Индексиране на продукти

vasetokb

Member
Здравейте,
сигурно ще Ви се стори супер глупав въпроса, но имам един проблем.
Как мога да разбера дали Гугъл ми индексира новите продукти?
Качил съм вече 10-20 нови продукта с уникално описание (между 80-100%) и не мога да разбера дали ме индексира.
Преди държеше хубави позиции сайта, но от известно време пада.
Когато напиша името да домейна в Гъгъл и му дам да търси на последните 24 часа не излиза нищо.
Иначе по ключови думи ме намира.
 
От: Индексиране на продукти

Малко размисли ........ по ракиено време
защо ти трябва новите продукти да влязат в индекса ?
примерно имаш продукт "дамски слънчеви очила с метална рамка и някакви си стъкла" .
колко човека ще търсят точно тази опашата ключова дума ? колко човека ще търсят "слънчеви очила" - 6600 средно месечно
а дамски слънчеви очила - 210 месечно :)

важното е да се класираш на слънчеви очила :)

а ако искаш да се класираш на опашати думички там трябва по задълбочена стратегия :)

иначе може да влезеш в индекса след ден , може и след месец, гошова работа :) прати ли му сайтмап навреме :)
следи си думичките
https://www.serplab.co.uk/ - един безплатен инструмент за думички

може да проверяваш търсенето на думички в инструмент за планиране на ключови думи на AdWords - трябва да имаш регистрация там


Ако пада сайта - трябва да търсиш причината овреме или някой да помага , щото като падне , трудно си възвръща позиции. Август е перфектно време за това , щото конкуренцията дреме , или са на почивка или нямат пари за SEO

на 3 бири толкова от мен , дано съм бил полезен
 
От: Индексиране на продукти

Здравейте,
Как мога да разбера дали Гугъл ми индексира новите продукти?

Пействаш URL адреса на продукта в търсачката.
 
От: Индексиране на продукти

Здравейте,
сигурно ще Ви се стори супер глупав въпроса, но имам един проблем.
Как мога да разбера дали Гугъл ми индексира новите продукти?
Качил съм вече 10-20 нови продукта с уникално описание (между 80-100%) и не мога да разбера дали ме индексира.
Преди държеше хубави позиции сайта, но от известно време пада.
Когато напиша името да домейна в Гъгъл и му дам да търси на последните 24 часа не излиза нищо.
Иначе по ключови думи ме намира.

Вариант едно, както ти е написал nikolaicho - тоест, хващаш урл на продукта, (примерно http://nekavmagazin.com/nov-produkt/) и го пействаш в google.bg. Ако се появи резултат със същата страница, на която е продукта, значи се индексира.

Вариант 2: Ако името на продукта е дълго, примерно от сорта на "Бели маратонки с червени връзки и жълта подметка нов продукт" (тоест включва доста думи и реално няма конкуренция), тогава копваш заглавието на продукта от сайта и пак в google.bg.

Вариант 3: Хващаш част от описанието на текста в самата страница на продукта, слагаш го в кавички и пействаш в гугле - ако се появява, значи индексиран.

Вариант 4: Вземаш си лонг-тейл ключова дума (примерно заглавието в сайта), пльоскаш в някой тул за следене на позициите в google. Ако страницата е индексирана, би трябвало да се покаже в топ 10 или в зависимост от тула до колко позиции назад следи, и по-задна позиция.

Другия вариант е да ползваш "подсказки" от Google, при които при поява на текста ти (тоест индексиран), съдържат определена фраза, ще бъдеш информиран по имейл. Така освен да следиш конкуренцията, ще можеш да следиш и кога ти се индексират продуктите (ако се).

Беджев Стил - не подценявай лонг-тейл ключовите думи. Понякога някакви ужасно тъпи фрази носят трафик, а големите сайтове не основават органичният си трафик само на 5-6 думи с по 100 000 търсения примерно, а именно на дългоопашатите фрази (поне в повечето случаи).
 
От: Индексиране на продукти

fifi , напълно си прав за опашатите думи ,

само че кристалната ми топка ми подсказва, че проблема на сайта е друг и не е свързан с влизането в индекса на последно добавените продукти :)
 
От: Индексиране на продукти

fifi , напълно си прав за опашатите думи ,

само че кристалната ми топка ми подсказва, че проблема на сайта е друг и не е свързан с влизането в индекса на последно добавените продукти :)

Възможно е да. При онлайн магазини, причините могат да са доста. Дублирани продукти, откъм съдържание или филтри, дублирани мети, неуникално съдържание, спам, нискокачествени и нерелевантни връзки, забрана за индексиране налична, някви грешни указания в robots.txt, липса на кодове за бързо и лесно индексиране и т.н., и т.н. бол.
 
