Екзистенциални въпроси при внос от Китай

От: Екзистенциални въпроси при внос от Китай

Хаховец ще ми е по лесно ако се опитам да намеря кое от казаното от теб е вярно - Реално верни са ти само няколко препинателни знаци всичко останало е тотално грешно и е очевадно че хабер си нямаш от тази работа

но за да може DHL да ти подготви документите и да те представлява през митницата е необходимо да си откриеш профил при тях

Профили се откриват във Фейсбук - От ДХЛ ти искат пълномощно за да могат да се явят на митница вместо теб.

да им представиш един набор от документи с които те да работят, за издаването на които разходите за гр. Пловдив са примерно около 100 лева

Пълномощното е тип заверка на подпис върху тяхна бланка - Може да го завери и някой селски кмет срещу дребна общинска такса или нотариус за не повече от 20-30лв

Тоест за еднократно пак не е вариант

Напротив вариант е и то не много скъп както се вижда

За подготвяне на пратката грешиш ама адски. Те не подготвят документите, а само ги обработват.

Този който греши си ти до тук за четвърти път - ДХЛ ПОДГОТВЯТ документи - Митническата декларация е документ който се подготвя от ДХЛ

!ВАЖНО!: На пръв поглед нищо особено не казах нали Всяко дете го знае и всеки го може нали Ето още малко информация. Подготвянето на документите не включва само тяхното събиране, а и тяхното преглеждане, проследяване, засичане, следене срокове за валидност и т.н. Този които обработва документите не го прави това, той само обработва информацията на тях.

И на втори поглед нищо вярно не каза - Не е вярно че работникът на ДХЛ само обработва информацията на документите - Той се грижи и за всички останали неща за които си написал че не ги прави. Защото ако ти не предоставиш документи на ДХЛ те трябва да ги изискат от подателя по служебен път.

!ВАЖНО!: И тук нищо не казах нали Тук уловката за потребителя е следната, че може да ти обработят документите и най - накрая резултатите да са толкова грешни, че в митницата да те върнат, ти да прегледаш документите да ги пуснеш за обработка пак и пак резулатата да е да те върнат обратно. Това че DHL обработва документите не е гаранция, че няма да те върнат. Няма значение, кои обработва документите, ако не са изрядно подготвени спукана ти е работата

Отново си в грешка ако по някакво чудо митничар върне документите на пратка подготвена от ДХЛ за това че не са изготвени вярно ги връща на ДХЛ не на теб. И си е грижа на ДХЛ да ти ги оправят.

Но да не забравяме, че те обработват документите и тях като ги върнат все едно теб са те върнали и твоята задача е да обработиш документите наново

Не е вярно има голяма разлика дали са те върнали тебе или са върнали агент на ДХЛ - разликата е в разходите по подготовката на новата митническа декларация, ако са върнали ДХЛ са си за тяхна сметка, ако са те върнали теб са си за твоя сметка

Ако един път те върнат, ползваш услугите на DHL и желаеш да обработят повторно документите ти, мисля че таксата беше 100 лева или нещо от сорта

Няма такава такса - Единственият начин ти да плащаш за повторна обработка на документите е ако изрично си настоял да бъде използван митнически код с който не са съгласни от ДХЛ тогава ти подписваш декларация че желаеш изрично по този код да ти бъдат изготвени документите и ако не минат през митница си носиш отговорност - Ако от ДХЛ са объркали код и са написали такъв с по ниска стойност и митничарят не е съгласен и върне докуметите в най лошият случай ще си доплатиш разликата в митото и ДХЛ отново за тяхна сметка ще се явят на митница.

DHL безплатно само обработват документите и те представляват пред митницата, но не поемат митните сборове безплатно! След като са ги изчислили ти изпращат митните сборове на теб ти да си ги поемеш и след това да им изпратиш платежно с поетите такси

И това не е напълно вярно защото ако имаш сключен договор с тях могат да ги платят вместо теб и ти да им ги платиш на ръка при получаване на стоката.

