За или против влизането на България в еврозоната

За или против сте за влизането на България в еврозоната?

  • За

    Votes: 39 59.1%
  • Против

    Votes: 28 42.4%

  • Общо гласове
    66
Възможно е. Случката, за която разказвам не е във Франция, а в Германия и от преди почти 7 години. Тогава все още разнополовите не бяха настъпили чак толкова и хората се държаха сякаш по-нормално.
Сега си имат райони с наркомани и бездомници, ежедневни смъртни случаи, побоища и прочее...на има-няма 100-200 метра от туристическите маршрути в града. Из цяла Европа се множат тези места по градовете, а в устите на държавните лидери продължава да се въртят фразите как ще се помага на Украйна да воюва, че и войски можел да праща Макрончо. На хората започва да им писва (поне на малкото останали нормални такива) и предполагам протестите ще зачестяват и ще се усилват.
Споменавам го това, въпреки, че не желая да разводнявам темата, защото ме жегна един любителски репортаж в Германия, който гледах наскоро. И по-специално една млада двойка поляци, които са се преместили да работят там, остават без работа и съответно без жилище. Момичето са я пребили, защото била спала една вечер на територията на Х бездомници. Плачеха и двамата, докато други се оплакваха от факта как за бежанците се осигурява жилище, работа и пари, а за идващи легално от ЕС, та дори и германци в нужда - нищо. В Германия ако нямаш адрес (жилище) не можеш да започнеш работа, а ако нямаш работа - няма как да си плащаш за жилище. Така останеш ли на улицата - спукана ти е работата.

Това за тях, обаче тук в България нищо не се е променило. Още помня преди 18-19 години като ми се развали колата на центъра на градче край Варна - всичките местни герои (предимно мъже) налягали с кафенцата и бирата в заведението на 5 метра от колата ми/пътя и гледат сеир как аз и приятелката ми бутаме 200 метра до най-близкото надолнище по обяд през август. Никой, ама никой не стана да каже - "ей ще им помогна на тези младежи". Свирили са ми, средни пръсти, блещене и майни, но помощ - никаква!
Веднъж видях един да бие шамари на приятелката си (млади бяха доста) в центъра на Варна (край Севастопол, на бул. Княз Борис) - отидох и го изгоних. Момичето плачеше и си криеше лицето. Толкова много хора имаше, някои снимаха с телефоните, но никой нищо не правеше. Познатите, с които бях като се връщаха ме питат какво съм се бил занимавал.
В днешно време младеж да подаде ръка на баба/дядо за да им помогне да слязат от автобус, влак, замислете се, кога се е случвало да видите?
Няма възпитание и култура. Именно тези две неща пораждат чувството за граждански дълг и общност в едно общество. Сега ако сигнализираш за нарушител веднага ти скачат, че си бил....как беше думата, а да - доносник. На такива бих отговорил с друга дума - "малоумник". Докато поминаваме всичко, случващо се около нас, така ще си подминем и живота без да променим и подобрим нищо. А сме затова тука на този свят - да оставим белег, че ни е имало и да ни споменава някой с добро. Ама...това са мои си идеологии, тъй че стига съм писал.
Споко сега някой от павианите ще ти обясни, че си соц носталгик и жалиш младостта си. Шегата настрана обаче ценностите на които сме възпитани определни поколения рязко бяха изкоренени в светлата демокрация и заменени с нови лъскави евро маниери и простотии.

Някак си не е европейско да уважаваш учители, лекари, полицай или дори онея мъже станали в 2 часа да ни събират боклука. Днес трябва да си арогантен, да правиш пари ( тоест да си мислиш, че правиш защото трябвада покриваш кредити и ваучера на айфона), да си укронаклонен и т.н. Нещата който си забелязъл, че липсват в обществотоне се вписват в новите норми за това и скоро няма да са актуални.
 
Няма възпитание и култура.

Няма. Няма и да има..

Случка от онзи ден в селския ни магазин, който е тип мини супер. Имаме една млада майка с три деца, които се отглеждат на мегдана в прахоляка от колите, но това си е неин проблем. Мой проблем е, че не може да се пазарува в магазина, защото майката и лапетата са постоянно там. Влизам, майката клюкари с продавачките, докато две от децата ѝ коленичили до кошовете с насипен боб и бръкнали до лактите с мръсните си гнусни ръчички, с които преди тва са си вадили сополите, за да ги ядат - голям кеф. :confused:

Казвам ѝ: ела да видиш какво правят, ще обърнат коша и ще изсипят всичкия боб. С такава неприязън към мен си дръпна децата, за да ги остави да пищят и да скачат в друг участък на магазина.

