Приятел, тези неща с компютър не стават. Предлагам ти да започнеш със Сакар планина, там има много долмени, със сигурност има и не описани с табели и карти.
В крайна сметка ще видиш, че е доста по-приятно от кьоренето в монитора.
Долмени има много. Цялата Стара Планина също. Много си прав за Странджа. Ходил ли си към село Българи.
 
още един дето си мисли че всеки камък е магически
 
Същото и с параграфите
Съм против английският да навлиза толкова грубо в българския език. Значение на думата ''параграф'' в българския език:


 
Налии, виж ако бяха руски или от Беларус, или Иран / Северна Корея - няма проблеми, ама тея лоши западняци, да ни провалят речника - няма как :p
 
още един дето си мисли че всеки камък е магически
Може би е предопределено. Надявам се да не е така. Но може би всеки човек трябва да преживее нещо за да отскочи до друго нещо.
 
Много ми е интересно и се надявам повече хора да се включат. Ако небето sky знае повече, нека да каже. Аз съм земята.
 
Налии, виж ако бяха руски или от Беларус, или Иран / Северна Корея - няма проблеми, ама тея лоши западняци, да ни провалят речника - няма как :p
Що политизираш нещата?

Проблемът не е в езика, който говорят наглосаксонците - аз обожавам английския език. Проблемът е, че се променя значението на думите. В българския език си има думи, които много точно дефинират конкретното значение/смисъла на казаното. А, пък, когато се касае за терминология, словоблудството е недопустимо.

Същото и с думата ''stalker''. В българския си има страхотен идиом за такова действие: ''ходи като по клисар''. :D

Одим като по клисар – следвам някого неотлъчно

 
Макар, че последния ми коментар беше алкокохолен, останалото е вярно. Това с този камък наистина е лично, много странен, такъв подобен не намерих.
В България има стотици, а така както върви по тази карта, която правя може би са хиляди "диви" или автентични места и обекти, които са дело на човешка ръка или подпомогнати от човешка ръка въз основа на това, което предлага природата.

Фотографа, за който споменах търси ракурси, той е фокусиран върху скални образувания, ще го пратя на лично ако държиш. Аз търся автентични обекти, включително необичайни според представата ни какво има в България. Открил съм и няколко водопадчета и в първия момент може да ги объркаш, че става въпрос за един и същ, но са различни и на различни места. Пускаш си Гугъл Земя и ако си запознат с тематиката може да ги намериш и ти, но на мен ми се ще да отида лично да ги снимам, да науча от местните доколкото е възможно нещо повече като информация.

Качи въпросната стара фотография/картичка, моля. Какво и е тайното, като си я видял във фб? Признавам си, останалото, което си написал не ми е интересно, единственото е фотото.
 
Качи въпросната стара фотография/картичка, моля. Какво и е тайното, като си я видял във фб? Признавам си, останалото, което си написал не ми е интересно, единственото е фотото.
Aha
 
Има интересни места и достатъчно от тези, които са закачени в Goggle Earth логично се намират близо или недалеч от шосета. България може да се раздели на райони и да се направят маршрути с по няколко обекта, които могат да се обиколят в рамките на един уикенд или дори един ден. Но съм ходил на няколко и дори сред тези няколко има такива, които са отбелязани с неточни координати. А който е ходил значе че за по-малки обекти съвсем минимално срешен координат може да ти замине часове в търсене. Местните, особено в по-изоставени местности много не се впечатляват и това им е някаква част от пейзажа.
Качи въпросната стара фотография/картичка, моля. Какво и е тайното, като си я видял във фб? Признавам си, останалото, което си написал не ми е интересно, единственото е фотото.
Никой не го знае къде е. Много вероятно и да го няма вече. Предполага се някакъв район, но това не означава почти нищо.
 
Проекта е амбициозен и интересен. С възможност за откриване на нови обекти. Трябва ми съпорт за някакъв екип, в момента е изключително на любителски начала.
Изучавам 3D real-world моделиране, което може да се приложи и ще стане още по-интересно.

В тази връзка ми се ще да попитам може ли да се кандидаства някъде с подобен проект?
 
Някой може ли да ми каже каква е тази скала?
Страхотно мека и ронлива. По-малки парчета могат да се стрият и изронят между пръстите. Песъчлива е, със "светулки" кварц.
 
Някой може ли да ми каже каква е тази скала?
Страхотно мека и ронлива. По-малки парчета могат да се стрият и изронят между пръстите. Песъчлива е, със "светулки" кварц.
Пич, ако нямах набити 4 дози до сега, щях да кажа, че си се ваксинирал.... Обаче твоя случай е патологичен.
 

Горе