Загуба на Page Rang

combi

New Member
Привет колеги, радвам се че всеки рови в дълбините на SEO-то.

Така изчезна ми ранга на една вътрешна страница беше 2-ка.
Става въпрос за сайта testdrive.bg , и вътрешната страница за марките - Интересно, че бях наблъскал и всички марки като ключови думи на тази страница, сега ги премахнах. А когато влезеш навътре в конкретната марка, която е субдомейн имам 1-ца ранг.
Какво е според вас, и да изкоментираме SEO-то на сайта на 6 месеца е. Може и на ЛС, няма грижи. Спорна работа.
 
От: Загуба на Page Rang

На вътрешни страници често изчезва PageRank без видима причина.
Често съм забелязвал, че PageRank-а изчезва от вътрешни страници, които имат малко текст.
На другите PR ъпдейти се връща обикновено, ако допълниш страницата с още свеж текст, се връща почти сигурно.
Не забравяй за линкването от страниците към други вътрешни страници и да си правиш обширни дълбоки връзки между страниците на целия уеб сайт.
Това ще ти е от полза за PageRank-а и за SEO оптимизацията.
 
От: Загуба на Page Rang

сега огледах по така
ако става въпрос за тази страница:
HTML:
http://testdrive.bg/manufacturers.html
нормално е да изчезне.
В началото си имал PageRank, защото при първите ъпдейти ранка се дава почти навсякъде.
После обаче вече не е така.
На тази страница имаш доста линкове и нищо друго.
Гугъл тези страници не ги брой за нещо съществено. На практика, това ти е като категория с препратки към съществените части от сайта.
Така разсъждава и Гугъл.

Ако оставиш всичко така, без да има текст, пак ще ти се появи PageRank-а, след доста време когато сайта ти отлежи много.
 
От: Загуба на Page Rang

Ако серпа е както трябва не се тревожи за ПР-а ;) Освен ако не продаваш линкове :)
 
От: Загуба на Page Rang

Дам за тази страница става въпрос, сега направих малко промени + текст. H1 го направих като линк към тази страница дали е коректно?
 
От: От: Загуба на Page Rang

Дам за тази страница става въпрос, сега направих малко промени + текст. H1 го направих като линк към тази страница дали е коректно?
Да, от време на време упгрейдвай я, за да види Г че сайта и по специално страницата не е забравена. По принцип ПР изчезва от вътрешни към външни (главни), рядко съм виждал на главния домейн да изчезна, а после и на вътрешните - затова обратната тенденция е по-често срещана.

Позициите ти не са се сменили предполагам, както спомена Сами. А това, че ще се върне - изчакай на следващ ъпгрейд. Както и не е болка за умиране. И аз съм за повече текст - даже и в началото на самата страниоца може да се сложи....като описание на страницата, и където е подходящо, без да сменя концепцията на страницата много много. А и може да се подобри, защото хората обичат да четат.

Успехи и очаквай скоро (на следващ ъпгрейд) да ти се върне, както и не е лошо да слагаш по някой друг линк към нея. ;) И това би помогнало от части. ;)
 
От: Загуба на Page Rang

хм вече се върна ранга 2 :) а тази идея в страницата h1-то да е линк към същата страница, дали е позитивно? примерно <h1><a title="Технически данни" href="testdrive.bg/manufacturers" >Технически данни</a></h1>
 
От: Загуба на Page Rang

Разсъждавай логически!
H1 е таг, който в идеята си е заглавие

ако за теб заглавие и навигация е едно и също, за уеб стандартите и за Гугъл не е.

все едно да си сложиш за меню таг <code> или <address>
a за адреса да сложа таг <h2>

всяко нещо си има идея и предназначение!
 

Горе