За или против влизането на България в еврозоната

За или против сте за влизането на България в еврозоната?

  • За

    Votes: 39 59.1%
  • Против

    Votes: 28 42.4%

  • Общо гласове
    66
Но, дори да сте прави, отново повтарям цифровото CBDC е целта, а не Сульо Пулев да търгува свободно и държавата му да се развива.
Доста люзърска позиция отново. Може да отидеш в Бистрица да го кажеш на Домуса, който снабдява цял свят със суровини за лекарства. ;)

Ето нещо описващо подобни постове.

355362880_284772380902739_6145304038847183904_n.jpg
 
хахахахаха, ей вишиста, вземи отговори на 5те неща, които имат нещо общо с темата, вместо да се хващаш като удавник за сламка кое било развита икономика и кое не. Цял ферман повръщано, а по темата никакъв те няма. През един месец идваш в темата, отговаряш пълни глупости и никакви аргументи и се връщаш, само за да ругаеш.

Айде изкарай ми още един доклад за Хърватия от началото на Януари и ни обяснявай колко е зле там.


Еееее .. и ти ли бе, бруте? И ти ли почваш с конспирации :D
Случващото се през 90те с валутата ни е нормално, след като има преход от комунизъм към свободен пазар. В една друга тема се бистри на дълго и широко за фалирали държавни предприятия, които са работили без никаква пазарна основа и са натрупали милиони дългове.

Същото се случва и в Русия през 90те, а те са много по-голяма икономика от нас. Но това е нормално, все пак не може от днеска за утре всичко да стартира по нов начин.
Сульо, тая тема аз съм я пуснал. Ето темичка на английски, че много на нашите платени медии не вярвам. Чети и питай ако има нещо неясно, сбърканяк.
 
Домуса, който снабдява цял свят със суровини за лекарства.
Сигурно плаши дори китайците?! o_O

Е, в такъв случай съм съгласна да приемем еврото - нека захлеби Домусчиев - той е двигателят на беге икономиката.

Добрата новина е, че никога няма да покрием критериите за еврозоната, освен ако бандата перачки не направят поредната ала-бала.
 
Сульо, тая тема аз съм я пуснал. Ето темичка на английски, че много на нашите платени медии не вярвам. Чети и питай ако има нещо неясно, сбърканяк.
Хахах, и продължава с обидите. Така ли ще си наложиш мнението? Вишист по икономика, а един аргумент не може да върже 😆

Смешка.
 
  • Like
Реакции: Sky
Добрата новина е, че никога няма да покрием критериите за еврозоната, освен ако бандата перачки не направят поредната ала-бала.
Доста криво мнение. Внимавай как ще облъчваш поколението, защото каквото и ще им се случва. Търсенето на конспирации и негативи е много по-губеща стратегия от показване на възможности и добри примери.

Хахах, и продължава с обидите. Така ли ще си наложиш мнението? Вишист по икономика, а един аргумент не може да върже 😆

Смешка.
Този освен да те попържи на семейство от най-селските и долни, с нищо друго няма да ти излезе. Всеки сам живее в своята собствена реалност и това си проличава по делата и думите на човек.
 
Внимавай как ще облъчваш поколението
Кое поколение? Поколението на облъчените от мас-медиите?? Та аз се опитвам да им отворя очите.

Не съм песимист, реалист съм и всяко мое впечатление за стойността на държавата ни в ЕС се базира на факти. За 15 години в тоя съюз прогрес има само при корупцията по високите етажи на властта, защото това е водеща доктрина на организацията. Тонове ваксини, заплатени с нашите пари с договор, който е недостъпен дори за евродепутатите. За какви плюсове говорим?

С влизането в еврозоната голия Ганьо ще плаща лукса на страните с големи заеми. Вместо да ми сочиш Домуса, питай баба си как ще ѝ се отрази пенсия от 250 евро при европейски цени? То и сега стоките ни в по-голямата част са по-скъпи.

Айде, че се ядосах..
 
Да, по партийно време не сме виждали много корупция. Да, верно, тогава се наричаше по друг начин - връзкарщина. Дали ще сменяш услуги или пари, за мен значение няма, търговия има, резултат също. Що се правите на луди. Щото явно не сте живели тогава. Като ми кажеш, че си чакала за Лада в един списък, пак ми обяснявай колко е било яко.