Как се прави това платежно, коя е сметката по която се превеждат парите, какво е основанието за плащане? Това са все въпроси за които ще трябва да се консултираш с всевишния

Ако беше работил с ДХЛ щеше да знаеш че заедно с митническата декларация ти изпращат и готови попълнени платежни нареждания с точната сума, основание и сметките по които трябва да се преведат парите.

щото българските имат по 60 секунди на линия за клиент и след 60-тата секунда прекъсва автоматично разговора от системата

Няма такова нещо - Вероятно понякога ти прекъсва връзката с главният мозък и си мислиш че са ти затворили.

Въпреки всичко, операторите нямат такава информация и ще ви кажат да се свържете с отдел митници на DHL

Също не е вярно оператора е там за да разбере какво искаш и да прецени към кой да те насочи и не ти казва с кой да се свържеш, а ти прехвърля разговора към съответният човек.

Ако искаш DHL да ти поемат и митните сборове, ще трябва да заплатиш сумата от 50 лева май беше за физически лица и 100 за юредически

Не е вярно. По нагоре съм написал как става.



ПП

Следващият път когато решиш да спориш пак с мен се подготви малко по добре за да не ставаш пак за смях.

Ако не те е срам можем да поговорим и за внос на частични пратки и на цели контейнери - със сигурност съм вкарал повече от теб като съдя по знанията ти за ДХЛ
 
От: Екзистенциални въпроси при внос от Китай

@mantaman
Ти някога работил ли си с DHL? Говориш глупости ама пълни глупости и всеки работил с тях, знае че това което казваш е грешно ама до последната дума! Нямам намерение да повтарям това което съм написал но това е реалната процедура и всеки работил с тях може да го потвърди!! Самите DHL си имат собствен център в които отговарят на тези въпроси и всеки може да провери какви глупости пишеш!! Как може да имаш наглостта да пишеш абсолютно грешни неща и да поставяш репутацията ми под върпос!!

Леееелееее плюя си в пазвата и направо акъла не ми го побира честно! Единия ми говори за вземания, другия ми казва че неща които ще се случат на всеки ама на 100% всеки ползвал услугите на DHL, че не са били така.

Ще ви кажа, че летвата е толкова на високо, че много ама много, ако щете вярвайте мнооооооооооооооооого има да надграждате докато я видите. С един митничар не сте се срещали, едно ремарке не сте освобождавали, един път не сте засичали тегло, един път не сте доказвали че шофьора си е напълнил една туба бензин и затова е по - лек, един път не сте се карали с 10 тираджия, че сте вие наред, а говорите разни имагинерни неща.

Нямам думи, след няколко дена някои ще изпищи с DHL ще каже че нещата от които съм написал отгоре са му нерешимите проблеми и тогава какво ще кажете ми е чудно?

То си има причина, че хората с реални знания и умения правят семинари на които си плащате да присъствате и говорите, само когато Ви е позволено да задавате въпроси! Направо ми се къса сърцето, че за всяко стойностно и вярно нещо, което написвам тук трябва да изтърпя един тон обиди и след това да изпиша 100 поста да доказвам, че съм прав! Жалко е наистина и благодарение на този манталитет никога няма да бъде подредена тази държава, защото никои не се опитва да помогне, а само пречи без да знае защо го прави!:cry:
 
От: Екзистенциални въпроси при внос от Китай

redrum - хората са измислили телефони, но като звъннеш ми викат идвай лично да си вземеш пратката или упълномощи някой и му напиши данните на гърба на пощенското известие за задържана пратка на митница. Като нямаш човек какво правиш?

