Избор на валута за дебитна карта за покупки чрез PayPal

От: Избор на валута за дебитна карта за покупки чрез PayPal

...И за тези над 1000 покупки с колко горе-долу плати в повече?
За да стане разплащането в PayPal в съответната валута, в която купувам, да речем паундове трябва да ми е в паундове дебитната, така ли?
Или в лева и после се наглася акаунта PayPal да не прави превалутиране?
Или може и двата варианта?

от тези над 1000 покупки, да речем на около 200 (съвсем грубо и на око го казвам), съм правила акробатиката с превалутирането, а след това сложих чавката и разходите малко намаляха. купувам дреболии за малко пари, най-често по 1-2 долара, рядко до 5 и почти никак над тази сума. разбираш, че оскъпяването е с някоя стотинка, но все пак като се натрупат бройки, си става цифра.
сметката спокойно може да ти е в лева и да купуваш в каквато си искаш валута. отметката в пей пал ти спестява това връткане на едни пари, което е описал камино.
 
От: Избор на валута за дебитна карта за покупки чрез PayPal

Може на някой да му се стори дребнава работа всичката тази полемика която стана, но ако правиш по 20-30 пъти годишно плащане/получаване с превалутране може да спестиш немалко пари от правилния избор на валута.
До "camino": минавам на "ти", понеже така е прието по тези форуми, значи при теб е най-изгодно да ти е в евро дебитната? Щом се превалутира през евро.
 
От: Избор на валута за дебитна карта за покупки чрез PayPal

Странна банка е това. Ако си преведеш 10 долара си получаваш 10 долара. Има си такси за усвояване но не и превалутиране. В Експресбанк няма такова нещо.

10 долара преведени по сметка в долари са 10 долара действително. Когато/ако се наложи парите да се теглят в левове се случва превалутирането. Ако се тегли в чуждата валута от банката кеш, обикновенно си слагат някакъв процент и такса, които по спомен са дразнещо непренебрежими.

В случай, че се се обменя валута - действително не всяка банка има такса за преводи, но всяка банка печели от разликите в курс продава/купува. Налагало ми се е да правя проучване вече и може да се каже, че всички банки си слагат процент, който може човек да си сметне и така да сравни до колко изгодни са различните банки.

На теория иначе май наистина излиза, че най-малки такси при превод/превалутиране по карта трябва да има по сметка в евро /така е логиката/. После обаче как ще се процедира с тези суми трябва да се съборази също /предвид писаното по-горе/.

П.П. Естествено сме на ти.
 
От: Избор на валута за дебитна карта за покупки чрез PayPal

ако ще се разплаща предимно в евро, е по-добре и сметката да е такава, разбира се. но понеже човекът е писал, че пазарува и в долари и паундове, не е ясно тогава. от друга страна, маржът на нашите банки за купува/продава на еврото е малък, така че може и наистина да е еврото най-добър вариант, още повече че и камино е проверявал по-задълбочено и твърди същото.
 
От: Избор на валута за дебитна карта за покупки чрез PayPal

Когато правиш поръчката с paypal има опция да избереш дали превалутирането да става с тяхната система или от банката ти. Избираш да е от банката и тогава е по-изгодно, но все пак зависи от банката.
 
От: Избор на валута за дебитна карта за покупки чрез PayPal

Благодаря на всички за отделеното време. Аз в крайна сметка реших дебитната да е в лева и да избера PayPal да не ми прави превалутирането, а да го прави банката. В моя случай ЦКБ. Ако някой знае по-изгодна банка за превалутиране да пише. Още повече че ще мога без превалутиране да се разплащам в Бг, ако е в лева.
Много добро изказване е че са дразнещо непренебрежими таксите за теглене в чужда валути превалутиране на някои банки. До колкото разбрах стигали до 2%, което в моя случай-500 долара е 10 долара.
 
От: Избор на валута за дебитна карта за покупки чрез PayPal

Ква по изгодна тарифа? Разликата в курсовете между бг банките е една стинка.
 
От: Избор на валута за дебитна карта за покупки чрез PayPal

Моята е в лева. Аз лично намирам за безпредметно да имам карта фиксирана към една валута, при положение, че пазарувам в повече от една. PayPal има малко щавещ курс при превалутиране в сравнение с бг банка, но е без значение. Понеже преди бях много ербап, за фирмата направих сметки в лева, евро и лири, та да избягвам превалутирането, когато работя с контрагенти в Англия и Европа. Голяма грешка. Месечните такси за всяка сметка сами по себе си обезсмислят всичко, освен ако човек не върти наистина сериозни обороти.
 
От: Избор на валута за дебитна карта за покупки чрез PayPal

Щом са стотинки разликата в превалутирането не е толкова проблем.
Все пак бих искал да знам къде в PayPal се прави настройката PayPal да не превалутира, тъй като се рових и никъде не намирам. Качвам скрийншот:Виж файлът 12823
Има само да смениш валутата, дори няма левове.
Акаунтът ми не бил верифициран. Бил Unverified.
За верифициране трябвало да имам поне 1.50 евра заредени в акаунта, да ги глътне PayPal при потвърждаването. Обяснено е това в тази хубава статия тук:
http://bbcitylights.net/всичко-за-paypal-какво-представлява-регист/
Единственият начин да заредя акаунта с парите от дебитната, доколкото разбирам е чрез Top Up услугата на PayPal. Само че моята банка ЦКБ я няма в списъка на поддържаните от Top UP банки. Затова избрах от менюто-други банки и ми се падна ОББ. Даде ми IBAN, BIC и т.н. да платя чрез ОББ до 48 часа, при положение че днес е петък и ОББ затвори в 16:30, преди половин час.
Не може ли без да зареждам акаунта в PayPal да купя от Ebay и да си ги дръпне автоматично от дебитната и без да чакам потвърждение (verification) от PayPal.
Ако дърпа по 1.50 евра за потвърждение на акунта, то аз трябва първо да заредя акаунта, за да мина Verification-а.
Като е от друга банка, която не е в списъка на Top UP колко ли се чака за да заредиш PayPal акаунта? Беше ми спешно по принцип за петък...
Между другото не разбрах защо след като отворих тази тема по някое време ми стана в червено моето поле с репутацията в сайта. Това някакъв тип worm точки ли са. При това без да съм написал обида никому. Писал съм два пъти до админ. на сайта досега по този въпрос и по един предишен въпрос и никога никакъв отговор.
 
