Интересни търгове на МВР

advaworx

Active Member
Хахах, открих най-накрая МВР как си кърпят бюджета...

Докато рових из интернет с желанието да си купя някоя бракувана патрулка (един пич от моя град си беше взел една), попаднах на раздела с търговете на МВР .. и там какво да видя.. направо паднах от стола от смях... :lol:

На търг се продават:

Лъжица алпака средна / 377 броя / 0,18 лв бройката
Тел за разбиване на яйца / 3 броя / 0,10 лв бройката
Поднос алпака / 11 броя / 0,84 лв бройката
1500 метра телефонен кабел / 0.96 лв/метъра

Отделно продават и към 80 черпака с различни размери... И тях ги е обзел предприемачески дух по време на криза..

линк към търга - тук

А ако случайно искате да разгледате и другите търгове - можете да ги видите - тук

Общо взето имат от всичко - акомулатори, шушони, ръкавици, каски, царвули, брезент на метър и куп други неща /не се майтапя/

;D
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Интересни търгове на МВР

Не, това не са иззети вещи. Това са си техни вещи.
И тези търгове са типичен пример какъв безсмислен труд кипи в нашата държава.
Видно от цените от този търг се очаква приход от около 2000 лв. Едва ли някой ще даде много повече от началните цени.
За целта са публикувани обяви във вестниците, назначена комисия поне от трима души и т.н. и ако се удари чертата вероятно разходите ще надвишат приходите, това не за друго, а защото законите са създадени така, че без търг държавната администрация и химикали не може да си купи или да продаде.
 
От: Интересни търгове на МВР

А замисляли ли сте се, когато е организиран търг за покупка на Лъжица алпака средна / 377 броя, някой баджанак е спечелил с "изгодна цена" от 2 кинта на лъжица.
Далавера си е... купуваш от баджанака с държавни пари скъпо, после му ги връщаш евтино.
 
От: Интересни търгове на МВР

Това го има и при военните. И там имаше бисери от рода на войнишка манерка, супници и одеала. Ама беше преди 3-4год. Сега не зням как е.
 
От: Интересни търгове на МВР

такъв опис (дори на най-дребните неща) се прави във всяка държавна институция/предприятие (и не само държавни разбира се) през определено време. Абсолютно всичко се описва.
Което не е нужно се предлага за продажба.
Така трябва да е по документи.

Това, че въобще коментирате (а да си правиш труда да пускаш нова тема заради нещо нормално) говори много зле за общата ти култура. Като ще ги хейтиш, измисли нещо по-оригинално и интересно.
Елементарните правописни грешки като "акомулатори" няма да ги коментирам.
 
От: Интересни търгове на МВР

сутринта забравих да кажа, че се нарича ИНВЕНТАРИЗАЦИЯ
прочетете какво е това за да не изпадате повече в такива конфузни ситуации :wink:
 
От: Интересни търгове на МВР

То едно е да има опис на имущството друго е да продават 3 яйцерезачки за 30 ст общо. Еба*ти полицията ако няма 30 стотинки да ги бракува.
 
От: Интересни търгове на МВР

сутринта забравих да кажа, че се нарича ИНВЕНТАРИЗАЦИЯ
прочетете какво е това за да не изпадате повече в такива конфузни ситуации :wink:

И какво от това? Това не го прави по-малко комично
 
От: Интересни търгове на МВР

Тъкмо се чудех от къде да си взема буркани за зимнина
:-o:-o
 
От: Интересни търгове на МВР

То едно е да има опис на имущството друго е да продават 3 яйцерезачки за 30 ст общо. Еба*ти полицията ако няма 30 стотинки да ги бракува.

Не схващаш идеята. Подобни предмети се закупуват от болници, училища, детски градини, домове за сираци. Бюджетите им обикновено не са достатъчни за нови. По закон обаче държавните институции са длъжни да обявят търг за предметите.
 
От: Интересни търгове на МВР

И какво от това? Това не го прави по-малко комично

И кое е комичното? Тази практика я има от както съществуват държавни служби. Нито има нещо общо с кризата нито с предприемачеството.