Наистина благодаря за мненията и за отделеното време за публикациите, но определено не беше отговорено и на двата ми въпроса дали са възможни или не. Наистина и аз открих толкова много начини за заобикаляне на правилата, че следващия път изобщо няма да се занимавам както си му е реда. Още в началото отивам на митница, давам фактура за 10 продукта платежно и митничаря почва да спори - те не струват толкова, преправил си платежното. Влизаме от неговия компютър в онлайн магазина - пише същото, но твърди и там че са преправени - не е било възможно тези продукти да са толкова евтини! А аз простака съм добавил в количката 50 продукта и съм ги платил накуп. Тоест през картата са изтеглени наведнъж 150$ за 5 поръчки, но на митница е пристигнала само едната. И как ще докажеш, че това е 1/5 част от 150$. Митничаря ме гледа мило в очите и ми вика други документи нямаш ли... а тези "други документи" се наричат банкноти. Накрая успях да го убедя за сумата, но тогава пък вика това са търговски количества и хайде в отивай при фирма да ти оправи документите. След проста сметка установих, че ми е по-изгодно да откажа пратката, отколкото да платя всичко и да не знам какво има вътре.

П.П. Колеги то е ясно, че стила на писане на hanovec Ви дразни, но няма нужда да прилагате неверни данни, опитвайки се да го опровергаете. И аз да си кажа, термина е митнически сбор, а не вземания. Миналия ден ми потвърдиха на митницата!
 
От: От: Екзистенциални въпроси при внос от Китай

redrum - хората са измислили телефони, но като звъннеш ми викат идвай лично да си вземеш пратката или упълномощи някой и му напиши данните на гърба на пощенското известие за задържана пратка на митница. Като нямаш човек какво правиш?

Наистина благодаря за мненията и за отделеното време за публикациите, но определено не беше отговорено и на двата ми въпроса дали са възможни или не. Наистина и аз открих толкова много начини за заобикаляне на правилата, че следващия път изобщо няма да се занимавам както си му е реда. Още в началото отивам на митница, давам фактура за 10 продукта платежно и митничаря почва да спори - те не струват толкова, преправил си платежното. Влизаме от неговия компютър в онлайн магазина - пише същото, но твърди и там че са преправени - не е било възможно тези продукти да са толкова евтини! А аз простака съм добавил в количката 50 продукта и съм ги платил накуп. Тоест през картата са изтеглени наведнъж 150$ за 5 поръчки, но на митница е пристигнала само едната. И как ще докажеш, че това е 1/5 част от 150$. Митничаря ме гледа мило в очите и ми вика други документи нямаш ли... а тези "други документи" се наричат банкноти. Накрая успях да го убедя за сумата, но тогава пък вика това са търговски количества и хайде в отивай при фирма да ти оправи документите. След проста сметка установих, че ми е по-изгодно да откажа пратката, отколкото да платя всичко и да не знам какво има вътре.

Ще ти кажа, но това ще ти реши проблема само един път, при следващия ще има обстойна ревизия и ще те наклецат.

1) Отиваш в администрацията и подаваш една молба да не връщат пратката към изпращача.
2) Пишеш като свободен текст до службите пред които ще подаваш и документите за освобождаване (не знам как е оредена митницата, за да ти кажа за къде точно), та пишеш като свободен текст, че вкараните стоки са с не търговска цел. Че си попаднал на обява на която доставката и е толкова голяма, че ти излиза по - евтино да поръчаш 10 бройки, за да получиш безплатна доставка и най - вероятно ще ги подариш на приятели, но нямаш намерение да ги продаваш или да извършваш каквато и да било търговска дейност с тях.
3) Стойността ти е по - малка от 150 евро, ти си частно лице, затова следваш стъпките описани по - доло:

ПОЩЕНСКИ ПРАТКИ
(пратки, пристигнали с БГ пощи)

До 30,00 лв (15 Евро)
Не се обмитява. Получава се от пощенския клон по адреса, посочен на пратката.

От 30,00 лв (15 Евро) до 300,00 лв (150 Евро)
Дължи се ДДС 20% от общата стойност на стоката и доставката.
Не се попълва митническа декларация.
Не се изисква ЕОРИ номер.
Пратката се получава от съответната митница, посочена на пощенското известие.
Носи се лична карта, копие от PayPal или друго плащане (банково извлечение) или фактура, копие от поръчка и пощенското известие.
ДДС се заплаща на място с квитанция, която се попълва от служител на гишето.
Плаща се и пощенска такса около 3,50 лв.

