Евтин бензин до изборите

mantaman

Well-Known Member
Пригответе бидоните да пълните че след ИЗБОРИ 2011 някой ще трябва да плаща сметката за популизма
 
От: Евтин бензин до изборите

И защо? Ако до тогава действат пазарните принципи, що точно от изборитите нататък да не действат?
 
От: Евтин бензин до изборите

Не разбрах от цялата тема къде е евтиния бензин ?? Аз преди малко заредих пак на 2,53...
 
От: Евтин бензин до изборите

Казах да приготвите бидоните не че са го пуснали :)
Бензинът ще е евтин защото идеята е да се покаже че Лукойл са раздували производствените си разходи и че те са виновни за високите цени на горивата в БГ ако бензинът остане на същата цена се губи ефекта от цялата галимация, все пак избори идват нищо не е случайно :)
 
От: Евтин бензин до изборите

Е споко, петрола винаги пада есен/зима. Интерсното е, че сега е на цена 95 долара за барел и бензино е 2.53 лв. През 2008 Август петрола бе 150 и цената бе доста по малка, после цената се срути почти 4рно, бензина не падна под 2 лв. После как да не обичаме брадския Лукойл.

Акциза и ддс не е променено от 2008, верно с по 2% растат прозиводствните разходи на рафинериите, а инфлацията спрямо 2008 и сега не е толкова голяма, че да има такава цена бензина. Всичко е картел.

Като почнат да действат пазарни принципи и борба за дяла на Лукойл в потребителския сегмент, ще трябва и цените да падат. Завземат ли другите бензиностанци голям дял от Лукчо и цените паднали ли са, нещо не знам как Лукойл ще си върне същия пазарен дял. Ако на всяка бензиностанция - Шел, ОМВ, ЕКо и тн пише всеки втори ще зарежда от Лукойл :D. Ще се наложи и те свалят цената, за да си върнат пазарния дял. Това и ми бе странно, как след изборите ще се вдигне цената, ако до тогава пада и губи пазарен дял. Това е ако разбира се в деня след изборите им върнат лиценза, а както Лукойл викат най-рано до края на годината, ще са ги инсталирали.

Аз бих питал, каква ще е зимата и Газпром дали ще ни го върне, заради Лукойл, както всеки добър комунист прави?
 
От: Евтин бензин до изборите

Ако чакаме пазарните принципи да регулират пазара на горивата ще имаме да почакаме - Вероятно ще падне цената на едро и почти няма да се отрази на цената на дребно за сметка на увеличаване маржа на печалбите на бензиностанциите.
Освен това аз не мисля че от чужбина може да дойде кой знае колко по евтино гориво до колкото четох на скоро в ЕС има само 6 страни с по ниска цена на горивото от в БГ и най близката май е Словения.
Очаквам да падне цената до изборите защото горе долу до тогава ще се продава гориво от резерва и най вероятно силово ще бъдат натиснати големите вериги щом зареждат от евтиното гориво от резерва да го продават евтино. След изборите Лукойл ще са изпълнили изискванията и държавата ще затвори кранчето на резерва и нещата ще си дойдат по местата, само с разликата че Лукойл ще има да избива едни пропуснати ползи в размер на стотици милиони и нямайте съмнение кой ще плати сметката.

Ако Газпром има начин да ни го навре въобще не се съмнявайте че ще го направи. Дано наскоро преподписаните договори да са направени така че да могат да защитят националният ни интерес.
 
От: Евтин бензин до изборите

Аз бих питал, каква ще е зимата и Газпром дали ще ни го върне, заради Лукойл, както всеки добър комунист прави?
Момчета,какво общо има големият бизнес с политика,комунисти и други животни,не ви ли омръзна:).Някъде по темите четох,че България била обявила ''война'' на Лукойл...:lol:Обвиняваме това некадърно правителство ,онова..И какви козове ще извади като оръжие за водене на някакви равностойни преговори, което и да е правителство?България има нужда от суровините на руските енергийни гиганти,така както едно бебе има нужда от майчина грижа:) и каквито и да е намеци за влияние над цените на горивата от българска страна е меко казано доста перспективно.

