Конкурс за: Дизайн на графит със спортисти

Ясно. По-добре да е ясно, отколкото да не е. Поне за някои неща.
Вторият ми вариант тъй и тъй го направих. На мен ми харесва, и е контрастно и е запомнящо се, и не е преситено и не е постно (това си е мое мнение) но както обикновено се казва "всеки си имал вкус". И тъй като е сложно за рисуване, не е нужно хората които ще го правят с графити да го правят едно към едно всяка гънка, освен ако не могат да рисуват недословно.

Btw нарисуваните графити са в пейнт стил, дадените примери в началото на конкурса, които са ви харесвали също (Марадона etc.).


wcfO16e.jpg
 
Последно редактирано:
Вероятно се търси по-скоро композиция / цветове и съчетание на различните елементи, отколкото качествени снимки. Така или иначе ще ги рисува опитен художник, няма да се печатат на стената. Снимки има достатъчно и след няколко филтъра вършат работа - векторизираната им версия наподобява ефекта от рисуването със спрей.

Тъй като гледам, не знам какво се търси,но предложенията ( с 1-2 изключения, които пък не са доизпипани) не ми приличат изобщо на графити. Приличат на колажи някакви или както са казали по-горе на банери.
 
Последно редактирано:
Тъй като гледам, не знам какво се търси,но предложенията са среднокачествени колажи с някакви елементарни филтри, това не го виждам да има нищо общо с графити. Не бих дал и 40 лв за такива предложения.

Добрата работа не става със 'сложни' филтри, а когато се използват както трябва. Не мога да коментирам чуждите предложения, за моите мога да кажа, че не съм ги направил за 15 минути :) По принцип това, че нещо отнема много време не го прави качествено, но шансът да се получи добре става по-голям.

Ти колко време би отделил за нещо, което има много малък шанс да ти бъде заплатено като работа? Ще си оставиш ли платените проекти, за да вложиш 20 часа в проект за конкурс (не казвам, че съм отделил толкова, просто пример)?

Една много хубава практика е, когато смяташ нещо за лесно, да се опиташ да го направиш същото от нулата, за да добиеш представа поне за времето, което отнема. Има много неща, които и аз не харесвам, но като знам отделеното време ми е трудно да бъда крайно критичен към авторите им :)

Само едно нещо мразя - когато даден автор се държи арогантно и хули работата на останалите - нещо, което и аз съм правил неведнъж, но не изглежда никак добре.
 
Добрата работа не става със 'сложни' филтри, а когато се използват както трябва. Не мога да коментирам чуждите предложения, за моите мога да кажа, че не съм ги направил за 15 минути :) По принцип това, че нещо отнема много време не го прави качествено, но шансът да се получи добре става по-голям.

Ти колко време би отделил за нещо, което има много малък шанс да ти бъде заплатено като работа? Ще си оставиш ли платените проекти, за да вложиш 20 часа в проект за конкурс (не казвам, че съм отделил толкова, просто пример)?

Една много хубава практика е, когато смяташ нещо за лесно, да се опиташ да го направиш същото от нулата, за да добиеш представа поне за времето, което отнема. Има много неща, които и аз не харесвам, но като знам отделеното време ми е трудно да бъда крайно критичен към авторите им :)

Само едно нещо мразя - когато даден автор се държи арогантно и хули работата на останалите - нещо, което и аз съм правил неведнъж, но не изглежда никак добре.
Няма хейт тука. Ти самият трябва да видиш, че това не са графити, особено някои предложения са обратното на графити, включително твоето. Мога да си кажа и мнението на всеки поотделно. Ето виждаш ли и автора на темата трябваше да ви обяснява на кое какво не му е наред.
 
Няма хейт тука. Ти самият трябва да видиш, че това не са графити, особено някои предложения са обратното на графити, включително твоето. Мога да си кажа и мнението на всеки поотделно. Ето виждаш ли и автора на темата трябваше да ви обяснява на кое какво не му е наред.

Да, няма проблем. Самото задание не е за конкурс, а за директна поръчка към художник на графити. Колкото можем, толкова :)
 
Аз така или иначе съм си играл за нещо и сега предлагам трети леко редактиран вариант. За по-добра хомогенност с бекграунда и като цяло. Всеки си има виждане. Лично моеето е, че няма смисъл всичко да е бяло/зелено/червено. В случай че спортистите са националните екипи това за мен е безмислено. Опитал съм се да направя контрастираща с околната среда композиция, която да е в арт стил.