Ако сте от малък град, където няма митница можете да се обадите на телефона за контакт, посочен в известието и да поискате пратката да ви бъде препратена в местната поща, където можете да заплатите ДДС.
Ще е необходимо да изпратите по факс или имейл разпечатка от плащането и/или поръчката или фактурата, за да изчислят предварително дължимата сума.

*Ако някои служител ти каже да си гледаш работата, просто си дръж на твоето, той много добре знае правата ти, но те пробва, понеже е прекалено мързелив да си свърши работата.
 
От: От: От: Екзистенциални въпроси при внос от Китай

Ще ви кажа, че летвата е толкова на високо, че много ама много, ако щете вярвайте мнооооооооооооооооого има да надграждате докато я видите. С един митничар не сте се срещали, едно ремарке не сте освобождавали, един път не сте засичали тегло, един път не сте доказвали че шофьора си е напълнил една туба бензин и затова е по - лек, един път не сте се карали с 10 тираджия, че сте вие наред, а говорите разни имагинерни неща.

Летвата май толкова високо, че те е ударила по главата :D

По въпроса с колко митничари съм се срещал не си ти капацитет. Само ще ти кажа, че съм имал доста срещи с Пламен Минев, Ревизоро и Асен Асенов.
А пък с митници се занимавам от времето когато кака Шинкам бог да я прости обмитяваше кораби на Горубляне.

1) Отиваш в администрацията и подаваш една молба да не връщат пратката към изпращача.
Не че съм заядлив, ама между другото се подава Искане.

С две думи продължавай да се излагаш, на мен ми е забавно.

А пък ако за теб правенето на един внос е голяма работа, може да пием по една ракия и да ти обясня някои неща за висшите пилотажи като икономическите режими.
 
От: От: От: От: Екзистенциални въпроси при внос от Китай

Летвата май толкова високо, че те е ударила по главата :D

По въпроса с колко митничари съм се срещал не си ти капацитет. Само ще ти кажа, че съм имал доста срещи с Пламен Минев, Ревизоро и Асен Асенов.
А пък с митници се занимавам от времето когато кака Шинкам бог да я прости обмитяваше кораби на Горубляне.


Не че съм заядлив, ама между другото се подава Искане.

С две думи продължавай да се излагаш, на мен ми е забавно.

А пък ако за теб правенето на един внос е голяма работа, може да пием по една ракия и да ти обясня някои неща за висшите пилотажи като икономическите режими.

Не е искане не обърквай хората!!!!!!!!!!!!! Ако утре потребителя изпълни стъпките ми ще потвърди, че се подава молба! Най - вероятно ще му дадат образец които той да попълни и на него ще пише молба. Ти веднъж си поискал да си я връщат или към изпращача и че няма да се занимаваш с нея, затова сега молиш да не бъде връщана!!!

Ще отиде ще каже искане, ще го усетят, че не знае точно реда и ще му отвят плявата!
 
От: Екзистенциални въпроси при внос от Китай

За работа с ДЧЛ трябва да им дадеш пълномощно и те освобождават пратката, ако е пратена с тях разбира се. Проблемът е, че не дават гаранция за срока, в който ще я освободят. Мантата е напълно прав за нещата, които е написал.
 
От: Екзистенциални въпроси при внос от Китай

Добре де след като всички сте толкова наясно, а аз съм толкова грешен, защо никои не написа един пост в които да обясни стъпка по стъпка нещата, както аз го правя. Трябва аз да напиша нещата, за да каже някои не е така, ами е така и аз да започна да доказвам, че съм прав!

