Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от статии !!!!

От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от статии !!

хах, такова е :D Трябва да се мислят други форми за изнудване на авторите :)
Или да се хващаме и да си пишем сами статиите.:cry:
Последно писах за някакви билки :rolleyes:, ама в момента, в който реших да не се мъча с женски теми
а да си купя за по 2 лв статиите за екстеншъните и Коко Шанел и стана издънка, пфууу.:)

Сега сериозно - ще си работя с хора, с които вече съм работил или пак ще карам жената.:wink:
Никакви такива случайни съблазняващи оферти няма да чета повече!
 
От: От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от стати

Или да се хващаме и да си пишем сами статиите.:cry:
Последно писах за някакви билки :rolleyes:, ама в момента, в който реших да не се мъча с женски теми
а да си купя за по 2 лв статиите за екстеншъните и Коко Шанел и стана издънка, пфууу.:)

Сега сериозно - ще си работя с хора, с които вече съм работил или пак ще карам жената.:wink:
Никакви такива случайни съблазняващи оферти няма да чета повече!

Хаха, именно :) И аз така мисля да направя :)
 
От: От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от стати

Ако всички са като вас, копирайтърите ще останем без работа... :)

По темата: въвеждането на толкова много изисквания зановите потребители, които бяха предложени по-нагоре, според мен ще откаже много голяма част от потенциално полезни за форума потребители. казвам го, тъй като също съм "нов" потребител, и щях сериозно да се замисля, ако трябваше да мина през всички тези стъпки - блогове и т.н. Според мен най-добрият вариант е купувачът на пакета статии да изисква написването на една къстъм статия за кратък срок, преди да извърши плащането. И някакви лични санкции към въпросния некоректен потребител...
 
От: От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от стати

Ако всички са като вас, копирайтърите ще останем без работа... :)

По темата: въвеждането на толкова много изисквания зановите потребители, които бяха предложени по-нагоре, според мен ще откаже много голяма част от потенциално полезни за форума потребители. казвам го, тъй като също съм "нов" потребител, и щях сериозно да се замисля, ако трябваше да мина през всички тези стъпки - блогове и т.н. Според мен най-добрият вариант е купувачът на пакета статии да изисква написването на една къстъм статия за кратък срок, преди да извърши плащането. И някакви лични санкции към въпросния некоректен потребител...
Че ти за нов потребител ли се имаш все още?:D
 
От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от статии !!

Друг и по-лесен вариант:
Просто не пишете предварително, а само по заявка, поне в началото. После като се натрупа пауър, трейдър, престиж и доверие, и хората ви познават ще може и по на едро.
 
От: От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от стати

Дай боже да имате много работа, аз лично много уважавам труда на добрите копирайтъри а ако си такъв то винаги ще намериш начин да продадеш услугите си.
 
От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от статии !!

Куул братле има много лесен и прост начин, то не само един.

Дай се сетим какво правят в нашите сфери.

Създава се локална централна структура, която урежда сметките и гарантира и двете страни!

Клиент А иска си купи Х фин. активи, клиент Б пък иска си ги продаде и двамата минават през брокер, но той е свързан с това, Ако клиент А прати кинтите, но Б не подаде акциите или обратното, то тази централна структура оправя сметките като гарантира транзакцията. Или с други думи клирингова къща - само тук не говоря за онетяване на задълженията!

Дай сега на прост език и приложим.
Създавате с Блинки няква платформа през която да минава комуникацията и статиите - нещо Q&A чат скайп с няколко стъпки примерно файвърра- демек играете го брокери в случаят. След като се надъхат двете страни влизат в сделката.
Изисква се задължително предплащане - ако аз поръчам 10 статии или каквото и да е обем ги плащам през тази система директно през пейпал на човека който пише статиите в следващият момент ако онзи не даде статиите ти покриваш разхода ми и пускаш на порицание човека.

А може и още по завъртяно ти да не плащаш но пък се направи гарнационен фонд при теб и да гарантира страните, които минват през транзкацията на система ти. Верно не се знае дали ще гепиш парите и дане би да идеш в Аруба :D А ако не е така тогава взиамаш 5-10% от стойността като гаранционен фонд или както се реши, но проблема с Аруба е налиния :D

Вече си наясно какво ти се говори в единият случаи ти поемаш всичко в другият гаранционен фонд, но пък се чисти името на форума нали това искаш
 
От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от статии !!

Направете сдружение /Успей с нас/ - с вътрешни правила на хората от форума. Аз като потребител. когато ми трябва статия на определена тема. влизам и избирам.
 
  • Like
Реакции: fifi
От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от статии !!

