Имам си домейн и не знам какво да го правя - Моля за съвет

agatha65

Active Member
Ровейки в Godaddy попаднах на един expired домейн, който се продаваше за 9$ с чудното име trip-time.com
И си го купих.
А сега се чудя какво да го направя.
Аз по-принцип търсех име за персонален пътешественически блог на английски, но се чудя дали да го ползвам за блог или има потенциал за нещо друго - обяви , почивки, билети.
По принцип си имам разни регистрации за афилиейт програми и мога да го напълния и с това.
Моля дайте ми съвет - като изхождате от позицията че сама ще си го правя (по-добра съм в създаване и усъвършенстване и по-слаба в SEO и маркетинг - web dev/marketing - 80/20).
 
От: Имам си домейн и не знам какво да го правя - Моля за съвет

Доколкото чух имало програми с афилиейт темплейт. Това би трябвало да значи, че си вземаш от афф програмата темплеит на сайта слагаш го да твоя домейн/хост и чакаш... Някои знае ли за такива афф програми?
 
От: Имам си домейн и не знам какво да го правя - Моля за съвет

Знае.
Точно това реших да направя. Ето как:
Инсталирам си WP и плъгина SellFire - изглежда че върши работа, но е платен 9.9$ на месец минимум.
Имат договори с повечето големи афилиейт програми. Предимно за продукти(стоки)
В моя случай е по-кофти защото нямат много договори с туристически фирми.
Аз съм се регистрирала в 2 афилиейт програми за този проект, които ме устройват с адвертайзърите си - Commission Junction и Affiliate Window. За САЩ са добре.
Процедурата е такава - Ако Селфайър нямат договор с някоя от фирмите ти им пращаш списък и те се връзват и ти го включват към акаунта.
Можеш да видиш видеото им как работи.
Аз го пробвах с безплатния план и горе-долу е добре.
Пратила съм им списък и чакам.
Това е сплъгин.
Самите аффилиейти имат разни тулове за да може сам да си направиш разни кодове и да си ги сложиш където искаш.
Проблема е че е повече играчка, не са унифицирани от различните места и са javascript кодове(не са видими за СЕО), докато плъгина прави категории и страници в УП и може да се оптимизира.

От това, което пробвах за стоки е много добре.
Освен селфайър има още един плугин, но е по-скъп.
Иначе за без пари нищо в ВП.Евентуално може някоя афилиейт компания да си има нещо, но аз не знам.
Аз си ги избирам по адвертайзъри.
 
Ето ти няколко идеи и от мен.

Направи желани почивки за уеб мастъри. Места, където има добър интернет+лист с принадлежности за път за уеб мастъра: чанта за лаптоп, мишка, слушалки и т.н. Амазон афилейт или нещо подобно за последните. За почивките TripAdvisor или подобните платформи за резервации.

Другата идея: Нишата за "работещите мамчета от вкъщи". Почивки за цялото семейство, къде, как, предимства и т.н.
 
trip-time.com, хм. Добре звучи. Харесва ми.

Вижда го като портал пълен с оферти, дестинации, хотели, и информация за региони. Или блог, който разказва за пътувания, различни региони, престои в дадени хотели. Ако стане популярен, доста почивки ще намажеш фри, само и само да има ревю на хотела там. ;)
 
От: Имам си домейн и не знам какво да го правя - Моля за съвет

Перфектен е за онлайн магазин за туристически стоки.
 
От: Имам си домейн и не знам какво да го правя - Моля за съвет

Чудно звучат предложенията ... но примерно оферти от типа - 3/7 дни без интернет, кабелна и най-вече обхват на телефона .... в дън гори телилейски не съм срещала до сега ... дали ще скучае домочадието - отговора назад към природата. Може би не само аз си мечтая за такава почивка, за презареждане на батериите.
P.S. И съм от работещите от вкъщи "мамчета".

Успех с проекта!
 
От: Имам си домейн и не знам какво да го правя - Моля за съвет

Вижда го като портал пълен с оферти, дестинации, хотели, и информация за региони. Или блог, който разказва за пътувания, различни региони, престои в дадени хотели.

Точно с тази идея започнах подготовката. Ама малко бавно стават нещата. И естествено нишата е ужас и безумие. Ще трябва да се понапъна и да измисля нещо по-така.

Ако стане популярен, доста почивки ще намажеш фри, само и само да има ревю на хотела там.

Златни ти уста!
 
От: Имам си домейн и не знам какво да го правя - Моля за съвет

trip-time.com - портал пълен с оферти, дестинации, хотели, и информация за региони

blog.trip-time.com - пътешественическият ти блог :)

Така можеш да си ги развиваш паралелно и ще е супер удобно и логично от блога да линкваш към офертите в основния сайт.
 
От: Имам си домейн и не знам какво да го правя - Моля за съвет

ползвай и афф програмата на боокинг.ком ще ти пасне идеално
 
Re: От: Имам си домейн и не знам какво да го правя - Моля за съвет

Точно с тази идея започнах подготовката. Ама малко бавно стават нещата. И естествено нишата е ужас и безумие. Ще трябва да се понапъна и да измисля нещо по-така.



Златни ти уста!

Дам. Така си го представих като прочетох името. Иначе подкрепям много идеята с афилиейтинга. Иначе секцията с ревютата на хотели и местенца, това ще избие наистина. Къде къде ми се чете повече за някой хотел от човек клиент, отколкото от маркетинга на дадения хотел, който тук (поне тук съм го забелязал) не се справя добре. :) Направи си една секция и консултации, където ще даваш съвети за по-доброто позициониране на хотел, регион, местност, забележителност и др. в интернет - повярвай ми и тук има пазар. :) Най-малкото ще те търсят по обществени поръчки за регионално развитие. :)
 

Горе