Здравейте

Здравейте, момче на 15 съм и искам да запитам каква работа мога да работя, като интереса ми е към компютърната техника и имам базови познания като как да сглобя компютър как да инсталирам операционна система и всичко нужно като драйвери и подобни, мога ли по някакъв начин да изкарам пари от тези познания? Като примерно да се свържа със фирма която да изпраща компютри към мен за поправка или сглобяване.
Ще съм много благодарен ако някой ми даде съвет!
 
Пусни си обява актуална за мястото където живееш - ремонт и поддръжка, създавай конфигурации срещу заплащане ( може и онлайн ), сглобявай тези конфигурации. Събирай стари, но годни части и прави оптимални конфигурации и ги продавай ( втора ръка ).

В началото може да е само за слава. Но може и да се спечели в даден момент. Друг е въпроса, че последните няколко години се купуват първосигнално тъпите ноутбукове от мобилни оператори не стaващи за нищо. Преди 15-20 години компютърната хигиена на хората беше по-добра :)

Та, пробвай различни схеми все нещо ще текне към джоба ти :)
 
Последно редактирано:
Здравейте, момче на 15 съм и искам да запитам каква работа мога да работя, като интереса ми е към компютърната техника и имам базови познания като как да сглобя компютър как да инсталирам операционна система и всичко нужно като драйвери и подобни, мога ли по някакъв начин да изкарам пари от тези познания? Като примерно да се свържа със фирма която да изпраща компютри към мен за поправка или сглобяване.
Ще съм много благодарен ако някой ми даде съвет!
За през лятото или през учебната година?
 
За тая възраст всичко ще е тегаво, но все пак, а и най-вече щото поразбирва от хардуер и асенблации, някакъв малък шанс има да следва схемата - Охобохо, а именно, да дебне и изкупува евтини чаркУляци (редовно изпадат наистина без пари тук например) После ги нарежда читави, купува промо кодове с windows (има по 5-8$ изпадат редовно по промотата, после дерзае в обявата, че е с ЛЕГАЛЕН виндовс и вирус не го лови..), наинсталиргва и наглася една торба полезен free софт, лъска кутиите, пуска обяви по наисе и четири сайта, приказки страшни... Предлага и лична доставка и наглясяване на място в офиса или там където е... Поддръжка, внимание и загриженост - тоже! Малък е шанса, НО има ниша, знам със сигурност!!
Но аз лично бих се ориентирал към нещо друго, тази галимация може и да му съсипе нервичките... за едните левчета нещастни, би пропилял БЛЯСКАВО бъдеще, Е де, ако има късмет и уста затворена, Оф корс :D
 

Горе