Лично аз да си кажа. Darkenergy_ ми написа статиите, които му бях поръчал. Прати ми ги преди да съм му платил. Даже ми публикува едната в собствения му сайт.
Общо взето съм доволен. Съответно му платих - нека той си каже....
Абе единствено не мога да се съглася и ме мъчи мамк. му ... За мен уиндоус 8 си е уеб пейдж и ползвам линукс - той пък е супер фен на уин 8 май :)
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от статии !!

Или който иска да продава статии, може да се събират в нещо като DB. Тоест, праща се на админите - на съхранение при тях и се пуска обявата за продажба, след което който иска да купи - плаща и юзъра си праща - а ако има проблем с пращането на статия, админите пращат това, което е при тях.

??? :roll:
 
От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от статии !!

Една идея, върху която мисля от доста време и реално имам работещ прототип(никакъв дизайн, само 2 от функциите внедрени). Много бих искал да направя(или някой друг, просто да има работещо) онлайн/офлайн комюнити за фрийлънсъри и по-специфично за хора, които обичат да пишат(за пари, за кеф, за всичко).
*Проекта ми е силно вдъхновен от LinkedIN за профилите, т.е информация за теб, снимки, твой блог, статии, които си писал, книги и т.н
*Вместо групи, обмислях форум система, която да се използва за разговори, взаимопомощ.
*Онлайн книжарница за е-книги и статии, които са пускани от авторите(не съм се заинтересувал от DRM и други видове защита, добре е да се потърси адекватна информация по този въпрос)(Това се използва като монетизация на проекта).
* Онлайн поръчка на статия(изпраща се мейл на всеки регистриран и абониран автор, който може да поеме проекта, като само един получава задачата и има 12 часа да изпълни статията, възможности за филтрация по качество и цена)
## Backend
Тук става забавно :)
*[Готов]To-Do лист със задачи за изпъление
*[Готов]Time Tracker - колко време ви е отнела дадена задача/статия
*[Полуготов]Хостинг за статии и картини - Markdown панел, където можете да напишете статията, интегриран брояч на думи, интегриран с time tracker, проверка на правопис и граматика на български и английски(това не знам дали е възможно, не съм проверявал за такъв софтуер/API , би трябвало да има), интегрира се с Dropbox/Drive за подсигуряване, възможност да се заместят определени думи с друг текст(пр. ако напишете "ipsum50" да го замени с 50 изречения от Lorem Ipsum, като тези могат да бъдат конфигурирани от всеки потребител)
*Папки за различни проекти
*Възможност за публикуване и оформление на текстове като е-книга за Kindle(допълнително и за другите големи книжарници и формати)
*Version control на статиите, автоматичен сейф на 20-30 секунди и връщане назад.
*Възможност да се направи линк към статията, който човек с линка да може да редактира и това да минава през version control, какъвто има в GitHub.
*[Paid] Всеки автор да може да поиска редакция и feedback за своята статия/книга. Цената и редактора не са доизмислени, но може да се ползва за монетизацията.
*Проста система за фактури - плащане за статии, както и статистика за приходите за ден,седмица или месец.
*LaTeX support
*Проверка за уникалност, разбира се :)
##Проблеми
*Защита на авторите.
*Задържане на комуникацията между автор и клиент в сайта, вместо по скайп. Основно предимство за да използват нас е онлайн защита, положителна оценка за проектите си, които да им помогнат да намерят следващия клиент.
*Какви такси и лицензи ни трябват за да имаме права да сме брокери и да задържаме пари за 1-2 дена при преводите. Каква фирма?
*Хостинг.VPS Сървър е задължителен, но .txt не са толкова големи(обикновено). Доста сериозен въпрос е датабазата и засега нямам идея кой би предложил най-добра скорост.
*Офлайн софтуер - Всичко ще става онлайн, така че няма как да се работи офлайн.
*Редактор. Обмислях това като платена позиция, за да може времето за отговор да максимално малко. Аутсорсване на тази задача към няколко студенти, учещи българска фиология може да свърши работа в начален стадий.
*Доверие - Трябва да се спечели/заслужи доверие, че статиите им няма да бъдат откраднати. Няма да е лесно
## Печалба
*Редактор
*Вип акаунти(повече статистики, повече конфигурирани "text expanders", vip support, подпомагане на системата, други екстри)
*Минимална комисионна при плащане за книга/статия


Това е Copy/Paste от бележките за страничен проект, който определено бих искал да видя в българската(а защо не и в световната) мрежа. Страничен проект ми и е доста малко от функционалността му е готова. Проекта се пише на Django(Питоня), ако някой иска да работи по него има моята благословия, мога да споделя GitHub repo или пък може да си почне начисто на PHP/Ruby/друг език/framework. По този начин някой ще преглежда статиите, ще може да банва, наказва и спира потока на парите при сериозно нарушения, но определено ще изисква доста работа по него, което е и основната причина да съм го оставил на заден план.

