За или против влизането на България в еврозоната

За или против сте за влизането на България в еврозоната?

  • За

    Votes: 39 59.1%
  • Против

    Votes: 28 42.4%

  • Общо гласове
    66
като те видят нормалнмо да ти налитат на бой, особенно ако си им заговорил :D
абе ти мен не ме мисли , с една ръка ги мятам особенно като ме видят бягат сами ако ще и 5 маймуни да са
 
Статията е от 20-та година и следователно еврото няма нищо, ама НИЩО общо с популярността на въпросната дестинация. На Бейонсе и джези не им пречи, че требе да превалутират.

 
Статията е от 20-та година и следователно еврото няма нищо, ама НИЩО общо с популярността на въпросната дестинация. На Бейонсе и джези не им пречи, че требе да превалутират.

да си видяла една звезда да се снима на плажа в Хърватия? Намери ми една снимка поне .... всички се снимат на яхти и други забележителности с каквито е пълна Хърватия. Тук говорим просто за плаж.
 
да си видяла една звезда да се снима на плажа в Хърватия? Намери ми една снимка поне .... всички се снимат на яхти и други забележителности с каквито е пълна Хърватия. Тук говорим просто за плаж.
Тук говорим не за плаж, а за това дали еврото е причина Хърватска да е желана от паралиите дестинация. Ами оказва се, че не е. ;)
 
  • Like
Реакции: Vbb
Кокорчо щял да пита ЕЦБ дали може у нас да се въведе еврото като паралелна валута. Без да съм финансист, смятам, че това е добра идея. Wanna be европейците ще си шумкат евраци в джебетата, а дропшипърите ще избият рибата с чиста печалба.

Със запазване на лева като официална валута обаче, ще си гарантираме финансов суверинитет.
 
Не се притеснявай, за теб специално ги правят тия кампании, за които споменах. Да ви обяснят за т.нар. "суверенитет" и "неизбежната инфлация". ;)

Лела, какви глупости само се изливат. Туризмът нямал общо с икономиката ни.....Хахахаха. Човече, сериозно ли? @nandibandi , сега загря ли защо референдума е автогол?
Туризмът има общо с икономиката, ако е туристическа страна. Защото Коморските острови е страхотна страна, с прекрасни плажове, наблизо са Сейшелите и Мавриций, ама с 15 000 туриста на година да ти кажа ли колко икономически разчита на туризъм?! Никак, разчита на икономическа помощ, за да оцелява. Има и други такива страни като Афганистан, Туркменистан, Сомалия, Кирибати, които туризмът не играе почти никаква роля в икономиката. Причините са различни - войни, глад, самите страни са ограничени за посетители, тежка бюрокращина за получаване на виза или просто са прекалено далече от всичко.
Та толкова туризмът има общо с икономиката. Разбира се има държави, които разчитат предимно на туризмът като Гърция и Кипър например. Ама един ураган и сезона го пиши нулев в най-добрия случай.
Сиреч хубаво е когато страната има туризъм, лошо е ако това е основното перо за икономиката ти, защото ставаш зависим от неща, които не можеш да контролираш, като природата.
 
Ще се съглася частично с теб тук. И силно се надявам в следващите ми няколко изречения да разбереш защо е това "частично" съгласие.

Първо, нашият туризъм е може би водещ икономически фактор, поне според мен. Има си цяло министерство, с което се регулира този отрасъл. Не мога да кажа, че търпи ръстове последните години, да не кажа, че може би губи много сериозни позиции в световен мащаб, но тук вече има доста фундамент, с който повърхностно сме запознати всички.

Водим се туристическа дестинация в дадени периоди - лято и зима. За жалост не сме топ и вървим вече доста надолу по стълбичката. Нищо не се прави, а както споменах, нашето министерство на туризма с абсолютно никакви идеи какво да прави и как да се справи с каквито и да е проблеми, които са залегнали над родния туризъм от години, да не кажа десетилетия. Виждат и знаят проблемите, но за жалост абсолютно безсилие и некомпетентност се наблюдава, граничещи с неадекватност.
 
Ще се съглася частично с теб тук. И силно се надявам в следващите ми няколко изречения да разбереш защо е това "частично" съгласие.

Първо, нашият туризъм е може би водещ икономически фактор, поне според мен. Има си цяло министерство, с което се регулира този отрасъл. Не мога да кажа, че търпи ръстове последните години, да не кажа, че може би губи много сериозни позиции в световен мащаб, но тук вече има доста фундамент, с който повърхностно сме запознати всички.

Водим се туристическа дестинация в дадени периоди - лято и зима. За жалост не сме топ и вървим вече доста надолу по стълбичката. Нищо не се прави, а както споменах, нашето министерство на туризма с абсолютно никакви идеи какво да прави и как да се справи с каквито и да е проблеми, които са залегнали над родния туризъм от години, да не кажа десетилетия. Виждат и знаят проблемите, но за жалост абсолютно безсилие и некомпетентност се наблюдава, граничещи с неадекватност.
Тук си прав, но това е заради продажните ни политици, които грам не мислят за България. Имаше толкова много европроекти за развитие на селските региони, ама наще убавци си направиха палати (къщи за гости) с тия пари, докато красиви села тънат в разруха.

