За или против влизането на България в еврозоната

За или против сте за влизането на България в еврозоната?

  • За

    Votes: 39 59.1%
  • Против

    Votes: 28 42.4%

  • Общо гласове
    66
Не мога да проумея как във форум за предприемачи някой може да гласува против въвеждане на еврото. Трябва да е пълен дебил.
Щото не си идвал скоро насам, това вече е форум за путинофили.
 
Щото не си идвал скоро насам, това вече е форум за путинофили.
И с 1-2 изключение, почти всички путинофили тук дори не се занимават с предприемачество.
Идват само да си развяват конспиративните теории и да ругаят несъгласните с тях.
 
Дуднат момченцата от детската градина, за които коденето е предприемачество..

Няма значение, че доста хора с истински и доста успешен бизнес (оф и онлайн) са в отбора на мислещите, а не в лагера на новите пионерчета. По-хубаво е да вием как те са лоши, щото не мислят като нас.
 
И с 1-2 изключение, почти всички путинофили тук дори не се занимават с предприемачество.
Идват само да си развяват конспиративните теории и да ругаят несъгласните с тях.
Аз за нито един не се сещам.
Това над мен няма и 2К поста а само за година прави повече. Смятай колко пише в офтопика
 
Не е тайна, че Руснаците плащат и на висши държавни служители от други държави, та камо ли на некъв си икономист, те цели държави контролират... американците също...не ги оправдавам, войната е и информационна...
имат пари - угаждат си :)
 
Смятай колко пише в офтопика
Има ли лимит? И що си мислиш, че твоята преценка за качеството на хората е меродавна? Ти си крив отвсякъде, независимо колко поста имаш в другите раздели.

Тва лево-либерастите сте много смешни хора, чудите се по какъв показател да канселирате хората, понеже не можете да оборите аргументите им с контрааргументи - смислени и достоверни такива.
 
  • Love
Реакции: Vbb
Не мога да проумея как във форум за предприемачи някой може да гласува против въвеждане на еврото. Трябва да е пълен дебил.
Алеуя, братко. И на мен не ми го събира главата. Но изводът е, че няма предприемачи или поне тези с това мнение не са. Псевдо патриоти.
Щото не си идвал скоро насам, това вече е форум за путинофили.
Не е точно така и това, но карай. Това е форум, който е отражение на пълната картинка в България. На всякъде са се разделили на подкрепящи и против Рашата. Форумът е просто олицетворение на това, навсякъде е така. Пообиколи Facebook и ще видиш и руски и украински флагове по профилите.
Тва лево-либерастите сте много смешни хора, чудите се по какъв показател да канселирате хората, понеже не можете да оборите аргументите им с контрааргументи - смислени и достоверни такива.
Кви аргументи бе? И едните мажат и другите мажат, а овцете коментират и се карат помежду си. Това е цялата картинка. Ако мислиш нещо различно, значи си в позорната група. ;)
 
Хахаххаха доцент Сарийски ще ми дава за пример 😆😆 хахах

Първия отговор в темата е от мен, след което съм ти отговорил със статии на всяко изказване. Включително и на последното пенене, където пяна ти излизаше от устата колко са зле в Хърватия и после месец няма отговор със нещо различно от Януарска сводка.

Прати един доклад и на руското министерство на икономиката да ни обяснят колко е зле Еврото. Там от 30тина години насам ни обясняват как еврото и долара ще се разпаднат всеки момент, разбират ги нещата, гледам че от русороби си набавяш информацията.

Това "вишу" да не си го карал задочно, че толкова ти е трудно?
Чувал ли си за Брикс?! Ако тоя съюз се случи, долара ще цъфне и върже, гарантирам ти. А САЩ ще се разпродадат на части...
Ама сега говорим за друго. Чувал ли си за ФИП (Фактическо индивидуално потребление) и БВП на глава от населението? А знаеш ли, че България и за двете е на последно място по данни от 2021г?! 55% е БВП-то ни на глава от населението. За сравнение средното за ЕС е 100 тогава. За Хърватия показателя тогава е 70%. Учил съм "малко" математика и според мен 70 е повече от 55, ама сигурно и за това не съм прав. Относно инфлацията - ние не сме приели еврото все още, обаче инфлацията ни е по-голяма от тази в Хърватия. Прикачвам ти една табличка от евростатс. Познай какво ще стане, ако направят някаква документална шашма, чрез която да покрием стандартите и приемем еврото!
И да - склонен съм повече да вярвам за икономическото ни състояние на доц. д-р на икономическите науки Григор Сарийски, отколкото на глупав трол от нета, правителство с интерес да приемем еврото или платени медии.
 

