Земетресение и как започнаха да падат сайтовете на медиите :)

От: Земетресение и как започнаха да падат сайтовете на медиите :)

По-смешното е че сайтовете на Дневник, Блитз, Нюз.бг и други ги нямаше никакви :)

Хаха моя сайт при coolicehost си вървеше без проблем :D
 
От: Земетресение и как започнаха да падат сайтовете на медиите :)

По-смешното е че сайтовете на Дневник, Блитз, Нюз.бг и други ги нямаше никакви :)
А бе колко ги нямаше не знам... ама блитза имаха 14к ОНЛАЙН в тоя ден.. смятай за къв трафик говорим :)
 
А бе колко ги нямаше не знам... ама блитза имаха 14к ОНЛАЙН в тоя ден.. смятай за къв трафик говорим :)

@monefff Един от моите клиенти на впс хибридните планове, има по 2к онлайн в някой моменти на деня, (НЕ е на най евтиния план и сайта по стечение на обстоятелсвата сайта се оказва добре оптимизиран) повече няма да кажа, вече човека ако иска да си каже, за 14к ще ми трябва по голяма машина а и вероятно по голям мрежов канал от 1 гигабит освен ако не са някакъв временен пик....


Блитза си има много трафик по принцип и такива пикове на трябва да му пречат.... аз съм си говорил с админите които се грижат за хардуерната част от архитектурата на мрежата им и знам че преди време са почнали да задръстват 1 гигабитовите суичове и се наложило да ги ъпгрейднат 10 гигабитови.... сега може и на още по голям мрежов канал да са...
 
От: Re: Земетресение и как започнаха да падат сайтовете на медиите :)

@monefff Един от моите клиенти на впс хибридните планове, има по 2к онлайн в някой моменти на деня, (НЕ е на най евтиния план и сайта по стечение на обстоятелсвата сайта се оказва добре оптимизиран) повече няма да кажа, вече човека ако иска да си каже, за 14к ще ми трябва по голяма машина а и вероятно по голям мрежов канал от 1 гигабит освен ако не са някакъв временен пик....


Блитза си има много трафик по принцип и такива пикове на трябва да му пречат.... аз съм си говорил с админите които се грижат за хардуерната част от архитектурата на мрежата им и знам че преди време са почнали да задръстват 1 гигабитовите суичове и се наложило да ги ъпгрейднат 10 гигабитови.... сега може и на още по голям мрежов канал да са...
Аз в 1 от сайтовете си постигнах към около 3000 онлайн.. (като не броим и други, в които пак беше доста добър трафика), но сървъра(Dedicated) ми се справи супер(Ползвам Delta.bg).. Нямаше никакъв падеж, нито лагване, нито нищо.

От Пловдив24 се учудих, че напраихва към 4к и паднаха, и ги нямаше не малко време..(достатъчно да изпуснат трафика..)
 
пловдив 24.бг в хедърите дава

HTTP Server: nginx 1.0.8 (Outdated)
PHP Version: 5.2.12 (Outdated)

това php 5.2.12 само ако се подмени с 5.4 ще изпълнява двойно по бързо пхпто

мисля че имат проблеми с админите или са им го инсталирали веднъж и не е пипан от тогава.... трябваше много отдавана да е ъпдейтнат последния ъпдейт за пхп 5.2.17 фпм е от началото на януари 2011 година... тяхното е по старо

пп при толкова стар софтуер замислям дали и хардуера им не поостарял вече...
 
От: Земетресение и как започнаха да падат сайтовете на медиите :)

Бяхме на хижа Алеко с малкия, нищо не се усети. Жена ми в центъра на София и тя нищо не е усетила. От друга страна се развъняха роднини, че по телевизията казали за земетресение в София имало жертви, срутвания... апокалипсис.

... и аз уж не съм спала, чистех си терасата, но нищо не съм усетила :(
А предните две още по едни тътен преди да раздрусат ги "хванах".
Ей така ще ми се срути блока изневиделица и няма се усетя.
Но аз очаквах да има вторични трусове ... за да споделя преживяването, а то така си останах :)
 
От: Земетресение и как започнаха да падат сайтовете на медиите :)

Всеки който има нужда от ресурс който да може да издържи 14 000 или 140 000 онлайн в един момент може да ме потърси и да се обсъди как да стане. Досега не съм отказал съвет или помощ на никого стига да не очаквате, че изпълнението на самото решение ще е за 5 лева. Блица от както са при нас са издържали и повече от 14 000 човека онлайн имало и случаи да падат на по-малко, като това зависи от различни фактори.
 

Горе