Има ли смисъл от платени bulk линкове

CopyTheFunk

Active Member
Здравейте,

Разглеждам варианти за няколко сайта, които искам да раздвижда малко. Реших и да проверя какво се случва в fiverr. Видях безбожно евтини оферти, като пускам специално ТОЗИ господин с неовата оферта че ръчно ще добави 100 линка в DA70+ страници. Някой от вас ползвал ли е такава услуга, колко смисъл има, крие ли рискове?
 
Да, има, ако ще помпаш някаква незначителна сателитка, която да води до сайт, който има голямо портфолио от хубави линкове, и това леко може да бустне напред, до определено време, докато сателитката не я резнат и стане персона нон грата в серп-а. :) Сори, ама за тази цена не ми изглежда много реално.

Аз лично не бих се пуснал по такива оферти. На всеки един ъпдейт се трепери, ако говорим да ги набиеш за важен сайта, отделно не се знае колко ще седят, дали не се "честитят" от време на време, и куп други негативи.
 
И аз съм на същото мнение, същото време има доза от мен която желае да пробва. Като чета коментари и ревюта всички са много хепи. На лично ми отговори че сайтовете са 10 - 70 DA. Чудя се дали да не направя експиремент с някои сайт, който не ме бърка какво ще се случи с него.
 
И аз съм на същото мнение, същото време има доза от мен която желае да пробва. Като чета коментари и ревюта всички са много хепи. На лично ми отговори че сайтовете са 10 - 70 DA. Чудя се дали да не направя експиремент с някои сайт, който не ме бърка какво ще се случи с него.
Да, направи и го изчакай някой друг ъпдейт, гледай да е за Америка или някъде, където са по на често и динамични нещата с Google. Аз също бих направил такъв експеримент. После дори, като те добави, може ръчно да чекнеш всичко и да прецениш дали са Ок линковете, защото те и дори да са на такива сайтове, напомпани по някакъв изкуствен начин, може да си в някаква линк ферма, което пак да не ти даде такъв буст, какъвто си очаквал.

И за да го направиш натурално, договори се това изливане да не се случи в много кратък период, защото и това е някакъв вид сигнал, че се гони бясна манипулация чрез оф-пейдж. 5000 линка, това не знам колко време трябва да се прави, но аз ми звучи като за няколко месеца. И това при положение, че не правиш нищо друго - Facebook, Twitter, статия някъде, където малко да позамаже нещата. ;)
 
Ok, мерси много. Поразгледах няколко блога от там. Не изгледат много Ок, точно създадени да изпълняват това, за което са писали - линкове, и това отчасти може да доведе до доста проблеми, но както писах, аз лично бих пробвал с нещо не много важно, нещо, което да засилиш и да го мониторваш, а от там, ако решиш може да изфилтрираш всичко и да пуснеш към основния си, важен сайт. Аз така бих го изиграл. ;)
 
Здравейте,

Разглеждам варианти за няколко сайта, които искам да раздвижда малко. Реших и да проверя какво се случва в fiverr. Видях безбожно евтини оферти, като пускам специално ТОЗИ господин с неовата оферта че ръчно ще добави 100 линка в DA70+ страници. Някой от вас ползвал ли е такава услуга, колко смисъл има, крие ли рискове?
Да, има голям смисъл в България, представи си го така, какво е да говори Гошо от квартала за теб и какво е да говори президента за теб, когато купуваш линкове от по авторитетен сайт, това е добре за теб, значи си важен, по-голям от теб в йерархията прави споменаване за теб, което е много важно, ако малки говорят за теб, не е добра идея. Чисто и просто логика.

Поздрави,
Станимир И
 
Да, има голям смисъл в България, представи си го така, какво е да говори Гошо от квартала за теб и какво е да говори президента за теб, когато купуваш линкове от по авторитетен сайт, това е добре за теб, значи си важен, по-голям от теб в йерархията прави споменаване за теб, което е много важно, ако малки говорят за теб, не е добра идея. Чисто и просто логика.

Поздрави,
Станимир И


А какво ви е мнението по този въпрос?:
Поправете ме ако греша, ама чужди сайтове тип тези Сингапурски .edu са вредни да се линква БГ, особено пък Кирилица в ENG сайт..
 
Най-вероятно си прав, но реших сам да си направя тест и да видя какви резултати г/д ще получа.

Ти директно си линкна сайта, не го пусна през сателитка? Чудя се дали да не пробвам и аз.

А какво ви е мнението по този въпрос?:
Поправете ме ако греша, ама чужди сайтове тип тези Сингапурски .edu са вредни да се линква БГ, особено пък Кирилица в ENG сайт..

Май не е кой знае какъв проблем :)
 
Като гледам цените в първия пост и ако търсачката действително не ги приема добре тия практики... с 1000 лв ще изтрепам конкуренцията от топ 10. Не ми се струва ок това нещо.
 

Горе