Избор на тип коментари SEO/User Friendly

Sky

Well-Known Member
Кои коментари ползвате за вашите сайтове?
Кои са най-добри от към SEO гледна точка и User Friendly също?
 
Кои коментари ползвате за вашите сайтове?
Кои са най-добри от към SEO гледна точка и User Friendly също?

Здравей. Коментари, които са релевантни към темата, такива, които нямат по 100 изходящи линкове и направени от хора, които знаят за какво говорят, а не се изказват неподготвени, само за да вземат линкче, ако се предлага де. :)

Но като цяло коментарите, които предизвикват реакция и продължават или стартират дадена дискусия по самата тема са най-ценни, естествено, съдържащи информация и предоставящи някаква гледна точка на нещата, за които е писал автора. Коментари от рода на "велика тема и ще ми е интересно да видя какво ще има в последствие на блога" с линк към сайт си е направо ... не знам, някак да некачествени и ненужни. Лично аз одобрявам само тези, които са хубави и по темата, независими дали са критика или добронамерени, всичко, което изглежда, че е написано на база прочетеното и някой си е направил труда да го осмисли, е добре дошло.

Виж на големите блогове какво се одобрява и може да придобиеш представа, но вярвам, че знаеш и сам де, виждал си подобни коментари. Добър пример за чужбина са големите технологични блогове, където дори се е случвало един коментар да носи повече ценна информация от самия пост. Тукашните сайтове, в БГ, си имат също доста добри коментари, но само в дадена ниша....новинарските сайтове са идеален пример за генериране на гледни точни без никаква идея за реалността, но това им е играта - сбирщайн и провокативно заглавие или тема.
 
Сега като прочетох коментара на Фози, видях, че нещо съм се изказал, четейки и разбирайки въпроса по друг начин. Подкрепям неговото мнение + това, че не мисли за Fb коментарите, тегаво вървят и не са толкова SEO френдли. ;)
 
От: Re: Избор на тип коментари SEO/User Friendly

Сега като прочетох коментара на Фози, видях, че нещо съм се изказал, четейки и разбирайки въпроса по друг начин. Подкрепям неговото мнение + това, че не мисли за Fb коментарите, тегаво вървят и не са толкова SEO френдли. ;)
На БГ сайт кой ще коментира с Г+?
 
От: Re: Избор на тип коментари SEO/User Friendly

На БГ сайт кой ще коментира с Г+?

Супер много хора, освен ако тематиката на сайта не е нещо от сорта на парцалки, клипчета, смешни картинки и тях подобни.
 
От: Re: Избор на тип коментари SEO/User Friendly

На БГ сайт кой ще коментира с Г+?

Fb коментари нямам и не искам да слагам, Г+ нямам и не смятам да слагам. Където разрешавам коментарите - дефолтната опция върши идеална работа.
 
Re: От: Re: Избор на тип коментари SEO/User Friendly

Супер много хора, освен ако тематиката на сайта не е нещо от сорта на парцалки, клипчета, смешни картинки и тях подобни.

Дори и да е по-популярната мрежа Facebook, то пак е неприложимо, защото малко се коментира с личен профил от фейса, защото повечето са само да лаят. :) Виж блиц, примерно там повече хейт коментари си идват от отворена форма, която си има всеки сайт като опция, но пък и темите предразполагат към това. :)
 
От: Re: Избор на тип коментари SEO/User Friendly

Fb коментари нямам и не искам да слагам, Г+ нямам и не смятам да слагам. Където разрешавам коментарите - дефолтната опция върши идеална работа.

Default-ските коментари са супер дърво. Трябва да попълваш име, мейл... чак тогава коментар и след това да го публикуваш. Много по-удобно е да коментираш през Г+. Логнат си и дирекно пишеш. Отделно, че се трупат сигнали от социалната мрежа (плюсове и шеървания). С фб коментарите е същото.

Ако е някакъв масов сайт, аз бих оставил и трите варианта. Има си решения (плъгини за cms-ите) юзъра да си избере как да коментира, чрез ФБ, чрез Г+, или чрез вградената система за коментари. Както му е кеф, или както му е удобно.
 
От: Re: От: Re: Избор на тип коментари SEO/User Friendly

Дори и да е по-популярната мрежа Facebook, то пак е неприложимо, защото малко се коментира с личен профил от фейса, защото повечето са само да лаят. :) Виж блиц, примерно там повече хейт коментари си идват от отворена форма, която си има всеки сайт като опция, но пък и темите предразполагат към това. :)

Много зависи от аудиторията и тематиката на сайта. Не може да очакваш някакви тиквеници, които пишат на шляканица да знаят какво е Г+ и да коментират от там.

От другата страна пък - хора, които си имат изградени кръгове в Г+ и си коментират от профила по тематични на кръговете им сфери, надали биха коментирали с име/мейл или фб, освен, ако не ги ограничаваш, принуждаваш да направят така. Но тогава ефектът може да бъде - просто да се откажат да коментират.

Трябва да си познаваш аудиторията - няма еднозначен отговор на този въпрос.
 
Re: От: Re: От: Re: Избор на тип коментари SEO/User Friendly

Много зависи от аудиторията и тематиката на сайта. Не може да очакваш някакви тиквеници, които пишат на шляканица да знаят какво е Г+ и да коментират от там.

