За или против влизането на България в еврозоната

За или против сте за влизането на България в еврозоната?

  • За

    Votes: 39 59.1%
  • Против

    Votes: 28 42.4%

  • Общо гласове
    66
Аз носталгия по соца никога няма да изпитам. Да, имал съм хубави моменти, но като цяло не си го търся отново, което означава, че явно не било най-доброто, или поне не са ни дали най-доброто. И това няма никога да разберем.
Естествено, че не беше добро, но беше по-добре от икономическа гледна точка, колкото и да се пънат някои с нефелни графики.

Знаеш ли кое беше най-хубаво на соца? Гъсто населените по-малки градове и села. На вас с Тедката, като софианци, ви е лесно да се кефите на ''грандиозното ни икономическо развитие'', ама я попитайте хората от Видин, Троян, Враца, Кърджали (поне тия, дето са останали) колко им е хубаво. Всичко се набуха в главния ни коптор, а цели региони се обезлюдяват, защото там няма препитание. Понеже изживяваме шибания икономически ръст от некви шибани графики. За тва..
 
Естествено, че не беше добро, но беше по-добре от икономическа гледна точка, колкото и да се пънат някои с нефелни графики.

Знаеш ли кое беше най-хубаво на соца? Гъсто населените по-малки градове и села. На вас с Тедката, като софианци, ви е лесно да се кефите на ''грандиозното ни икономическо развитие'', ама я попитайте хората от Видин, Троян, Враца, Кърджали (поне тия, дето са останали) колко им е хубаво. Всичко се набуха в главния ни коптор, а цели региони се обезлюдяват, защото там няма препитание. Понеже изживяваме шибания икономически ръст от некви шибани графики. За тва..
Няма да го разберът, Блинки си признава - трудно му е. Света на виртуалните би-бип е толкова далеч от реалния, че все едно се опитваш да четеш Под Игото на някой с три глави и мозък в опашката от Алфа Кентавър.

Имам и познати и роднини дето са облъчени като тях. С един миналото лято се разходихме из БГ та малко се освести.
 
Аз носталгия по соца никога няма да изпитам. Да, имал съм хубави моменти, но като цяло не си го търся отново, което означава, че явно не било най-доброто, или поне не са ни дали най-доброто. И това няма никога да разберем.
Малко се плаша, като виждам за какво става въпрос.
Огромно разделение във формат възраст и големина на населеното място.
Супер сегрегация на групички от предимно по двама.
Чакайте да видим какво, ще стане като спре интернета.
 
Няма да го разберът, Блинки си признава - трудно му е. Света на виртуалните би-бип е толкова далеч от реалния, че все едно се опитваш да четеш Под Игото на някой с три глави и мозък в опашката от Алфа Кентавър.

Имам и познати и роднини дето са облъчени като тях. С един миналото лято се разходихме из БГ та малко се освести.
Да, да, всички сме объркани, разбрахме. ;)
 
Естествено, че не беше добро, но беше по-добре от икономическа гледна точка, колкото и да се пънат някои с нефелни графики.

Знаеш ли кое беше най-хубаво на соца? Гъсто населените по-малки градове и села. На вас с Тедката, като софианци, ви е лесно да се кефите на ''грандиозното ни икономическо развитие'', ама я попитайте хората от Видин, Троян, Враца, Кърджали (поне тия, дето са останали) колко им е хубаво. Всичко се набуха в главния ни коптор, а цели региони се обезлюдяват, защото там няма препитание. Понеже изживяваме шибания икономически ръст от некви шибани графики. За тва..
Всяка една епоха си има своя чар, недостатъци, пропуски и предимства. Въпросът е кой как се чувства в тях. Не отричам нито плюсовете, нито минусите на двете. Населени села през соца ако можеше да компенсира всичко останало, хвала да му е на човека, на който това му избледнява всичко останало. Но както са казали хората.... с времето остават само хубавите спомени. :D Нандито, роден съм във В.Търново, но да, щях да съм софиянец за малко, всички лета като малък съм ги карал в малките градове там, дори ходя често, защото го обичам района, и ако нямах работа тук, най-вероятно щях да се изнеса натам. По-добре от всеки знам как е по малките градчета и какъв беше живота.
 
