Заключиха ми пощата в Гугъл!

От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Как си решаваш проблема ако излизаш през още 5 места по света? Искам да изключа малоумната опция.
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Не използваш web browser за логване в е-поща (experts не го използват, advanced so-so). Замисли се какво остава, което същевременно да не се влияе от VPNs.

Всъщност, Яху и Джимейл са на практика непробиваеми ако си дадеш телефона, даже и ако са ти докопали паролата, стига някой да не ти го открадне разбира се. :) Същото е ис ФБ. Периодически ми идват смс-и със сикюрити код за логин най-вече на ФБ. През ВПН такива пощи ги блокират и е нормално.
Относно удебеленото, бих се въздържал. Както тези с оставени USB Flash-ки в компютрите за е-банкирането, дето „уж“ бяха непробиваеми, обаче оставили на screensaver or so, а отдалечено (видимо или невидимо на desktop-а, зависи какъв е бил hijack-натия process) извършени плащания.

Същото и тук. 2013г. имаше тема или пост на човек именно с 2-факторния auth., и беше хакнат (с чорени пари от AdSense payouts дори). При даване на тик да помни „Този компютър“ след верификацията, то Gmail наистина ПОМНИ този компютър perm forever. От там нататък мисля, че някои биха се досетили как това е било станало от „уж“ непробиваемата защита. Или иначе казано – аз не бих оставил вкарани и оставени cookies „на произвола“.
 
Последно редактирано:
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Как си решаваш проблема ако излизаш през още 5 места по света? Искам да изключа малоумната опция.

Когато активираш 2FA с кодове, генерирани офлайн (Google Authenticator или съвместима програма) не иска телефон. По-горе обясних това, но явно не си го видял.

Откакто си активирах 2FA с кодове (офлайн, не SMS) влизам на воля от всякакви IP адреси и Google никога не ми е искал телефон.

Тъпото е, че за да активираш 2FA с кодове трябва първо да си дадеш телефона и да го потвърдиш със SMS, след това ще го изключиш, разбира се, ама за какво иска телефон... Вероятно си прави база от данни с потребителите и техните телефони.
 
От: От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Когато активираш 2FA с кодове, генерирани офлайн (Google Authenticator или съвместима програма) не иска телефон. По-горе обясних това, но явно не си го видял.ю
...
Хубаво пишеш ти, ама доскоро не знаех какво съкращение е 2FA. Цяла вечер изгубих да им чета помиярщините, вече знам. И не искам да ги знам. Бъгави са, не могат да им се отменят фичърите. За тая поща не ми дреме, но осъзнавам, че ще увисна баш кога най не трябва с основната поща. Ако ми остане време утре мисля да пиля на поддръжката, обилно и напоително.

@Шерифа, не мога да ползвам локална поща през VPN.

p.s. Ся пък парола ме карат да сменям, не можело старата, надминават М$ по скодоумие!
 
Последно редактирано:
Аз пък не мога да разбера, защо когато се въведе някой feature предназначен за сигурността на потребители, всеки започва да се оплаква? Phone verification-а за мен е най-сигурният вариант от възможните за да защитиш пощата си. Ако ползваш андроид телефон, така или иначе вече ти имат номера. Не виждам какъв е проблема да въведеш 7 цифри в една форма.

Е за пример на другата страна - абв-то. Маса и приятели ми се оплакаха през последните години, че са им откраднали пощата/skype/facebook. Първите ми въпроси винаги са:
- Какъв ти е юзъра в абв; Каква ти е рождената дата. - Съответно получавам
- Ама как знаеш, че пощата ми е в абв?
Изводите може да си ги направите сами ..
 
От: Re: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Аз пък не мога да разбера, защо когато се въведе някой feature предназначен за сигурността на потребители, всеки започва да се оплаква? Phone verification-а за мен е най-сигурният вариант от възможните за да защитиш пощата си. Ако ползваш андроид телефон, така или иначе вече ти имат номера. Не виждам какъв е проблема да въведеш 7 цифри в една форма.

