За или против влизането на България в еврозоната

За или против сте за влизането на България в еврозоната?

  • За

    Votes: 39 59.1%
  • Против

    Votes: 28 42.4%

  • Общо гласове
    66
Нандо, смееш се??? Че това са факти, на кое се смееш? 1995 имах 2 лева в джоба си бе, трътко.
Ама, разбира се, че ти си представителна извадка. ;) Да ви таковам измислените "факти".
 
Дебилният ви смях този път ми е странен. Какво, отричате ли тази статистика? Някой дядо сигурно ви каза, че преди е било по-яко ли? Хахахаха!
 
Смее се, защото толкова и е акъла. Тя и сега си ходи скъсана, та каква точно разлика може да ти направи?

Познаваме ли се, бе калъф??? Оценки ще даваш на майка си, щото не знаеш нищо за мен.

Аз, когато Тетката е ходил с 2 лева, имах сравнително успешен бизнес, от който се препитавах. С влизане в ЕСЕС частната инциатива беше тотално унищожена и превзета от шепа мафиоти.

Кое ви е икономиката, бе смешковци??? Била и Лидл? ЕРП-тата, които повишават ненужно цената на тока и изнасят печалбата навън? Какво производство имаме днес и какво сме имали до 90-та? Некви смешни дропшипърчета и онлайн читанки ще ми говорят за икономика. Я, у лево!
 
Познаваме ли се, бе калъф??? Оценки ще даваш на майка си, щото не знаеш нищо за мен.

Аз, когато Тетката е ходил с 2 лева, имах сравнително успешен бизнес, от който се препитавах. С влизане в ЕСЕС частната инциатива беше тотално унищожена и превзета от шепа мафиоти.

Кое ви е икономиката, бе смешковци??? Била и Лидл? ЕРП-тата, които повишават ненужно цената на тока и изнасят печалбата навън? Какво производство имаме днес и какво сме имали до 90-та? Некви смешни дропшипърчета и онлайн читанки ще ми говорят за икономика. Я, у лево!
Гръмни се бе, животно. Ще ти давам, защото си личи от километри каква дрипла си.

Имала си дрънки, проституцията не е бизнес. ;)

Това, че не си била конкурента е съвсем друга тема за разговор. За едни, влизането е била възможност да разширят бизнеса, за неудачници като теб - спиране. ;) Мафиотите си дойдоха от Русия още в прехода. Нещо се бъркаш тук кой ти е виновен.

Какво производство бе, олигофрен, да не говориш за тези продукти дето сме си сменяли с Източния лагер. Ние правим Балканчета, те ни дават мед. Това не е икономика в чистия му вид, ама такива като теб трудно го разбират. Или говориш за 3те фалита на великото икономическо чудо на Соц. България, продукти, които по никакъв начин не можеха да се класират на световния пазар, с изключение на земеделието и животновъдството.

В Била и Лидл имаш опция да пазарува, а имаш и в семейния магазин отсреща, както правя аз. Въпрос на избор. Нещо, което тогава не е имало. Като не си чувала за Кореком, айде моля ти се не ми говори. Западни продукти с връзки.....страшна работа.
 
Гръмни се бе, животно. Ще ти давам, защото си личи от километри каква дрипла си.

Имала си дрънки, проституцията не е бизнес. ;)

Това, че не си била конкурента е съвсем друга тема за разговор. За едни, влизането е била възможност да разширят бизнеса, за неудачници като теб - спиране. ;) Мафиотите си дойдоха от Русия още в прехода. Нещо се бъркаш тук кой ти е виновен.

Какво производство бе, олигофрен, да не говориш за тези продукти дето сме си сменяли с Източния лагер. Ние правим Балканчета, те ни дават мед. Това не е икономика в чистия му вид, ама такива като теб трудно го разбират. Или говориш за 3те фалита на великото икономическо чудо на Соц. България, продукти, които по никакъв начин не можеха да се класират на световния пазар, с изключение на земеделието и животновъдството.

В Била и Лидл имаш опция да пазарува, а имаш и в семейния магазин отсреща, както правя аз. Въпрос на избор. Нещо, което тогава не е имало. Като не си чувала за Кореком, айде моля ти се не ми говори. Западни продукти с връзки.....страшна работа.

Обеси се, бе бацил безполезен!

