Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Пичове прочетете ЗАКОН за защита на потребителите
Глава четвърта
ТЪРГОВСКИ ПРАКТИКИ И СПОСОБИ ЗА ПРОДАЖБА
Раздел I
Договори извън търговския обект и договори от разстояние


къде точно пише че цената трябва да бъде в лева и спрете да вярвате на това което някой ви каже
чакам манатаман да отговори и той - нали искаше отговора за Еврото - мисля че вече го имаш.
Когато ти казах да не цитираш законите на половина и да не обвиняваш хората дето нищо не са ти направили не случайно го казах.
Явно е че имаш причина да ги мразиш и за това аз не те обвинявам но е редно според мен да постъпваш малко по честно а не да обвиняваш някой че нарушава законите.
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Ето точно там ще ти покажа чл. 47 ал.5

5. крайната цена на стоките или услугите с включени всички данъци и такси

Първо нещо не те чувам да говориш за ВСИЧКИ ДАНЪЦИ И ТАКСИ

Второ продуктите ги продавате в лева и цените трябва да са ви в левове - Проформа фактурите ги издавате в левове - Парите ги получавате в левове

Трето днес зъвнях за справка в КЗП и от там потвърдиха че не е законно - Ако не ми вярваш утре им звънни 0700 111 22

Четвърто ако продължаваш да настояваш че Микроинвест не нарушават закона - В края на месеца ще отида да пусна жалба, но после да няма сърдите ако се окаже че съм прав.

Пето - Кажи ми поне една основателна причини да обявявате цените в евро след като продавате на българи и курса на лева е закован към еврото?
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Споко, ей сега пускам един сигнал.
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

ЗАКОН ЗА ЕЛЕКТРОННАТА ТЪРГОВИЯ
Чл. 4. (2) Когато при предоставянето на услуги на информационното общество се посочват цени, те трябва да се обозначават по ясен и разбираем начин. Доставчикът на услуги е длъжен да указва дали цените включват данъци, такси и разноски, които формират крайната цена.

Мисля че вече отговорих за Еврото сега отговарям за данъците и таксите.

Сега сериозно без да се заяждаме
Вече обясних основателната причина цената да е в Евро - защото се продава не само в България и чужбина. - посочването на цена в друга валута е законосъобразно за интернет сайтове защото сделките в България в друга валута са разрешени и след като изрично не е упоменато че на сайта цената трябва да бъде в лева то може да бъде във всяка друга валута.
Начинът на посочване на цените относно данъците и таксите е законосъобразен. както се вижда от ЗЕТ.

По принцип е добре да се четат законите в цялост както и да не се чете само един закон.

Ще се опитам да го обясня по просто ЗЗП регламентира преди всичко търговията в търговските обекти докато ЗЕТ регламентира преди всичко търговията в Интернет.

Българският потребител получава фактура в български лева със включено ДДС защото е нормално да му е по лесно да плати в тази валута но би могъл да плати във всяка друга валута
Чуждестранният потребител получава фактура в Евро с начислени данъци и такси съгласно действащите разпоредби.
Надявам се сега вече да се съгласите че всичко е точно.

ПП
Аз лично се обадих в КЗП - първо казаха незаконно е - след това обясних ситуацията - казаха обадете се след 10 минути.
Отговорът на КЗП е - Съгласно ЗАКОН ЗА ЕЛЕКТРОННАТА ТЪРГОВИЯ цената може да бъде обявена във всяка валута и начинът на показване на цената относно данъка е законосъобразен
 
Последно редактирано:
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Тия много долно са го направили верно. Чак на последната стъпка се вижда цената и никъде не е описано като хората защо се е увеличила цената/
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Още на първа страница пише следният текст
"Цените са без включен ДДС."
"Цените са в евро и се изчисляват по фиксинга на БНБ в деня на плащането."
 