Прикачени файлове

  • 2-17052023-ap-en-pdf.jpg
    2-17052023-ap-en-pdf.jpg
    129.6 KB · Преглеждания: 1
Чувал ли си за Брикс?! Ако тоя съюз се случи, долара ще цъфне и върже, гарантирам ти. А САЩ ще се разпродадат на части...
Ама сега говорим за друго. Чувал ли си за ФИП (Фактическо индивидуално потребление) и БВП на глава от населението? А знаеш ли, че България и за двете е на последно място по данни от 2021г?! 55% е БВП-то ни на глава от населението. За сравнение средното за ЕС е 100 тогава. За Хърватия показателя тогава е 70%. Учил съм "малко" математика и според мен 70 е повече от 55, ама сигурно и за това не съм прав. Относно инфлацията - ние не сме приели еврото все още, обаче инфлацията ни е по-голяма от тази в Хърватия. Прикачвам ти една табличка от евростатс. Познай какво ще стане, ако направят някаква документална шашма, чрез която да покрием стандартите и приемем еврото!
И да - склонен съм повече да вярвам за икономическото ни състояние на доц. д-р на икономическите науки Григор Сарийски, отколкото на глупав трол от нета, правителство с интерес да приемем еврото или платени медии.
хахахахахахахахаха

Ей, икономиста! Я прочети ти малко повече за Брикс - кой го е създал например (Хинт: не са изброените държави в него :D) преди да го коментираш. Освен това къде го сравняваш със САЩ или дори ЕС, след като няма нищо общо. Трето - двете му най-големи членки воюват по между си и кроят стратегии, с които да се противопоставят една на друга външо-политически (хинт: виж какво споразумение сключиха вчера Индия и САЩ).

Пак се правиш на много умен, поне да не се беше излагал с това висшО по Икономика ...

склонен съм повече да вярвам за икономическото ни състояние на доц. д-р на икономическите науки
хахахаха .. и тоя ли има подарена диплома от свободния :D?

Познай какво ще стане ...
Ами дано да стане, че гледай какво става на запад от нас:

1687802828154.png

Тука само мърморите с някакви тежки фантасмагории, основани на руско-говоряща литература, която само повтаря в ехот "ЕС Лош", "ЕС Лош", "ЕС Лош" и със широко затворени очи гледате фактите. Пред всички вас една държава прие еврото и виждаме от първо лице какво се случва там, тук пак ръсите измислени глупости ... икономисти обаче!
 
Малка поправка, за да имаш добър туризъм ти трябва добър продукт, а не спомагателни лостове за продаването му като приемането ни в Еврозоната. Примера на Хърватска е супер, за жалост при нас няма да се получи, защото е шит този отрасъл, или поне не е на нивото, на което трябва. Гърците от много време вече си имат и евро и нормален туризъм, тук ни едното, ни другото. Разчита се на пиянски и секс туризъм, макар, че май секс туризма пак излиза неизгодно.

Колкото до този шлосер:


Къде точно ни вижда като самостоятелна единица като излезем от ЕС? Да му се изходя на дипломата и на него.
 
Какво точно се обсъжда в тази тема?
Фактически само Дания при влизането си в ЕС се е договорила за запазване на национална валута.
Сега и да искат вероятно не може, понеже така са се договорили.
Останалите страни са приели, че ще се присъединят към еврозоната.

Освен това никой не ни иска референдум и анкети за присъединяването. Даже доколкото знам вече сме в "чакалнята".
 
Последно редактирано:
Къде точно ни вижда като самостоятелна единица като излезем от ЕС?

Ми на ниво корекоми и обменни бюра под пъти над път…
 
Освен това никой не ни иска референдум и анкети за присъединяването. Даже доколкото знам вече сме в "чакалнята".
Иска го народът, Аденце, мило мое сладко. Народът е реалният собственик на тая държава, а не разни пеперудки-еднодневки, дето не знаят за какво са живи. Доколкото аз пък знам, сме в кенефа към чакалнята и там ще си останем доста дълго време.