За DHL не е нужно само пълномощно. Пълномощното е за да те представляват пред митницата. Независимо, че те те представляват пред митницата всички останали неща си важат и трябва те да ги представят вместо теб. Когато те обработват документите, те винаги изготвят митническа декларация, за целта е нужен ЕОРИ номер, които знаете как се изважда, не е сложнотия, но си е документ. За да заведат документите ти трябва да имаш клиентски профил при тях с данните си. И както всеки друг, така може и тях да ги върнат от митницата, защото представят неизрядни документи. Те имат пълномощно не се подписват никъде. Преди да представят документите, любезно изискват от клиента да напише като свободен текст какво е това което вкарва на база представените документи от него. Ти пишеш вкарвам GPS-и в тяхните документи е изписано: Лицето Иван Иванов заявява, че пратката му с товарителница номер №123123123 се състои от 40 бр GPS приемници бла бла, които са на стойност посочена от представените от него документи, които са: бла, бла, бла и на база представените документи служител Иванка Иванова е изчислила митните сборове и е съставила митническата декларация. Ако въпросния човек го върнат, процедурата се повтаря отново и отново.

Ето снимка на майл направен ден. Днес ми върнаха над 40 пратки, които трябваше да доставя до Събота и сега се червя: http://prikachi.com/images.php?images/154/8157154k.png
* Снимката показва ясно как въпреки, че те обработват документите не гледат и не им пука, дори и да липсва веществено важен документ и връщането им е 100% гарантирано и ако ти не си наясно с нещата, това че работиш DHL не е никакъв фактор.

Понеже не получавам сегашните условия като текст в съобщението, защото имам депозит при тях прилагам старите условия, но до колкото си спомням цените са поне три пъти по - високи: http://prikachi.com/images.php?images/167/8157167O.png

Прикачвам и снимка, какви суми ми взеха за преизготвяне на документите по върнати пратки:http://prikachi.com/images.php?images/181/8157181f.png
* Нарочно прикачвам снимки от различни пратки в съвсем различни години, за да не може да се направи връзка и да имам проблеми след това.

После ми говорете врели не кипели!

!ВАЖНО!: Единствените частници, които дават сроково за освобождаване на пратка от митницата са DHL. Аз лично като частник не давам такива срокове и моите колеги не дават, но DHL има собствен канал, които работи само за тяхните пратки и при тях срока е един работен ден, ако си подготвил документите си до 13 часа в рамките на същия ден получаваш и митническата декларация и грешно попълненото платежно в PDF формат, ако имаш изпратен от тях шаблон в екселски формат, преправяш на бързо грешките и го плащаш на в банката, ако им изпратиш снимки със завереното платежно преди 16 часа в същия ден, то най - вероятно пратката ти ще бъде освободена още на същия ден. DHL са също така фирмата, която ти се обажда в деня в които пратката е с приета от разпределителния им център в европа и патува към България, което ти дава един ден преднина да подготвиш всичко и да бъде освободена мигновено без забавяне.

!ВАЖНО2!: DHL е мощен инструмент в ръцете на човек запознат с процедурите и голям лабиринт за човек, които не е запознат с нещата. Камуникацията с тях е ужасно трудно и ако нямаш личните им номера, а имаш да кажем 100 пратки, практически комуникацията им не може да ти свърши работа, ако имаш само една пратка и попаднеш на Дани, може би единствената им запозната операторка ще си решиш проблема.

* Сега колеги четящи това ще си кажат ... "абе глупак мълчи си, нали си взимаш паричките защо им отваряш очите" ..... лаиците ще си кажат "като обясниш процедурата, защо по дяволите някои да ти ползва услугите?" . Аз ще ви кажа, летвата е мнооооого на високо, тези познания могат да ви спестят може би голяма част от глупостите, ако имат една, две пратки, но ако вкарвате хиляди стоки, разпределени на стотици пратки ще ви са нужни знания много по задълбочени от това дали ти е нужен ЕОРИ или не, дали да платиш 30 лева или не и какво да отговориш на митничаря за 10 бройки, защото ако имаш 500k бройки и митничаря те попита отчел ли си кафе машините пред тиmaджийтe, че да ги свалим от кораба, ти трябва да знаеш какво да му кажеш. Айде с мир!!!!
 