53L1vuR.jpg
 
Последно редактирано:
Тая тема си е класически пример за нарушаване на всички правила на копирайта и то публично. Всички вие може да изгорите много бързо, понеже съм сигурен, че сваляте снимки, които не са под лиценза на Публичния домейн.

Самият автор дори нарушава Законодателството сериозно, и един анонимен сигнал до семейството на Трифон Иванов ще му покаже как работят някои неща.
 
Тая тема си е класически пример за нарушаване на всички правила на копирайта и то публично. Всички вие може да изгорите много бързо, понеже съм сигурен, че сваляте снимки, които не са под лиценза на Публичния домейн.

Самият автор дори нарушава Законодателството сериозно, и един анонимен сигнал до семейството на Трифон Иванов ще му покаже как работят някои неща.

Това са предложения, нищо не е използвано все още и никакви пари не са платени за дизайните. На същия принцип ако участваш в конкурс в 99designs трябва да обявиш ако си използвал изображения с авторски права и да покажеш откъде са взети материалите. Ако те изберат за победител, съответно, който ще използва дизайна трябва да получи разрешение / лиценз.
 
Няма значение, че не е платено. Лицензите важат и за Share & Redistribute, а това постнато във форум е точно това! Дори на лично да го изпратиш на някой отново е редистрибуция и шер!
 
То и само да използваш лицето на Трифон Иванов примерно също се изискват права, със сигурност там нещата са уредени.
На всичкото отгоре и самия графит няма да е точен в смисъл художника просто вижда идеята и я пресъздава, каквато е и целта на конкурса, по-скоро се търси някаква идея, някакво послание.
Не забравяйте и че това е проект с некомерсиална цел.
 
Няма значение, че не е платено. Лицензите важат и за Share & Redistribute, а това постнато във форум е точно това! Дори на лично да го изпратиш на някой отново е редистрибуция и шер!
Стига плямпа глупости. Правата върху снимките вероятно някой ги държи и в зависимост за какво ще се използват който иска да ги използва може да си го уреди.
Всеки случай това с снимки на спортни/новинарски и пр. агенции не са семейни снимки, и това което си го написал, че били на семейството на спортиста е малоумно.
 
Добре, пусни си конкурса, пък ти щом си ербап, аз ще пиша на роднините му. Ще ти кажа никнейма даже, ViKey.
 
Ето нещо което ми хрумна като идея, защото важна е идеята в крайна сметка, ясно, че не разбираме от графити:).

За Трифон Иванов - "лъвът на трена и лъвът в джунглата" един до друг;)
Погледите са едни и същи - привидно спокойни, но вледеняващи:D
Светла му памет, всички ги беше страх от него на терена!

За Александра Жекова имах идея нещо като лавина зад нея с мотото - "лавина на пистата":)
И поглед - "опс лавина, ами какво да направя съжалявам, че съм толкова добра, че помитам всичко след себе си";)


Извинявам се за ужасно широката снимка, като панорамна стана!
kmBWYCH.jpg




irQVFsb.jpg
 
Последно редактирано:
Добре, пусни си конкурса, пък ти щом си ербап, аз ще пиша на роднините му. Ще ти кажа никнейма даже, ViKey.
Малко срама прояви да замесваш Трифон Иванов в жалкарските си изпълнения.
 
Благодаря на всички участници. До сряда ще вземем решение относно победителя.

@NEROMARE , благодаря ти и на теб за гледната точка и загрижеността относно хорските права. Уверявам те, че всичко ще бъде изрядно при реализирането на проекта и близките на Трифон ще бъдат уведомени, както и всички останали свързани с рисунките лица.
 
Благодаря на всички участници. До сряда ще вземем решение относно победителя.

@NEROMARE , благодаря ти и на теб за гледната точка и загрижеността относно хорските права. Уверявам те, че всичко ще бъде изрядно при реализирането на проекта и близките на Трифон ще бъдат уведомени, както и всички останали свързани с рисунките лица.
@NEROMARE е прав и коментарът му касае участвалите в конкурса. Предвид техниката на изработване на крайната идея ( графити рисунки ), автори стават рисуващите.
 
Последно редактирано:

Горе