Проституцията е била бизнес за МАЙКА ТИ!

Понеже баща ми цял живот е работил в СО МАТ, знам от първо лице какво и къде изнасяше България. Бях с него, когато караше мотокари за Англия.

Изнасяхме за Германия, за Испания, Италия - за целия западен блок, плюс Близкия Изток. Тировете не спираха по време на ирано-иракската война. Имахме земеделие и животновъдство, машиностроене и химическа промишленост. Сега имаме таратанци, говняр. Вчера дебилите спряха окончателно Белене, а със закриването на Мариците отиваме тотално в 3-та глуха.

Ако си беше направил труда да пуснеш видеото на NovaPS, щеше да чуеш от икономист (КАКЪВТО ти НЕ СИ), че недоклатените ти таблици не са никакъв показател за икономически ръст.

Можеш да си ги завреш там, където обичаш да си завираш разни неща и после да се метнеш от високо, цървул.
 
Не само, и само 3 продукта, от които да избереш нещо. :)

А сега какво избираш?? Имитиращи продукти? Нискокачествени продукти на уж западни марки, забъркани през куп за грош специално за 3-тата категория хора от Източна Европа.

Що не си купиш колбас, паста за зъби или прах за пране от западен супермаркет и да сравниш качеството с това, което се предлага на ''изобилния'' беге пазар? Можеш да сравниш и цените, за да се изненадаш, че БОКЛУЦИТЕ, предлагани у нас, са по-скъпи от качествените стоки, предлагани в държавите с по-висок стандарт.

Wanna be западняци без един читав аргумент. Единия имал само 2 лева, а на другия му бил малък избора.. Недоклатена история!
 
Сега избирам имитиращи, истински, каквото предлага пазара. Въпрос на вкус и възможности. :)

Защото не искам, защото имам избор. Защото местния бизнес ми е по-важен от големите корпорации. Защото съм си намерил специализирани магазини за всичко, което искам и всеки един от тях си го ползвам, защото съм наясно с произхода на продукта и съм се уверил с времето в качеството му. Но да, вчера си взех кафе Лаваца от Билата, на промоция. ;) И такива покупки правя също. :)

И какво като е така, на нас от време уно ни пробутват боклуците, въпроса е кой се реди да ги купува? Не е важно с какво те заливат, важното е да имаш избор, за всичко друго има решение. Недоклатена е всеки да изглежда еднакво, да мирише еднакво и да яде едно и също. :)
 
Това, че не си била конкурента е съвсем друга тема за разговор. За едни, влизането е била възможност да разширят бизнеса, за неудачници като теб - спиране. ;) Мафиотите си дойдоха от Русия още в прехода. Нещо се бъркаш тук кой ти е виновен.
Държавата ни е мафиотска структура, която само създава трудности на тия дето се опитват да правят бизнес. С всичките му там данъци, лицензи и всякакви легални рекети и подводни камъни, фалита е почти гарантиран за всяка "офлайн" дейност. Освен това откакто сме влезнали в на Европата задните части, имотите и наемите само растат, което още повече спъва хората.

Различното от 2000 насам бяха компютрите и Интернет. В нета няма наеми, няма граници, можеха даже да се спестят държавни рекети. Компютрите и въобще технологиите позволяват разни оптимизации на производството, заради което не си останал гладен. Но е въпрос на време държавите да налазят и IT-то с техните рекети, официално наречени "регулации".

Та ако не беше това технологично развитие, което не бих казал че се е случило заради инициативата на която и да е държава, сега щеше да ровиш по кофите и да се чудиш как да свързваш двата края, независимо в какви съюзи сме влезли.
 
Обеси се, бе бацил безполезен!

Проституцията е била бизнес за МАЙКА ТИ!

Понеже баща ми цял живот е работил в СО МАТ, знам от първо лице какво и къде изнасяше България. Бях с него, когато караше мотокари за Англия.

Изнасяхме за Германия, за Испания, Италия - за целия западен блок, плюс Близкия Изток. Тировете не спираха по време на ирано-иракската война. Имахме земеделие и животновъдство, машиностроене и химическа промишленост. Сега имаме таратанци, говняр. Вчера дебилите спряха окончателно Белене, а със закриването на Мариците отиваме тотално в 3-та глуха.

