Избор на дебитна карта

devoid

Active Member
Здравейте, има ли значение на коя банка е, виза мастеркард, 3D и т. н. за избора на дебитна карта за плащане на реклами във Фейсбук? И ако да коя банка според вас е най добре да изберем
 
Здравейте, има ли значение на коя банка е, виза мастеркард, 3D и т. н. за избора на дебитна карта за плащане на реклами във Фейсбук? И ако да коя банка според вас е най добре да изберем
Самата карта или банка, няма значение.
Стига да ти е по ДДС фирмата, няма проблеми.

Относно банката, последно 2020 на Уникредит бяха най-хубавите оферти за фирмени сметки, ама това се променя често.
Заслужава си човек да събере оферти от 5-6 банки.
 
Самата карта или банка, няма значение.
Стига да ти е по ДДС фирмата, няма проблеми.

Относно банката, последно 2020 на Уникредит бяха най-хубавите оферти за фирмени сметки, ама това се променя често.
Заслужава си човек да събере оферти от 5-6 банки.
Става дума за физическа не фирмена, проблем ли е
 
Да, с физическа не става.
Само фирми могат да плащат(легално) за реклами в FB.
И то фирми по ДДС, тъйкато офиса им на FB е в Ирландия.
В противен случай ако се плаща от физическа карта я спират от Фейсбук или какво следва
 
 

Това с нап е асно. Интересуваш ме по скоро за фейсбук дали ще е проблем
 
Аз вече избрах ДСК, защо да са зле?
Влизаш в групата DevBG във фейсбук (https://www.facebook.com/groups/1401603840076709), пишеш в търсачката "ДСК" и ще разбереш.

Иначе за банка - правилно са ти казали, отиваш и се договаряш. Скоро ми падежира фирмен овъдрафт в ПИБ и до момента съм говорил с Уникредит, Райфайзен, Пощенска, ОББ и Алианц за по-добри условия откъм размер на овъдрафта и лихви. В Уникредит директно ми казаха: "В момента пазарът е много конкурентен, ако някоя друга банка даде по-добра оферта от нашата - елате и ще стъпим на нея."
Банките са пълни с пари, лихвите са отвратително ниски и има борба за клиенти.

За ДСК правилно са ти написали, че не стават - това е банката на пенсионерите в България, съответно и нивото ѝ на обслужване и технологии е като за пенсионери.
 
Влизаш в групата DevBG във фейсбук (https://www.facebook.com/groups/1401603840076709), пишеш в търсачката "ДСК" и ще разбереш.

Иначе за банка - правилно са ти казали, отиваш и се договаряш. Скоро ми падежира фирмен овъдрафт в ПИБ и до момента съм говорил с Уникредит, Райфайзен, Пощенска, ОББ и Алианц за по-добри условия откъм размер на овъдрафта и лихви. В Уникредит директно ми казаха: "В момента пазарът е много конкурентен, ако някоя друга банка даде по-добра оферта от нашата - елате и ще стъпим на нея."
Банките са пълни с пари, лихвите са отвратително ниски и има борба за клиенти.

За ДСК правилно са ти написали, че не стават - това е банката на пенсионерите в България, съответно и нивото ѝ на обслужване и технологии е като за пенсионери.
Като имам финални оферти от всички, смятам да направя една тема-сравнение във форума, за условията, които предлагат, като разбира се посоча и какви са входящите данни на дружеството, което кандидатства.

Честно казано аз доста търсих по този въпрос преди да се занимавам да контактвам всичките тия банки (щото не ми се занимаваше с всичките да приказвам), но информацията в нета е доста оскъдна... или аз вече съм остарял и не знам къде да търся.
 
Банките са пълни с пари, лихвите са отвратително ниски и има борба за клиенти.
Какви лихви. Преди месец уникредит вдигнаха "таксата за съхранение на пари" двойно ...
 
Какви лихви. Преди месец уникредит вдигнаха "таксата за съхранение на пари" двойно ...
Да, за сметка на ниските лихви по кредитите, се измислят всякакви други такси, за да компенсират намалелите приходи от лихви, та затова и такива изродщини като "такса за съхранение на пари". Всички банки вдигнаха и таксите за обслужване, таксите за теглене на банкомат и т.н. и т.н.
 
Аз вече избрах ДСК, защо да са зле?
Кофти новина имам за теб. По-принцип за да ти се получи с тази банка ще е нужно да попаднеш на кадърен фронт офис, и да успееш да му влезеш пор кожата, за да получиш качествено обслужване и винаги да ти се случват нещата, защото там в повечето случаи отговорът е НЕ. Това е, както написаха, банката на пенсионерите - една баба, която може цял ден да изкибичи в банката е средностатистическия им потребител. Нещо, което ако си млад, бързащ и чакащ нещата да ти се случват веднага - не е никак добре.

За момента имам добри впечатления от ЦКБ и ПИБ. Става дума изцяло за обслужване на гише. ЦКБ са малко по-динозаври в онлайн банкирането, но се върши работа. ПИБ имат хубаво мобайл банкиране. А вече за фирми, сигурно са с не лоши сървиси и там. Та картата не е важна, тя е или Виза или Мастъркарт в повечето случаи, но кой ти я издава и поддържа е от значение.

В подкрепа на @John Galt :

 
Пиша им на ДСК съпорта, че имат проблем с СМС известяването (пращане на код за превод), като това бе преди да пуснат мобилното приложение с тоукъните. Обажда ми се някаква по телефона и както ми обяснява каква е причината, така се опитва и тон да ми държи, сякаш съм й изял десерта.
Иначе онлайн банкирането на ДСК е на добро ниво. Като обслужване са средна работа.
ПИБ също са ок, но ме разкарваха два пъти за смяна на тел. номер поради несвършена работа и то от ръководител на отдел.
Райфайзен пък - сменям си тел. номера при тях. В онлайн банкирането е новия, стария уж никъде не фигурира, но продължавам да получавам промоционални съобщения на стария номер.

Досега не се е случило да попадна на банка в България с адекватно обслужване и без да ме изнервят. Да не говорим, че и идеш ли в клон на гише с идеята да си отвориш сметка (добре, че вече става и онлайн), положението е като на битпазар, също като в офис на мобилен оператор - от крава мляко се опитват да ти пробутат, че и лъжат само и само за да разпишеш за някоя застраховчица отгоре.
 

Горе