Земетресение - май 2012

От: Земетресение - май 2012

Е, гадовете мръсни, телефонните измамници веднага са се активизирали заради земетресението. Добре че вече не им се вързват.
 
От: Земетресение - май 2012

Oт вчера гледам имаше тенденция, днеска още повече всичките първи места на free и paid приложенията в App Store-a са за земетресения.
 
От: Земетресение - май 2012

Искрено съчувствие на пострадалите, представям си какъв кошмар е било в София и Перник! Няма да се плашите Перничани, живота продължава. Излезна лафа " Здрав си като Пернишки блок"
 
Последно редактирано:
От: Земетресение - май 2012

Е, гадовете мръсни, телефонните измамници веднага са се активизирали заради земетресението. Добре че вече не им се вързват.

Застрахователите също се активизираха, лобират за задължителни застраховки срещу земетресение. В Турция вече успяха да си прокарат законите - който не плаща рекет срещу земетресение - не му пускат ток. Очаквайте и нашите законодатели да им продадат такъв закон.

Ето списък със законите, които са си купили до момента (на официалния им сайт).
 
От: Земетресение - май 2012

Как си говорех с жената на скайпа и почнаха да дрънчат прозорците - ама това слабо - те вече под 5 не ги броят
 
От: Земетресение - май 2012

Явно е по било по-слабо, най-силното 5.8, което беше се осети чак в Хасково и даже доста хора се събудиха, сега нищо не съм усетил.
 
От: Земетресение - май 2012

Ако не бяхте толкова много оплакващите се от това земетресение, сигурно щях да си помисля, че е някаква шега. Аз все още никакви трусове не съм усетил. Май съм щастливец.
 
От: Земетресение - май 2012

Ново сравнително силно земетресение бе усетено в 00:59 часа в районите на Перник, Радомир, Кюстендил, Брезник, София. Земетресението бе кратко, но осезаемо се усети по високите етажи на сградите. Става дума за нов афтършок след силното земетресение от 22-ри май с епицентър край Перник.

Земетресението е с епицентър край Перник и магнитуд 4,2 по Рихтер, дълбочина 10 км, съобщава Европейският средиземноморски сеизмологичен център. Епицентърът е локализиран под пернишкия квартал Църква.
 
От: Земетресение - май 2012

Много е кофти тази неизвестност. Преди няколко години, когато епицентъра беше в Крумово, разбрахме какво е да тресе през няколко часа.
 
От: Re: Земетресение - май 2012

Да, но било и кратко, което не е внесло паниката, която бе във вторник към 3:00 часа сутринта. Някой нещо да сподели, тъй като и аз се изнесох от Софето поне за 5 дни, докато отмине всичко. :)

Беше по слабо това вчера в 1 часа. Аз се събудих от един метален шкаф, който имам в стаята и като почне да се тресе шуми много. Ако не беше той сигурно нямаше и да го усетя.
 
От: Земетресение - май 2012

Абе аз си се събудих просто от тресенето, не беше слабо. Дано тая да няма че ми писна на дедовия вече.
 
От: Земетресение - май 2012

Бойко казал вече като има земетресение да тръгнат полицаите с мегафони и да информират населението.
Тези известителните системи, дето само ги тестват, така наречените сирени, по тях не може ли да се правят съобщения ?

Едит:
Порових се и веднага цъфна инфо : http://www.politika.bg/article?id=11422
за мързеливите : Правим система за оповестяване по австрийски образец
Сирените в България проговарят
Слагат 360 в София и 56 в Русе, 1/3 от страната оборудвана до лятото

Това е новина от 2009г.

Какви са тия тъпотии с обикалящи полицаи дето е замислил Бойко!!!

И защо аджеба тая система след като е от 2009г така и не се използва
 
От: Земетресение - май 2012

Е как да не се ползва, тестват я от време на време :)
Дай боже да не се налага да се използва по предназначение ...
Ама тая система е за нещо много сериозно, би се създала безкрайна паника ако я използват за такова слабо земетресение ...
Трябва медиите и основно бнт и бнр веднага да пускат текст с наличната информация и да правят извънредни емисии на половин час ...
 
От: От: Земетресение - май 2012

Какви са тия тъпотии с обикалящи полицаи дето е замислил Бойко!!!

И защо аджеба тая система след като е от 2009г така и не се използва


Точно тук мисля, че неговото изказване има друго измерение. Според мен той се подиграва с това на полицаите. Защото не може да има бедствие, а полицаите да не правят нищо, телефон 112 да не работи и да ми обясняват в същото време, че работел и всичко било наред, а операторите на телефона не знаят какво да посъветват населението, защото това било телефон само за спешни случаи на болни хора (такива изказвания имаше по телевизията за операторите на телефона, защо не давали съвети за бедствието и не помагали.).

Друго "велико" изказване, гледах го по канал1, и ако не бъркам беше веднага след заседанието на кризисния щаб в Перник, питаха някакъв от полицията или от Гражданска защита ли беше...не се сещам сега кой... нещо от големите началници си беше. Та репортерката го пита точно това - защо не е работела предупредителната система. Отговорът беше: "Кой Ви каза, че не работи, работи си". Репортерката пита отново: "Населението, хората не бяха предупредени, никой не знаеше." Нашия най-нагло отговаря: "Това не е така, веднага след труса по системата бяха предупредени всички ръководни органи, кметовете, полицията." "А гражданите" - пита репортерката. "Сметнахме, че положението не е толкова сериозно и не трябва да предупреждаваме хората".

Представяте ли си това - навсякъде паника, телевизиите никакви ги няма, радиото също го няма, сайтовете - бе в София, Перник кой ти гледа сайтовете, само паника, а те не сметнали за необходимо... .

Та за това смятам, че точно с това изказване бат'Бойко им се подиграва.
 
От: Земетресение - май 2012

Бойко и подигравка? Ти май се шегуваш. Ти по-голяма подигравка от него самият има ли? А иначе, че всичките чепухуйници по армия, полици ГО и другите "ведомства" не стават за нищо е ясно. Съмнявам се обаче някой да им потърси сметка?
 

Горе