Последно редактирано:
От: Избор на валута за дебитна карта за покупки чрез PayPal

парите за верификация ги дърпа, но после ги възстановява, спокойно.
 
От: Избор на валута за дебитна карта за покупки чрез PayPal

В Ebay можеш да платиш и само с карта.
 
От: Избор на валута за дебитна карта за покупки чрез PayPal

Възстановява ги после, знам, но като нямам PayPal баланс откъде ще дръпне?
Мисълта ми е да не ми блокира акаунта нещо.
Top Up зареждането на баланс е доколкото виждам от 2013-та година насам. Значи преди това за verification на дебитната е дърпало 1.50 евра от дебитната директно??
Мога ли да платя в Ebay преди да съм си верифицирал (каква хубава българска дума) картата?
Код:
 
Последно редактирано:
От: От: Избор на валута за дебитна карта за покупки чрез PayPal

С виртуална карта Visa можеш ли да купуваш от Ebay и колко ли е такса поддръжка в ЦКБ примерно някой знае ли?
 
От: От: Избор на валута за дебитна карта за покупки чрез PayPal

Щом са стотинки разликата в превалутирането не е толкова проблем.
Все пак бих искал да знам къде в PayPal се прави настройката PayPal да не превалутира, тъй като се рових и никъде не намирам. Качвам скрийншот:Виж файлът 12823
Има само да смениш валутата, дори няма левове.
Акаунтът ми не бил верифициран. Бил Unverified.
За верифициране трябвало да имам поне 1.50 евра заредени в акаунта, да ги глътне PayPal при потвърждаването. Обяснено е това в тази хубава статия тук:
http://bbcitylights.net/всичко-за-paypal-какво-представлява-регист/
Единственият начин да заредя акаунта с парите от дебитната, доколкото разбирам е чрез Top Up услугата на PayPal. Само че моята банка ЦКБ я няма в списъка на поддържаните от Top UP банки. Затова избрах от менюто-други банки и ми се падна ОББ. Даде ми IBAN, BIC и т.н. да платя чрез ОББ до 48 часа, при положение че днес е петък и ОББ затвори в 16:30, преди половин час.
Не може ли без да зареждам акаунта в PayPal да купя от Ebay и да си ги дръпне автоматично от дебитната и без да чакам потвърждение (verification) от PayPal.
Ако дърпа по 1.50 евра за потвърждение на акунта, то аз трябва първо да заредя акаунта, за да мина Verification-а.
Като е от друга банка, която не е в списъка на Top UP колко ли се чака за да заредиш PayPal акаунта? Беше ми спешно по принцип за петък...
Между другото не разбрах защо след като отворих тази тема по някое време ми стана в червено моето поле с репутацията в сайта. Това някакъв тип worm точки ли са. При това без да съм написал обида никому. Писал съм два пъти до админ. на сайта досега по този въпрос и по един предишен въпрос и никога никакъв отговор.

https://www.paypal-community.com/t5...aying-from/td-p/197126?profile.language=en-gb
 
От: От: Избор на валута за дебитна карта за покупки чрез PayPal

С виртуална карта Visa можеш ли да купуваш от Ebay и колко ли е такса поддръжка в ЦКБ примерно някой знае ли?
Реално нямаш такса само като внасяш и теглиш пари, при внасяне минимумът е 3% от сумата или 2лв. до 66лева, или по точно виж тук.Пише всичко което те интересува.
 
От: Избор на валута за дебитна карта за покупки чрез PayPal

Благодаря. Доста полезни информация.
"JohnieBGN"-ти си с виртуална, така ли и ако да защо я предпочиташ пред дебитната?
Аз с тая дебитна още в неделя вечерта си направих потвърждение на картата в PayPal, изписа че ми дърпа 1.50 евро за потвърждение и да си чакам кода, дотук добре, но сега е вторник на обяд и нямам код.
Ходих до банката да видя за кода-нищо, дори ги няма дръпнати тези 1.50 евро в извлечението по дебитната.
Продавачът в Ebay дори ми направи специална по-добра цена и чака от няколко дена да му купя. Мога ли с unverified акаунт да купя за 515 USD от Ebay? Имам ги парите в дебитната, PayPal балансът ми е 0. Лимитът ми PayPal докато си потвърдя картата не ми става много ясно какъв е? Доколкото разбирам от тук е точно 500 USD, ето линк:
http://talk.thewebhostingdir.com/paypal/25955-my-unverified-paypal.html
В моят PayPal акаунт ми пише годишен лимит 1851 паунда.
 
От: Избор на валута за дебитна карта за покупки чрез PayPal

С виртуалната си внасям колкото и когато си поискам, след 3 дена ти излиза това за paypal-a в банковото извлечение.
 

Горе