Думите по които изпускате трафик - инструмент за лесно анализиране

mlazarov

Active Member
От известно време си блъскам главата над един инструмент, който анализира данните от Google webmaster tools и вади информация по кои ключови думи би си струвало най-много да се оптимизира. Е инструмента е готов и го пускам да го ползва който иска!


Какво прави инструмента? Анализира данните от Google webmaster tools и извежда топ10 ключови думи, които ще носят най-много трафик ако сайта излезе по тези думи на първо място. Тоест тези по тези думи най-много си струва влагането на усилия, тъй като биха носили най-много трафик.


Как се работи с инструмента?

1. Отидете на този адрес:
https://www.google.com/webmasters/tools/

2. Изберете някои то проектите ви, които искате да анализирате

3. От секцията "Traffic" изберете "Search Queries"

4. Кликнете върху "Download this table" - намира се в ляво под графиката.

5. Ще ви излезе прозорче от което изберете "CSV" и клинете на "OK".

6. Запазете файла на своя компютър и отидете на този адрес:
http://wms-tools.com/keyword_analyzer.php

7. От бутона за избор на файл изберете сваления csv файл и клинете на "Analyze"

Това е всичко!

На анализатора му трябва известно време за да пресметне недобре разрабтените думи в зависимост от размера на csv файла. След което ще ви се изведе таблица с топ 10 на думите, които ще ви донесат най-много трафик, ако сте на първа позиция.
 
От: Думите по които изпускате трафик - инструмент за лесно анализиране

Хубав инструмент, от който много хора биха се възползвали. А ще може ли да си го сваля или да ми го пратиш?
 
Странникът, пусни ми на лични какви пари си готов да отделиш за да имаш копие.

Пуснах нова версия с оправени бъгове - възможно е инструмента да е показвал грешно, че няма достатъчно данни.
 
От: Думите по които изпускате трафик - инструмент за лесно анализиране

Много добър инструмент, пробвах го работи.
 
От: Думите по които изпускате трафик - инструмент за лесно анализиране

цифрите които изкарва за месец ли са?
 
Туулчето е много готино :) На нови сайтове се мръщи не иска да захапе, че няма данни, но за по-стар сайт бачка и спестява време. Мерси!

Между другото и аз бих го сложил на някой мой сайт, така че ако ми пратиш на лично някоя хубава цена и аз ще откупя права.
 
От: Думите по които изпускате трафик - инструмент за лесно анализиране

Също искам оферта за лиценз :)
 
От: Думите по които изпускате трафик - инструмент за лесно анализиране

Хмз, при мен сработи за един, а за друг сайт не. А в общи линии са пуснати с месец разлика във времето. ОТ какво може да е? Казва "недостатъчни данни за анализ"
 
От: Думите по които изпускате трафик - инструмент за лесно анализиране

Никой не каза за месец ли е, за ден ли е?
 
Това дали е за месец или за седмица или за какъвто и да е период зависи от данните, които качвате през CSV файла! Тоест ако правите експорт за един месец ще ви излязат данни с информация за един месец (това е по подразбиране)

Съобщението "няма достатъчно данни" излиза когато информацията, което сте качили не е наред или ако просто данните са твърде малко за анализиране - обикновено CSV файла е повреден или съдържа твърде малко данни (например думи извън топ20 или пък твърде малко посещения/кликове).

За сега никои не се е престрашил да ми предложи цена на лично ;)
 
От: Думите по които изпускате трафик - инструмент за лесно анализиране

подарък 600 50
podarak 0 12

Това ме можах да го разбера как първия получава 0 а аз 12... освен това при мен скромно само 2 думи извади :?

Въпреки това имаш браво и репутация от мен :)
 
Последно редактирано:
За сега никои не се е престрашил да ми предложи цена на лично ;)

Ако искаш предложи ти. Не желая коментари от рода на "ти луд ли си", "не ми цениш труда" и т.н. Даже най-добре обяви цена публично, защото няма да е коректно ако на мен продадеш скрипта за 100лв, а на Странникът за 50 примерно.
 
От: Думите по които изпускате трафик - инструмент за лесно анализиране

Интересно, благодаря :)
 
От: Re: Думите по които изпускате трафик - инструмент за лесно анализиране

За цената ще помисля :)

Хубаво би било :) Още повече, че има интерес.

Освен това имам няколко въпроса:
1. Изведените данни на каква база са - месечни, дневни?
2. как се оценява трафика? Направих тестове с една от предложените думи, според гугъл има 110 месечни търсения, тула ми вади 1700...
3. могат ли да се разширят бройката на извежданите резултати - 20, 30 или всички?
 
От: Думите по които изпускате трафик - инструмент за лесно анализиране

Интересен инструмент - като гледам познава с някакъв процент точност? Никога не ми вади точните данни, които съм наблюядавал?
 
Инструмента е добър. Точни данни няма как да получиш т.к. такива няма как да има.
Затова автора е написал "информация по кои ключови думи би си струвало най-много да се оптимизира"

п.с. след като имаш данните по обратния ред си пишеш една формула за ориентир, която пак няма да е 100% вярна.
 
От: Думите по които изпускате трафик - инструмент за лесно анализиране

Поиграх си доста и до колкото разбирам, ако трафика по дадена дума е малък, то изобщо не показва информация за нея?
 
Точно така! При малък трафик вероятността стойностите да са грешни е много голяма. Освен това, кой го интересува малкия трафик?:) Инструмента вади по-точни данни при думи с поне 100 CTR месечно.
 

Горе