От другата страна пък - хора, които си имат изградени кръгове в Г+ и си коментират от профила по тематични на кръговете им сфери, надали биха коментирали с име/мейл или фб, освен, ако не ги ограничаваш, принуждаваш да направят така. Но тогава ефектът може да бъде - просто да се откажат да коментират.

Трябва да си познаваш аудиторията - няма еднозначен отговор на този въпрос.

Да, съгласен съм с това. За това дадох този пумиен сайт блиц, иначе за хубавите технологични сайтове - там дори и G+ е идеално решение. Почти не познавам IT без акаунт в Google, било то и само до поща. На курса, на който ходя имаше един без Facebook, IT, но не се учудих.

Моя съвет е да имаш две - facebook или google+, в зависимост от тематиката на сайта и аудиторията му, и отворени коментари - с или без линк - пак зависи от тематиката и аудиторията. ;)
 
Аз нямам и не смятам и да си правя Г+ достъчно лична информация съм им споделил в многото си профили с Г че да им попълвам и + и да ме плашат да им пращам лични документи за да си запазя услугите вързани към +

Мисля че още няколко сис админи нямат Г+

С фб не коментирам понеже го ползвам като личен комуникатор да ми препраща мейли

Гласувам за дефултните коментари лесно и достъпно за всеки а относно изискването за меили няма човек който да си няма един мейл за който ползва за кофа (ако няма гарантирам че по бързо ще си направи мейл отколкото + профил) -

ако някой това го притеснява че не искат да пишат мейли може да махне полето за мейл и да сложи капча

Ако някъде иска да си направя рег за да коментирам и имам огромно желание да коментирам бих предпочел да се регна с туитър защото е най лесно да си направя един за еднократна употреба - почти толкова лесно колкото да си направя поща кофа
 
Re: От: Re: От: Re: Избор на тип коментари SEO/User Friendly

Почти не познавам IT без акаунт в Google, било то и само до поща. На курса, на който ходя имаше един без Facebook, IT, но не се учудих.

Аз само да отбележа, че казвам акаунт в Google, а не акаунт в Google Plus. А лошото, че е с него вървят някой друг AdSense, AdWords, YouTube, но винаги може да се направи и на отделни мейли, но за улеснение, така са си ги вързали нещата от Google. За жалост, на мен специално Google+ е свързан с много от моята работа и няма как да нямам.

Прост съвет, виж сайтовете в твоята ниша какво ползват и може да придобиеш представа какво реално да сложиш. ;)
 
От: Избор на тип коментари SEO/User Friendly

Здравейте, това е интересен спор, който се води от много време и винаги ще е актуален. Аз лично за момента ползвам стандартната форма на WP + Аксимет и Кепча. Интересно ми е обаче, как мога да добавя и другите варианти и потребителя да си избира кой му харесва най-много. Това, за което говори nikolaicho.
 
Re: От: Избор на тип коментари SEO/User Friendly

Здравейте, това е интересен спор, който се води от много време и винаги ще е актуален. Аз лично за момента ползвам стандартната форма на WP + Аксимет и Кепча. Интересно ми е обаче, как мога да добавя и другите варианти и потребителя да си избира кой му харесва най-много. Това, за което говори nikolaicho.

На мен ми е чудно тези, които качулят с по 3 опции + стандартните с име, поща, url и комент бокс. :)
 
От: Re: От: Избор на тип коментари SEO/User Friendly

На мен ми е чудно тези, които качулят с по 3 опции + стандартните с име, поща, url и комент бокс. :)

Да Blinky, странно е да ги имаш всички на куп, но ако може да си избира през кой да публикува коментар си има и своите плюсове. Сега попаднах на един плъгин
CACKLE COMMENTS, който доколкото разбирам прави точно това. Избираш през коя форма да публикува и той публикува през нея. Плюсът за сайта е, че се поства линк към него в много социални мрежи. Като го изпробвам, ще споделя коментар.
 
От: Re: От: Избор на тип коментари SEO/User Friendly

Сега попаднах на един плъгин
CACKLE COMMENTS, който доколкото разбирам прави точно това. Избираш през коя форма да публикува и той публикува през нея. Плюсът за сайта е, че се поства линк към него в много социални мрежи. Като го изпробвам, ще споделя коментар.
Имаш ли отзиви вече?
Аз го погледнах набързо. Първото нещо, което ми остави неприятно впечатление е хардкоднато
define('CACKLE_PLUGIN_URL', WP_CONTENT_URL . '/plugins/' . cackle_plugin_basename(__FILE__));

Освен това от пръв поглед не мога да разбера 3rd party service ли е. Има някаква синхронизация.

И също така веднага започват да искат пари :D

To create a widget you need to pay for the service or choose a free period for 5 days to testing the system
 
От: Избор на тип коментари SEO/User Friendly

Трябва ми нещо в което освен с фейсбук да може и с вградената форма да се коментира. Г+ не е приоритет. Някой да е попадал на подобен плъгин?
 
От: Избор на тип коментари SEO/User Friendly

Идеята е всички коментари да са на едно място а не пръснати. Да сте засичали плъгин който да интегрира с фейсбук дефоулт формата за коментари?
 

Горе