Имаме толкова много природни забележителности, уникална география с планини, равнини и море. Абе като цяло сме топ дестинация, но няма кой да ни рекламира. То не е да направиш 1 лого с формата на яйце на очи, да пръснеш хиляди евраци за някой наш човек и до там.

А и другият фактор е скъпотията по курортите, където маститите бизнесмени вече удрят тавана на наглостта...
 
Откак влезнАха в зоната, и здравните услуги им се подобриха на хърватите. Мое си теглиш евраци при секви ситуации. А у нас кога???

1688026255799.png
 
Откак влезнАха в зоната, и здравните услуги им се подобриха на хърватите. Мое си теглиш евраци при секви ситуации. А у нас кога???

Виж файлът 29543
Тази снимка е специално за БГ се отнася, където здравната ни реформа е яко греда и на преглед винаги се ходи с кеш. Това са се опитали да предадат тук като послание. ;)

Тук си прав, но това е заради продажните ни политици, които грам не мислят за България. Имаше толкова много европроекти за развитие на селските региони, ама наще убавци си направиха палати (къщи за гости) с тия пари, докато красиви села тънат в разруха.

Имаме толкова много природни забележителности, уникална география с планини, равнини и море. Абе като цяло сме топ дестинация, но няма кой да ни рекламира. То не е да направиш 1 лого с формата на яйце на очи, да пръснеш хиляди евраци за някой наш човек и до там.

А и другият фактор е скъпотията по курортите, където маститите бизнесмени вече удрят тавана на наглостта...
Да, така е. И не само са откраднати, но реално кражбата на някои е за наша сметка:


Или казано с две думи, едни пари са окрадени от европроекти, и тъй като са санкционирани, а вече пари няма, народа плаща от данъците си като санкции за нарушения по европроект. И сега ми кажи как да отиде човек да си платиш данъка? Писал съм го не веднъж, никой доброволно няма да даде на държавата, за да се облагодетелстват някои животни. Нали грубо е да бъркаш в хазната, за да си струиш къща или там вила, но виж, по-удобно е да се източат от европроекти, а после като трябва да се плащат наказателни - вече държавата бърка. Чиста работа и схемата е супер, няма директен брък-вземи от данъците. ;)

Всеки ще спре да идва тук. Кой му се лежи на бетон и мръсотия, да го обслужват намръщени и смотани хора, да го обират с цените. Дори секс и алкохолния туризъм няма да са вече толкова привлекателни като имаш всичко друго негативно на бекграунд. То пък голям туризъм да дойдеш тук за тези неща, при положение, че имаш доста по-добри алтернативи в Азия. :D
 
Хърватска винаги е била в пъти по-желана дестинация за богатите туристи - много преди страната да приеме еврото, така че аргументът ти издиша яко по шевовете. Сигурно и в Дубай са приели еврото, та богатите се тълпят там на орди. Па и Карибите и всички екзотични дестинации. Еврото няма да спаси родното Черноморие и всеки, който го мисли, е пълен глупак. Напротив, туризмът ще се срине тотално с тая валута, защото местните киселяци ще надуят цените 5-кратно.
Почивката на родното море е като нападение с цел грабеж - хем ти взимат парите, хем се чувстваш ужасно унизен.


Щом го правят, значи и без да сменяме валутата е възможно. Съотношението вреда-полза от еврозоната е с огромен превес на първото.
Сарказмът е за победителите, мила. ;)

Не съм казал, че ще го спаси, а туризма бе даден като пример, защото цитирах статия за Хърватска. Не се хващай за това. Нашият туризъм няма скоро да види светли дни с тези простотии, които сътворяват всяка година родните бизнесмени.

Виж, нека ги надуват, това ще е последния пирон в ковчега на нашия роден туризъм. Моите хора на море в Гърция и Турция, а вече им излиза и по-рентабилно и в Австрия на ски зимата. Това и аз обясних в предни постове, че ако има някаква инфлация или надуване (уж уеднаквяване) на цените, това ще изцяло спекулативно.

Какви точно вреди, не успях да разбера ще имаме? Може би:

- Свободното пътуване
- Безпроблемните доставки и търговия
- Влизането ни в още уйат листи за различни организации и бизнеси
- Добрата комуникация, която ще се води за съвместни ивенти, кампании
- Да идват все повече групи, които няма тогава да смятат България за крайна спирка в кариерата им
- Да се натискат нашите глупаци да са по-малко нещастници

Сори, ама вреди единствено виждам в това, пак да се гласуват някакви тъпни, като формата на краставицата. Или подобни, но за сметка на това, идеята за дървени и хартиени сламки, я приветствам.