Сега се сетих за конфликта преди няколко години между Украйна и Русия,когато украинците,това доказало се във времето долно и продажно племе, бяха спрели кранчето на руския петрол към голяма част от страните на ЕУ.Немските автомобилните гиганти доста се изпотиха от тази просия за $ на Украйна,доколкото си спомням и петролните им резерви бяха почти изчерпани към края на сапунката:).
 
От: От: Евтин бензин до изборите

България има нужда от суровините на руските енергийни гиганти,така както едно бебе има нужда от майчина грижа:) и каквито и да е намеци за влияние над цените на горивата от българска страна е меко казано доста перспективно.

Алооо БСПто, мислете малко бре :) България има нужда от руския бензин толкова колкото и русия има нужда от българския пазар. Така че това не е оправдание да не плащат данъци!!!!!!!!!!!!!!!!
 
От: Евтин бензин до изборите

Добре бе манта, това е при условие ако се запази статуктвото - мисля, че точно тука ще се проличи, пазарания приницип. Съмняваме, Датчаните, Австрийците, Гърците и т.н. да не се възпозлват от факта, че Лукойл е на колене. Ако бях на тяхно място със удоволствие, бих им завзел дяловете. А директно ще внесем от Румъния. Вярно, че най-евтино е от Словения, но като се калкулира транспорта от мамалигите илиза по-добре. Това е на прима виста от даниите, които гледам в европейският енергиен портал - трябва по-добре да проуча въпроса - данъци, осигуровки, пазарни разходи и т.н. може се окаже, че доста може спадне цената.
 
От: Евтин бензин до изборите

Нали тоя резерв като се отпусне пак се заплаща ... какъв е проблема да се запълва резерва отново и отново, а от близките държави колко кандидати ще има да заемат мястото на Лукойл-а не е истина.
 
От: Евтин бензин до изборите

Да бе Waldes 5.5 милярда лева приходи на от лукойл България, от БГ пазара са нищо. Погледни консолидираните отчети на Лукойил Русия, ние вливаме околко 7% приходи, ама я си представи 7% по малко, няма ти кажа какво става с акциите им.
Този лиценз ги ебава с Турската експанзия, купили са над 250 бензионстанции и са планували от БГ да зареждат сега с пръст в устата - губят милиони. Атомстрой ни съди за Белене, ние правим контра иск за Белен, който ще спечели. В момента Бургас-Александрополис е в застой. Понятие имаш ли си Лукойл, Газпром, Атомстрой и ко. кои ги дръжат и сега как това правитеслтво им мъти водите?!
 
От: От: Евтин бензин до изборите

Аз преди малко заредих пак на 2,53...


Радваите се на 2,53, защото след целата галимация ще се изравниме с европейските цени на горивата и бате Бойко пак ще дига рамене и ще говори как е направил европейски магистрали и требва да се кара по европейски стандарт по тех със скъпо гориво, а недаи си боже и такси т.н.

Да е.а и цървулите дето ни управляват оня Андерш Брайвик е объркал адреса, требваше тука да опушка нашите маймуни щеше да му е весело и цела българия щеше да е с него и пича щеше да си живурка на морето сега а не да го съдят.
 
От: Евтин бензин до изборите

Той резерва е купуван, като петрола е бил някъде 30-50 долара за барел, смятай къв толеранс има за падане и дъмпинг на цените :D, е няма го направят разбира се. А той резерва си е дефакто буфер за такива ситуации, не може се пипа когато ти скимне, трябва разрешение от ЕС. Да кандидати бол, някой леви дето ги гледам по ТВ, дето викат всичко около нас скъпо, направо се чудя в къв постКомунистически свят живеят дето, има контрол над инфото :D
 
От: От: Евтин бензин до изборите

Радваите се на 2,53, защото след целата галимация ще се изравниме с европейските цени на горивата и бате Бойко пак ще дига рамене и ще говори как е направил европейски магистрали и требва да се кара по европейски стандарт по тех със скъпо гориво, а недаи си боже и такси т.н.

