Защо в техномаркет продават печките без кабелите

От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

vladko82, някога стандартите са били други. И аз миналата зима се наложи да пусна една печка "диана" 2 kw. в един хол и контакта почерня, а кабелите (тези по стената който са) се бяха нагряли до такава степен, че обшивката се беше разтопила и даде на късо (поне издържа до края на зимата). А печката е работела някога години наред без проблем. Гарантирам ти, че ако пуснеш тия 6 kw. в някое жилище правено последните години (ново строителство, от тия евтините дето от тук малко спестяваме, от там малко спестяваме...) в апартамента ще стане Коледа. В моя апартамент още като го строяха си доплатих да ми сложат кабели с по-голямо сечение.

Нямам намерение да споря за неща който не са ми в компетенцията. Просто казах това което знам от личен опит и от хора на който вярвам и с това се занимават. Тези неща са ги мислили хора който цял живот с това се занимават и нямам намерение да си правя експерименти и да си губя времето в оправяне на ел. инсталации, само и само да проверя дали може нещо си. Затова щом производителя е казал твърда връзка такава си слагам и аз. Като има щепсел бодвам го в контакта. Ти като имаш собствено мнение и имаш желание, слагай щепсели навсякъде и никой не може и копче да ти каже.

П.С. В моята баня има доста повече кабелчета: за вентилатор, за лампа, за осветление на шкафчето в банята и за радиатор. И ако се поразровиш малко ще видиш, че има и контакти за баня. И са защитени от влага по един или друг начин.
 
От: От: От: От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

Който не разбира от ел.инсталации най-добре да си викне специалист да му върже уреда за да не бере ядове после!
 
От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

На мен мисълта ми беше и е, че не е практично. Иначе логика има и тенденцията е от години: Ако преди години за Х броя компютри са използвали 1 тон мед за кабели, сега за същия Х брой използват 600 кг. Ако за една няколко етажна кооперация са използвали 1 тон мед за кабели, сега използват 500 кг. Даже щепселите вече не са от бакилит, а от пластмаса... Просто съм на мнение, че е неудобно, скъпо и губещо време това с тези директни свързвания. Не искам да се карам или да споря с никой.
 
От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

Моята я взех преди 5-6 години, имаше кабел, но без щепсел. Има едно просто упътване как да се включи директно към кутия в мрежата, вързах си я безпроблемно. Единственият ми страх бе дали инсталацията ще издържи, тъй като в упътването пишеше, че при първо пускане да включа всичко на макс - 4 котлона + фурната, с обща мощност 8,9 kW. Няколко минути бях под напрежение, дали или, толкова било достатъчно да "обгорят" котлоните (има някаква смазка отгоре). Издържа си, берекет. Ползвам си я още, но взе вентилаторът да запецва и да не ще да се върти на моменти, да ръмжи едно дразнещо, а в интернет няма информация, че това чудо можело и да се разваля. Дори в упътването не пише, че се изисква каквато и да е поддръжка на вентилаторът. Ще я разглобявам скоро май, ако успея да развъртя изгнилите й болтове...
 
От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

Ба си сложнотията да вържеш печка към ел. инсталация...
И да, прави се с твърда връзка. Заради високата мощност, която контактите в жилищата не издържат. А за усилен контакт повечето жени яхват метлите - обемно и грозно.
 
От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

понеже и аз купи скоро готварска печка и аз се върнах да питам защо няма кабел и ми показаха тебела която гласеше '' не всички ел. уреди са с захраващ кабел'',

1 говоря за готварска печка а не фурна за вграждане и плот, за тях ясно че са за нова кухня.
2 30% от печкити си имаха кабели с щепсел от производителя, изключвам опасноста
3 това си е вид некоректност и само в бг е така
Нашете веги им казват дайте ги на по ниска цена ок сваляме кабели ......... ок ок ние духаме супата
 
От: От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

Говориш глупости... има и от бакелит

А бе, има и от бакелит, ама повечето са направени от една черна пластмаса, която го наподобява. ;)
 
От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

В магазина има от пластмаса, от бакелит и от керамика. Различен ценови клас за различните претенции на клиентите.
 
От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

понеже и аз купи скоро готварска печка и аз се върнах да питам защо няма кабел и ми показаха тебела която гласеше '' не всички ел. уреди са с захраващ кабел'',

1 говоря за готварска печка а не фурна за вграждане и плот, за тях ясно че са за нова кухня.
2 30% от печкити си имаха кабели с щепсел от производителя, изключвам опасноста
3 това си е вид некоректност и само в бг е така
Нашете веги им казват дайте ги на по ниска цена ок сваляме кабели ......... ок ок ние духаме супата

да искат и още тънка цена
 

Горе