Ако не си забелязала, а ти явно не си, цените на вън са на доста места по-разумни от нашите, отделно, кой говори, че цените ще се изравнят? Това са доста болни предположения. Освен, ако баба ми не е всяка вечер на заведение, но това и в ЕС е скъпо, а тук не става, заради материала в тази индустрия.

И в случай, че не знаеш, малките винаги плащат на големите сметката, приемаш го и продължаваш напред. Не го приемаш, седиш и се тормозиш. ;)

И аз се запалих, ама не в добрия (сексуален) смисъл на думата. :D
 
Този освен да те попържи на семейство от най-селските и долни, с нищо друго няма да ти излезе. Всеки сам живее в своята собствена реалност и това си проличава по делата и думите на човек.
Абе все си викам, че не е като ония русороби по другите теми, където цитират мутрофанова, блиц и обективно и по цял ден и само прескачат от конспирация на конспирация. Ама уви, списъка с игнорирани само ще расте.

Ебати "предприемаческия" форум - половината теми само конспирации и пропаганда с бонус псувни.
 
То пък с Руснаците кат бехме, бехме вързали много:
Затворени кат кучета в собствената си държава с илюзията за добър живот, бленуващи за шоколадче от "корекома"(който не знае тва беше магазин със стоки от гнилия запад, кой и защо го беше позволил не знам), и непрестанно мисли за това: ще зема ли жителство, но първо да оцелея в Кремиковци, ще доживея ли за жигули 10 години, страх да кажеш виц дори.

А Белене работеше, свинете бяха гладни за прекрачилите границата на позволеното, а тя беше тънка, имаше и агенти( топачи ) можеше да е всеки комшията колегата един виц и си готов.

Бай Тошо цалуваше Брежнев в устата с надеждата да ни продаде за 69-та република.

А ни си живеехме като доволен добитък, доволни, че парното е 2 лв, има леб и билета за трамвая е почти без пари.
"А свободата Панчо?"
"Ква свобода бе важното е, че одим на море сека година."

Стана кат поема:)

А най-парадоксалното е, че още сме под техно влияние, тея структури, начин на управление, тея несменяеми наследници на ДС, затва не сме истинска "европейска държава".
 
То пък с Руснаците кат бехме, бехме вързали много:
Затворени кат кучета в собствената си държава с илюзията за добър живот, бленуващи за шоколадче от "корекома"(който не знае тва беше магазин със стоки от гнилия запад, кой и защо го беше позволил не знам), и непрестанно мисли за това: ще зема ли жителство, но първо да оцелея в Кремиковци, ще доживея ли за жигули 10 години, страх да кажеш виц дори.

А Белене работеше, свинете бяха гладни за прекрачилите границата на позволеното, а тя беше тънка, имаше и агенти( топачи ) можеше да е всеки комшията колегата един виц и си готов.

Бай Тошо цалуваше Брежнев в устата с надеждата да ни продаде за 69-та република.

А ни си живеехме като доволен добитък, доволни, че парното е 2 лв, има леб и билета за трамвая е почти без пари.
"А свободата Панчо?"
"Ква свобода бе важното е, че одим на море сека година."

Стана кат поема:)
Поемата не е спирала, да вметна ;)
 
То пък с Руснаците кат бехме, бехме вързали много:
Затворени кат кучета в собствената си държава с илюзията за добър живот, бленуващи за шоколадче от "корекома"(който не знае тва беше магазин със стоки от гнилия запад, кой и защо го беше позволил не знам), и непрестанно мисли за това: ще зема ли жителство, но първо да оцелея в Кремиковци, ще доживея ли за жигули 10 години, страх да кажеш виц дори.

А Белене работеше, свинете бяха гладни за прекрачилите границата на позволеното, а тя беше тънка, имаше и агенти( топачи ) можеше да е всеки комшията колегата един виц и си готов.

Бай Тошо цалуваше Брежнев в устата с надеждата да ни продаде за 69-та република.

А ни си живеехме като доволен добитък, доволни, че парното е 2 лв, има леб и билета за трамвая е почти без пари.
"А свободата Панчо?"
"Ква свобода бе важното е, че одим на море сека година."

