Изграждане на автомивка на самообслужване

matrachki87

New Member
Здравейте, от известно време планувам да направя автомивка на самообслужване, като имам мой парцел, има и вода под земята на около 50м, решил съм да бия сонда, като все още нямам разрешителни. Моля за идеи, съвети и препоръки към изпълнител, също така какви точно разрешителни ще ми трябват, казаха ми че басейнова дирекция трябва да издаде разрешително, също така дали водата, която тече под парцела ще бъде достатъчна, какъв дебит ще бъде необходим. Общо взето всичко, с което можете да сте полезни, ще бъда благодарен.
 
 
за 6 лева си мия колата, 4 жетона по 1,50 , 3 минути и половина на жетон - това включва активна пяна, шампоан и вакса, доста добре трябва да се смята, че инвестицията не е малка
 
За мивка с 3 клетки около 50к ще стигнат ли, как мислите, говорим само конструкция и оборудване. Полагане на основи и дренажи - отделно. Ако имате и конкретна фирма, която знаете, че е надеждна.
 
За мивка с 3 клетки около 50к ще стигнат ли, как мислите, говорим само конструкция и оборудване. Полагане на основи и дренажи - отделно. Ако имате и конкретна фирма, която знаете, че е надеждна.

По-добре не се занимавай, щом питаш в форум това. Хубаво за сондата за вода, но много зависи мястото и още фактори за да кажем дали 50к ще стгинат за 3 клетки. Според мен 30к ще е само за една клетка и тук пак стига въпроса, какво разбираш под автомивка на самообслужване, как ние да знаем дебита, като не знаем най-важното нещо за този бизнес, мястото....

За три клетки приготви 90-100к в лева.

Сонда: 50 и 150 лв. на линеен метър - 7-10к може, пак зависи от мястото.
Водоструйка и система (150 до 250 бара.) на клетка: 3к -4к
Пистолети и маркучи за високо налягане: 600-900 лв на клетка
Прахосмукачка за автомобили: 3-4к
Осветление и видеонаблюдение: 2-3к
Помпа за изпомпване на вода: 1-3к
Панели с инструкции за клиенти: 100-300 лв
Монетен автомат или POS терминал: 1к-2к на клетка

Има още глупости и пак зависи кавко разбираш от автомивка на самообслужване, цените където съм написал са някакви просто базови, има доста липси като информация, но ако ще правиш такъв бизнес. За една клетка: 15 000 и 25 000 лв ако знаеш какво правиш и искаш базовото.

Поздрави.
 
Мястото е на главен 4 лентов път в най-големият квартал в Благоевград - Еленово. Около 20-25 хил жители, друга автомивка на самообслужване няма, има друга в съседния квартал, на около 1.5 км е от моето място. За сондата имам вече уговорка с фирма в града - 50 метра по 140лв на линеен метър им е офертата, плюс помпата, около 10к съм приготвил за сондажа. Казаха ми, че е възможно някакво разрешително от Басейнова дирекция да се наложи да извадя, около 7 хил струва. Надявам се да мина без него :) Цифрите, които е написал Станимир се доближават и до моите, така че смятам 50к грубо ще стигнат за конструкция и оборудване(помпи, водоструйки, двойна прахосмукачка, монетници,препарати и т.н.) Дренаж и асфалтиране отделно - там предполагам ще отидат още едни 10-12к. Относно документацията наясно ли сте - с кое първо да започна - басейнова, ЧЕЗ, ВиК? Също така дали ще трябва проект - днес бях при архитектите ми, четоха закона, казаха че трябва само виза, без проект, но ще разучат малко по-подробно тези дни - някой наясно ли е и с това?
 
Мястото е на главен 4 лентов път в най-големият квартал в Благоевград - Еленово. Около 20-25 хил жители, друга автомивка на самообслужване няма, има друга в съседния квартал, на около 1.5 км е от моето място. За сондата имам вече уговорка с фирма в града - 50 метра по 140лв на линеен метър им е офертата, плюс помпата, около 10к съм приготвил за сондажа. Казаха ми, че е възможно някакво разрешително от Басейнова дирекция да се наложи да извадя, около 7 хил струва. Надявам се да мина без него :) Цифрите, които е написал Станимир се доближават и до моите, така че смятам 50к грубо ще стигнат за конструкция и оборудване(помпи, водоструйки, двойна прахосмукачка, монетници,препарати и т.н.) Дренаж и асфалтиране отделно - там предполагам ще отидат още едни 10-12к. Относно документацията наясно ли сте - с кое първо да започна - басейнова, ЧЕЗ, ВиК? Също така дали ще трябва проект - днес бях при архитектите ми, четоха закона, казаха че трябва само виза, без проект, но ще разучат малко по-подробно тези дни - някой наясно ли е и с това?

Тогава какво чакаш, това е добра възможност, направи го.
 
Мястото е на главен 4 лентов път в най-големият квартал в Благоевград - Еленово. Около 20-25 хил жители, друга автомивка на самообслужване няма, има друга в съседния квартал, на около 1.5 км е от моето място. За сондата имам вече уговорка с фирма в града - 50 метра по 140лв на линеен метър им е офертата, плюс помпата, около 10к съм приготвил за сондажа. Казаха ми, че е възможно някакво разрешително от Басейнова дирекция да се наложи да извадя, около 7 хил струва. Надявам се да мина без него :) Цифрите, които е написал Станимир се доближават и до моите, така че смятам 50к грубо ще стигнат за конструкция и оборудване(помпи, водоструйки, двойна прахосмукачка, монетници,препарати и т.н.) Дренаж и асфалтиране отделно - там предполагам ще отидат още едни 10-12к. Относно документацията наясно ли сте - с кое първо да започна - басейнова, ЧЕЗ, ВиК? Също така дали ще трябва проект - днес бях при архитектите ми, четоха закона, казаха че трябва само виза, без проект, но ще разучат малко по-подробно тези дни - някой наясно ли е и с това?
За ЧЕЗ не знам, но тука при нас Енерго про са много тегави за откриване на партида. Адски бавно и скъпо. ВиК са по-лесни, басейнова и там д/г бързо стават нещата.
 

Горе