Нека сега помислим от твоята кащурка-хралупа? Какво точно чака България след излизането? Къде виждаш нейната роля на световния небосклон? Каква ще е цената на всичко, след като ни откачат от борда, защото няма да ни търпят много независими, защото икономиката ни е леш, и не може да си позволим ние да диктуваме, а по-скоро да ни се диктува. Нещо не ти е ясно на къде сме се отправили в твоя сценарии, нали? Нека ти кажа, точно на никъде.
 
Последно редактирано:
Ти ходил ли си на плаж в Хърватия? Аз съм ходил и няма по ужасно нещо от Хърватското крайбрежие. То реално пясък няма има каменаци ... Не случайно на Слънчев бряг е най хубавия пясък . Да не говорим , че хърватите като хора са ужасни... те скачат на бой за щяло и нещало, по зле от мексиканците , никарагуанците и украйнците са
Не, ходя по съседните. Не, на Албена е най-хубавия. Поне по мое скромно мнение - тук поне съм си обиколил много. За другото сигурно си прав, нямам никакви наблюдения. Ще съм склонен да се съглася, само където в статията или там ако е някакъв измислен PR са споменали, че се е повишил, а не че е топ на топа. Явно от 3ма са станали 4ма души да почват. :D
 
  • Like
Реакции: Vbb
Будала, туризмът няма нищо общо с икономическото състояние на страната. Ай познай защо няма работна ръка.
По същата причина, поради която стотици хиляди украинци работеха в Полша и Чехия и то още преди 6-7 години, доста преди Русия да започне специалната си операция.
Има 2 световни валути в момента - евро и долар. Ако Брикс стане, ще има и трета. Познай това как ще въздейства върху долара. И понеже Арабския полуостров също изявява желание да се присъедини и приеме Брикс, хайде сега познай какво ще стане с долара, ако нефта се търгува във валута, различна от долара.
А САЩ дават мило и драго долара да е световна валута, понеже ако не, ще я втасат жестоко. Ето нещо за всички вярващи и кланящи се на щатите:
Държавният им дълг в момента разчита само на долара и неговата световна приемственост. Ако това се промени, какво ще стане според теб, гений?!

И за да не се отклонявам от темата. България е на последно място в ЕС по доходи, БВП, ФИП и всички "добри" икономически показатели. Едновременно с това външния ни дълг всяка година расте заради меко казано обърканата ни фискална политика. Инфлацията ни е една от високите в ЕС, данъците също, акцизът на горивата и цигарите е един от най-високите в ЕС. Ако не се крадеше, щяхме да се по-добре от Швейцария. Т.е. по отрицателни показатели сме доста напред във всички статистики и сме на дъното по добрите съответно. Ето ти една метафора:
Ти и Гюнтер влизате в ресторант. Ти имаш 20 лв, Гюнтер 100 евро. Двамата си поръчвате неща за ядене и пиене. И накрая Гюнтер казва: "Хайде да си разделим сметката". Ето това представлява еврозоната и ти не си Гюнтер!
Мале, мале, по-добре се скрий някъде, че много се излагаш в тая тема.

Пак се захващаш за едно единствено нещо и избягваш коментарите по неудобните въпроси, това е ясно.
Туризмът има общо с икономиката, когато ни носи 10% от БВП. Като съпоставка - ИТ ни носи само 5%, а му обръщаме доста внимание. След Гърция и Хърватия ние сме най-посещаваната страна на Балканите и можем съвсем спокойно да станем и №2, стига да имаме правителство работещо в тази насока.

Хаххаха, даже не го наричаш война, а специална военна операция .. хахаххахахахах - дипломата ти явно не е просто подарена, ами е подарена от някой онлайн курс от Русия, а?

Външният ни дълг расте всяка година, както и БВП. От 90та насам външният ни дълг е средно 50% от БВП - така че няма нужда от толкова драма в тази насока. Данъците ни са едни от най-ниските, акцизите са ни най-ниските - мързи ме да търся доказателства в момента, за подобен събеседник не си заслужава усилията.

Съветвам те да си изхвърлиш тая диплома, защото на нищо не те е научила. Пробвай да изкараш един курс от Udemy, ще ти свърши повече работа.
 
И докато сме на темата с Брикс и премахването на долара като резервна валута, ето едно интересно видео по темата:

И тук дори не се говори за курса на Юуана, който се определя само от китайската банка и съвсем малко се зачеква темата, за това че външни хора не могат да инвестират в Китай и китайците не могат да си изкарват парите на вън - това е абсолютно задължително за една резервна валута.
 
И докато сме на темата с Брикс и премахването на долара като резервна валута, ето едно интересно видео по темата:

И тук дори не се говори за курса на Юуана, който се определя само от китайската банка и съвсем малко се зачеква темата, за това че външни хора не могат да инвестират в Китай и китайците не могат да си изкарват парите на вън - това е абсолютно задължително за една резервна валута.
 

Съдбата явно си я заслужаваме. Важен е суверенитета. :D
това да четеш проукрайнската сбъркана медия Актуално е все едно да четеш ПИКльовците....
 

Горе