Имам котки - кастрация, обезпаразитяване - живот с тях

От: Имам котки - кастрация, обезпаразитяване - живот с тях

.......П.С> Извинявам се за офтопика, но като гледам натам се задава темата май май....

Ако се зачетеш внимателно не само конкретата тема отива към тотален офтопик........
 
От: От: Имам котки - кастрация, обезпаразитяване - живот с тях

Ако се зачетеш внимателно не само конкретата тема отива към тотален офтопик........

You must spread some Reputation around before giving it to s1yf0x again.

Не мога да ти дам репутация, но да знаеш, но ще имам да давам още едно зеленичко.

Всъщност не е съвсем така... поне има нещо положително в темата. Потренирахме си знанията по математика и разбрахме, че кастрацията на домашните любимци си е доходоносен бизнес :D Силно се замислям, дали да не почна да не пусна един сайт по темата и да оптимизирам... явно ще има избивка след това :D
 
От: От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

...Отделно, че за женските си има и някакви хапчета. И въобще котките станаха по-важни за отглеждане от собствения ви живот. Аз ви питам, ако се разболее какво правим. Гадни грипове, хора умират от пневмонии, те ми обясняват, че котките им не били кастрирани... е нямам думи!

Некастрирани животни, които не водят полов живот, редовно заболяват от злокачествени тумори на репродуктивните органи. Често в добавка към некастрирането престъпно необразованите стопани добавят още отрова – хапчета против разгонване. Комбинацията от некастриране и хапчетата против разгонване е жестока рецепта за мъчителна смърт.


Цъкни тук за да го видиш в цялата му прелест страхотния ти съвет.
 
Последно редактирано:
От: Имам котки - кастрация, обезпаразитяване - живот с тях

Откакто се пусна онази тема за разцеплението на bg- mamma, имам чувстовото, че този форум вече не е същия.



мдааа, лъсна мазното, алчното и незадоволеното фпотребителите... :)
 
От: Имам котки - кастрация, обезпаразитяване - живот с тях

мдааа, лъсна мзното, алчното и незадоволеното фпотребителите...

може Амуне, може... но от съвети тип "как да убием бавно и мъчително домашния си любимец" на мен лично ми призлява.
 
От: От: От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Това днес го видях във ФБ. Не съм цъкнала, но подозирам, че е същото за красивата котка Бианка.
Въпросът е, че никой не е доказал, че туморът на котката е от това, че са й давани хапчета против разгонване или че не е водила полов живот. А че, стопаните й при първоначалната поява на тумора не са я оперирали.
В следващия момент, аз не му казвам нито съветвам, да не ги кастрира въобще, но не подозирах, че са 15 котки, което си е доста разход. И продължавам да мисля, че отговорността за собственият ти живот в пъти е по-важна от това към животни, за които не можеш да се грижиш.
И като цяло, аз наистина искам да ми покажеш научно-обосновани изследвания, че след като се кастрират животните, рискът от тумор-и се намалява.
По тази логика, защо и хората не се кастрират?
Ако прайш "сенс" обясни каква е връзката, между това, да се кастрира едно животно (реално това е инквизиция макар и с упойка) и развитието и появата на тумор?
Имам много приятели с домашни некастрирани любимци, които не са починали или имали тумор. Една котка на близо 20 години скоро почина от старост. Беше мъжка, секунда не беше излизала навън и водила полов живот и нищо й нямаше, умря си от старост.
Като цяло, ми е крайно неприятно, когато с подобни неща хората спекулират в мрежата. Гадно е. Не го правете.
 
От: Имам котки - кастрация, обезпаразитяване - живот с тях

може Амуне, може... но от съвети тип "как да убием бавно и мъчително домашния си любимец" на мен лично ми призлява.

И на мен, тук съм за да се радвам не да чета гадории и женски лигни, коя как си сложила лимец в тестото за мекици, и ги пържила в сусамено олио
и сега като плюска дебелее с 20% по-равномерно навсякъде :)
 
От: Имам котки - кастрация, обезпаразитяване - живот с тях

Човека е безпардонно, егоистично и тъпо същество.
Да държиш животно с нужда от няколко декара жизнено пространство в апартамент и да го наричаш любимец, е не само лицемерие, но и извратеност.
 
От: От: От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

И като цяло, аз наистина искам да ми покажеш научно-обосновани изследвания, че след като се кастрират животните, рискът от тумор-и се намалява.
По тази логика, защо и хората не се кастрират?
Ако прайш "сенс" обя...

Искаш лекция за да схванеш, че сме различни биологични видове с различна физиология ли? :-o В най-близката клиника и от вет работил преди 30 години в ТКЗС ще получиш едни и същи отговори.
 
От: От: От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Искаш лекция за да схванеш, че сме различни биологични видове с различна физиология ли? :-o В най-близката клиника и от вет работил преди 30 години в ТКЗС ще получиш едни и същи отговори.

Не, не искам лекция. Сигурна съм, че има много картинки с туморни образования по животните, както и няма да се учудя от заснета процедура по кастриране на животно.
А просто елементарно обяснение.
Колко различни видове да сме? Нали ме обвиняваш, че призовавам някой, да си спести парите за кастрация на любимеца си, за да предизвика тумор?
Което ме ... обижда. И в най-близката енциклопедия си отгърни, за да почетеш за взаимовръзките тумори и кастриране. После пак прочети за красивата котка Бианка и от какво й се е получил тумора? За хапчетата го написах, като временно решение, ако няма пари в момента за кастрацията, но давай ... цъкай линкове с гадории. Аз лесно мога, да не ги отварям, но към теб ще се развие непоносимост и отваряне на линковете ти въобще, дори да са полезни и интересни вече.
 

Горе