Последно редактирано:
От: От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Още на първа страница пише следният текст
"Цените са без включен ДДС."
"Цените са в евро и се изчисляват по фиксинга на БНБ в деня на плащането."
Търси си нова работа/.
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

нямам нищо против ако някой иска да пиша хубави неща за него във форумите да ми плаща да го правя :)
Мисля че е редно да попитам след като в Jump.bg има плащане чрез PayPal което става във валута това законно ли е или не е.
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Още ли има балъци да купуват на Микроинвест боклуците?

като съм дал само 1000лв за техните програми не мога да очаквам програмата да прави елементарни справки и че ще трябва да си плащам допълнително.
Да прав е да съм гледал като съм купувал - Кой ми е виновен че не съм видял че с програмата е невъзможно да си направиш елементарна справка за продадените продукти по категории, а за да видиш продадените количества на продуктите от категорията трябва да правиш справка продукт по продукт.
Или пък че искам да си извадя оборотите за миналата година по месеци - Еми това се луксозна справка за която трябва да си платя иначе какво толкова разпечатваш 12 листа за всеки месеци и си ги редиш на влакче

На Микроинвест софта в момента им е ОК проблема им е в комуникацията - винаги когато ми се е налагало да звънна на техните телефони за контакт удряш гредата.
Винаги съм се чудил защо такава голяма фирма икономисва от контактите с клиентите си - случвало ми се е редовно по над един час никой да не вдига.

А сега де!

А който не чете, после плаче:
Пък за мен Микроинвест е мръсна дума!
Не знам как е сега, но хич и не ща да знам. Парих се от "изгодния" софтуер, при това два пъти. Все си траех тук, щото касовите апарати, фирми и дедесета отдавна загърбих. Простотията, квалификацията на данъчните служители, държавния рекет (по времето на правителството на Жан Виденов имаше неофициална "сводка" да не се връща данъчен кредит!), държавното "регулиране", насочено единствено към създаване на ситуации да се налагат глоби, безумията в здравната "реформа", съсипване на образованието, далаверите в земеделието и какво ли още не!
Та по въпроса за софтуера. Уиндоус 95 вече бе навлязъл в България. Имах нов компютър, работещ под 95. Реших да изоставя старата 286-ица и ДОСовската складова програма, подарена ми от приятел и работеща перфектно. Огледах обявите и се спрях на по-горната фирма. Маркетинга им бе правилен - продаваха на модули. Бяха си осигурили златен медал от Пловдивския панаир, щото на другите панаири не вървяха тези номера. Броих 50 долара за складовия модул, инсталирах. Красота! Захванах се да попълвам артикули и се започнаха проблемите. Текстовите полета бяха лесни. Но числовите си имаха собствени мнения за това какво да правят. Криво-ляво въведох 20-ина артикула и реших да разиграя продажби. Тогава имах към 1200 артикула и реших да пробвам с малко. Не работеше добре. Ама никак! Телефонни разговори, ходене с дискетата до Павлово, преинсталиране... Тъй и не тръгна работата. Върнах се на ДОС програмата. Дойде деноминацията. Попадна ми оферта, че срещу още 11 долара ще получа последната версия на складовия софтуер плюс модул за деноминация. Хайде пак до Павлово, с дискетката. И стана още по-голямо мазало.
Стока за 1700 лв ми я деноминира по три различни начина - на 1,70, на 1,33, на 1 лева (последното без десетична запетая) Бях упорит (вече два пъти платил), заредих малко артикули с деноминирани цени, и започнах "продажби". При 20 налични броя от артикул, след три продажби по 7 (седем) броя (нарочно третия път заложих повече от възможното), ми оставаха на склад още трийсет и няколко броя.
Та така за изгодния софтуер със златен медал!

ПС
Пропуснах да добавя, че касов апарат имах две години преди крайния срок. Настроен и попълнен от мен. Работещ. Техника само ми подписа където трябваше и ми взе два долара за бензина.
Когато дойде време за смяна на КА, предпочетох да го прибера в кашон. И с това приключих с касовите апарати. Не съм сключвал договор за сервизно обслужване. За мен сервизно обслужване означава, ако имам проблем, да отида да го отстранят и да си платя. Но само ако имам проблем.

