Двор за пикник

Да, благодаря! Аз вече започнах да си мисля, че само на мен ми е хрумнала тази идея... пък не се имам за идейна личност.

То има ли нещо, дето да не е измислено вече?

Тука една изтекла обява на подобна идея..

 
А, да. Тази и аз я гледах тия дни. Ама защо е изтекла, дали са се отказали?

Неем идея.

Тука си е активна офертата:
 
Дотука всичките бизнес планове тръгват от идеята за 3-то поколение софийски хипохондрик, който даже не знае от коя страна да захапе краставицата ако му се сервира цяла.
 
Дотука всичките бизнес планове тръгват от идеята за 3-то поколение софийски хипохондрик, който даже не знае от коя страна да захапе краставицата ако му се сервира цяла.
Ок айде от мен да мине.
Неделни курсове по рисуване на открито с чаша вино и класическа музика.
Вдигнахме ли левъла ?

Сега е тренд, някакви занимавки с деца на такива места сред природата за да се откъснат от компютрите и телефоните и да научат нещо
 
Говорим за 700 квадрата, които на всичкото отгоре са терасирани. За мен още тук приключиха нещата.

Ако граничи с общинска гора или хубава поляна, това би вдигнало шанса, но и там опираме до денивелацията. Кога последно видя някой, който не е хардкор баир-будала, да си прави пикник на наклонен терен, или пък да си заведе децата да търчат на такова място, а не дай си боже да се наложи да ги гони...

ПП: това става само да направиш някаква виличка алпийски тип и да ограничиш движението до 1 изкачване (до софрата) и 1 слизане. За стационарни тюфлеци, изкушили се да хапнат и пийнат докато се радват на пейзажа. И препоръчително кенефът да е на същата надморска височина като масата.
 
...и уби всякакъв дух и ентусиазъм, като запрати предприемачеството в меозоя, а прагматизма на пиедестал :)
Сега вече разбираш ли защо буча в НЕРЕАЛНИТЕ теми, в т.ч и за големите БАЛОНИ, а вие тук ме разпредприемачвате яко, Блинки се сърди, засегнатите - мразят 😛;)
 
Говорим за 700 квадрата, които на всичкото отгоре са терасирани. За мен още тук приключиха нещата.

Ако граничи с общинска гора или хубава поляна, това би вдигнало шанса, но и там опираме до денивелацията. Кога последно видя някой, който не е хардкор баир-будала, да си прави пикник на наклонен терен, или пък да си заведе децата да търчат на такова място, а не дай си боже да се наложи да ги гони...

ПП: това става само да направиш някаква виличка алпийски тип и да ограничиш движението до 1 изкачване (до софрата) и 1 слизане. За стационарни тюфлеци, изкушили се да хапнат и пийнат докато се радват на пейзажа. И препоръчително кенефът да е на същата надморска височина като масата.
Щом има партида за ток, явно е имало вила на времето.
Но както споменах по-горе, 30 киловата ФЕЦ. Тъкмо ще им носи парички колкото един апартамент под наем да дават и тъкмо няма да се занимават след на някой задника да търчат, пък и обяви да пускат и тнт.
 
Говорим за 700 квадрата, които на всичкото отгоре са терасирани. За мен още тук приключиха нещата.

Ако граничи с общинска гора или хубава поляна, това би вдигнало шанса, но и там опираме до денивелацията. Кога последно видя някой, който не е хардкор баир-будала, да си прави пикник на наклонен терен, или пък да си заведе децата да търчат на такова място, а не дай си боже да се наложи да ги гони...

ПП: това става само да направиш някаква виличка алпийски тип и да ограничиш движението до 1 изкачване (до софрата) и 1 слизане. За стационарни тюфлеци, изкушили се да хапнат и пийнат докато се радват на пейзажа. И препоръчително кенефът да е на същата надморска височина като масата.
Точно такава е идеята. Хората да идват, да си направят кефа и да се търкулнат по склона до София.
 
Последно редактирано:
Аз продължавам да се ровя. Отдавна е измислено

Давай снимки на двора, да та оплюем набърже и да продължаваш натам, че са застоя с таа идея :D
 
Давай снимки на двора, да та оплюем набърже и да продължаваш натам, че са застоя с таа идея :D
Ох, тази седмица не успях да отида, другата също няма да мога, та чааак по-другата, ако имам късмет, ще направя снимки и ще ви ги покажа.
 
Ох, тази седмица не успях да отида, другата също няма да мога, та чааак по-другата, ако имам късмет, ще направя снимки и ще ви ги покажа.

Ох, докат са наканиш ши изтървеш хайпа на градинските партита...
 
Не се занимавай с глупости. За тея пари където ще вдигнеш кенеф и барбекю, купувай едни слънчеви панели и направи един ФЕЦ
С тази си идея постоянно трябва да се поичства, подържа и т.н. Посещението ще ти е 3-4м в годината макс. На дали, като удариш черата за загубеното време и разходи ще ти излезе сметката.
 
Посещението ще ти е 3-4м в годината макс
Точно същия времеви интервал е и производството на ел. енергия от слънцето. Колко пари ще трябва да вложи във въпросния фец и след колко време евентуално ще се мине на печалба? Отговорът е прост: тамън може ще избиеш инвестицията и цялата система ще си е изпяла песента.

Според мен и двете идеи са доста куци - подчертавам според мен. :)
 
Не се занимавай с глупости. За тея пари където ще вдигнеш кенеф и барбекю, купувай едни слънчеви панели и направи един ФЕЦ
С тази си идея постоянно трябва да се поичства, подържа и т.н. Посещението ще ти е 3-4м в годината макс. На дали, като удариш черата за загубеното време и разходи ще ти излезе сметката.
И да си орезиля хубавия двор... Не ми се ще.
 
Точно същия времеви интервал е и производството на ел. енергия от слънцето.
Точно, само 3-4 месеца няма от 12

Колко пари ще трябва да вложи във въпросния фец
Около 30 000 лв

след колко време евентуално ще се мине на печалба?
Няма и 3 години, понеже има вече мястото

ще избиеш инвестицията и цялата система ще си е изпяла песента.
25 години гаранция им дават

За 8 месеца (може и повече зависи от времето) това, което изкарва, ако се сметне на годишна база и то след разходи и данъци се пада същото, като приход от апартамент на стойност от 250 000 лв или над 1000лв на месец
 
Последно редактирано:
това, което изкарва,
Имаш предвид да продава произведеното в мрежата? В Испания така ги излъгаха, та хората се набутаха със заеми, след което държавата им каза ''сори, пийте една студена вода - не купуваме''. Викаш у нас са по-добре уредени нещата? Питам, не споря.

Около 30 000 лв

Човек с излишни 30К дали ще мисли как да монетизира гола ливада? Как мислиш?

Между другото, и аз имам имот на мега диво място. Малка схлупена къщурка с ливади колко щеш и прелестна гледка. Няма вода, ток - слаба работа. Само за Беър Грилз wanna be ентусиасти. :) Или може би за фец?? o_O Във втория случай търсим инвеститори.

п.с. Относно времевия интервал за производство също имам съмнения, ма ай стига за един пост Приемаме, че ти си експерта, а аз съм просто скептик и си стискаме ръцете.
 
Тая тема, а и много други, ми напомнят за една констатация на Амун от едно време - а именно, че има хора дето и от ла*ното, дето са изс*али неска, искат да изкарат пари.

Беше във връзка с поредица от оферти на куци домейни, ФБ странички, шитави сайтчета и тем подобни. Нищо общо с настоящата :)
 

Горе