Е за пример на другата страна - абв-то. Маса и приятели ми се оплакаха през последните години, че са им откраднали пощата/skype/facebook. Първите ми въпроси винаги са:
- Какъв ти е юзъра в абв; Каква ти е рождената дата. - Съответно получавам
- Ама как знаеш, че пощата ми е в абв?
Изводите може да си ги направите сами ..

Виж, че се оплакват за спамерските си пощи. Те правят такава поща с цел спам, а после гугъл им бил виновен, че ги блокирал. То това трябва даже да е похвално за гугъл, че се справя добре и надушва кое какво е.
 
От: Re: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Виж, че се оплакват за спамерските си пощи. Те правят такава поща с цел спам, а после гугъл им бил виновен, че ги блокирал. То това трябва даже да е похвално за гугъл, че се справя добре и надушва кое какво е.
Тая поща не е аз да спамя, а да се регистрирам с нея по всякакви безумни сайтове, дето много държат на регистрация. И после да ме заливат с реклами. Да сипват, народът лека полека се научи да се бори с рекламната напаст, и това е един от начините.
Аз пък не мога да разбера, защо когато се въведе някой feature предназначен за сигурността на потребители, всеки започва да се оплаква? Phone verification-а за мен е най-сигурният вариант от възможните за да защитиш пощата си. Ако ползваш андроид телефон, така или иначе вече ти имат номера. Не виждам какъв е проблема да въведеш 7 цифри в една форма.
...
Аз не искам да виждаш проблем, ти лично. Ако за една секретарка е ОК да си въведе и банковата сметка - добре, нейно си решение. И дето не излиза от България. Съвсем ясно си описах проблема и защо се получава. От малоумни фичъри се изгуби основното, заради което съм при тях. Проста, елементарна поща с каквато тръгнаха - вече не е използваема.
Утре ще вляза от друга държава, пътувам сравнително често. И баш кога най ми трябва - ще ми заключат мейла, щото не се държа по юзерски и секретарски!
 
От: От: Re: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Тая поща не е аз да спамя, а да се регистрирам с нея по всякакви безумни сайтове, дето много държат на регистрация. И после да ме заливат с реклами. Да сипват, народът лека полека се научи да се бори с рекламната напаст, и това е един от начините.

Ясно ми е, аз също си правя такива пощи, но не в gmail, а в abv. Гугъл не толерират това нещо и искат всеки да има лична или фирмена поща, която е свързана с цял профил за другите им услуги. Това е тяхната политика и се опитват да отсеят фалшивите акаунти с телефонна верификация и други методи. В бъдеще най-вероятно ще започнат да прилагат и по-строги мерки, така че няма да е много ефективно да се ползват за подобни цели.
 
От: От: Re: Заключиха ми пощата в Гугъл!

... В бъдеще най-вероятно ще започнат да прилагат и по-строги мерки, така че няма да е много ефективно да се ползват за подобни цели.
Забравиха отде тръгнаха, и зорлем бутат апетитна хапка на конкуренцията си. Почнаха да допускат, че аудиторията е някакво стадо, по-зле от овце. Само като се сетя ослепяващата реклама, дето има за цел уж да предпази зрители с фоточувствителна епилепсия. И това 4 пъти на час, мониторът чак почва да пука от яркия образ, дето предупреждава за ярки образи.
Дори в животинския свят няма такива малоумия, дето плъзнаха напоследък.
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Напълно е нормално хората да не искат да си дават личния телефонен номер, при ползване на електронна поща.

Аз затова на повечето акаунти съм дал друг номер, не личния си (с цел да си активирам 2FA без SMS - това става с Google Authenticator, като има съвместим софтуер, който генерира същите кодове, но няма нужда от Android за да работи: http://gauth.apps.gbraad.nl/).

Най-тъпото е, че като искаш да си активираш 2FA без SMS трябва първо да активираш 2FA със SMS! И после да го изключиш...