Получи се доста дълго, но ще ми простите. Повтарям, ако някой иска файловете, до които съм стигнал да ми прати ЛС(трябва да разбирате от Python и Django, че кодът не е документиран както трябва за Open Source) и всеки който иска е свободен да почне свой проект взимствайки целия(или част от) горният проект. Само споделете линк, когато е готов :)

П.С Нямам предвид това да се направи от админите(освен ако те не искат :p), а просто е отбелязана като идея, която да може да се изпълни от който желае и има уменията за да го изпълни.
 
От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от статии !!

fifi
ти админите ги превърна в търгаши - алъш вериш... Чакай малко бе и те хляб ядат - и те си имат други задачи...
Аз пък искам админа да ми начеша.... та да стана усмихнат
 
От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от статии !!

fifi
ти админите ги превърна в търгаши - алъш вериш... Чакай малко бе и те хляб ядат - и те си имат други задачи...
Аз пък искам админа да ми начеша.... та да стана усмихнат

Да не ги карам да пазят диета? :evil:

coolice каза:
Моля за коментари и предпложения по темата... как да го направим така че да му ограничим този пазар....

??????????????????????????????
 
От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от статии !!

Аз бих приложила едно правило за всеки писач (с по-малко от 50 мнения), продаващ пакет от статии - да предоставя (задължително) под съответната тема: имейл, истинските си имена и телефонен номер. В случай на незаплащане към копирайтъри от други сайтове, лесно може бъде разкрит от форумен купувач, чрез предварителна насрещна проверка в Гугъл. Като на видно място в секцията пазар може да се добави едно болднато съобщение/предупреждение към потенциалните купувачи, преди покупка да проверяват новите продавачи/копирайтъри.

Друг по-лек вариант, без ограничения за достигнати мнения - да се отвори една секция във форума (на видно място) "Стартиращ/начинаещ копирайтър", където всеки новорегистриран писач да изложи кратко резюме за тематиките, по които е компетентен в писането и съответно да даде (напише) примерен текст/статия на тема по избор. Този вариант ми се вижда по-удачен и за купувачите - ще добият представа за методите на писане на новобранчето. Ако не е измамник - ще пише, ако е (и все пак пише) - ще го хванат потърпевшите с насрещна проверка за евентуално публикувани техни текстове из нета...
 
От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от статии !!

Изискване Paypal да бъде основно средство за разплащане по всички сделки!
Измама=>диспут
Ако купувача се съгласи на друг начин на плащане - сам да си носи кръста.
 
Последно редактирано:
От: От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от стати

Изискване Paypal да бъде основно средство за разплащане по всички сделки!
Измама=>диспут
Ако купувача се съгласи на друг начин на плащане - сам да си носи кръста.

Не е баш така. Ми ако се дръпнат или изхарчат парите, тогава къв диспут?

Освен това е неизгодно за тези, които получават парите - особено, ако трябва да се прехвърлят в банка, тъй като превода е към 2,5 евро.

При банков превод - получаваш IBAN и имена - по тях по-лесно се проследява измамника.

Най-лесния вариант е всеки, който иска да продава статии, примерно, да попълва някаква форма, в която описва методите на плащане и си дава данните + имената.

В този случай, обаче, админите трябва да имат мисля, че регистрация като администратори на лични данни. И пак става дълга и широка.

Така, че според мен, най-лесния за администраторите вариант е "усукания" - с ограничението за мнения, брой продажби, брой продадени статии и т.н., който писах по-горе.
 
От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от статии !!

Като изхарчат парите няма да могат повече да ползват този акаунт, че от пейпала ще си ги дръпнат при следващо получаване на пари. Така измамника ще трябва да ходи по мъките докато направи нова регистрация в пейпал с нова карта и сметка и т.н. и т.н.
Колкото до тегленето на парите... да не ги теглят. да си купят нещо от ибей. Пък и едва ли всеки ще си прехвърля по 4 лева за всяка платена статия.
 
От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от статии !!

В тази тема също проплакаха някои хора, че са дали пари напред, а статии няма.:rolleyes:

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=41672&page=3

Гаранция Франция, ако не попаднете на коректни хора - важи и за двете страни.
 
От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от статии !!

Очаквам продължението, което Стойнев обеща...
 
От: Имайте големи съмнения при купуване на ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНИ пакети от статии !!

Очаквам продължението, което Стойнев обеща...

Напиши си истинските имена Тук в тая тема, или в другата. Докажи, че си потърпевш и ще ти изпратя на ЛС. как върви процедурата и до къде е стигнала.
 

Горе