То ако цените се изравнят с европа трябва да се радваме бре - значи при нас е поевтинял :lol::lol::lol:


Абе вие сериозно ли мислите, че на Лукойл трябва да им се опростят данъците?

На някой хора просто трябва да им се забрани да гласуват........... :)
 
От: Евтин бензин до изборите

Кви данъци бе Агейнст - те завалиите на загуба работят в поселдните 3 години. Направо трябват ги разформират. Яка заигравка импорт/експорт на горива и присвояване на милярди.
 
От: Евтин бензин до изборите

Ей WORLD ти в кой свят живееш бе ?!

Не си ли влязал в 21 век. :D :D :D уж си световен я направи една бърза справка кви са цените в Европа и България за горивата, кви са акцизите и данъците тук и там.
А за Брайвник, по добре да влезе у вас - че нали знаеш народа избира политиците си - така че да отстранят маймуните от народа и правителството, ще стане доста квалитетно.
 
От: Евтин бензин до изборите

Ако приемем че това не е сапунка между правителството и Лукойл покрай и без това планиран планов ремонт на Нефтохим. Идва на ред въпросът, защо Лукойл спират производството. Елементарно, защото са сигурни че по този начин ще предизвикат трус в пазара на горивата и ще си го върнат за отнетият лиценз.
А защо са толкова сигурни при тия приказки за 400-те вносители дето чакат да внесат евтини горива, елементарно поради простата причина че Лукойл освен 50% от продаваните горива държи и около 50% от акцизните складове и е много вероятно към момента дори и да има тънки цени за внос просто да няма къде да бъдат разтоварени тези количества.
Също така нали се сещате че пред останалите акцизни складове ще се заформят качествени опашки от стоварващи и разтоварващи.
Така че отварянето на резерва е неизбежно, както и ниските цени до изборите.
 
От: Евтин бензин до изборите

Ей WORLD ти в кой свят живееш бе ?!

Не си ли влязал в 21 век. :D :D :D уж си световен я направи една бърза справка кви са цените в Европа и България за горивата, кви са акцизите и данъците тук и там.

Гориво А-95
Австрия EUR 1,37
България BGN 2,52
Германия EUR 1,54
Гърция EUR 1,67
Италия EUR 1,59
Румъния ROL 5,41
Македония MKD 74,50
 
От: Евтин бензин до изборите

Да манта, много точно си го казал. Подкрепям те. Не мисля, че е сапунка - може би е сапунка в сапунясалят мозък на серГЕЙ. Вчера гледах по панорама Дянков, каза планов ремонт чак 2013 година, златев каза същото по рано, а и всеки планов ремонт се предоставя на министирета месеци по рано никой го е нямал. Недейте да забравяте, че ЕС е подкпреила правилтестовто така че всичко е точно.
Да именно извиане на ръцете е това спиране.

НЕ съм сигурен, за 50% складовете. Дори и така да е виждам - колко са им малки запасите на фирмите 2-3 дни. Правителстовто става гарант за запсите, ако дадена фирма Х и спрат външните доставки. До тогава ще имат редовни транспортни курсове директно до бензин станциите. А и не на последно място - държавата може да събира горивата в техните складове и всичко ток.

Съгласен съм до изборите, цените ще са кът - ама след това няма как и да скочат, ако целия процес е зароботил и няма нужда от резерва.
 
От: Евтин бензин до изборите

Гориво А-95
Австрия EUR 1,37
България BGN 2,52
Германия EUR 1,54
Гърция EUR 1,67
Италия EUR 1,59
Румъния ROL 5,41
Македония MKD 74,50

Незнам в кой свят живея и кви са акцизите и данъците тук и там, но това е резултата за краиния потребител, като теб и мен.
 

Горе