Дискусия 2014 относно модерацията в Пазарът и принципте на предлагане и коментиране

От: Дискусия 2014 относно модерацията в Пазарът и принципте на предлагане и коментира

BTW, в момента върви интересна дискусия по bTV за модерирането, дават примери с форумите на Сега и БГ-Мама (това са големи бг-форуми, по-големи от този). Понеже мой екип се грижеше за форума на Сега, то би разбрал по-точно какво имам предвид.
 
Re: От: Re: Дискусия 2014 относно модерацията в Пазарът и принципте на предлагане и к

Е, тва си беше гавра от моя страна, честно казано. Бях пуснал малко руски сайтове тука и ревнаха, че е скъпо. Пуснах евтини бг-сайтове - писнаха, че е евтино. Идеята бе да покажа "ползата" от троловете.

Сам съзнаваш, че няма кой да пусне сайт, който прави 100 лева на месец (мога без проблем да ти пусна на ЛС извадката от sape на който и да е от тези сайтове) и с над 5-годишен тематичен ком, за 100 лева общо. Макар че ако някой се беше усетил да се включи, то щях да продам един от тях за тази цена наистина. Но нямаше как да влезе нормален купувач в зоопарка.

Имам си собствени цели за тукашния пазар, защото имам бг-сайтове, а нямам сметка да ги развивам при сегашната ситуация на бг-пазара - не се монетизират добре. Ако е за sape, то по-добре да ги пусна на руски - печалбата ще е повече.

На мен идеята ти ми е ясна, а сега още повече. Ти все едно не познаваш тукашния купувач или продавач. :) На някой им е скъпо, на други и фри да го дадеш е скъпо. Но проблема е това, че можеш и културно да го обясниш. Всеки се жегва от някоя обида по негов адрес. :) И кажи ми сега, твоята тема не стана ли видима за всички. Нищо, че е трито по нея. ;)

Нормалните купувачи като цяло биха влезли и биха се заинтригували, но е важно подхода - добрия тон като начало и уважението - а ако някой след отговорите на въпросите ти пише, че е скъпо и не си заслужава...си е негово мнение, да не мислиш, че след твоя обосновка неговото мнение ще има тежест в очите на реалния купувач. Във Флипата е доста добре за продава (знам го от опит), когато някое мрънкало влезе и почне да обяснява, че е скъпо - това е нещо, което спестява на такъв тип купувачи времето те да го напишат - но "обръщането" е важно. :) Дано и аз съм бил полезен. Казвам от опит, че така най-лесно се продават сайтове. ;)
 
От: Дискусия 2014 относно модерацията в Пазарът и принципте на предлагане и коментира

Мене ми харесва натурален форум без много триене и модерация. Щото човек да може да си види след време глупостите дето е писал и да си каже "мамка му, що седнах пак начаткан на лаптопа, глей кви простотии съм писал", и ще си създаде малко вътрешна модернация тъй да го кажа... наздраве :lol:
 
От: Дискусия 2014 относно модерацията в Пазарът и принципте на предлагане и коментира

Реално погледнато това е форум и следователно коментарите са нещо естествено и неизбежно. Тъпо е когато се спами излишно по темите в пазара, но пък да си призная, повечето теми са толкова неграмотни, че ако не са оспамени ще е срамота. Модерацията не е основния проблем на форума, а интелектуалното ниво на хората, които са във форума.

Ако всеки сам успяваше да си направи преценка кое да коментира и кое не, то тази тема нямаше да я има изобщо. Лошото е, че много хора просто трупат мнения като оси**т темите на хората и се мъчат да изпъкнат по един или друг начин. Каквото е нивото на потребителите, такова ще е нивото и на форума. Не може собствениците да банват всеки наред, то няма да останат хора тук :)
 
Re: От: Дискусия 2014 относно модерацията в Пазарът и принципте на предлагане и комен

BTW, в момента върви интересна дискусия по bTV за модерирането, дават примери с форумите на Сега и БГ-Мама (това са големи бг-форуми, по-големи от този). Понеже мой екип се грижеше за форума на Сега, то би разбрал по-точно какво имам предвид.

Да е жив и здрав модератора на Сега, но има разлика а аудиториите. Тук влизат хора с желание да учат, а там са просто хора, които искат да изразят мнение със свободно време. :)
 
От: Re: От: Дискусия 2014 относно модерацията в Пазарът и принципте на предлагане и к

Да е жив и здрав модератора на Сега, но има разлика а аудиториите. Тук влизат хора с желание да учат, а там са просто хора, които искат да изразят мнение със свободно време. :)

Не говоря за сегашния модератор на Сега (психолог, BTW), който се справя много добре, IMHO, а за моя екип (4 човека: психолог, психиатър, икономист, социолог), който изгради основите на това модериране по цивилизован образец, и тази база даде възможност на далеч по-спокойни коментари и ползотворни дискусии в днешно време.

Общото затъпяване в интернет е на друга основа.

Влез в един The Guardian или The New York Times, та да погледам сеир.
 
Re: Дискусия 2014 относно модерацията в Пазарът и принципте на предлагане и коментира

@ strana и @ madgoogle... махнах девойчето както махам и отговора за девойчето... ето така ескалира напрежението от нищо, единия подхвръля леко нещо другия кълве връща да показва атрибути - като махнем това и не дадем да ескалира напрежението - другото може да мине конструктивна дискусия - що годе...


@ биоз - офтопика е полезен донякъде (не навсякъде) показва как се е развила дискусията и има полезни неща като се събере достатъчно в някоя тема може да му се оформи отделна полезна тема

Пример от тези дни - темата за ссд впсите на делта http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=50356 , колегата който я пусна си мислеше че са първи и попита въпрос, беше му отговрено и беше уточнено, че не са първи за масовия пазар, в последствие доуточнено че са ги пуснали преди време за големите си клиенти, друг колега попита какви са предимствата и защо цените падат, и стана дума за кешове за скриптовете - ако я разцепя сега ще имаме скучно нова тема с два пост а на тази ще и се загуби последователността ...


За многото теми дошли нови питали пуснали нова тема получили отговори... сега банове ли да им налагаме :) където се съберат ценни може да ги съберем в една или стикнем ...
 
От: Дискусия 2014 относно модерацията в Пазарът и принципте на предлагане и коментира

Лесно е. Не бъркайте обикновени теми и аукциони. Слава Богу, при аукционите всичко е изяснено в цял свят - не ви трябва да изобретявате велосипеда отново.

Никой не изисква модериране като в Сега, където се сблъскват политическите фронтоваци и партийните елити, които имат усещането за власт и възможности и трябва да бъдат поставяни на място много по-често, съответно.

Тук си е нормален форум с една добра цел и идея. Бизнес-форум. Предприемачески. Е не пречете на предприемачите тогава. Ако условията са добри и те ще се появят. Свято място пусто не остава.
 

Горе