Стана кат поема:)

А най-парадоксалното е, че още сме под техно влияние, тея структури, начин на управление, тея несменяеми наследници на ДС, затва не сме истинска "европейска държава".

Тц тц... лоша работа.

И как ше се оправят нещата според тебе?
 
Тц тц... лоша работа.

И как ше се оправят нещата според тебе?
Знам как няма да се опраим никога, като не следваме курса който сме поели и се държим като политически пр...тки.
 
Абе все си викам, че не е като ония русороби по другите теми, където цитират мутрофанова, блиц и обективно и по цял ден и само прескачат от конспирация на конспирация. Ама уви, списъка с игнорирани само ще расте.

Ебати "предприемаческия" форум - половината теми само конспирации и пропаганда с бонус псувни.
Смехурко, прочети малко назад в темата, ако ти е възможно четенето. Навсякъде ти давам аргументи, а ти навсякъде се пънеш като магаре на мост. Ти даде ли една аргументация на становището, зад което така здраво стоиш, освен вироглавието си? Аз дадох линкове, статии и аргументи в подкрепа на тезата си. Та защото ти не даде нищо от това, заради това ще те обиждам. Понеже адски много мразя инатливи псевдоразбирачи. Вярвам, че в спора се ражда истината. Ама едно е спор, друго е бизсмисленото упорство, което ненавиждам. Ясно, че си поредния трол, който не разбира и думица от икономика. Бих ти препоръчал да попрочетеш или поне гледаш клипове (защото адски се съмнявам четенето да е любимото ти занимание) на доцент Сарийски. Доцент от БАН, макар че и неговото мнение сигурно ще е "ала-бала" за теб.
Очаквам с нетърпение да обориш тезата ми, че от еврозоната не можем да излезем, влезем ли. Очаквам да обориш и твърдението ми, че тая тема аз съм я пуснал. Очаквам да представиш доказателства за небивалия просперитет на Хърватия след приемането й на еврото(и то не от български медии). Очаквам да ми отговориш на въпроса защо ако еврото е толкова готина валута, редица много по-развити икономики от нашата не го искат. Очаквам да си отговориш на въпроса какво е определението за капан. И очаквам в следващия ти коментар да напишеш поне 1 смислено изречение в подкрепа на тезата ти, че еврото е нещо хубаво. Големи очаквания ли имам?!
 
Смехурко, прочети малко назад в темата, ако ти е възможно четенето. Навсякъде ти давам аргументи, а ти навсякъде се пънеш като магаре на мост. Ти даде ли една аргументация на становището, зад което така здраво стоиш, освен вироглавието си? Аз дадох линкове, статии и аргументи в подкрепа на тезата си. Та защото ти не даде нищо от това, заради това ще те обиждам. Понеже адски много мразя инатливи псевдоразбирачи. Вярвам, че в спора се ражда истината. Ама едно е спор, друго е бизсмисленото упорство, което ненавиждам. Ясно, че си поредния трол, който не разбира и думица от икономика. Бих ти препоръчал да попрочетеш или поне гледаш клипове (защото адски се съмнявам четенето да е любимото ти занимание) на доцент Сарийски. Доцент от БАН, макар че и неговото мнение сигурно ще е "ала-бала" за теб.
Очаквам с нетърпение да обориш тезата ми, че от еврозоната не можем да излезем, влезем ли. Очаквам да обориш и твърдението ми, че тая тема аз съм я пуснал. Очаквам да представиш доказателства за небивалия просперитет на Хърватия след приемането й на еврото(и то не от български медии). Очаквам да ми отговориш на въпроса защо ако еврото е толкова готина валута, редица много по-развити икономики от нашата не го искат. Очаквам да си отговориш на въпроса какво е определението за капан. И очаквам в следващия ти коментар да напишеш поне 1 смислено изречение в подкрепа на тезата ти, че еврото е нещо хубаво. Големи очаквания ли имам?!
Пени се, обижда, дава за пример СОЦ дядка от БАН :D

а соц дядката нашио го е намерил в поглед.инфо, 100% безпристрастен и не спонсориран от русия :D
 