И при логване от друг IP адрес те пуска безпроблемно да се логнеш просто като дадеш какъвто и да е телефонен номер - тоест всеки крадец на акаунти, който се докопа до телефонна услуга може да си даде „анонимния“ номер и да се логне в твоя акаунт! Това не е никаква защита. Просто набират телефонни номера на клиентите си за да може да направят списък с всичките им акаунти и да ги облъчват с една и съща реклама, независимо с кой акаунт са се логнали.
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Това не е никаква защита. Просто набират телефонни номера на клиентите си за да може да направят списък с всичките им акаунти и да ги облъчват с една и съща реклама, независимо с кой акаунт са се логнали.
Не е само до рекламите. В Хром има вграден плъгин за следене. Търсачката пази история на търсенията. Липсва им последното звено - доказателство кой точно седи зад тия никове. Имат по-точен психо профил, отколкото личния ти психоаналитик (ако го имаш). Едновремешните ДС са жалки аматьори сравнени с тия! И един ден влиятелен човек почти сигурно ще се озове пред дилемата - "с нас ли си или против нас", и дебело досие в атачмънт.
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Не е само до рекламите. В Хром има вграден плъгин за следене. Търсачката пази история на търсенията. Липсва им последното звено - доказателство кой точно седи зад тия никове. Имат по-точен психо профил, отколкото личния ти психоаналитик (ако го имаш). Едновремешните ДС са жалки аматьори сравнени с тия! И един ден влиятелен човек почти сигурно ще се озове пред дилемата - "с нас ли си или против нас", и дебело досие в атачмънт.

Супер е това, че записва търсенията - на телефона имам всичко което съм търсил на настолния.
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Ненавиждам Гейбук на първо място,
Лесно е - не ги ползвай. Ако се притесняваш, купи си един ваучер и им дай него. Ако се наложи - слагаш картата в апарат и я използваш.
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Лесно е - не ги ползвай. Ако се притесняваш, купи си един ваучер и им дай него. Ако се наложи - слагаш картата в апарат и я използваш.
Ваучърите се регистрират с лична карта. Няма такова нещо като анонимен ваучър.

Супер е това, че записва търсенията - на телефона имам всичко което съм търсил на настолния.
И имаш прилежно попълнени Фейсбук, Гугъл+ и още 1-2 социалистически мрежи, с реални снимки! Фейсбук разпознава юзърите си по лице. Колко съм изостанал, дори Windows 10 нямам! Един ден ще ме заподозрат в нечисти работи...
Не мога да проумея как се хвалите с тия неща, за капак!
 
колега за регистрация/спам се ползва винаги само унищожаваща се поща от mailinator.com
другото е таш.ак
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Ако ползваш Mailinator може да ти влязат в акаунта, за който си ползвал тази поща. И много услуги не разрешават регистрация с Mailinator и подобни - имат списък с популярните услуги.

Няма нужда да си купувате ваучери, има начин да си купите с Биткойн Google Voice акаунт, който може да се ползва за активиране на 2FA, което ще предотврати досадните искания за даване на телефонен номер. В бедните държави с това си изкарват хляба някои хора - намират отнякъде евтино телефонна услуга, активират стотици акаунти и ги продават.
 
От: От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

... В бедните държави с това си изкарват хляба някои хора - намират отнякъде евтино телефонна услуга, активират стотици акаунти и ги продават.
Хм, явно съм ухапан от класически проблем, с история и странни кръпки покрай него. Не съм подозирал за дълбочината му.
Не си заслужава да се разправям с тия воайори. Вече не струват. Алтернативи - бол.
 
Явно параноята яко ви тресе ;)
 
От: Re: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Явно параноята яко ви тресе ;)
Параноя значи необоснован страх. Страх не е точната дума в моя случай, но ако намериш пролука в логиката - сподели! Или замълчи. На станиолени шапки се нагледах.
 

Горе