Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Е разбира се, че ме тровят, тебе не те ли тровят? Или ти сигурно си в някакъв извънземен гугъл?

Да бе, ама мисълта ми беше - има домейни на кирилица, няма да спрат да съществуват (продават се). Има google, който си класира сайтове на принцип, който можеш да разбереш, ако експериментираш яко. Има и други търсачки. Съответно имаш два варианта: да ползваш това, което от първо лице виждаш, че работи. Или да хващаш мухъл, четейки глупостите от WSO и други подобни. Не ме разбирай погрешно. В момента не съм нито защитник, нито противник.

Интересно ми беше кое храниш:

- това, че google бута второкласни домейни на кирилица с боклучаво съдържание нагоре
- това, че някой експлоатира този вид домейни
- или това, че не поддържаш идеята да ги ползваш за оптимизация
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Disclaimer: имам редица домейни на кирилица - защото работи и защото работи добре!
Disclaimer 2: Не ползвам SAPE и почти не ползвам други платени линкове!

Мнението ми е, че от IDN домейните няма нужда, нито има нужда от нещоси.БГ или сходно, но моето мнение няма голямо значение. Фактите са, че тези домейни се класират по-добре, по-бързо и по-лесно и за това ги ползвам.

Извод: докато Google не промени тежестта им в алгоритъма ще бъдат евтино и популярно решение. Иначе и мен ме дразнят!
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

- това, че google бута второкласни домейни на кирилица с боклучаво съдържание нагоре
- това, че някой експлоатира този вид домейни
- или това, че не поддържаш идеята да ги ползваш за оптимизация

Първото ме дразни най-много :)
Второто> пак ме дразни, защото съм и потребител и се налага често да търся неща, пък попадам на сателити боклуци все по-често
-Не ме дразни, че не поТдържам идеята, даже съм горд с това.

В тая тема не говоря като оптимизатор, а като потребител.
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

на мен най много ми пречи фактът, че във файърфокс кирилизираните домейни излизат по следния начин: http://xn----7sbaalbeer6b6afkbbbtnklni.net/ и понякога трябва да се върнеш до google за да разбереш името на сайта
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Същото е и с ИЕ6 който го ползвам за ръчна проверка на СЕРПА
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Те и сайтовете за обяви трябва да ги забранят в серпа ама на...
не че нямам 15-сетина обаче ми е писнало при търсене на каквото и да е първите две страници да са сайтове за обяви :)
а за кирилицата да
и аз имам няколко кирилски домейни и се ползват точно за това за което казваш :)
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

За какво да се чувстваш зле? Домейните на кирилица вървят чудесно. Друг е номера, че дразнят...
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Няма да се махнат, в това бъди сигурен ... :wink:

иначе има и полезни сайтове с домейни на кирилица
 
От: От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

иначе има и полезни сайтове с домейни на кирилица

Тъй ли? И я ни покажи тук десетина, че да видим тия полезни сайтове, ама такива дето нямат 100 изходящи вътре.
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Имам въпрос - защо казвате, че домейните на кирилица се ползват за сателити, а не за основни сайтове?
Излиза че хората има някаква причина поради която да ги ползват само за сателити, но каква е тя?
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Сигурно щот е много неудобно да пишеш ресторантсофия.com в браузъра.
Да не говорим, че във файърфокса се чете като xn--80ajktdcjchege2a9m.com и доста клиенти нямат идея къде се намират в момента.
Ако е фирмен сайт не върви да го изтипосаш на визитката.
Е те таквиз прозаични причини
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Ще ви предложа един сайт, моя, пък вие преценете какъв е:
вискяр.com
Привърженик съм на кирилицата. При това на БДС клавиатура. Още ме е яд на кухите глави в БАН, които породиха всякакви кодировки, изродчето флекстайп и цялата шльокавица! Мога да разкажа и за исландския език по времето на уин95. Възхитих им се!
Реших да си правя сайт за това което върша. Естествено, кратки думи, подходящи - йок! Тази дума на латиница не ми харесва как изглежда. А това е псевдонима, с който станах известен в тази общност. Не помня точно как, но видях, че може домейн на кирилица. УРА!!! Исках и разширение .bg, но цената ми се видя "лееееко" завишена. На .eu нещо запецнах. И така стана .com. За моя огромна изненада, с почти готова индекс страница и празна следваща (нетърпението, мисля е разбираемо :wink: ) се видях горе на втора страница по име на сайта! Вече бях чел няколко спора (научих що е то СЕО и за какво аджеба служи) дали гугъл бута и доколко домейни на кирилица, но явно от хора, дето не бяха виждали такъв домейн. За мен нещата вече бяха ясни. Сега вече си знам ключовата дума, по която най-много ме намират, и съм си взел .com и .net с нея. :beer:
AlanFort, напълно те разбирам! Положил си огромен труд, както и всички като теб, и изведнъж се оказва, че отивайки на гарата, влака е заминал. Аз също бих избеснял! Знам какво е труд, независимо какъв. Ценя своя труд много, както и на всеки потрудил се.
Промяна на правилата в движение е много гадна ситуация. Но срещу правило не се рита. Чудя се, че все още не са изкупени много полезни думи.
Ако се занимавах със СЕО и имах пари бих вложил доста в домейни на кирилица. Едно за сателити, второ за продажба. Работя с Хром, поглеждам се и в други браузъри. Рано или късно всички ще изписват ясно домейните на кирилица. Пропускате Русията, Казахстан, Малките братя, Сърбия, че и Монголия. Може да има и още. Пазар на домейни огромен - който го овладее, може да ходи на екскурзия до Луната даже! 8)
Бизнеса ми е насочен към България и смятам да се възползвам максимално от предлаганите условия.

Онзи ден жена ми измръзна да чака час и половина маршрутка. Оказа се, че има ново разписание, през три часа, а не през 30 минути, защото шофьорите напуснали. Ето ви промяна на правилата в движение. Не е чак толкова рядко срещано явление.

Ако те засърби между краката, не го режеш, а го чешеш...
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

От гугльо кога ще се усетят и ще пуснат няколко подли душици да обърнат отвсякъде тоя наш глупав серп и да махнат ръчно малумните кирилици, които са нищо повече от линкферми и сателити. Много голяма грешка да пускат домейн на кирилица тия регистранти, пък да не говорим колко се прееба серпа - направете си тест с няколко фирмени ключови думи и вижте топ 50 - за какви лайна става навъпрос, просто не е истина. И по-зле ще стане ако не се вземат някакви крайни мерки срещу тия извращения. На мен ми писна да търся нещо и да ми намират само шитнати малумни кирилици дето линкват в захлас някой утрепан фирмен сайт.

Кой нормален човек би си помислил, че домейн на кирилица би бил полезен за нещо друго освен фермичка и сателитка? Да не говорим, че обикновения потребител не вижда къде е влязъл ако тоя дето е напраил сайта не е бутнал в хедъра САЙТА.КОМ като h1 или х2.

И последно - 100% от тия домейни и сайтовете вътре не са направени да задържат потребителя вътре, а да го изкарват към някой тъп сайт > за КАЧЕСТВО ЛИ ГОВОРИМ???

Гугъл следва логиката на нещата:
- когато отидеш в българска библиотека, коя книга ще вземеш първо - КНИГАТА КОЯТО ТЪРСЯ или KNIGATA KOIATO TARSIA;
- нормално е да се даде предимство на написаното на роден език;
Светът непрекъснато се променя, и да се оплакваш от това полза няма, ако не искаш да изостанеш трябва да се промениш и ти.
Клиента иска да купи конкретен продукт и му е все едно как се казва сайта.
Това, че попадаш на утрепан фирмен сайт, означава че тази фирма не разбира от уеб дизайн, но не означава ,че не си разбират от работата.

Термина Сателитен сайт е лишен от смисъл, защото е невъзможно да направиш сайт които да кръжи около друг сайт. Всеки сайт си е сам за себе си.
Както всички сегашни модели на Мерцедес, не са сателитни модели на първият модел Мерцедес.
 

Горе