Последно редактирано:
От: Екзистенциални въпроси при внос от Китай

Единствените частници, които дават сроково за освобождаване на пратка от митницата са DHL.
На мен са ми казвали, че не дават. За това и си ползвам услугите на митнически агент.
 
От: Екзистенциални въпроси при внос от Китай

На мен са ми казвали, че не дават. За това и си ползвам услугите на митнически агент.

Операторите им не знаят. Супер загубени са всичките с изключение на тази, която цитирах. Емайла от които ти пишат винаги е един и същ (sofcg@...) и можеш само до него да изпращаш, нямаш вътрешните им майли, въпреки, че вътрешните им мейли са винаги двете им имена разделени с точка и @дхл.бг, но това трябва да го знаеш не ти се казва. Обикновено митническата агентка която ти се обажда не е тази, която ще представя документите ти, понеже екипите си делят работата едните оправят документите другите ги носят и затова едните не гарантират за другите, особено писмено или по телефона. Точни неща по телефона или писмено по маил никога не казва, винаги увъртат дори и да ги питаш 100 пъти едно и също. Операторите им са толкова губени, че дори и пратката ти да е освободена и да пътува, те не могат да го проверят, въпреки, че това го пише в сайта им и всеки може да си го провери.
 
От: От: Екзистенциални въпроси при внос от Китай

и митничаря те попита отчел ли си кафе машините пред тимаджийте, че да ги свалим от кораба, ти трябва да знаеш какво да му кажеш.

Тази групировка още ли се занимава с рекет? Не минаха ли на легален бизнес?
 
От: От: От: Екзистенциални въпроси при внос от Китай

Тази групировка още ли се занимава с рекет? Не минаха ли на легален бизнес?

Никога не ми се е случвало такова нещо, дадох го като пример, че въпросите може да бъдат от всякакво естество и е възможно да бъдат намесени лица, които нямат нищо общо с митницата.
 
От: От: Екзистенциални въпроси при внос от Китай

Добре де след като всички сте толкова наясно, а аз съм толкова грешен, защо никои не написа един пост в които да обясни стъпка по стъпка нещата, както аз го правя. Трябва аз да напиша нещата, за да каже някои не е така, ами е така и аз да започна да доказвам, че съм прав!

Както ти казах не си открил топлата вода - Даже и не знаеш как да я ползваш. Подробно описание как се работи с ДХЛ съм направи и то преди доста време, както ти написах и в предишният пост намери го и се образовай - Ето ти темата в която съм описал как се процедира с ДХЛ - вторият пост в темата

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=58185

Ако ти действително си запознат с работата на ДХЛ това говори още по лошо за теб - Това означава че ти умишлено ЛЪЖЕШ хората тук колко е трудно да се работи с ДХЛ - В първият пост освен всички други лъжи си написал относно платежните че трябва да питаш всевишният как се попълват - В последният си признаваш че ги получаваш от ДХЛ готови

Това е форум и тук хората са за да си помагат, а не да ги плашиш и ЛЪЖЕШ колко е сложно едно нещо, което те не знаят как да се прави.
 
От: Екзистенциални въпроси при внос от Китай

+1 за @mantaman.
Седя, чета и се питам: Аз ли с друг съм внасял или тук става дума за друг DHL. Принципно може да изглежда объркващо, но като всяко ново нещо е така в началото. Иначе конкретно за тях нямам спомен да ми е трябвало дори да им се обадя. Те звънят, че има пратка или пишат. Аз връщам отговор, че ми имат документите, те ще освобождават. Пращам ф-ра, описание. Получавам да потвърдя декларацията, връщам, че искам те да кредитират ДДС и мито, получавам платежно. Имам 3 дни да им се издължа.
В това време те освобождават и доставят.
Единственото тъпо е, че сложиха някаква минимална такса, за нещо което преди беше безплатно. Толкова.
 
