Отвори си пица на парче, ако не си мързелив и стиснат. Прави ги качествени, дори да са 2 или повече ЛВ. Когато си струва има народ и оборот яко, въпроса е да не се търси мръвката и Българина обича дебела пица с много кашкавал :)
Печалбата от подобно място е около 50% като цяло.
(правил съм детайлен маркетинг за такова нещо)
 
От всичко написано, това все още ти е най-добрият вариант.
Човекът търси пасивен доход от бизнес, а не пикочна инфекция и пробити ноздри. :)

Първо преди всичко направи си социални срещи с приятели и посети някой друг семинар. Идеите ще дойдат в движение. Виж хората за какво говорят, какво ги интересува, какви проблеми може да им решиш. Мисли и по-глобално. Не се ограничавай с локал пазара. Парите за инвестиция не са много, но не са и малко за нещо онлайн.
 
Машина за картотени чаши, чинии и т.н.
За 1мин. търсене в Гугъл, видях, че вървят за 25-30000лв.


 
Нали трябва да работи с тая машина, да я колокира некъде.. в БеГе ли, на шаред ли ще е.. Пак е яко бач, пак го има "ефекта на личния разход"

Иначе, не разбрахте ли, че пича вече не му дреме (я, кога е бил он), предполагам е обърнал парите в купони, поне добри спомени да има :)
 
Човекът търси пасивен доход от бизнес, а не пикочна инфекция и пробити ноздри. :)

Първо преди всичко направи си социални срещи с приятели и посети някой друг семинар. Идеите ще дойдат в движение. Виж хората за какво говорят, какво ги интересува, какви проблеми може да им решиш. Мисли и по-глобално. Не се ограничавай с локал пазара. Парите за инвестиция не са много, но не са и малко за нещо онлайн.
Няма такова понятие като "пасивен доход от бизнес".
Ти нали ги познаваш разните там гурута Запорожанов и сие, те дали го карат на ПАСИВЕН доход от бизнес?

Има пасивен доход от инвестиции - крипто, p2p landing, акции и т.н. (който може лесно да се окаже и пасивен разход, ако си тъпак), но мисля, че е време да развенчаем мита "пасивен доход от бизнес", не мислиш ли?
 
Няма такова понятие като "пасивен доход от бизнес".
Ти нали ги познаваш разните там гурута Запорожанов и сие, те дали го карат на ПАСИВЕН доход от бизнес?

Има пасивен доход от инвестиции - крипто, p2p landing, акции и т.н. (който може лесно да се окаже и пасивен разход, ако си тъпак), но мисля, че е време да развенчаем мита "пасивен доход от бизнес", не мислиш ли?
Според мен в понятието инвестицията и пасивен доход от инвестиция може да се причисли бизнес. Въпрос на организиране на този бизнес. Нали не сме на мнение, че бизнес и работно място са две еднакви неща. И ако ми кажеш, че в бизнеса не се инвестира. Вече ако искаш да си начело на компанията или бизнеса и да се буташ да управляваш, си е твоя работа. Но много са случаите, в които собственика или мажоритарния акционер присъства само на срещите на борда на директорите, а през другото време е насочил вниманието си към друго - инвестиции, хобита, семейство. Това е нарича пасивен доход. Всеки все пак следи от време на време инвестицията си, нали? Няма как пък грам да си безучастен.

В конкретния случай с такъв тип бюджет не можем да говорим за бизнес, който спокойно може да пуснеш на автопилот, но определено може да започнеш такъв с перспективи да стане. Факт е, че никой не гледа така бизнеса си както самия му създател. Няма да повярваш колко много хора, които искат да почнат от сега бизнес, искат реално да подсигурят спокойните си години след време. Да са финансово необезпокоявани, да имат свободата да отделят време на неща, които искат да правят. Това е доста силен мотиватор.

Ако имаш други примери бих се радвал, но така е редно и естествено да се случват нещата.
 
Според мен в понятието инвестицията и пасивен доход от инвестиция може да се причисли бизнес. Въпрос на организиране на този бизнес. Нали не сме на мнение, че бизнес и работно място са две еднакви неща. И ако ми кажеш, че в бизнеса не се инвестира. Вече ако искаш да си начело на компанията или бизнеса и да се буташ да управляваш, си е твоя работа. Но много са случаите, в които собственика или мажоритарния акционер присъства само на срещите на борда на директорите, а през другото време е насочил вниманието си към друго - инвестиции, хобита, семейство. Това е нарича пасивен доход. Всеки все пак следи от време на време инвестицията си, нали? Няма как пък грам да си безучастен.

