Интересен ход от страна на CloudCart

Това е прекрасна новина, но за съжаление ходът им не е стратегически, защо ли? Защото премиум .COM имената са при нас!

А, сега по темата:

Имате онлайн магазин, но искате да развиете плащанията с карти през него? Възползвайте се от предимствата на електронната търговия, за да продължите да развивате бизнеса си онлайн 24/7 и без ограничения.

Източник:
 
тези уникредит най шибаната бг банка сега венчър кепитъл ле го раздават :)
 
ClaudCart на фона на останалите БГ компаний за SaaS магазини изглеждат доста прилично, но тяхната система куца в доста отношения. Няма лошо да си партнираш с когото и да било, с цел реклама на компанията. Това е добър маркетингов ход, но няма нищо иновативно в това отношение. Това е платенa ПР статия, не мислете че Нова много са се трогнали от партниьорството им.Очевидно искат да хванат вълната на ковида и да се пробват да извлекат максимума с цел колкото се може повече нови онлайн магазини да стартират с тяхната система.

Преди няколко месеца имах един казус с тях, защото исках да добавя втора валута към магазина и от там ми отговориха че не е възможно и че трябва да закупя нов пакет, демек нов магазин, пък те щели да синкнат текущия магазин и само да му сменят валутата. Смятайте колко им е гъвкава системата.
 
Не знам кое му е стратегическото на това, освен че ще получат малко реклама. Уникредит са толкова мудни, че изкарването на виртуален ПОС при тях отнема месеци. Хората могат да отидат при mypos и да започнат да продават до няколко дни, вместо да се занимават с тези пенсионери, които още живеят в миналия век.
 
Само това ми хвана окото в статията:

Според проучване на ООН, което излезе през пролетта, е-продажбите обхващат близо една пета от общия оборот на дребно през изминалата 2020 г. Динамична е и ситуацията у нас.

През последните 5 години годишният ръст на електронната търговия в България е между 21% и 35%. През 2020 г. обемът на онлайн пазара достигна до над 970 млн. евро. Прогнозата на организациите в бранша е, че секторът в България ще продължи да нараства с двуцифрен ръст.

Над една пета от населението у нас купува стоки онлайн и вече има изградени навици и доверие към този начин на пазаруване. Отчита се и ръст на онлайн картовите плащания с над 160%.
 
Само това ми хвана окото в статията:
Блинки, започна се! И “А1” са вече в играта. В България ще дойде вероятно следващата година тази услуга.

"You need a website, maybe a webshop, but you do not have to work with it. With Web Presence, you can instantly create a handsome and professional business card on the web - without any programming!"

A1 Digital Expert Team

Източник:
 
Блинки, започна се! И “А1” са вече в играта. В България ще дойде вероятно следващата година тази услуга.

"You need a website, maybe a webshop, but you do not have to work with it. With Web Presence, you can instantly create a handsome and professional business card on the web - without any programming!"

A1 Digital Expert Team

Източник:

Между другото е напълно очаквано, до момента на тоя пазар се конкурират прекалено малко фирми повечето от които дори и тестовия период не си заслужава да пробваш. Очевидно е че пазаруването за в бъдеще ще става предимно изцяло онлайн, ковид засили тези тенденций и е нормално все повече играчи да се появяват на пазара. Аз съм даже учуден как google все още не са влезнали в тоя мач. Сигурно чакат да придобият някоя компания с вече развита система и клиенти като shopify.
 
Блинки, започна се! И “А1” са вече в играта. В България ще дойде вероятно следващата година тази услуга.

"You need a website, maybe a webshop, but you do not have to work with it. With Web Presence, you can instantly create a handsome and professional business card on the web - without any programming!"

A1 Digital Expert Team

Източник:
Те имаха оферта за SEO също, ако не се лъжа. ;) Но цените бяха такива, че се чудиш какво точно ще получиш за тези пари.

На бг пазара, а и не само, има адски много такива саас услуги, които някои си струват, а други направо се чудиш защо съществуват. :) Например, за бг са гомбашоп, клаудкарт, шопико, съмъркарт. Всяка драпа за своето, и доста хора минават през някоя друга с идеята, че в подходяща за нуждите им, ноня последствие се оказва, че или е нужно да минат на по-горе план или да платят на девелопър от екипа им, за да има направи функционалността, която искат. И там цените са добри.
 

Горе