Дълго време избягвах да коментирам най-коментираната тема, за да не се отъждествявам със стаден принцип...
... Като чета още заглавието, а камоли размисли по тази тема, не знам просто какво да кажа и от къде да започна...
Може би най-кратко и ясно би било "Който не знае историята, я преповтаря"...
Няма да ви обяснявам, че не можете да идете до Антарктида, защото ще бъдете разстреляни, няма да ви обяснявам, че не притежавате никаква "частна собственост", няма и за "корпорация българия" /с малка буква в кавичките и значението не е синтактична грешка/, няма да ви обяснявам и за това каква е истинската стойност на всичко, няма да ви питам как след ремонта на вратата в днешно време, тежаща тонове и сложена там, заедно с целия замък от сам, влюбен, обикновен човек преди повече от век, в "ирландския замък" са се видели в чудо дипломирани учЕни /с диплома за "виШе образование", както повечето напоследък, да не казвам всички (и ако няма нещо отвътре - "виШе"...)/, няма да коментирам как е създадено населението на завзела територии "държава", за да се създаде такава от нищото /от последните "новини"/ и че 25 години е скитало /завалиите/ в пустиня, която е можела и тогава, и днес да се прекоси за 2 седмици пеш, и как се промива съзнанието на хората за 25 години... В НАЙ-СТАРАТА ДЪРЖАВА, сред НАЙ-СТАРИЯ НАРОД, това работи вече над 600 години ... всъщност е с доста нули-след това...!!! /някои го знаят като "преход от комунизам" и са склонни да вярват на всичко/.
Какви "зони" ви гонят?!???
Знаете ли колко е данъка на цигарите?
Знаете ли колко данък се плаща общо в повечето държави?
Над 118%!
Но не сте се замисляли защо, а?
ЗА СВЕТЛОТО БЪДЕЩЕ!
/също както през .... може да върнете стотици години назад/
И как са ви лумените на бъдещето, бре?
Вие сте ресурса бе!
Осъзнайте се малко поне!
"Учен откри лекарство срещу рака, медицинската мафия го унищожава"
/1931 година/
Малък жокер:
Каква истинска храна сте вкусвали последно?
/трябва да ви изненадам, повечето вероятно не сте изобщо!!!/
... Капачки събират и се чувстват направили нещо за света, нещо добро /няма да напиша това, което искам като нарицание, но вие се определете самички/..., купувайки продукти, които не са май най-здравословните, за да сте потенциалните следващи кандидати в сайта, поддържан от индивид, който дори не го е направил по същите "европейски изисквания" /първия, оспамил поста ми, той си знае и кой е, и защо пиша така/, и на "спасителя"???!!!! /каузата трябва да се осмисли първо, и при положение че си толкова "светец" и те влачат по разни телевизии, е редно да се засегне въпроса и да дадеш гласност на това от къде са ти клиентите и защо са стигнаи до това!!!/ ...

Idiocracy / Идиокрация (2006) - изгледайте го. мнозина ще се припознаят...


!!! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! СИФ-ПРЕЗИДЕНТИ.jpg
 
Последно редактирано:
Те не разбират, че хубавите моменти са били заради други обстоятелства... Възраст, купони...Еми нищо де, нека има дискусия.
Веднъж да съм съгласен с теб за нещо. Но така е, различна възраст - различни преживявания. Дори хипотетично икономиката и политиката да не се променят никога, то ние се променяме - растем и остаряваме, през няколко години виждаме живота по различен начин. Ако ще правим сравнения с преди 20, 30, 40 години, то трябва да сравняваме себе си с нашите родители или техните родители. Но ако изключим екстремни неща като войни, то и нашите предци са били тъжни, щастливи, бедни, богати, болни, здрави... всичко каквото сме и ние сега, просто по различен начин.

Издаването на касов бон не означава плащане на данъци 😉
А не-издаването на касов бон трябва да се насърчава ;)
 
А не-издаването на касов бон трябва да се насърчава ;)
Не ме разбра или аз не съм се изразил правилно. Издаването на касовия бон не означава автоматично палащане на данъци както и неиздаването не означава автоматично криене на данъци. Има държави от "цивилизования свят" в който не се издава касов бон, не са пропаданали като нашата в която се издава ;)
 
Последно редактирано:
Едно магаре било вързано за едно дърво в двора на стопанина си. Покрай него минал дявола и го отвързал. Магарето отишло в градината на съседа и започнало да яде всичко наред. Жената на съседа видяла това, взела пушка и застреляла магарето. Стопанина на магарето чул изстрела, видял мъртвото си магаре и застрелял жената на съседа си. Съседът убил собственика на магарето. Децата на собственика на магарето изгорили къщата на съседа. Съседа ги убил за отмъщение.
Попитали дявола как е направил всичко това? "Аз само пуснах магарето на свобода!" отговорил той.
Извод: Ако искате да унищожите една държава, дайте свобода на магаретата! В България магаретата са на свобода!
 