В конкретния случай с такъв тип бюджет не можем да говорим за бизнес, който спокойно може да пуснеш на автопилот, но определено може да започнеш такъв с перспективи да стане. Факт е, че никой не гледа така бизнеса си както самия му създател. Няма да повярваш колко много хора, които искат да почнат от сега бизнес, искат реално да подсигурят спокойните си години след време. Да са финансово необезпокоявани, да имат свободата да отделят време на неща, които искат да правят. Това е доста силен мотиватор.

Ако имаш други примери бих се радвал, но така е редно и естествено да се случват нещата.
Точно ключовото е, че с 30 000лв. за бизнес тип "присъствам само на срещите на борда на директорите" няма как да стане.
За останалото съм съгласен, но в контекста на посочения бюджет, е добре да не подхранваме фалшиви илюзии, че с 30к ще стане нещо такова.

Примерите, че дори и за милиони/милиарди бизнеси не са пасивен доход са много - Майкрософт, Фейсбук, Епъл, Амазон и т.н.
На колко години се "разделиха" от активно участие в тези бизнеси основателите им и ги прехвърнаха в "пасивен доход"?
Не мисля, че някой беше под 50 (а във ФБ Марко още си го води).
Да не говорим въобще за мащабите на самите компании към момента, в който основателите им се оттеглят от активния живот и воденето на компанията.

А в БГ е още по-валидно това - казах ти, посочи ми от хората, които ти познаваш, кои са на нивото "пасивен доход" в бизнесите си? От тези, които аз познавам - никой.
 
@John Galt , смятам, че всички сме наясно, че за да стане бизнес, носещ пасивен доход, инвестицията е далече над тази сума. С тези пари може да се даде началото на нещо такова, което и писах по-горе. Просто исках да дам надежда на автора, защото това с пасивен доход и бизнес нямало не е много правилно. И направо си е обезверяващо.

Марко си го води, защото иска. Отдавна е могъл да предаде юздите. Просто човека това си иска да прави и силите му стигат, за да е начело на целия панаир. Друг е въпроса като почне да му писва. А на изброените горе бизнеси - само да ти кажа, че млад човек, на който му умре желанието да работи и да бъде полезен, за да предаде управлението на някой, си е стар отвътре. Тези дейни хора, няма как да се кротнат като още им кипи. Дори единия няма да миряса, докато не си вдигне вила на Марс, този дето ни даде ПайПал.

В БГ си има примери. За жалост ти и аз не сме в тези среди много много, за да дадем такива примери.Тук не е да знаеш за бизнеса, а по-скоро за ежедневието на човека. Дали кибича във фирмата си от 9:00 до 18:00, или си ходи когато си иска, за да провери от време на време как върви. Защото пак го споменавам ... дори и пасивен да е един доход, трябва да се наблюдава източника, от който идва - инвестицията.
 
Фотоволтаичен парк 30 киловата - но там ще са ти нужни около 40к
Това е пример за абсолютно пасивен бизнес/инвестиция. И за разлика от останаите ВЕИ (хидро и вятърни) няма компоненти за подмяна освен при природно бедствие или дефект. Обаче е много важно да си имаш едно наум със сметките, защото префернциалната "гарантирана" изкупна цена на тока вече 2 или 3 пъти се оказа, че не е гарантирана без значение какво ти пише в договора и какво обещава държавата. Още 1-2 пъти като я намалят инвестицията ще стане неизбиваема.

ПП. Ако някой има интерес в подобна инвестиция, аз също имам. Имам и земя за такъв, а и за доста по-голям проект, и бих се включил с финансови средства също. След като отново поговорих с няколко човека си оттеглям предложението.
 
Последно редактирано:
По сметките на ReminD г/д се избива за 8 месеца (закупуване на копачи, ток).
Но трябва да се предвиди нивото на трудност на копаене, увеличение на цена на тока, и покупка на един хубав ups (който не е включен в изчисленията) при евентуално спиране на тока и нета.

Хайде малко ъбдейт понеже картите си действат - харча е ~300вата, тока е нищо, с хубави карти, тока не е скъп, за 20 дни има 264$ по курса спрямо ETH днес. Не точно, понеже и трета карта работи, общо скорост към 130хаша.
 
Добре, ти се сцепваш да му правиш реклама на тва. Дано си напред. Ама прави ли някаква сметка: карти толкова, ток толкова, тва онова, нещо по счетоводно :) Колко време карат картите, и като фира и като актуалност? Щото аз моята даже в списъка (стата) я нема.. тоест се такива треа купувам, дет са ТОП прайс now и lol прайс след няколко месеца ;) Дефакто, според мен картите трее се смятат 100% разход за 6-8-12 месеца. така ли ги смяташ? Я дай повече инфо, раздробено, щото до сега пишеш само колко е убаво и сладко..ама аз нищо конкретно като сметка не видях
 