От: Екзистенциални въпроси при внос от Китай

Ако не я освободиш, пратката би трябвало да отиде на митнически търг.
Следиш кога е следващия търг, ако ти се занимава, явяваваш се, надаваш и може да си я купиш обратно за жълти стотинки…/теоретично/, ако някой не се огледа в нея.
Преди много време търговете се правеха в началото на Люлин, там имаше митническа база, сега не знам…

Къде мога да ги намеря тези търгове на митницата? Не ми трябва да си откупувам някаква стока или нещо, а просто искам да си купя някой кашон с глупости от там без да знам какво има в него :D Преди година пак бях търсил такава информация, но в интернет попадах само на някакви търгове за пратки от 20 тона алкохол, 20 тона пилешко месо или някакви такива глупости, а не за малки пратки, запечатани пакети и кашони. Който хелпне направо му давам зеленото или ще го черпя биричка през някой топъл ден :D
 
От: Екзистенциални въпроси при внос от Китай

Къде мога да ги намеря тези търгове на митницата? Не ми трябва да си откупувам някаква стока или нещо, а просто искам да си купя някой кашон с глупости от там без да знам какво има в него :D Преди година пак бях търсил такава информация, но в интернет попадах само на някакви търгове за пратки от 20 тона алкохол, 20 тона пилешко месо или някакви такива глупости, а не за малки пратки, запечатани пакети и кашони. Който хелпне направо му давам зеленото или ще го черпя биричка през някой топъл ден :D

Ами, за съжаление е само това:


"Разпореждането и процедурата с отнети и изоставени в полза на държавата стоки се изразява в следното:
1.Задържаните, отнетите и изоставени в полза на държавата акцизни стоки подлежат на преработка и или унищожаване съгласно чл. 124, ал. 5 ЗАДС.
Това става по реда, регламентиран в чл.3 -13 от наредбата.
Преработката на акцизни стоки се извършва с цел последващата им реализация като годен краен продукт или тяхното оползотворяване по друг подходящ начин.
В случаите на унищожаване на задържани, отнети и изоставени в полза на държавата акцизни стоки действията се извършват от органа, който ги е задържал, под контрола на митническите органи,а транспортирането им се извършва от или за сметка на органа по задържането.
На преработка подлежат алкохол, алкохолни напитки и енергийни продукти. Алкохолът и алкохолните напитки се преработват само в данъчен склад.Преработката им може да се възлага само на лицензирани складо държатели.
Митническата администрация възлага преработката на стоките без гаранция и без приемане на рекламация поради липса на качество, тегло, мярка, брой или грешка в наименованието на стоката, нейното състояние или състав и др.
Следва да се има предвид,че възлагането за преработка на акцизните стоки се извършва от митническите органи чрез търг с тайно наддаване."
 
От: Екзистенциални въпроси при внос от Китай

Къде мога да ги намеря тези търгове на митницата? Не ми трябва да си откупувам някаква стока или нещо, а просто искам да си купя някой кашон с глупости от там без да знам какво има в него :D Преди година пак бях търсил такава информация, но в интернет попадах само на някакви търгове за пратки от 20 тона алкохол, 20 тона пилешко месо или някакви такива глупости, а не за малки пратки, запечатани пакети и кашони. Който хелпне направо му давам зеленото или ще го черпя биричка през някой топъл ден :D

Както казах, преди имаше такива търгове в началото на жк. Люлин, 7 микрорайон, складовете на Мототехника, чувал съм и за Летището, ама стара история..
Виж някой митничар, те ги знаят, ама си траят:)
 
От: Екзистенциални въпроси при внос от Китай

Както казах, преди имаше такива търгове в началото на жк. Люлин, 7 микрорайон, складовете на Мототехника, чувал съм и за Летището, ама стара история..
Виж някой митничар, те ги знаят, ама си траят:)

Контакта с митничари бая ми куца, напрягат ме интелектуално и с тези с които съм говорил за такава информация ще трябва 2 часа да му обяснявам, че нямам намеря да ги крада, застрелям или погубвам. Простите неща ги правят много сложни тия хорица :D
 

Горе