За некоректното отношение на турист-а

primecode

Active Member
Стана ми доста неприятно от един сайт/форум който с некоректното си отношение ме подразни и искам да го споделя.
Преди около месец видях че "тече ъпдейт" на въпросния сайт и аз търпеливо си чаках да отмине този момент. Смених си квартирата и съответно доставчика на и-нет. Мислех, че е съвпадение тогава когато видях че и въпросния сайт вече не прави ъпдейти но пък не можах да вляза с акаунта си. Направих нов. Влязох и пуснах тема с която да питам защо не мога да си ползвам стария акаунт. Нямах друг избор защото не намерих и никъде начин за контакт при тях. Питаха кой ми е бил стария акаунт. След няколко минути и този акаунт не работеше и отново ми излезе това:

screenshot

Съответно пак ми излезе съобщението, че на сайта тече ъпдейт ... обаче се оказа, че само аз виждам това. Е, коректно ли е?
Нито съм обидил някой, нито съм спамил или каквото и да е.
Просто исках да споделя. Но да са живи и здрави.
 
От: За некоректното отношение на турист-а

явно си нарушил някое правило... НЕ мисля, че някой модератор ей така ще те банне...

ТИ СИ СЕ СЪГЛАСИЛ със тяхните правила още при регистрацията на първия акаунт.

като не ти изнася някой форум или правилата, просто не влизаш!

в този сайт може да четеш форума и да разглеждаш уроците без да се регистирраш
но ти щом даже втора регострация си си направил (и в началото си чакал с нетърпение да ми ъпдейта) почт сигурен съм, че си ги провокирал с нещо!

и да, този форуме еизвестен с това (с 1 потребител повече или по-малко, все тая)
 
От: За некоректното отношение на турист-а

Просто ме подразни това отношение.
Да, съгласх се с условията.
И НЕ, не съм ги нарушил. Ако дори е имало нещо което да прилича на "нарушаване на условията за ползване" то тогава да ми бяха казали. Нали това исках да знам когато си създадох 2-ри акаунт???
Въпроса е, че не мога да чета, не да пиша. Някак си не ми харесва каприза на някой си с идея "не искам този да чете"!
Все пак е ограничаване на свободен достъп до информация.
 
От: За некоректното отношение на турист-а

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=22065&page=1 я виж пък тука кви бунаци има, тъй че има и по-зле от туристите - впрочем там преобладават идиотчета като katzarov - 14 -16 годишни малумници, дето се имат за разбиращи във всичко.
 
От: За некоректното отношение на турист-а

Въпроса е, че не мога да чета

как така не можеш? аз без регистрация посещавам форума и уроците ....


предпреждения не си ли получавал ? и какво е последното нещо което си писал... може директен бан да са ти сложили заради някоя тема/пост

иначе за това, че поставят такова съобщение а не директно да изписват, че си баннат се дискутираше в форума им, админа мисли, че така е по-добре.
 
От: За некоректното отношение на турист-а

Не познавам @katzarov но виждам, че момчето се опитва да прави нещо и това е хубаво. Последно се опитваше да продава .PSD-та.
Обаче аз не искам да се съгласявам със своеволията на който и да било. Нямам намерение да правя голяма тема от това но и не искам всичко да си мине просто ей така както се прави в БГ.
От опит и наблюдения знам, че начинаещите уеб разработчици (код, дизайн, сео, ...) не тръгват от развити форуми. Просто не могат да се оправят с терминология и абревиатури. Форумите трябва да са за всички. Имаме правото да дадем или да не дадем мнение. Има си частни/затворени форуми и платени такива за хора които не искат някой да им се меси в разговорите.
Нима вие практикувате подобен подбор на посетителите си? Не мисля.
Може би съм се подразнил повече от необходимото и се извинявам ако е така.

До @nortrant
Когато зареждам сайта виждам това което съм показал. Казах и как се стигна до там.
Не, не съм получавал предупреждения. Точно затова се обърнах за помощ пак във техния форум тъй като няма друг начин за контакт.
Нямам нито груби изказвания/теми или неприлични писания към който и да било.
С 2 думи - търся причината.
 
От: За некоректното отношение на турист-а

попитх те с друга цел, защо си направи втора регистрация след като всичко енапълно безплатно и не изисква такава за да ги разглеждаш/четеш.
Регистрация ти трябва за да пишеш в форума ...

и много навътре си го взел ... има и други форуми :)
 
От: За некоректното отношение на турист-а

Там не влизам и аз, бях се регистрирал и си бях пуснал една съвсем нормална тема - на другия ден влизам и темата ми заключена, без никаква причина. Като питах ми отговориха, че нямало какво да се пише по темата и за това я заключили - как пък го решиха това не ми е ясно? Та на такива места, където се мислят за богове и банват, заключват и трият за щяло и нещяло въобще не влизам.
 