Едно магаре било вързано за едно дърво в двора на стопанина си. Покрай него минал дявола и го отвързал. Магарето отишло в градината на съседа и започнало да яде всичко наред. Жената на съседа видяла това, взела пушка и застреляла магарето. Стопанина на магарето чул изстрела, видял мъртвото си магаре и застрелял жената на съседа си. Съседът убил собственика на магарето. Децата на собственика на магарето изгорили къщата на съседа. Съседа ги убил за отмъщение.
Попитали дявола как е направил всичко това? "Аз само пуснах магарето на свобода!" отговорил той.
Извод: Ако искате да унищожите една държава, дайте свобода на магаретата! В България магаретата са на свобода!
372839257_7136088216410136_4356293855425725709_n.jpg
 
Смях и сълзи в петък с д-р Владимир Тупавичаров <3
(13.10.2023)
Петък, санитарен полуден. Кво като е петък тринайсти, пак е по - добре от кой да е поонеделник.
Докато в Израел кротко си празнуваха рожденияден на Путин се случи беда, Хамас нападнаха по въздух и суша, почти Пърл Харбър. Много жертви, напълно безсмислени. Цивилни хора, жени, деца, старци, убивани с фанатична ярост и нечовешка кръвожадност. Нападателите бяха отлично подготвени и въоръжени.
Откъде имат американско оръжие? От "Зрънчо"! С това не намеквам, че житната сделка се е ползвала за контрабанда на оръжие.
Биби Натаняху е бесен, обеща, че ще ги направи да хъркат, ще ги къпе в огън и кръв и сигурно ще го направи.
Каква е целта? Първо, тези хора ще се превърнат в мъченици за своите, второ ще обединят исляма под знамената си и трето, светът отново живее в страх. Тероризмът се върна на сцената и напълно измести позавяхващото шоу на зеления палячо.
...
Жопез Варел сутринта след нападението беше още снощен и вика, спирам помощите за Палестина. Къде обед явно ковна некоя биричка и потавряса, та реши, че само ще ги ревизира. Привечер си мина на твърдо и омекна - увеличаваме ги! Прави са хората по видинско - пияница и курва лоши нема. Море нема, кви боклуци има от пияниците! От курвите немам оплаквания, ако не са във вид на мъжки характер.
Урсула се изказа в характерния шампионски стил - напълно подкрепяме Израел. Представителката на Ирландия в Европарламента Клер Дейли, вика алоу, онази, не съм те нито избирала, нито упълномощила, къде ме буташ у чушките? Я да млъкваш! Не цитирам буквално, но смисълът беше този.
Ирландците са са чувствителни на темата, щото ядат същия бахур.
Некакъв еврокомисар писал писмо на Илон Мъск да му заповеда, да изтрие всякакви снимки за Палестина. Някаква писарушка се побъркала от скука и си рекла, чекай да сплашим Мъск, кво се е разпищолил! Нема да я бъде тая стурктура, немаа ... А идеята беше добра, обща Европа, мир, дружба, дъвки и дънки. Той и социализмът беше отлична идея, но пак дойдоха писуршките.
Шолц все повече се напъва да прилича на Шикългрубер и все повече заприличва на Швейк. След изборите догодина плаче мамата, щото шансове за вътре нема. За вътре у Бундестага говориме, за вътре у кафеза е готов, още текат дела за кражба, докато е бил кмет.
Дано си опичат акълите, щото само в най - големия турски град - Берлин, палестинската диаспора е 50 000 души, а в Европа гостуват общо около 30 млн. мюсюлмани. Дори премиерът на Шотландия е палестинец, баба му и дядо му са от Палестина.
И ако с простотията си обединят мюсюлманския свят под знамената на джихада, прощай Григорий! Какво, ще излезем насреща им под знамената на дъгата и ще правим любов, а не война? Не щъ!
Башка в региона се произвежда около 40% от световния нефт. Храните не растат у склрадовете на магазините, карат ги до там с камиони, а аз ТИР на батерии още не съм видел.
...
Краварите закараха в Средиземно море една авионосна група, карат и втора. По кого се канят да пращат палубната авиация, кого плашат, хич не можем да стоплим? Това е Близкият изток, никой от никого не се бои, захапват ханджарите, вдигат ятаганите и се мяткат в името на Аллаха.
Помня, че караха самолетоносачи и до Северна Корея и резултатът не беше потресаващ. А докато оправят цял свят, въте в самата Кравария набира голям цирей. От движението BLM изказаха твърда подкрепа за Палестина.