Добре, ти се сцепваш да му правиш реклама на тва. Дано си напред. Ама прави ли някаква сметка: карти толкова, ток толкова, тва онова, нещо по счетоводно :) Колко време карат картите, и като фира и като актуалност? Щото аз моята даже в списъка (стата) я нема.. тоест се такива треа купувам, дет са ТОП прайс now и lol прайс след няколко месеца ;) Дефакто, според мен картите трее се смятат 100% разход за 6-8-12 месеца. така ли ги смяташ? Я дай повече инфо, раздробено, щото до сега пишеш само колко е убаво и сладко..ама аз нищо конкретно като сметка не видях

Картите са намерени на супер оферта, 2500 лева за двете, от англия, при положение, че една само е към 2000вмомента. Конфигурация, още 500 лева, и разходите са дотам. Въпроса е, че ETH след месец и малко , няма да може да се копае, и ще трябва да се сменя на друго, но каквото и да стане, картите ги имаш поне, + това не ги набутваш на 100% , 3060-ti ти бута с има няма 40 хеша, малко ментални гимнастики имаше да се подкарат и двете, на тая скорост, но нещата стават.
 
Те верно си остават, не отиват у кофата, ама по хамалаки сметки са си 100% разход, щото а и при положение, че не вършат работа серизона, какво ще ги правиш после, едва ли ще можеш да им вземеш и 20% от цената. За това трябва да сметнеш (а и за по-сигурно, да се застраховаш) цялата галимация колко е пари е, после да прецениш, че дава фира (амортизира се) за 12м да кажем и така вече да направиш сметка за целия период, колко евентуално ще ти е чистата печалба. Евентуално е защото, както сам казваш в един момент намалява така да се каже производителността си, рейка един вид :D Щото аз знам един пич и ток не плащаше (а дебит колко 6 блока) и хардуера тънкана, и помещение напълно фрии, и накрая нищо не направи хаха само дето сега му свети главата от статичното елекричество, поне не ползва челник вече :D
 
Тея с безплатния ток цъкат с ASIC устройства, дето са 2300вата, не знам някой с хубави карти да се мъчи така. А за картите, как и 20 процента няма да можеш да и вземеш, това са хубави карти, нищо и няма. Виж и цените за 2ра ръка, пък и както казах, са намерени на много добри цени. Сега си билдвам някаква конфигурация за chia coin, скоро отварят пуловете, и ще е мазало и там, а пък има и голяма далавера ако някой е поръчал Helium устройства, това са едни рутерчета, дето на месец могат да ти правят към 3000$, proof of coverage, лошото е, че всичко е изкупено за месеци напред, https://explorer.helium.com/coverage , който взел взел - https://www.bobcatminer.com/ само това, но и то ще е при теб след 3-4 месеца, от седмица са пристигнали batch2 пратките, гледам че в ebay и амазон ги прекупуват за по 1000$+ :D . От всичко се правят пари, стига да е модерно.
 
Мене много ме блазни такава миньорска инвестицийка понеже е чудно за зает човек, обаче леко несигурна работата изглежда... Може да пробвам така лекичко и предпазливо в началото.

Тия карти не може ли да ги даунклокне човек че да не се пържат на макс през цялото време?
Или да им тури по-добро охлаждане?
 
@ReminD, виж сега, случая с тази карта си е чиста спекула :) Принципно при хардуера, най-бързо падат ценово точно видеокартите, после са дъната, после дисковете. Най-дълго цени държат памети и захранвания. Говоря ти за секънд хенд пазара. Например, като си купиш нова памет, след една година имаш шанс да й вземеш дори 60-70% от цената. При диск (ако не е изтормозен) - около 50%, При видеокарта, обаче, за една година ползване, можеш да стигнеш няколко пъти надолу, т.е и 20% от цената й.
В случая с 3060, да ти кажа, че тая карта стартира официално като цена на 400$ и оверклокната 500$ :D Дори имам кеш на бгсайт, който я продава декеври 2020 за 1200лв. После обаче след якото флудене свършва за минути и естествено цената се вдига, което е почти прецедент за pc-видеокарти :oops: В момента наистина е около 900$, но това е гаранция балон цена. След като флуда поотмине, ще видиш какво се случва с цената ;) А пък като пуснат нови модели- ела да видиш тогава кво става ахахаха Запази си тоя пост, защото съм почти убеден, че каде февруари, март догодина, тая карта ще върви макс по 250$, а пък твоите тук в бг...тоЯ пазар хаха оле-мале, предполагам ще се радваш и на 300лв
 
Мене много ме блазни такава миньорска инвестицийка понеже е чудно за зает човек, обаче леко несигурна работата изглежда... Може да пробвам така лекичко и предпазливо в началото.

Тия карти не може ли да ги даунклокне човек че да не се пържат на макс през цялото време?
Или да им тури по-добро охлаждане?
Намалят се, разбира се. Иначе по-добре пробвай chia coin , отварят скоро пуловете, става хватката с хард дискове обаче.
 

Горе