Индексиране?

alphawow

Active Member
Здравейте,
имам сайт, който е на български език и се индексира много добре в гугъл. Излиза в топ 10 за няколко ключови думи, но съм решил да го превеждам и на английски с автоматичен избор на език. За потребителите от България, автоматично ще се избира български и английски за чуждестранните. Тепърва ще започвам да го оптимизирам и за думи на английски. И сега се чудя дали автоматичния избор на език ще повлияе на ранка му в гугъл по някакъв начин.
 
От: Индексиране?

Ако английския е с различен url адрес, не би трябвало. Аз също се чудех за това преди време и нямаше проблеми, просто за английския сложих едно en накрая на адреса.
 
От: Индексиране?

По принцип мислех да не ползвам различен урл, но май ще ползвам...
 
От: Индексиране?

По принцип мислех да не ползвам различен урл, но май ще ползвам...
Ако е еднакъв, най-вероятно ще ти индексира само английската, защото на гугъл бота ще го приеме като влизане от чужбина.
 
От: Индексиране?

Не зная дали тук е правилното място за задаване на следния въпрос- имам сайт на английски, трафикът му в момента преобладва от Индия, Пакистан, Малайзия и т.н Бих искал да го оптимизирам за САЩ, Виликобритания, Канада и т.н. Какво да направя, така че трафикът да идва от посочените последни държави?
 
От: Индексиране?

Единият начин , е да го насочиш през GWT, но там може да го насошишсамо към една държава, иначе може и с подомейни, като ползваш мета таговете за промяна на насочването, само, че не знам тъй-като дали като всичко е на ен. дали гошко нямам да те трясне с пандичката.
 
От: Индексиране?

Здравейте,
имам сайт, който е на български език и се индексира много добре в гугъл. Излиза в топ 10 за няколко ключови думи, но съм решил да го превеждам и на английски с автоматичен избор на език. За потребителите от България, автоматично ще се избира български и английски за чуждестранните. Тепърва ще започвам да го оптимизирам и за думи на английски. И сега се чудя дали автоматичния избор на език ще повлияе на ранка му в гугъл по някакъв начин.

Автоматичния избор на език не е много удачен вариант. Прочети за hreflang релацията.
 
От: Индексиране?

Единият начин , е да го насочиш през GWT, но там може да го насошишсамо към една държава, иначе може и с подомейни, като ползваш мета таговете за промяна на насочването, само, че не знам тъй-като дали като всичко е на ен. дали гошко нямам да те трясне с пандичката.

Благодаря ти!А, важно ли е къде се намира хоста? Трябва ли сайта да се хоства извън България?
 
От: Индексиране?

:) Виж тук може да срешнеш много различни мнения. Някои казват , че има, други, че не. Моето мнение е, че щом мога да правя по 200-300 или 5000 посещения на български сайт и на български хостинг от гугъл.де, мисля, че проблема не е в това къде се хоства, а по-скоро в услугата която предлага самият хостинг. Иначе всеки си има мнения. Местоположението на хостинга е по-важно за други неща според мен, като примерно да предлагаш услуги които са наказуеми в една държава, а в друга не са. ;)
Благодаря ти!А, важно ли е къде се намира хоста? Трябва ли сайта да се хоства извън България?
 

Горе