Ако си беше направил труда да пуснеш видеото на NovaPS, щеше да чуеш от икономист (КАКЪВТО ти НЕ СИ), че недоклатените ти таблици не са никакъв показател за икономически ръст.

Можеш да си ги завреш там, където обичаш да си завираш разни неща и после да се метнеш от високо, цървул.
Уродът пак посегнал към чашката рано рано. :D

И какво се случи, че баща ти и великия му бизнес не успя? Дай повече информация. Карал, изнасял и спрял? И как става така? Ей така, спрял. Доста зле скалъпена история. Нищо конкретно.

А ти малоумие, ако беше гледала клипа, щеше да разбереш, че се влачим с ръста....И е повече от олигофренско да ми обясняваш, че нямаме ръст от сегашната ни отворена икономика и тогавашната ни затворена (в първата част на графиката, в ляво). Тъпа, та дрънка. Да, не сме минали Дубай, не сме минали Полша, не сме минали и други държави, които са имали по-голям късмет и добра управа в тези години. И дори не сме и движили и успоредно. Ни освен великия социализъм, сме имали и мутренски времена на тотално разпърчатосване на държавата, един Костов, един Жак Виденов, Един Беров и всякаква паплач се изреди.....да ги ядат червеите дано.


Знам, че моя баща се скъсваше за нищо, чакаше за кола и телевизор, редяхме се за некви елементарни продукти, ходехме с грозни дрехи и всеки със западна рода или с професия, която му позволява да излиза, имаше хубави придобивки. Абе беше шит в ефира, сори в ефир 2. И ако толкова страдате за соц. времената, има си държави. Стягайте куфарите и заминавайте. ;)
 
Недоклатена е всеки да изглежда еднакво, да мирише еднакво и да яде едно и също
Именно, това казвам и точно това представлява днешния български пазар. Ядем и перем с едно и също и то е предимно с ниско качество. Просто някои неща са с по-лъскава опаковка и ти създават илюзията за по-високо качество.

Колко от био фермите у нас продължават да съществуват? Направи си справка в търговския регистър колко частни български фирми са функционирали през 90-те до влизането ни в ЕС и пак ела да си говорим за ръст на икономиката.

ЕС унищожава яростно и със злоба българската икономика и това е факт!

Французите прокараха закон, който уби превозвачите. Спъването ни за Шенген има за цел също да убие транспортния ни бизнес. Тва със ''справедливия'' преход е поредното убийство на родната икономика. Германия отваря въглищните си централи, а ние затваряме нашите и плащаме въглеродните емисии на американските.

Ква икономика, кви 5 лева, бе хора???
 
Уродът пак посегнал към чашката рано рано. :D

И какво се случи, че баща ти и великия му бизнес не успя? Дай повече информация. Карал, изнасял и спрял? И как става така? Ей така, спрял. Доста зле скалъпена история. Нищо конкретно.

А ти малоумие, ако беше гледала клипа, щеше да разбереш, че се влачим с ръста....И е повече от олигофренско да ми обясняваш, че нямаме ръст от сегашната ни отворена икономика и тогавашната ни затворена (в първата част на графиката, в ляво). Тъпа, та дрънка. Да, не сме минали Дубай, не сме минали Полша, не сме минали и други държави, които са имали по-голям късмет и добра управа в тези години. И дори не сме и движили и успоредно. Ни освен великия социализъм, сме имали и мутренски времена на тотално разпърчатосване на държавата, един Костов, един Жак Виденов, Един Беров и всякаква паплач се изреди.....да ги ядат червеите дано.


Знам, че моя баща се скъсваше за нищо, чакаше за кола и телевизор, редяхме се за некви елементарни продукти, ходехме с грозни дрехи и всеки със западна рода или с професия, която му позволява да излиза, имаше хубави придобивки. Абе беше шит в ефира, сори в ефир 2. И ако толкова страдате за соц. времената, има си държави. Стягайте куфарите и заминавайте. ;)
Толкова си прост, че дори не разбираш какво казвам. Така е с майка, която е цокала яко на магистралата, докато е била бременна с теб.

Баща ми не е имал бизнес, бе кухо говедо. Той работеше в държавното предприятие СО МАТ (СТОПАНСКО ОБЕДИНЕНИЕ МЕЖДУНАРОДЕН АВТОМОБИЛЕН ТРАНСПОРТ) с десетки подразделения в цялата страна.