1997 година когато бях в казармата съм присъствал на такъв търг за кухненски прибори от друга държавна институция за социално слаби. Продадоха на армията няколко хиляди лъжици, вилици, купички и чинии. Нормална практика която явно за незнаещите и неразбиращите изглежда като писмо на китайски
 
От: Интересни търгове на МВР

И кое е комичното? Тази практика я има от както съществуват държавни служби. Нито има нещо общо с кризата нито с предприемачеството.

1997 година когато бях в казармата съм присъствал на такъв търг за кухненски прибори от друга държавна институция за социално слаби. Продадоха на армията няколко хиляди лъжици, вилици, купички и чинии. Нормална практика която явно за незнаещите и неразбиращите изглежда като писмо на китайски

Не е комично, а трагично. Защото същите неща са купувани с твоите пари на 10 пъти по-висока цена.
Догодина МВР, МНО и други Ме-та, като решат да изхарчат малко бюджетни пари, ще обявят търг на който ще купят лъжици по 2 кинта.
И после пак ще ги продадат за 20 стинки.
 
От: Интересни търгове на МВР

Тоест по-добре да ги подарят на някой :lol:

Едно от полседните неща на света които ме интересуват е какво продава или купува МВР освен ако разбира се нямам финансова изгода аз от тези търгове. Такова би трябвало да е мисленето на хората изкарващи пари. А не да се вайкта за колко била купена една лъжица
 
От: Интересни търгове на МВР

С тази бюрокращина в България има доста хлебоядци, чучейки на позициийки като търгове, описи и т.н., които в повечето случай нямат полза, но заради мъдро изкованите ни закони тези позицийки са потребни....
 
От: Интересни търгове на МВР

Тоест по-добре да ги подарят на някой :lol:

Едно от полседните неща на света които ме интересуват е какво продава или купува МВР освен ако разбира се нямам финансова изгода аз от тези търгове. Такова би трябвало да е мисленето на хората изкарващи пари. А не да се вайкта за колко била купена една лъжица

Идеята е, че аз ако отида в магазина ще си купя една нова вилица за 0.50лв
МВР, МНО и други Ме-та ще купят същата вилица за 2лв, а ще я продадат за 0.20лв, за да могат след година или две да купят пак същата вилица и пак за 2лв
Сега схвана ли :cry:
 
От: Интересни търгове на МВР

И какво от това? Това не го прави по-малко комично

aз ти казвам как се прави по закон, ти ревеш, че било комично
като не ти харесва този начин на работа, пиши едно писъмце до ГЕЯ да го промени
нали "управлява" в момента?

Не е комично, а трагично. Защото същите неща са купувани с твоите пари на 10 пъти по-висока цена.
Догодина МВР, МНО и други Ме-та, като решат да изхарчат малко бюджетни пари, ще обявят търг на който ще купят лъжици по 2 кинта.
И после пак ще ги продадат за 20 стинки.

утре като видиш обществена поръчка за лъжици се включи бре

Идеята е, че аз ако отида в магазина ще си купя една нова вилица за 0.50лв
МВР, МНО и други Ме-та ще купят същата вилица за 2лв, а ще я продадат за 0.20лв, за да могат след година или две да купят пак същата вилица и пак за 2лв
Сега схвана ли :cry:

не е ли така със всичко?

за едно лого дават 100к, а същото (може и по-добро) биха го направили за няколко хиляди от всяка фирма
 
От: Интересни търгове на МВР

Така е, за това сме в това положение...
 
От: Интересни търгове на МВР

Тоест по-добре да ги подарят на някой :lol:

Едно от полседните неща на света които ме интересуват е какво продава или купува МВР освен ако разбира се нямам финансова изгода аз от тези търгове. Такова би трябвало да е мисленето на хората изкарващи пари. А не да се вайкта за колко била купена една лъжица
Хората изкарващи пари, плащат данъци с които се продават и купуват лъжици. За сметка на това бабите им ровят по кофите.
Продължавай да не мислиш за това. Особено като си плащаш данъците.
 

Горе