Интернет Рекламна Мрежа ADWish.NET

adwish

New Member
Здравейте, скоро ще стартира най-новата система за онлайн реклама в България ADWish.NET

В момента се правят тестове и довършителни работи по системата, както и популяризация на уебсайта, заради което регистрацията все още не е разрешена.
Надяваме се до месец да стартираме.

Повече за възможностите, които предлага системата можете да прочетете на уебсайта ни adwish.net

Ще се радваме да споделите вашето мнение с нас! :)
 
От: Интернет Рекламна Мрежа ADWish.NET

Здравейте, скоро ще стартира най-новата система за онлайн реклама в България ADWish.NET

В момента се правят тестове и довършителни работи по системата, както и популяризация на уебсайта, заради което регистрацията все още не е разрешена.
Надяваме се до месец да стартираме.

Повече за възможностите, които предлага системата можете да прочетете на уебсайта ни adwish.net

Ще се радваме да споделите вашето мнение с нас! :)

Интересно звучи, надявам се да наберете повече рекламодатели, за да може да се получат нещата, които сте обявили :)
 
От: Интернет Рекламна Мрежа ADWish.NET

Браво, по предварителната подготовка личи, че е сериозно начинание :) Регистрирана е фирма "Адуиш" още през декември 2010, домейнът - почти година по-рано :) Дано обаче от Хасково успеят да наберат партньори... май "голямата игра" е да си вързан с дадени рекламни агенции. Поне EasyAds и HttPool работят с рекламни агенции.. останалите, доколкото имат реклами, са с доста ниски цени на клик :( А и тук гледам процентът, който ще взима издателят не е особено голям :)

А ако мога да дам някаква критика въобще - то е, че дизайнът изглежда леко старомоден, както и логото. Нещо в стил "90-те". Но иначе е изчерпателно и подредено, пожелавам ви успех :)
 
От: Интернет Рекламна Мрежа ADWish.NET

Ами да, има какво да се желае по дизайна, сега новите тенденциите са по-различни :) Иначе е много трудно да се влезе в тая игра, те понякога и тези с рекламните агенции изпитват липса на рекламодатели.
 
От: Интернет Рекламна Мрежа ADWish.NET

Здравейте, една препоръка от мен променете си логото :)
 
От: От: Интернет Рекламна Мрежа ADWish.NET

...останалите, доколкото имат реклами, са с доста ниски цени на клик :( А и тук гледам процентът, който ще взима издателят не е особено голям :)

Процентът, който ще взима издателя не е малък, а минималната цена за клик е ниска, но това може да се промени след като в системата бъдат регистрирани достатъчен брой сайтове. Като за начало няма смисъл да се вдига цената за клик, когато аудиторията е малка или никаква. Все пак в момента работят доста такива мрежи с по 200-300 сайта (макар, че в половината от сайтовете липсват рекламите) и в някои от тях минималната цена е същата. Едва ли фирма X ще харчи по 10-20 ст. за клик в 5 сайта, когато може да плаща по 5 ст. и рекламите да се публикуват в 200 сайта.

А ако мога да дам някаква критика въобще - то е, че дизайнът изглежда леко старомоден, както и логото. Нещо в стил "90-те". Но иначе е изчерпателно и подредено, пожелавам ви успех :)

Важното е всичко да работи както трябва, а дизайнът ..... някой ден ще дойде и неговия ред (за пореден път :)).
 
От: Интернет Рекламна Мрежа ADWish.NET

Голям недостатък който виждам в повечето стартиращи и не след дълго умиращи сайтове и платформи като твоята е липсата на конкретен бизнес план, маркетингова стратегия и предлагането на нов продукт - нова рекламна визия.

Твоя сайт ще е много подобен на etarget и другите, но нямаш развита мрежа от сайтове, което ще доведе до това, че няма да можеш да намериш рекламодатели, а от своя страна това ще доведе и до ефекта, че сайтовете ще спрат да използват мрежата ти!
Не искам да съм скептик, но мисля, че по начина по който ще се опиташ няма да се получи абсолютно нищо.

Ето как аз бих видял бъдещето на нова рекламна мрежа!
и какво бих проследил:
- кой пуска най-много реклами ? Лесно може да го проследиш чрез рекламите в Adsens, easads, etarget
- Хващаш нишата, а не на куп всички сайтове
+ Ще имаш малко на брой сайтове, които ще може да гарантираш качество, а не само сайтове с 4-5 посетители на ден
+ Ще може да искаш една добра сума, за реклама защото аудиторията до която ще достига ще е добре таргетирана
+ Ако аз съм рекламодател (туристическа агенция) а ти си хванал ниша туризъм и имаш 5-10 сайта с общ обем на посетителите над 20 000 хиляди ще предпочета да рекламирам при теб от колкото ако имаш 20 000 души събрани от сайтове от тип гора.
+ Ще имаш по-близък контакт със собствениците на сайтовете и може да се завържат приятелски отношения, които са в основата дори при по-слаби месеци с по-малко приходи пак да продължат да показват рекламите ти.

Поздрави и успех
 
От: Интернет Рекламна Мрежа ADWish.NET

По моето скромно мнение има място за подобна нова мрежа тип "всичкология", защото виждам ще предлага много повече възможности от etarget или AdSense. Всъщност са интегрирали всички възможни популярни опции, които сме виждали в една или друга платформа, но не и накуп.

Наистина, в началото някой от adwish ще трябва да си направи труда да разучи кои фирми рекламират по нета, тв, радио.... и да им прати по един имейл или по едно обаждане, за да ги запознае с колко повече и "демократични" възможности разполага новата платформа!

Има безкрайно много ниши (напр. колективно пазаруване, телеком оператори и други "масови" услуги), в които на човек не му пука точно за сайта. Освен това рекламата не винаги е за да привлечеш кликове, а просто да си популяризираш марката или промоцията. Така че... според мен "опаковката" на новия сайт трябва да се поизлъска, трябва да се намери свестен и амбициозен човек, който да "наспами" рекламодателите и готово :) А също така да се изградят връзки с рекламни агенции. Аз не мисля, че EasyAds или Httpool или пък etarget имат конкретни ниши, но все пак имат рекламодатели :)

P.S. Бих препоръчал на новата фирма да отдели и бюджет за около половин година, в който да се включват минимално платени автореклами на платформата, за да не бъдат загубени сайтовете - партньори, докато чакат "истински" рекламодатели. И без това досега сигурно са налели бая време и нерви, остава и да не им потръгне само защото не са отделили 1000 - 2000 лв. за автореклама, докато бъдат забелязани...
 
Последно редактирано:

Горе