Инджова го продаде на Вили Бец, а Бец го закри, щото си имаше фирми в Германия, на които СО МАТ беше сериозна конкуренция.

Не разбираш от икономика. Прост си. Умри!!!
 
Именно, това казвам и точно това представлява днешния български пазар. Ядем и перем с едно и също и то е предимно с ниско качество. Просто някои неща са с по-лъскава опаковка и ти създават илюзията за по-високо качество.

Колко от био фермите у нас продължават да съществуват? Направи си справка в търговския регистър колко частни български фирми са функционирали през 90-те до влизането ни в ЕС и пак ела да си говорим за ръст на икономиката.

ЕС унищожава яростно и със злоба българската икономика и това е факт!

Французите прокараха закон, който уби превозвачите. Спъването ни за Шенген има за цел също да убие транспортния ни бизнес. Тва със ''справедливия'' преход е поредното убийство на родната икономика. Германия отваря въглищните си централи, а ние затваряме нашите и плащаме въглеродните емисии на американските.

Ква икономика, кви 5 лева, бе хора???
Съмнявам се да е това. Но пак казвам, всеки си има някаква гледна точка.

Аз не пера с това дето се върти по телевизията. :) Всъщност социализма потурчи тези ферми и земеделци, не е Европа. Но вече пак казвам, всеки има различни версии по тремата. България и икономика? :) Кога това? Сега поне нещо се случва, и говорим в световен мащаб. Извинявам се, но да ви видяла някъде тия руски таратайки, които слабяхме, в Европа? Няма и да видиш. Защото НЕ СА КОНКУРЕНТНИ ПРОДУКЦИИ. За земеделието и животновъдството съм съгласен, че е на топ ниво.

Био фермите винаги ще ги, защото хората ги поддържат. Аз съм един от тях. Но продукта там не с завишена цена, на базата на масовото потребление, което не може да си го позволи, или поне доста голяма част от него. За жалост така работи тази система. Но системата и при едните и при другите не е съвършена, а нейното несъвършенство идва от самото и управление.

Спазването на Шенген идва с правила, идва и с възможности. Като всяко ново нещо. Да, ще убие сигурно бизнеса на Динко с гуми на 10 години и без технически преглед, но за тези, влизащи в правилата, причини да го убие не виждам. И ето ти, дори да има такива случки, ти си вече с международно право да повдигнеш обвинение, да си заведеш въпроса към висши институции и реално да ти се реагира. Малко по-добре е от схемата на мутрите, където няма такова нещо. Там като не си ти, не си ти. :)
 
Гръмни се бе, животно. Ще ти давам, защото си личи от километри каква дрипла си.

Имала си дрънки, проституцията не е бизнес. ;)

Това, че не си била конкурента е съвсем друга тема за разговор. За едни, влизането е била възможност да разширят бизнеса, за неудачници като теб - спиране. ;) Мафиотите си дойдоха от Русия още в прехода. Нещо се бъркаш тук кой ти е виновен.

Какво производство бе, олигофрен, да не говориш за тези продукти дето сме си сменяли с Източния лагер. Ние правим Балканчета, те ни дават мед. Това не е икономика в чистия му вид, ама такива като теб трудно го разбират. Или говориш за 3те фалита на великото икономическо чудо на Соц. България, продукти, които по никакъв начин не можеха да се класират на световния пазар, с изключение на земеделието и животновъдството.

В Била и Лидл имаш опция да пазарува, а имаш и в семейния магазин отсреща, както правя аз. Въпрос на избор. Нещо, което тогава не е имало. Като не си чувала за Кореком, айде моля ти се не ми говори. Западни продукти с връзки.....страшна работа.
Паляк сравни покупателната способност на лева тогава и сега. С 2 лв може да се купи храна за 2-3 дни през 90те сега с 2 лева не може да си купиш тоалетна хартия.

Същото е и с долара и рублата.

Празните се на креват без мадама вътре. С 100 рубли може да се закупят повече неща в Русия отколко с 1 долар в САЩ.

Нема такива малоумници.... Прости калъфи не разрбахте, че в Шибанистан бизнес се прави само ако имаш гръб, останалите хора изнемогват заради отрепки дето им обясняват в какъв прогрес живеят и не им позволяват да се развиват.
 

Горе