Дойде края на Microsoft XP.

От: Дойде края на Microsoft XP.

Това се знае от време оно,
но въпреки това на старите ми машини ще го пускам него
 
Да, и аз. Нещо да им върви и те да го сменят. :) Като Уинампа. :) Утре сигурно и ИЕ ще спрат. :) Ама там ще е основателно.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

По-онзи ден Уиндоуса ми го изплюща да ми каже след рестарт, но въпреки това все-още нямам намерение да преинсталирам, че после месеци не мога си подредя всичко пак. :)
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

По-онзи ден Уиндоуса ми го изплюща да ми каже след рестарт, но въпреки това все-още нямам намерение да преинсталирам, че после месеци не мога си подредя всичко пак. :)

И аз съм така близо 8 месеца вече, не искам да слагам боклуците: Vista, 7, 8. Слложих преди една седмица, не я изтърпях и един час.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

И аз съм така близо 8 месеца вече, не искам да слагам боклуците: Vista, 7, 8. Слложих преди една седмица, не я изтърпях и един час.

осмака е трепач, откакто излезе махнах XP
преди това само с Xp
wista 7 prostotii...

но всеки си има различни вкусове, за мен е стресиращо и учудващо но има и хора които обичат дебели гъзове...
 
От: Re: Дойде края на Microsoft XP.

Викаш добре е 8-цата. ;) Не съм се докосвал от доста време до Windows, най-много да разджиткам нещо на бързо. ;)

Добре и правиш. :)

[video=youtube;we2qfzvVh8Q]http://www.youtube.com/watch?v=we2qfzvVh8Q[/video]

Май и аз ще се включа към семейството на "Пингвините".
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

То се знаеше, че до 2014-та ще му е поддръжката. Със Service Pack 3 съм карал 4 години работа на макс, сваляне, качване, всякакви работи от нета и без нито веднъж да го преинсталирам. Това са 4 години. Накрая обаче влезе по някакъв начин един шибан вирус и ми местеше от единият partition в другият работите и не издържах и сложих седмица. Сега 1 година е без проблем 7-цата, да видим дали ще изкара още 3 :). Иначе ползвам и ubuntu доста често вместо windows.

Онзи ден оправях едни 12 годишни компютри - сменях им захранването, вентилатор на видео карта и някои други неща. Имаха xp и двата, SP1 И SP3. Поизчистих ги ръчно, изтрих много ненужни неща и в момента са супер з аинтернет, летят просто. XP за мен е най-сполучливият Windows досега.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

То се знаеше, че до 2014-та ще му е поддръжката. Със Service Pack 3 съм карал 4 години работа на макс, сваляне, качване, всякакви работи от нета и без нито веднъж да го преинсталирам. Това са 4 години. Накрая обаче влезе по някакъв начин един шибан вирус и ми местеше от единият partition в другият работите и не издържах и сложих седмица. Сега 1 година е без проблем 7-цата, да видим дали ще изкара още 3 :). Иначе ползвам и ubuntu доста често вместо windows.

Онзи ден оправях едни 12 годишни компютри - сменях им захранването, вентилатор на видео карта и някои други неща. Имаха xp и двата, SP1 И SP3. Поизчистих ги ръчно, изтрих много ненужни неща и в момента са супер з аинтернет, летят просто. XP за мен е най-сполучливият Windows досега.

Абе искат да го наложат тази хамавата 8ца, за да печелят повече кинти. А питат ли тези хора, които нямат пари за тази система? Говоря за хардуерните изисквания. Не мислят тези комари Майкрософци. Само гледат как да те ограбят и така. Имам една приятелка, която е дала 400 лв за оригинален Windows 7, но Windows-а и прави големи мизерии. И какво правим? Струва ли си да дам примерно и аз 400 лв за една система, от която ще ми побелее косата още повече?
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Псувах 2 месеца като ме накараха да съм на Win. Седмица и нагоре се слага заради 64 битовата поддръжка. На осмицата и аз се подигравах, обаче върви страшно пъргаво, на лабави машини. Някой ако ползва да сподели и при него ли е така, за 8.1 става дума, и е като седем на менюта, за който му е свикнал.
Тоя XP ще стане ли безплатен, аз да питам? 8)
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Добре де това означава ли че донякаде XP то попада като безплатен продукт който може да използваме на публични места като офис и т.н.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Добре де това означава ли че донякаде XP то попада като безплатен продукт който може да използваме на публични места като офис и т.н.

Питал съм Майкрософт точно това :) Имам познат в Майкрософт България него чакам да върне.
 
От: От: Дойде края на Microsoft XP.

Псувах 2 месеца като ме накараха да съм на Win. Седмица и нагоре се слага заради 64 битовата поддръжка. На осмицата и аз се подигравах, обаче върви страшно пъргаво, на лабави машини. Някой ако ползва да сподели и при него ли е така, за 8.1 става дума, и е като седем на менюта, за който му е свикнал.
Тоя XP ще стане ли безплатен, аз да питам? 8)

И да става, като нямаш ъпдейти ще си доста слаб срещу вирусите и хакерите. И още нещо, на стар хардуер, който му е зададен да бъде с драйвери до XP , АБСУРД да върви на по нова система. Някои ще станат, но някои не. Това води до проблеми със самата машина.

примерно имаш компютър с параметри:

256 мб рам;
1.7 цпу
;видео карта 128 мб;
хард 80 гб;

Ще е добре ли машината с по силна система? Опитвам да давам полезна информация, понеже занаята ми е свързан със софтуера.
 
От: От: Дойде края на Microsoft XP.

То с 256, рам и XP ще те съсипе , 256 само като се зареди уина и близо киловат отива на вятъра :D

И да става, като нямаш ъпдейти ще си доста слаб срещу вирусите и хакерите. И още нещо, на стар хардуер, който му е зададен да бъде с драйвери до XP , АБСУРД да върви на по нова система. Някои ще станат, но някои не. Това води до проблеми със самата машина.

примерно имаш компютър с параметри:

256 мб рам;
1.7 цпу
;видео карта 128 мб;
хард 80 гб;

Ще е добре ли машината с по силна система? Опитвам да давам полезна информация, понеже занаята ми е свързан със софтуера.
 
От: От: Дойде края на Microsoft XP.

И да става, като нямаш ъпдейти ще си доста слаб срещу вирусите и хакерите. ...
Тургаш безплатен антивирус и си свиркаш. Не съм бил педантичен с ъпдейтите, и не съм имал проблеми. Почти всички банкомати са с WinXP, и сума ти специализиран хардуер, да не би да им правим ъпгрейд и на тях? Виждал съм дори осцилоскоп с тая ОС. Просто тая система отива до ДОС - бачка си и толкоз! Май трябва да я направят безплатна по закон, и ще се самопрецакат сякаш...
 
От: От: Дойде края на Microsoft XP.

То с 256, рам и XP ще те съсипе , 256 само като се зареди уина и близо киловат отива на вятъра :D

Преди време бях с такава памет, но с SP1 :) за 5 секунди брадясвах :D
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Нормално е да се сложи край. Неможе 20 години да се кара с една операционна система. Но ако самият компютър не позволява по-нова операционна система е добре да се седи със старата. Няма смисъл само заради това да се вземе нов или да се ъпгреитва. Технологията се развива и в момента 8.1 е най-добрата.
 
Последно редактирано:
От: Дойде края на Microsoft XP.

Новите, конфигурации не поддържат Windows XP, аз от 8,1 съм доволен. Програмите няма да го поддържат също
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Идеята е да се разкарат старите машини, което е нормално според мен.
Стига сме мъчили компютри на по 10 години и повече.
 

Горе