Изпадане от google по определена ключова дума - израз.

hocus

New Member
Здравейте,

потърсих в темите, но не открих точен отговор.

Сайт на Wordpress бавно и славно се изкачваше в google напред. Стигна 3-то място по определен израз и след около 2 седмици изчезна.
По-други ключови думи и изрази сайтът си излиза, даже се и катери напред, но по точно тази незнайно защо, поне според различните инструменти я няма в класиранията.

Проверих дали е наказан, и всичко останало, сайтът не дава някакви отклонения(поне нищо не открих).

Евентуално да ме насочите къде може да е драмата?

Благодаря предварително!
 
От: Изпадане от google по определена ключова дума - израз.

блог ли е сайта
провери конкуренцията да не ти в копирала статия , много често се случва това
проверявай си ежедневно статиите за копиране.

Има сайтове, да не споменавам имена, които се хранят само с копирано съдържание и спамене у фейсЪ

Лично мое наблюдение е, че ако сайта ти е с DA над 25 трудно може да те събори копирано съдържание
 
От: Изпадане от google по определена ключова дума - израз.

Не е блог, а сайт за представяне на услуга.
Нишата е средно конкурентна.

Има дупликиране на съдържание под 7 процента, което се обуславя от цитирането на определени закони и разпоретби.
 
От: Изпадане от google по определена ключова дума - израз.

Тогава ако не видим конкретния случай няма ка да гадаем
Но в повечето случай ключова дума изпада от SERP и после пак почва да катери нагоре
Изчакай още
 
От: Изпадане от google по определена ключова дума - израз.

Да не си прекалил с оптимизацията за тази конкретна дума?
 
От: Изпадане от google по определена ключова дума - израз.

Ами честно казано не мисля, че по някакъв начин съм прекалил.
Оптимизирано съдържание. Линкове - ръчно добавени и то без да се правят някакви масовки.
Все още не бях стигнал до социалните сигнали. :)
 
От: Изпадане от google по определена ключова дума - израз.

Бутни някакви уеб 2.0 линкове към тази ключова дума да видим дали ще се раздвижи отново
 
От: Изпадане от google по определена ключова дума - израз.

Искам да уточня нещо, понеже трудно се разбира - Гугъл НЕ оценява уникалността на статита а полезността и .
Уникалността е само част от полезността и е само част от алгоритъма. Ако текста е написан лошо или по някакъв начин не се хареса на Гугъл то може и да изпаднеш от SERP. Какво значи дали дадена статия е полезна само Гугъл си знае. Ние само можем да гадаем .
 
От: Изпадане от google по определена ключова дума - израз.

Според мен най-голям фактор има това колко време прекарва дадения човек в сайта.. То ако сайта е полезен и интересен ще прекара най--малко 5-10 мин в четене.. така че този сайт за мене е полезен.
 

Горе