От: За некоректното отношение на турист-а

@nortrant
Направих си регистрация само за да се свържа с някой админ за да знам защо сле т.н. ъпдейт не мога да се логвам. Все пак съм писал там и не искам да ползвам друго име и/или да губя какъвто и да е рейтинг. Не знам да има място където някой няма да ми каже поне защо ме е ограничил.

@mvmrik
Явно г-н Хайдар прави каквото си иска :)
Досега му се е разминавало. На мен обаче не ми харесва. Не знам дали не се повтарям, но няма да оставя нещата така. Търсех просто някаква коректност, отношение ...
 
От: За некоректното отношение на турист-а

какво мислиш да правиш?
Собственика на форума ще ограничава достъпа на когото си иска, никъде не е записано, че трябва да ти дава писмено уведомление.

Иначе, прав си. Хубаво би било да ти казват за какво те банват ...
 
От: За некоректното отношение на турист-а

Аз все съм баннат там, че ако ме пускат, веднага започвам да ги редя. Преди мислех, че е място, където човек може да научи нещо, но уви - излъгал съм се. Повечето от темите ми оставаха без отговор, а се отговаря в такива, чийто отговор се крие в първите 3 резултата на Google.

Хич да не ти пука за туриста. Жалко, че има свестни пичове там, които търпят наложения комунизъм. :\
 
От: За некоректното отношение на турист-а

Пак казвам. Не ми пука за сайта а за отношението. Никой не иска да развива сайт/форум/магазин/... и да си гони клиентите или посетителите без какъвто и да е предлог.
Аз го приемам лично. Затова казах, че няма да оставя така нещата. Как? Ще ви кажа по-късно.
 
От: За некоректното отношение на турист-а

Е, като не ти харесва отношението - майната им!
И аз се възмущавах от подобно поведение преди, но в един момент спира да ти пука.

А относно "възпитаването" им, ако си струва - count me in! ;)
 
От: За некоректното отношение на турист-а

Не бих казал, че си струва. Просто го приех като лично отношение от хора които уж трябва да дават право на мнение.
 
От: За некоректното отношение на турист-а

.....Жалко, че има свестни пичове там, които търпят наложения комунизъм. :\
Е, нямаше нужда да обиждаме комунизма, нали?
Политиката на комунизма е да има за всеки, и всички да са равни - нещото, което в туриста го няма.
 
От: За некоректното отношение на турист-а

Идеята за комунизма е красива но практически е неосъществима.
Тук говорим за някакъв вид свобода. Дадена. И? Търся си я от тези които искат власт над мнението.
 
От: За некоректното отношение на турист-а

Както се казва - Всеки има право на лош вкус. Има си човека форум банира си - тебе това не те кефи тролиш го - ето това е демокрация какво не и харесвате :)
 
От: За некоректното отношение на турист-а

Аз го приемам лично. Затова казах, че няма да оставя така нещата. Как? Ще ви кажа по-късно.
Като чета това започвам да си мисля, че е имало причина за бан и тук не ни казваш цялата истина. А и да не е имало причина, горе го написаха, но и аз ще повторя. Това са частни форуми и за всичко в тях се разпорежда админът. Никой копче не може да му каже, нито да му дава наклон на форумната политика. На който не му понася се изнася доброволно или не. Такъв е живота.
 
От: За некоректното отношение на турист-а

Идеята за комунизма е красива но практически е неосъществима.
Тук говорим за някакъв вид свобода. Дадена. И? Търся си я от тези които искат власт над мнението.
Ми търси я.
От Арменския ПОП :) .

Таман си викам 'тука захранка голяма няма начин да няма, стабилен сеир, има потенциал у темата...".
Отварям - то слаба ракия.
Баннали някого без да му обяснят лично и любезно защо.
Предстаяте ли си тва въобще?! :)
 
От: За некоректното отношение на турист-а

ахахаха няма такава простотия :) Писали "праим Ъп - елате след седмица" ахахаах кой сериозен сайт ще напише подобна глупост :0 Елате след месец :D
То може би да е по-елегантно и тактично, а то дразни още повече. Пиши си го "не може да влизате...ала бала, тва-онова" и готово, кво се чекнеш изобщо...
А колкото до самите мерки.. нямам думи, по-сигурен начин от това сам да се нахендриш (дори да е заслужил до някъде провинилият се потребител), като гониш хората - просто няма! А това със "частните форуми", "админа може", "Ако искам", "кат не ти харесва..." и прочие, само показва колко трагикомични сме, затворени сами с глупоста си и това, че никога няма да се оправим :)
 

Горе