Джъмп.бг вече е част от делта.бг

От: От: От: Джъмп.бг вече е част от делта.бг

Може би сте пропуснали това :
С цел подобрение на услугите, е взет изцяло нов хардуер с повече ресурси и обновен софтуер. Както е обещано, има активиран CageFS, който разрешава описания казус в началото. Прехвърлянето към новата инфраструктура е завършено по-рано днес и е вече в сила.

Както е казал колегата в момента текат инфраструктурни промени, които от своя страна изискват време и прецизно планиране. Цитирания случай бе заварено положение, за него се разбра 2 дни преди въпросният пост. Въпросът бе дали да се търси заобиколно решение с неясен резултат или да бъде сменен изцяло сървъра с най-новите обновления и съответно с knowhow от другата компания. Избрахме втория вариант и в рамките на една седмица успяхме да изтестваме и мигрираме всички акаунти.

Относно смяната на собствеността приемете, че новият собственик предпочита да поеме кораба, да въведе подобренията и оптимизациите, които е планирал и след това да обяви тази смяна и какво е свършено, съотвено да покаже на потребителите волята и стремежа към по-добро развитие за техните проекти.
 
От: Джъмп.бг вече е част от делта.бг

Пич, този профил не е мой, моля да не ме бъркате с никове, които приличат на моя
Дали е твой или не аз разлика между теб и него не виждам. И двамата пишете неграмотно и се лигавите.
 
От: От: Джъмп.бг вече е част от делта.бг

Дали е твой или не аз разлика между теб и него не виждам. И двамата пишете неграмотно и се лигавите.
Аз повече се дразня от неадекватното писане, но мога да пиша грамотно
Някаква друга причина имаш ли да ме сравняваш или ще спреш да се лигавиш
 
От: Джъмп.бг вече е част от делта.бг

Драгож какво предпочита новият собственик си е негова работа - Лично аз имам добри впечатления от старият собственик във форума но не е редно да продаде компанията и доверието което са му гласували хората без да ги уведоми.

В това отношение Шопов постъпи много по коректно - Предупреди клиентите че компанията ще бъде купена от ИСН и такива като мен които не искаха техните данни и сайтове да бъдат при ИСН са си изтрили акаунтите - Реално под 1% от хората биха го направили и за това е по скоро въпрос на принципи.

Другото което ми направи впечатление в предишната тема за проблемите със сигурността беше че Алекс не се намеси, а и не каза че вече не е собственик. Реално хората от форума които са му станали клиенти са го направили защото са му имали доверие, а то се гради трудно и се губи лесно.
 
От: От: От: От: Джъмп.бг вече е част от делта.бг

Както е казал колегата в момента текат инфраструктурни промени, които от своя страна изискват време и прецизно планиране. Цитирания случай бе заварено положение, за него се разбра 2 дни преди въпросният пост. Въпросът бе дали да се търси заобиколно решение с неясен резултат или да бъде сменен изцяло сървъра с най-новите обновления и съответно с knowhow от другата компания. Избрахме втория вариант и в рамките на една седмица успяхме да изтестваме и мигрираме всички акаунти.........

много дълго стана... нали нов беше само управителя? а вече се сменя инфраструктура, взима се ново knowhow.
Както и да е...

Относно смяната на собствеността приемете, че новият собственик предпочита да поеме кораба, да въведе подобренията и оптимизациите, които е планирал и след това да обяви тази смяна и какво е свършено, съотвено да покаже на потребителите волята и стремежа към по-добро развитие за техните проекти.

няколко човека вече използвахте това "приемете". Все едно сте се наговорили... Аз мисля, че всеки може да си прави заключение на база фактите. А оправданието, че ще уведомите клиентите при свършен факт (и то само ако всичко мине добре!), не мисля, че е много ок...
казахте, че за една седмица сте мигрирали всички акаунти, а собствеността на джъмп е променена преди един месец - но потребителите не са уведомени(ако е грешно, поправете ме).
 
От: Джъмп.бг вече е част от делта.бг

Драгож какво предпочита новият собственик си е негова работа - Лично аз имам добри впечатления от старият собственик във форума но не е редно да продаде компанията и доверието което са му гласували хората без да ги уведоми.

В това отношение Шопов постъпи много по коректно - Предупреди клиентите че компанията ще бъде купена от ИСН и такива като мен които не искаха техните данни и сайтове да бъдат при ИСН са си изтрили акаунтите - Реално под 1% от хората биха го направили и за това е по скоро въпрос на принципи.

Другото което ми направи впечатление в предишната тема за проблемите със сигурността беше че Алекс не се намеси, а и не каза че вече не е собственик. Реално хората от форума които са му станали клиенти са го направили защото са му имали доверие, а то се гради трудно и се губи лесно.

Доверие се печели с действия, а не с думи. Двете сделки са коренно различни, за да бъдат сравнявани. В годините сме показали, че сме коректен партньор и не сме подвеждали клиентите си. Така ще бъде и сега.
 
От: Джъмп.бг вече е част от делта.бг

Доверие се печели с действия, а не с думи. Двете сделки са коренно различни, за да бъдат сравнявани. В годините сме показали, че сме коректен партньор и не сме подвеждали клиентите си. Така ще бъде и сега.

А ще върнете ли edno23.com на стария собственик? Питайте Сашо, той знае за какво става на въпрос...
 
