Доходи от affiliate програма, как се декларират?

ivo00

New Member
Здравейте, скоро започнах с affiliate програма, фирмата е в Китай, подовна като Pandabuy (ако някой познава тази фирма), аз споделям моят affiliate линк (също имам си и таблица с продукити на други хора с моят affiliate линк) и за всяка покупка която правят аз взимам няколко долара, предишните месеци не спечелих почти нищо, а ми сега след няколко дни ще имам превод по банкова сметка за това, близо 2000 лева която трябва да ми дадат, как се декларират тези пари? Не очаквах да спечеля толкова пари и не знам какво да правя.
 
Виж някой счетоводител да те насочи, но като цяло се обявяват в годишната данъчна декларация на края на годината. Това е. Вече има и други схеми. Фирма, регистрация като практикиващ свободна дейност и др. Във всички случаи се плаща данък. Има и такива , в които не, ни за там не ти трябва нито счетоводство, нито документи. :)
 
Виж някой счетоводител да те насочи, но като цяло се обявяват в годишната данъчна декларация на края на годината. Това е. Вече има и други схеми. Фирма, регистрация като практикиващ свободна дейност и др. Във всички случаи се плаща данък. Има и такива , в които не, ни за там не ти трябва нито счетоводство, нито документи. :)
кои за тези че не трябва счетоводство нито документи?
 
Здравей, Иво! Аз се занимавам с афилиейт маркетинг от над 10 години и имам доста опит. Попринцип всеки един доход можеш доста лесно да си го декларираш чрез фирма. Все пак от поста ти разбирам, че ти фирма нямаш и по-скоро си го правиш за кеф и в случай, че потръгне си решил да го мислиш. Радвам се, че нещата са ти се получили и чакаш превод. Сега като физическо лице имаш няколко варианта като единия е да не правиш нищо ако дохода ти не надхвърля 10 000лв. Все пак, ако решиш да си коректен към себе си и държавата може да отидеш в НАП и да си платиш 10% данък върху тази печалба като пишеш, че са доходи от интернет търговия или комисион от продажба (според зависи какво точно вършиш). Ако смяташ обаче да се занимаваш сериозно с това те съветвам след време да си направиш фирма и от там да минаваш всичко с фактури, става доста по-лесно и безболезнено, но тук говорим и за пари (които се предполага, че в началото няма да имаш). Ако имаш въпроси ще се радвам да ти отговоря на лично. :)
 
Здравей, Иво! Аз се занимавам с афилиейт маркетинг от над 10 години и имам доста опит. Попринцип всеки един доход можеш доста лесно да си го декларираш чрез фирма. Все пак от поста ти разбирам, че ти фирма нямаш и по-скоро си го правиш за кеф и в случай, че потръгне си решил да го мислиш. Радвам се, че нещата са ти се получили и чакаш превод. Сега като физическо лице имаш няколко варианта като единия е да не правиш нищо ако дохода ти не надхвърля 10 000лв. Все пак, ако решиш да си коректен към себе си и държавата може да отидеш в НАП и да си платиш 10% данък върху тази печалба като пишеш, че са доходи от интернет търговия или комисион от продажба (според зависи какво точно вършиш). Ако смяташ обаче да се занимаваш сериозно с това те съветвам след време да си направиш фирма и от там да минаваш всичко с фактури, става доста по-лесно и безболезнено, но тук говорим и за пари (които се предполага, че в началото няма да имаш). Ако имаш въпроси ще се радвам да ти отговоря на лично. :)
Аз нищо не разбирам от афилиейт маркетинг, аз имам една таблица в Google Docs с китайски дрехи от други хора в която слагам моят affiliate линк и аз си споделям моят affiliate линка през дискорда на фирмата и също качвам клипове в TikTok, случайно много хора взеха да влизат и да купуват през мойте affiliate линкове, за всяка продажба фирмата от Китай плаща ми около 3 долара и 0,3 долара за регистрация, значи ако имам доходи повече от 10 хиляди лева трябва да стана фирма, нали? в твоята фирма си съм или работят хора за теб?

Мисля да отида да питам някой счетоводител да съм по спокоен с всичко.
 
Най-добре ще е да говориш със счетоводител, но недей да бързаш с фирма. Има си врътки. За 2000лв в момента никой нищо няма да ти търси. Успех с начинанието.
 
Най-добре ще е да говориш със счетоводител, но недей да бързаш с фирма. Има си врътки. За 2000лв в момента никой нищо няма да ти търси. Успех с начинанието.
Съгласен съм с едно изключение - трябва да се обявят, ако ще трупаш още такива суми, на годишна база изглеждат малко. НО за фирма мисли след като вече си подсигурил поне разходите по нея - от счетоводство до осигуровки някакви странични разходи. Не бързай, също съм на това мнение.
 

Горе