От: Индексиране на продукти

Хмм ... значи проблем ще да е другаде.
Пробвах при всички варианти, но никъде не ми индексира продуктите.Нито по урл, нито текст, нито описание.
Робота е стандартен за опенкард.
 
От: Индексиране на продукти

sitemap имаш ли? Постваш ли ги в Google+ бизнес профила си, като ги качиш? Един трик - прайш слайдшоу със снимки на продуктите, може и да се запишеш да обясняваш нещо за продукта и го конвертираш във видео, качваш го в YouTube канала си, слагаш му подробно описание и линк в описанието към url на продукта в магазина си. След тва на страницата на продукта, вграждаш YouTube видеото и го споделяш и в Google+ страницата си. Пробвай го, би трябвало да ти ги индексира почти веднага, че и ранка да им вдигне. Но, както обичам да казвам на клиентите ми с онлайн магазини - гледай да си оптимизираш категориите. Първо, може да сложиш много повече текст там с уникално описание е медия, второ, да бучиш линкове директно към категорията, защото ще има по-полезно инфо и трето - когато клиента влезе, дори за лонг тейл дума, има много по-голям шанс да намери това, което иска.
 
От: Индексиране на продукти

Здравейте,
сигурно ще Ви се стори супер глупав въпроса, но имам един проблем.
Как мога да разбера дали Гугъл ми индексира новите продукти?
Качил съм вече 10-20 нови продукта с уникално описание (между 80-100%) и не мога да разбера дали ме индексира.
Преди държеше хубави позиции сайта, но от известно време пада.
Когато напиша името да домейна в Гъгъл и му дам да търси на последните 24 часа не излиза нищо.
Иначе по ключови думи ме намира.

Магазина за България ли е?
Тоест: На български ли е? Само за България ли продава и е оптимизиран?

Може забавянето да е заради хита - Панда 4.2
Вече оправиха и Local Results for Business което на мен лично ми харесва да излизат по 3-ри. Сега бизнеса ще се замисли дали трябва да плаща на SEO индустрията и колко важна е тя.
seroundtable. com/google-3-pack-20717.html
 
Последно редактирано:
От: Индексиране на продукти

Здравейте,
сигурно ще Ви се стори супер глупав въпроса, но имам един проблем.
Как мога да разбера дали Гугъл ми индексира новите продукти?
Качил съм вече 10-20 нови продукта с уникално описание (между 80-100%) и не мога да разбера дали ме индексира.
Преди държеше хубави позиции сайта, но от известно време пада.
Когато напиша името да домейна в Гъгъл и му дам да търси на последните 24 часа не излиза нищо.
Иначе по ключови думи ме намира.

Оторизирал ли си домейна във WMT/SE? Ако да - влез и виж там какво става по страници и ключови думи.
Ако не - оторизирай го и виж какво става.
 
От: Индексиране на продукти

sitemap имаш ли? Постваш ли ги в Google+ бизнес профила си, като ги качиш? Един трик - прайш слайдшоу със снимки на продуктите, може и да се запишеш да обясняваш нещо за продукта и го конвертираш във видео, качваш го в YouTube канала си, слагаш му подробно описание и линк в описанието към url на продукта в магазина си. След тва на страницата на продукта, вграждаш YouTube видеото и го споделяш и в Google+ страницата си. Пробвай го, би трябвало да ти ги индексира почти веднага,

Ха, това ме кефи. Мерси!
 
От: Индексиране на продукти

infoBGnet - Само за България е сайта и е на български.
mobilio - Има WMT и ми дава, доста ключови думи. Когато вляза на състояние на индекса имам 0 индексирани, а на разширени ми дава, че robot.txt е блокирал 384.
Направих Google Plus и пускам нови неща ... някои от продуктите когато напиша тайтъла излизат, а други не.
Има инсталиран Паладин и съм му дал само seo url да ми го прави автоматично, а мета описание и думи аз си ги пиша.
 
От: Индексиране на продукти

Я дай линка на лични че ако имаш БЛОКИРАНИ тогава НИЩО НЕ ТИ Е ИНДЕКСИРАНО и само си губиш времето.
 

Горе