От: От: От: От: От: Джъмп.бг вече е част от делта.бг

много дълго стана... нали нов беше само управителя? а вече се сменя инфраструктура, взима се ново knowhow.
Както и да е...

А този нов управител не може ли да има планове за подобрение ? Нима е лошо да се инвестира в подобрението и развитието на една фирма ?


няколко човека вече използвахте това "приемете". Все едно сте се наговорили... Аз мисля, че всеки може да си прави заключение на база фактите. А оправданието, че ще уведомите клиентите при свършен факт (и то само ако всичко мине добре!), не мисля, че е много ок...
казахте, че за една седмица сте мигрирали всички акаунти, а собствеността на джъмп е променена преди един месец - но потребителите не са уведомени(ако е грешно, поправете ме).

Интересно ми е какви са заключенията и какви са фактите ?
Казахме, че са мигрирани акаунтите на една машина за една седмица, като това е било силно наложително, надявам се не си мислите, че машината е една.
Както вече бе споменато, текат процеси които изискват време. Виждам, че тук има доста знаещи хора, а аз имам силна нужда от такива, ако сметнете, че разбирате от хостинг бизнес, от подобен тип сделки и имате по-добра визия, моля свържете се с мен, за да обсъдим какви са условията на двете страни и да започнем съвместна работа.
 
Последно редактирано:
Айде да не изпростяваме...този сайт винаги е било едно фекалче, сменящо си облика и миризмата. Второ - Делта и Джъмпа са едни от най-читавите хостинги в бг, а няма и да се изненадам и в световен мащаб. Не са като други, които спасителната им сламка е рекламата. ;) Ако ме разбирате на къде бия...едните те правят градинар, а другите маймина. ;) Според мен след приключвяне на всичко, ще уведомят клиентите си. Не са толкова "супер", че да правят ПР от това, че са спонсори на поредния кенефен ивент, примерно. ;)
 
От: Джъмп.бг вече е част от делта.бг

Странна тема със странни участници и странни мнения.
У нас етиката всеки я приема за курва и я ползва както му е удобно.
 
От: Джъмп.бг вече е част от делта.бг

Доверие се печели с действия, а не с думи. Двете сделки са коренно различни, за да бъдат сравнявани. В годините сме показали, че сме коректен партньор и не сме подвеждали клиентите си. Така ще бъде и сега.

Драгош ти правиш ли разлика между действие и думи ????????????????

Между действието - Уведомяване на Клиентите и думите - Аба дали да уведомяваме ония заблудени души дето ни го продадоха или да си трайкаме и без това не им пука

Има разлика от небето до земята - До тук от вас само думи на богато - Действие по уведомяване още няма и това че тук е станало въпрос въобще не означава уведомяване
 
От: Джъмп.бг вече е част от делта.бг

И ако няма промяна в договорите защо са длъжни да уведомяват
Може да уведомят при приключване на договора, според мени
 
Мантама, аз на теб не ми е ясно какво не им харесваш и каква драма намираш в това. Да не си от другия фронт, там където промоциите и великите пр шитс взимат връх в решението за хостинг. Недей така. Така си го правят, така си текат нещата. Драго си знае. И не искам да звуча грубо, но някак повече оптимизъм вдъхва това, че вече е той и там швфче. :)
 
От: Джъмп.бг вече е част от делта.бг

Ниидс въпроса е принципен - Има промяна на собствеността - Редно е да бъдат уведомени потребителите

Ако не съм прав моля да ме поправиш - А това кой колко точен бил мен слабо ме интересува - Факта че не са уведомили потребителите говори друго.
 
От: Джъмп.бг вече е част от делта.бг

Ниидс въпроса е принципен - Има промяна на собствеността - Редно е да бъдат уведомени потребителите

Ако не съм прав моля да ме поправиш - А това кой колко точен бил мен слабо ме интересува - Факта че не са уведомили потребителите говори друго.

Променя ли ти се плащането, не мога да разбера що ревеш
 
От: Джъмп.бг вече е част от делта.бг

Аз малко да вляза офтопик - бях пуснал един пост в блога ми (беше в джъмпа. ) за мизерния магазин на михлюзина и блога ми ненадейно умря :D
Сега ще кажете случайно е било. Е да ама не, изчаках час и писах на съпорта и сайта зареди. Като проверих поне 10 сайта на същия сървър и само моя не зареждаше.
Та махленска фирма:
- Алоуу баджанак един писал, че съм тъп спри му сайта.
И те така.
 
От: Re: Джъмп.бг вече е част от делта.бг

Мантама, аз на теб не ми е ясно какво не им харесваш и каква драма намираш в това. Да не си от другия фронт, там където промоциите и великите пр шитс взимат връх в решението за хостинг. Недей така. Така си го правят, така си текат нещата. Драго си знае. И не искам да звуча грубо, но някак повече оптимизъм вдъхва това, че вече е той и там швфче. :)

Те това са повечето мнения в темата: Момче от наше село се издигна.

А вземете да станете предприемачи, а...?
 
От: Джъмп.бг вече е част от делта.бг

Мда, тук съм ок с Мантаман, предполага се, че трябва да знам за какво и НА КОЙ ПЛАЩАМ, не че имам нещо напротив за сливане и оженване на дадени фирми, но все пак, ако давам на някой пари и още по - сериозно: доверявам сайт файлойвете си на едно юридическо лице, то мисля е резонно поне да получа предисвестие, че моите файлове отиват в други ръце.
 

Горе