Смехурко, прочети малко назад в темата, ако ти е възможно четенето. Навсякъде ти давам аргументи, а ти навсякъде се пънеш като магаре на мост. Ти даде ли една аргументация на становището, зад което така здраво стоиш, освен вироглавието си? Аз дадох линкове, статии и аргументи в подкрепа на тезата си. Та защото ти не даде нищо от това, заради това ще те обиждам. Понеже адски много мразя инатливи псевдоразбирачи. Вярвам, че в спора се ражда истината. Ама едно е спор, друго е бизсмисленото упорство, което ненавиждам. Ясно, че си поредния трол, който не разбира и думица от икономика. Бих ти препоръчал да попрочетеш или поне гледаш клипове (защото адски се съмнявам четенето да е любимото ти занимание) на доцент Сарийски. Доцент от БАН, макар че и неговото мнение сигурно ще е "ала-бала" за теб.
Очаквам с нетърпение да обориш тезата ми, че от еврозоната не можем да излезем, влезем ли. Очаквам да обориш и твърдението ми, че тая тема аз съм я пуснал. Очаквам да представиш доказателства за небивалия просперитет на Хърватия след приемането й на еврото(и то не от български медии). Очаквам да ми отговориш на въпроса защо ако еврото е толкова готина валута, редица много по-развити икономики от нашата не го искат. Очаквам да си отговориш на въпроса какво е определението за капан. И очаквам в следващия ти коментар да напишеш поне 1 смислено изречение в подкрепа на тезата ти, че еврото е нещо хубаво. Големи очаквания ли имам?!
Хахаххаха доцент Сарийски ще ми дава за пример 😆😆 хахах

Първия отговор в темата е от мен, след което съм ти отговорил със статии на всяко изказване. Включително и на последното пенене, където пяна ти излизаше от устата колко са зле в Хърватия и после месец няма отговор със нещо различно от Януарска сводка.

Прати един доклад и на руското министерство на икономиката да ни обяснят колко е зле Еврото. Там от 30тина години насам ни обясняват как еврото и долара ще се разпаднат всеки момент, разбират ги нещата, гледам че от русороби си набавяш информацията.

Това "вишу" да не си го карал задочно, че толкова ти е трудно?
 
А ни си живеехме като доволен добитък, доволни, че парното е 2 лв, има леб и билета за трамвая е почти без пари.
"А свободата Панчо?"
"Ква свобода бе важното е, че одим на море сека година."
Кучето, като има колиба, вода, храна и от време на време разходка, то е доволно, повече не иска. Същото и за соц-а, принизили са ни до базовите нужди и кучето доволно. Не иска вече свобода, лично развитие, няма нужда да рискува и да създава нещо, всичко му е дадено на готово и на него му е добре да си живурка на спокойствие. Няма нужда да се труди и да се бори за нещо, мястото в завода му е до пенсия, почивката в бунгалото му гарантирана, крадва къде кво може и той е доволен.

Затова като дойдоха промените маса народ си искаше (все още иска) по старо му. Щото сега ще му се наложи да извършва реален труд, да поеме собствена инициатива, отговорност и да се конкурира с останалите, няма вече кой да го дундурка и да му дава всичко, а накрая някой друг да плаща сметката. Тея хора на дърти години още си мислят че здравеопазването и образованието са били безплатни, още се налага да пишем по шишетата с препарата "Не е за пиене" но същите ще решават на референдум дали да приемем Еврото.

Референдумите са инструмент на страхливите политици, които нямат смелост да взимат решения и си измиват ръцете с невежеството на народа, по теми в които той не е компетентен. Аз ако имам нужда от маркетинг не се обръщам към бабите пред блока, а към специалист. Ако съм болен не фърлям боб, а отивам при лекар. Тея дето ще взимат такова решение, не са наясно нито с плюсовете нито с минусите, че да могат да гласуват обективно. Затова си избираме народни представители, хора компетентни, които да вземат решенията вместо нас.

Маргарет Тачър, по-време на управлението си е един от най-мразените полилици (защото правилните мерки са непопулярни) но днес англичаните я имат за един от най-великите държавници, защото чак след години се берат плодовете от политиката й. И у нас имаме такива политици, ма нема да ги споменавам, че ще стане страшно.
 
Последно редактирано:

Горе