И нещо много важно за всички wanna be западняци: Въпросът не е толкова дали, а кога???? В момента не сме готови, а и не виждам изгледи да бъдем готови след още 10 години. Факт е, че не покриваме нито едно условие за присъединяване към еврозоната. Точно по тази причина всяко бързане и налагане на идеята яростно и агресивно, буди сериозни съмнения.

На всеки разумен човек трябва да му светнат всички сигнални лампи за опасност. Защо е тоя зор, след като не покриваме критериите??? Защо се игнорира по най-наглия начин законово регламентираната възможност за допитване до народа??? Тва демокрация ли е, че вече почвам да се обърквам???
 
На всеки разумен човек трябва да му светнат всички сигнални лампи за опасност. Защо е тоя зор, след като не покриваме критериите??? Защо се игнорира по най-наглия начин законово регламентираната възможност за допитване до народа??? Тва демокрация ли е, че вече почвам да се обърквам???
Защото народа е съставен от глупави хора, които ако им се даде гласност, всичко покрай тях ще потъне. Какво точно разбира бай мангал от евро интеграция, като то още не е станал човек. А имай предвид, че това е най-активната група хора, ставайки въпрос на си опражниш вота. Може да си сигурна, че ще има кампании по програми, ограмотяващи хората. Вече и сайт си имат, надявам се да не спрат до там, но за жалост нали ние сме дървени философи и големи разбирачи, та все тази. Също може да си сигурна, че решенията на едно 60-70% от хората се взимат на база някой нещо казал в кръчмата или на масата, и няма абсолютно никаква мисъл, дори индивидуално проучване по въпроса. Тъй като или е ограничен или "прекалено зает", да някой друг му смила и излива информацията.

И какъв точно референдум очакваш да има? Да те питат дали искаш да си запазиш лев? Добре, нека си го запазим. Влиза и еврото, и имаме и лев и евро. И тъй като няма мисъл да е в борд с еврото, при наличието вече на две валути, лева го откачат и здравейте левови спестовници. ;) Не се мисли много в тази насока, ако този сценарии се разиграе, нали? Хората масово ще си държат лева, но по-използваната валута винаги ще е по-наложената и популярната. Но идеално, ще можеш да си купуваш в кварталната бакалия вино за 3 лв. литъра. ;)
 
Иска го народът, Аденце, мило мое сладко. Народът е реалният собственик на тая държава, а не разни пеперудки-еднодневки, дето не знаят за какво са живи. Доколкото аз пък знам, сме в кенефа към чакалнята и там ще си останем доста дълго време.
Не ми се обяснявай ами си изясни нещата и мисълта. Не можем да останем безкрайно там , колкото и някои да им се иска.
 
Последно редактирано:
Защото народа е съставен от глупави хора, които ако им се даде гласност, всичко покрай тях ще потъне. Какво точно разбира бай мангал от евро интеграция, като то още не е станал човек. А имай предвид, че това е най-активната група хора, ставайки въпрос на си опражниш вота. Може да си сигурна, че ще има кампании по програми, ограмотяващи хората. Вече и сайт си имат, надявам се да не спрат до там, но за жалост нали ние сме дървени философи и големи разбирачи, та все тази. Също може да си сигурна, че решенията на едно 60-70% от хората се взимат на база някой нещо казал в кръчмата или на масата, и няма абсолютно никаква мисъл, дори индивидуално проучване по въпроса. Тъй като или е ограничен или "прекалено зает", да някой друг му смила и излива информацията.

И какъв точно референдум очакваш да има? Да те питат дали искаш да си запазиш лев? Добре, нека си го запазим. Влиза и еврото, и имаме и лев и евро. И тъй като няма мисъл да е в борд с еврото, при наличието вече на две валути, лева го откачат и здравейте левови спестовници. ;) Не се мисли много в тази насока, ако този сценарии се разиграе, нали? Хората масово ще си държат лева, но по-използваната валута винаги ще е по-наложената и популярната. Но идеално, ще можеш да си купуваш в кварталната бакалия вино за 3 лв. литъра. ;)
Чакай с твой пост да ти опонирам леко променен:

....важното е не кой е промит и кой какво подкрепя, а да си имаме респекта в края на краищата. Иначе все тази. А дали си левофил, левофоб, все тази - трудно може да убедиш и едните и другите, че твоята позиция е правилна. Просто събитията ще им го покажат и на едните и на другите, до тогава е обаче голямо лаене.

Ей, го де 2024-та. Само, че после няма измъкване...
 