Както се вижда, Мирчев не е кометирал нищо по написаното от мен.
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Вискяр Градинаров - това какво общо има с темата ? И какво точно ти е Виновен Микроинвеста за касовият апарат. А на мен не ми се иска да плащам ама плащам абонамента защото така се изисква от закона
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Слави да разбираме ли че продължаваш да твърдиш не нарушавате закона - Предполагам че ти е известно че това че не нарушаваш един закон не значи че не нарушаваш някой друг. А също предполагам че ти е ясно че трябва да се спазват всички закони в БГ не само тези дето ни изнасят.

Уферо недей да пускаш жалба докато не го чуя този специалист да заяви най отговорно че не нарушават закона и след това от фирмата да знаят на кой да се сърдят.

Очаквам да отговориш еднозначно.
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Ще отговоря еднозначно когато има име фирма телефон и адрес на които да отговоря.
Много е лесно да плюеш и да подаваш жалби когато си анонимен.
А и не мисля че има значение какво ще ти отговоря. Ти си знаеш твоето.
Честно да ти кажа си мисля че си губя времето да ти отговарям, някак си вече не ми е интересно и съм отегчен.
Смятам да прегледам другите форуми за да видя дали няма някаква интрига където да се намеся.
 
Последно редактирано:
От: От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Честно да ти кажа си мисля че си губя времето да ти отговарям, някак си вече не ми е интересно и съм отегчен.
Смятам да прегледам другите форуми за да видя дали няма някаква интрига където да се намеся.

Ще ти дам зелено, ако напуснеш темата. :beer:
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Пичове наистина ми омръзна отивам в другата тема да свалям онази мацка Петя 77
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Хахахах, "ако си кажеш данните да ти пуснем едно дело за клевета веднага ще ти отговорим"

Смешковци. Научете се да спазвате закона, пък тогава продавайте модули.

Закона е такъв - в Български лева С ДДС без значение на фирми или на Иван от Нанадолно Уйно продаваш. Защото и физическо лице може да купи същия софт и вие изведнъж ще сте в нарушение и тогава ще има, "ама ние такова, ама ние онакова"...

H&M до скоро и те тарикатееха... Абе взимам една тениска за 9 и я нося на касата тая ми вика 18... погледнах странно, дадох парите и гледам етикета - с най-големи букви написали цената в Евро и под нея в лева... ЗА ЧИЙ трябва да има цена в ЕВРО В БГ МАГАЗИН в БГ мол?! То се знае защо, ама такива законите не ги ловят де...
Е явно са срещнали мрънкане някъде и онзи ден като си взех други парцалюги от там цената в евро беше заличена и се виждаше само тази в лева... много хубаво, ама само на единия етикет - другия си беше също така евров...

Ама ние сме в Европа уе, ко рИвИете тука!
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Това трябваше да го направиш много отдавна още в предишната тема и нямаше да се стига до тази - Сега все пак си оправете Цените защото рано или късно някой ще подаде жалба, а от собствен опит мога да ти кажа че въобще не е приятно и не го пожелавам на никого, защото проверяват и неща за които не е пусната жалбата а при вас има още неща не са на ред

Също така очаквам да ми отговориш в другата тема - Може ли програмата да вади тези елементарни справки или поне продавате ли модули за тях. Ако не го направиш много скро ще видиш нова тема за качествата на програмата в която подробно ще опиша на желаещите да я ползват какво да очакват.

ПП
Радо НМ има поне някакво реално обяснение - Дрехите им идват барабар с етикетите с цени в Евро - Тези нямат никакво, правят го чисто и просто за да подвеждат клиентите или пък може би ги е срам че са българи и за това се европейчат.
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Ако имаш нещо да казваш на Микроинвеста им го кажи ти защото аз не съм техен служител.
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

След тези изцепки дето направи тука във форума е нормално вече да не си техен служител
 

Горе