да избухаш на веднъж (опеделено трябва да е на порции), ще се сметне пак за спаминг, но това може да се отиграе, както казах на порции. Но качеството на контента мисля, че е основен проблем тук. :)
 
От: Да дам ли на гоогле да индексира стотици хиляди страници?

По-добре да не му ги показвам изобщо тези страници в сайтмапа и това е.. той така или иначе, никога няма да ги индексира толкова хиляди страници..
 
Re: От: Да дам ли на гоогле да индексира стотици хиляди страници?

По-добре да не му ги показвам изобщо тези страници в сайтмапа и това е.. той така или иначе, никога няма да ги индексира толкова хиляди страници..
Ще, но бавно. :) Но, такива страници няма да са в помощ на целия сайт. Повярвай ми, по-добре е да индексира уникално и качествено съдържание, отколкото нещо, което дори няма и да ти прави трафик, а само ще те забие. ;)
 
От: Да дам ли на гоогле да индексира стотици хиляди страници?

Дори да не са в sitemap-a пак могат да бъдат индексирани. Друг е въпросът, че Google няма да иска да го прави, защото са доста и хабят ресурс. Обмислял ли си да ги направиш noindex, follow? По думите ти разбирам, че няма как да са със уникално съдържание и че се дублират вътрешно, а аз съветвам всеки да избягва такива неща, особено в големи размери.
Нека и другите да си кажат мнението, но за мен решението е noindex, follow на тази страници, които биха донесли повече вреди отколкото ползи. : )
 

Горе