Изисквания за легална дейност в Ebay

mantodeus

Member
Здравейте,

Някой сблъсквал ли се е скоро с организацията на търговска дейност в Ebay чрез българско дружество регистрирано по ДДС и конкретните стъпки? Как обработвате плащанията и има ли вариант да се избегне издаване на касов бон, ако минават през фирмен Paypal и парите се теглят към фирмена банкова сметка? Подозирам какъв е отговора на последния въпрос, тъй като изчетох, каквото беше налично в гугъл, но част от информацията е от преди 2-3 години и се надявам да има някакво раздвижване.

Попаднах на информация, че дори да се издава касов бон, ако се работи с Пейпал трябва да се подават отчети към БНБ на всяко тримесечие за всички транзакции, което отново ми се вижда тотално безумие.
 
Не може без касов апарат, защото ти ще получаваш парите си чрез плащания с карта.

Не е нужно да подаваш никакви отчети, освен ежемесечните си продажби (какти при всяка една друга фирма).

Кво БНБ, кви 5 лв... хахахах :D
 
Не може без касов апарат, защото ти ще получаваш парите си чрез плащания с карта.

Не е нужно да подаваш никакви отчети, освен ежемесечните си продажби (какти при всяка една друга фирма).

Кво БНБ, кви 5 лв... хахахах :D

При сметка в чужбина, освен че се подава форма СПБ-2 в БНБ за откриването й, ами на всяко тримесечие се подава също форма СПБ-5, така че не са глупости това :)
 
Това не е сметка в чужбина, с тая разлика....

Да взема да пиша на Световната банка да си давам информация за 300те лева в сметката...
 
Това не е сметка в чужбина, с тая разлика....

Да взема да пиша на Световната банка да си давам информация за 300те лева в сметката...

Бях срещнал информация, че е хубаво да се декларира. Вече дали искаш е друг въпрос.
 
Последно редактирано:
Не винаги информацията в нета е с надежден източник за съжаление. Както и да е, щом се справя счетоводителката и нямаш проблеми - това е важно.

Аз спрях да ползвам пейпал, да ми взимат 5-7% от оборота... да го пампуркат...
 

Горе