Помните ли ги, ония дето им целуваха обувките да им искат прошка за робството, Папата и той целува, явно не е гнуслив, даже гали Буци по необятната тиква. И те рекоха, прошката си е прошка, ама ще трябва и някой лев. И сметнаха такава сума, че три пъти да продадат Америка не могат да я съберат. Па има и мексиканци, китайци, даже малко индианци. Като поръсиш тая манджа с наркотици, става муци кокоро. Ама иначе тръгнали свят да управляват!
Дедо излезе за малко от комата и вика, видах снимки как палестинците режат глави на деца. От Белия дом скочиха не бе, не сме виждали такива снимки. Е как да не сте, я питайте нашия Тагарчук!
Що за дебили? Евреите и така са бесни, нема нужда да ги подгревате допълнително. Хем си мисля, че са прави да са яростни заради погубените си близки, хем ми е жал и за палестинчетата. Защото гледах и техните ужасени очички, иди им обясни, че това е политика. Какъв свят сме създали, в който деца да гледат по тоя начин? За всякакви деца говоря, за всяко мъничко човече.
Гледах снимка на африканче, правена преди много години. То завалийката като топлийка, само рагу и зъби, заболо главица в земята, а на две метра кацнал лешояд, чака. Авторът на снимката взел милион награди, Пулицър - Мулицър.
Един ден му звъннал телефона и мъжки глас го попитал, а какво стана с детето от снимката? Фотографът отвърнал, не знам, бързах за полета си. Гласът от телефона казал, значи в този ден там е имало два лешояда, но единият е бил с камера. И човекът се замислил, а след една година се самоубил, на трийсет и няколко години. За детето се изяснило, че в този ден успяло да стигне до пункт за раздаване на храна, но след 14 гдини починало от малария. Не запомних имена, но случката няма да забравя.
И си помислих, а какво щеше да бъде, ако всички тия невъобразими пари отиваха за нещо смислено? И не можах да си го представя.
...
Родните поплювковци заеха любимата поза, дето на виждаш кой е зад теб. Накратко - руснаците са виновни и са дали трофейно оръжие на терористите. А ние няма ли да дадем нещичко на Израел, от гол тумбак чифте пищови? Па да натоварим Паситата и Лорката на трабантчето, та право там - историческата Родина е в опасност. Дето се вика, богатий с парите, бедний с труда. Нема да мръднат тия тарикати, да не са луди!
...
Кметската кампания върви вяло. Тия дни минавах покрай Сточна гара, уплаши ми се окото. Километри ограда облепени с плаката на Хъкмъкян, ама един такъв огромен и се блещи право в мен. Идеше ми да скоча от колата, ама щяха да пострадат невинни, само си попищях малко.
...
Между Финландия и Естония се спука тръбата на газопровода. Мъничък, петдесетина километра, ама даде фира. Столтенберг вика, ние вече си пазиме комуникациите. Е кво пазихте?
Оня ден Путин разправяше на някакъв енергитически форум, че едната тръба на Северен поток 2 си бачка, само трябва малко да му се помолят. И без това, вика, пак нашия газ купувате, ама втечнен и през Турция. И веднага се спука това чревце, просто изумителен късмет!
...
Избутахме и тая седмица. Тегаво беше, но съм оптимист, хем не съм пил. Ироничното е, че разчитам на военните, политиците определено нямат акъл. От нас се иска да запазим здрав разум и да не се дърляме за глупости, другото ще се оправи. Айде сега по машините, а довечера наздраве!
 
Последно редактирано:
Европейските боклуци нещо им се свил сфинктера и веднага регулации 😆 доста неудобни неща се появяват там не съвпадащи с доктрината ....

Популярното приложение Telegram скоро ще бъде изправен пред нови европейски регулации за съдържание. Компанията трябва да назначи законен представител в Европейския съюз (ЕС) до 17 февруари 2024 г. Това изискване произтича от Закона за цифровите услуги (DSA), който влезе в сила през август и е насочен към борба с екстремисткото съдържание и насилствената пропаганда в социалните мрежи, съобщава TechNewsSpace.
 
То е време и българите да поработят...
Българите работят, братчедите са по социалните помощи :)
 
Абе като гледам рентиерите около мен...работят по барчетата...
Е то в Софията е така, висок стандарт 😁
 

Горе