Аз съм от поколението, което ядеше бой. Мама ни биеше постоянно, но никога не сме я изложили на обществено място. Сегашните майки са пълни дебилки, болшинството от тях. Забележки не се правят - децата им не са чували никога думата "Не".

В този ред на мисли, не съм оптимист за бъдещето на света. :)
 
Някак си не е европейско да уважаваш учители, лекари, полицай или дори онея мъже станали в 2 часа да ни събират боклука. Днес трябва да си арогантен, да правиш пари ( тоест да си мислиш, че правиш защото трябвада покриваш кредити и ваучера на айфона), да си укронаклонен и т.н. Нещата който си забелязъл, че липсват в обществотоне се вписват в новите норми за това и скоро няма да са актуални.
Поздрав от един русофил с много култура. :D

428598900_376514205329675_7727985127925745472_n.jpg
 
Само 8 години е отнело на руснаците да им светне че демокрацията по тия ширини не бачка.

А при нас преходът, или "демокрацията", продължава вече 35-та година. Без изгледи за стабилизация, пък кво да говорим за подем в която и да било област.

 
426686463_3518020031749129_8452406695259226901_n.jpg
 
Само 8 години е отнело на руснаците да им светне че демокрацията по тия ширини не бачка.

А при нас преходът, или "демокрацията", продължава вече 35-та година. Без изгледи за стабилизация, пък кво да говорим за подем в която и да било област.

Демокрацията трябва да се обяви за болест.... жалко,ч света ще се осъзнае едва след поне още няколко сериозни конфликта.
 
Само 8 години е отнело на руснаците да им светне че демокрацията по тия ширини не бачка.
А ей го братчеда и тука, големи глупости говори "през соца обществото било бедно и не-свободно"... как може да говори такива лъжи. Не мой му се верва.

Демокрацията трябва да се обяви за болест.... жалко,ч света ще се осъзнае едва след поне още няколко сериозни конфликта.
Кво предлагаш като алтернатива, монархо-фашизъм? Аз кат гледам, войнте се водят основно там където няма демокрация.
 
А ей го братчеда и тука, големи глупости говори "през соца обществото било бедно и не-свободно"... как може да говори такива лъжи. Не мой му се верва.


Кво предлагаш като алтернатива, монархо-фашизъм? Аз кат гледам, войнте се водят основно там където няма демокрация.

Или авторитарен тоталитаризъм или анархия.

За нещо по-модерно ще ни трябват още няколко века узряване.
 
Кво предлагаш като алтернатива, монархо-фашизъм? Аз кат гледам, войнте се водят основно там където няма демокрация.
От 1944 до 1989 в Европа воини нямаше. Пукна демокрацията и се почна, сам се сети кое е по-добро. Всяка хардкор форма на управление в по-добра от демокрацията.

И интересно, че определени хора ( държави )много държат да внасят демокрация в други и хоп война ;)
 
Кое не е вярно? Косово, Босна, Ирак, Афганистан, Корея, Виетнам сега Украйна. Появят се вносителите на демокрация и хоп война. Що не оставят хората сами да решават? След като има съпортива срещу демокрацията дали наистина хората в тези държаваи я искат?

Ние поне показахме какви сме овце, никаква съпортива каквото и да става.....
 
Последно редактирано:

Червеният пират признал за заплахите, открили и доказателства в телефона му


Егати и клошарите имаме в тая държава.... Само по въздух сме шенгенци и вече клошарите ни са IT. С един телефон дето не ясно къде зарежда и как плаща въртя прокуратурата на малкия си пръст сума време.
 
От 1944 до 1989 в Европа воини нямаше. Пукна демокрацията и се почна, сам се сети кое е по-добро.
Тея войни заради демокрацията ли се водят или щото някой преди това си е правил експерименти с измислени държави и нации?

За нещо по-модерно ще ни трябват още няколко века узряване.
В ютуб ли го казаха това?

Кое не е вярно? Косово, Босна, Ирак, Афганистан, Корея, Виетнам сега Украйна. Появят се вносителите на демокрация и хоп война. Що не оставят хората сами да решават? След като има съпортива срещу демокрацията дали наистина хората в тези държаваи я искат?
Нали за Европа говорихе? Кой първи се намесва в Афганистан? Кой започва войната в Корея? Появяват се вносителите на команизъм и хоп, война.

След като има съпортива срещу демокрацията дали наистина хората в тези държаваи я искат?
То е имало съпротива и срещу соц-а в Европа ама... налагат го.
 

Горе