Евтини домейни с евтино прайвъси

ThinkFast

New Member
Скоро ще трябва да подновявам няколко домейна с прайвъси ама от Godaddy прайвъсито е скъпичко, та ми е интересно вие къде си държите домейните и колко ви струва годишно домейн+прайвъси
Интерсуват ме COM/NET/ORG тлд-тата
Почти съм се навил да си местя домейните в name.com, там прайвъсито е само 1.99$ срещу 9.99$ в татенцата.
Като цяло идва по ефтинко барабар с кодовете за отстъпки в татенцата и цените не се променят при подновяване
То и в name.com има промо кодове ама засега не съм търсил.

Някакъв съвет? Или предложение за друг регистратор?
Скрийн:
attachment.php
 

Прикачени файлове

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    40.7 KB · Преглеждания: 181
Аз ползвам риселърклуб - цените са прилични, даже ако минеш на по-горно ниво са повече от добри. + Безплатно privacy, безплатен dns. И още някакви free неща имаше.
 
От: Евтини домейни с евтино прайвъси

Аз съм на name.com и допреди няколко месеца бях супер доволен, докато не направиха прайвасито платено, което беше мееега цигански номер (заради това прайвъси си спечелиха повечето клиенти). Мислих по тоя случай да се махам от там, ама още не съм намерил по-добър вариант (не съм и търсил де :)).
Иначе там до края на годината има безплатно прайвъси с код FREEWHOIS.

Но ако трябва да избирам между годеди и name.com - name.com с 3 ръце :)
 
От: Евтини домейни с евтино прайвъси

Аз съм на name.com и допреди няколко месеца бях супер доволен, докато не направиха прайвасито платено, което беше мееега цигански номер (заради това прайвъси си спечелиха повечето клиенти). Мислих по тоя случай да се махам от там, ама още не съм намерил по-добър вариант (не съм и търсил де :)).
Иначе там до края на годината има безплатно прайвъси с код FREEWHOIS.

Но ако трябва да избирам между годеди и name.com - name.com с 3 ръце :)

Видях го това FREEWHOIS, безплатно прайвъси ама цената на домейна се качва :D
Гледах и в netfirms - 7.99$ на домейн + безплатно прайвъси за COM/NET
Нищо не пише за ORG каква ще е цената, и не може да се вземе нещо за по дълъг период от 1 година
 
От: Евтини домейни с евтино прайвъси

В dynadot privacy -то също e 2 $ на година. Домейните им долу горе като навсякъде.
 
От: Евтини домейни с евтино прайвъси

netfirms разстърси се за купони свалят с по 2-3 долара цените на домейни и е безплатно прайвисито :)
 
От: От: Евтини домейни с евтино прайвъси

Абе на тия netfirms някой пробвал ли им е хостинга?
гледам имат промоция до края на август - 8,95$ на месез за бизнес пакета. Има 5 безплатни домейна в тоя пакет, стандартната цена е 12,95$
Тия цени са за двугодишно плащане
 
От: Евтини домейни с евтино прайвъси

Сега гледам някакъв сайт за домейни sofob.com но незнам как е при тях. Има ли някой наблюдения?
 
internetbs.net 6.5 eu + free whois , може да има и купони
Privacy-то им е истинско прайваси, не кат годеди да ти го предоставят на други които си платят
 
От: Re: Евтини домейни с евтино прайвъси

internetbs.net

А как са с reseller-ски акаунт? Имат ли готов сайт като ResellerClub (SuperSite)? Искат ли сканирани документи и телефонни обаждания? А от клиентите на клиента си?

Питал съм ResellerClub.com и те казаха, че нямат практика да се свързват с клиентите на реселърите. Няма нужда да се пращат сканирани документи за верификация на реселърския акаунт (само ако се ползва банкова карта искат или ако се съмняват в нещо).

Сега гледам някакъв сайт за домейни sofob.com но незнам как е при тях. Има ли някой наблюдения?

Това е българска фирма, която препродава услугите на ResellerClub.com. Не знам дали е добра идея да се разчита на българска фирма за купуване на домейни с whois privacy (зависи все пак за какво е домейна - ако не трябва да се крие собственика на домейна не виждам проблем да се ползва българска фирма, но нали идеята на whois privacy е да не се знае кой е собственика на домейна...).

Във whois на домейните пише кой реселър на ResellerClub.com е продал съответния домейн (по подразбиране - може да се коригира това). И ако този реселър е българска фирма могат да се пратят български данъчни да заплашват собственика за да си каже кои му са клиентите. Но това само ако в съответния сайт някой е писал против Партията (за по-дребно нарушаване правата на някои бизнесмени едва ли ще последват някакви подобни инциденти, но не се знае - за някои бизнесмени правото да печелят е свещено - ако имаше начин щяха да напишат в Конституцията, че еди коя си фирма има право да печели).

Ако наистина искате да криете кой е собственика на домейна трябва да не си казвате данните когато си купувате домейна и да ползвате подходяща система за онлайн разплащания, която не дава информация на търговеца за клиента, освен размера на сумата. Например Yohost.org иска да въведете само малкото си име (може да е нещо измислено) и електронната си поща. Плащането става през Liberty Reserve, WebMoney, cashU, MoneyBookers, PayPal. Първите според слуховете не искат верифициране на акаунта, ако не се съмняват в нещо...

Ако сте внимателни може да си регистрирате домейн, на който да хоствате примерно форум, където се пише против Партията, Пожарникаря и т.н. За по-нелегални неща (напр. хранителна добавка срещу свински грип - вижте какво стана с продуктовите сайтове на Кешбърнърс за Флу Дефенсе - ще ви конфискуват домейните).

Има множество малки реселъри на ResellerClub.com, които не ви проверяват данните като се регистрирате - гледат само да вземат парите (напр. чрез Liverty Reserve, ePassporte, WebMoney и т.н.).
 
Последно редактирано:
От: Re: Евтини домейни с евтино прайвъси

Съвсем случайно, попаднах на форума ви, sofob.com е мой и ако имате нужда от въпроси питайте директно.
Никой не може да ви провери данните дали са верни или не, плюс това можете да си ги скриете вие и никой по-смъртно не може да накара коя да е фирма да ви ги предоставя.
 
От: От: Re: Евтини домейни с евтино прайвъси

Бих казал, че ако толкова някой го е страх ....нека да въвежда грешни данни...... а това с пращането на проверки заплашваници за клиенти.....
много филми гледате :)
Иначе ако някой има нужда от помощ или информация, някаква за каквото и да е , насреща съм ICQ: 46610389, skype: vladislav_vl
 
Последно редактирано:

Горе