хахахахахахахахаха

Ей, икономиста! Я прочети ти малко повече за Брикс - кой го е създал например (Хинт: не са изброените държави в него :D) преди да го коментираш. Освен това къде го сравняваш със САЩ или дори ЕС, след като няма нищо общо. Трето - двете му най-големи членки воюват по между си и кроят стратегии, с които да се противопоставят една на друга външо-политически (хинт: виж какво споразумение сключиха вчера Индия и САЩ).

Пак се правиш на много умен, поне да не се беше излагал с това висшО по Икономика ...


хахахаха .. и тоя ли има подарена диплома от свободния :D?


Ами дано да стане, че гледай какво става на запад от нас:

Виж файлът 29505

Тука само мърморите с някакви тежки фантасмагории, основани на руско-говоряща литература, която само повтаря в ехот "ЕС Лош", "ЕС Лош", "ЕС Лош" и със широко затворени очи гледате фактите. Пред всички вас една държава прие еврото и виждаме от първо лице какво се случва там, тук пак ръсите измислени глупости ... икономисти обаче!
Будала, туризмът няма нищо общо с икономическото състояние на страната. Ай познай защо няма работна ръка.
По същата причина, поради която стотици хиляди украинци работеха в Полша и Чехия и то още преди 6-7 години, доста преди Русия да започне специалната си операция.
Има 2 световни валути в момента - евро и долар. Ако Брикс стане, ще има и трета. Познай това как ще въздейства върху долара. И понеже Арабския полуостров също изявява желание да се присъедини и приеме Брикс, хайде сега познай какво ще стане с долара, ако нефта се търгува във валута, различна от долара.
А САЩ дават мило и драго долара да е световна валута, понеже ако не, ще я втасат жестоко. Ето нещо за всички вярващи и кланящи се на щатите:
Държавният им дълг в момента разчита само на долара и неговата световна приемственост. Ако това се промени, какво ще стане според теб, гений?!

И за да не се отклонявам от темата. България е на последно място в ЕС по доходи, БВП, ФИП и всички "добри" икономически показатели. Едновременно с това външния ни дълг всяка година расте заради меко казано обърканата ни фискална политика. Инфлацията ни е една от високите в ЕС, данъците също, акцизът на горивата и цигарите е един от най-високите в ЕС. Ако не се крадеше, щяхме да се по-добре от Швейцария. Т.е. по отрицателни показатели сме доста напред във всички статистики и сме на дъното по добрите съответно. Ето ти една метафора:
Ти и Гюнтер влизате в ресторант. Ти имаш 20 лв, Гюнтер 100 евро. Двамата си поръчвате неща за ядене и пиене. И накрая Гюнтер казва: "Хайде да си разделим сметката". Ето това представлява еврозоната и ти не си Гюнтер!
 
Чакай с твой пост да ти опонирам леко променен:

....важното е не кой е промит и кой какво подкрепя, а да си имаме респекта в края на краищата. Иначе все тази. А дали си левофил, левофоб, все тази - трудно може да убедиш и едните и другите, че твоята позиция е правилна. Просто събитията ще им го покажат и на едните и на другите, до тогава е обаче голямо лаене.

Ей, го де 2024-та. Само, че после няма измъкване...
Не се притеснявай, за теб специално ги правят тия кампании, за които споменах. Да ви обяснят за т.нар. "суверенитет" и "неизбежната инфлация". ;)

Лела, какви глупости само се изливат. Туризмът нямал общо с икономиката ни.....Хахахаха. Човече, сериозно ли? @nandibandi , сега загря ли защо референдума е автогол?
 
И какъв точно референдум очакваш да има? Да те питат дали искаш да си запазиш лев?
Ето, че не си наясно, ама ляляш, колкото да си в мелето.

Въпросът на референдума не е ''дали'', а ''кога''?? Дори е заложен срок - сега, веднага или през 40 и некоя си? Логично е да НЕ Е СЕГА, защото не сме готови и това, което някои си представяте като ползи, ще е един много голям на целия ни беден народ отзад.

И разберете: зорът за еврото не е, за да има полза страната ни или бизнесът! Зорът е цифровото евро, което тотално и с невероятна лекота ще подчини добитъка. Смейте се, но това вече влиза в сила и ТЕ дори не го крият. Централната банка ще ти разполага с парите и чрез тях ще те държи за топките. Искаш да напуснеш заградената територия? Я, стоп на парите, те питам аз къде ще ми ходиш?
 

Горе