Искам да започна бизнес (съвети,мнения,предложения)

stelt88

Member
Здравейте,
От известно време се чудя в какъв бизнес да инвестирам.Доста се лутах из интернет да намеря подходящ бизнес с които да се занимавам.Така и не попаднах на нищо с което мога да изкарвам по нещичко.
В Испания сам и ми хрумна дали не е възможно да се занимавам с внос и износ на продукти.Например ако има някои които продава на борсата или има познати на който може да продава стоката която аз ще му пращам (лимони,портокали,мандарини,маруля,зеле,карфиол и всичко това в най различни разновидности).И обратното някой да ми праща накакви продукти които тук в Испания не са кой знае колко срещани или са много скъпи (орехи и бадеми).
Ще съм благодарен ако някои изкаже мнени и ме посъветва струва ли си и има ли хляб в това.
Също така ако някои се заинтересова може да ми пише тук,на ЛС или на skype: stelt88

GSM : 0034698435110
 
От: Искам да започна бизнес (съвети,мнения,предложения)

Един съвет:
Реши с какво искаш да се занимаваш - провери и проучи много добре въпроса и след това се заемай!

И да не съм пълен оффтопик: в Испания мисля, че има Хепи и много българи. Значи има пазар за българска кухня, както и клиентела. Защо не провериш за чисто българските ястия как стой въпроса с вноса - лютеница, сирене, кисело зеле, кисело мляко и т.н.?
 
От: Искам да започна бизнес (съвети,мнения,предложения)

Един съвет:
Реши с какво искаш да се занимаваш - провери и проучи много добре въпроса и след това се заемай!

И да не съм пълен оффтопик: в Испания мисля, че има Хепи и много българи. Значи има пазар за българска кухня, както и клиентела. Защо не провериш за чисто българските ястия как стой въпроса с вноса - лютеница, сирене, кисело зеле, кисело мляко и т.н.?

Мислих по въпроса с българските стоки,но повярвай ми има много българи тук които се занимават с това.В региона където живея аз има една камара БГ магазинчета и барове.
 
От: Искам да започна бизнес (съвети,мнения,предложения)

Мислих по въпроса с българските стоки,но повярвай ми има много българи тук които се занимават с това.В региона където живея аз има една камара БГ магазинчета и барове.

Бъди тарикат, шибни македонска кръчма и сръбска скара бре:)
 
От: Искам да започна бизнес (съвети,мнения,предложения)

Бъди тарикат, шибни македонска кръчма и сръбска скара бре:)

Мисля че и това няма да помогне.Според мен около 60% процента от българите са без работа (не зная как оцеляват),20% работят колкото да преживяват,а другите 20% работят много и нямат време за бира и наденички(като изключим неделя).Аз самия работя средно по 14 часа на ден за това ви казвам,че едвали някои които работи толко време после иска да слуша сръбска музика.
Поради причините посочени по-горе мисля да се насоча към испанското население,не че те са много процъфтяващи,но са по-мнoгoбройни.
 
От: Искам да започна бизнес (съвети,мнения,предложения)

Мисля че и това няма да помогне.Според мен около 60% процента от българите са без работа (не зная как оцеляват),20% работят колкото да преживяват,а другите 20% работят много и нямат време за бира и наденички(като изключим неделя).Аз самия работя средно по 14 часа на ден за това ви казвам,че едвали някои които работи толко време после иска да слуша сръбска музика.
Поради причините посочени по-горе мисля да се насоча към испанското население,не че те са много процъфтяващи,но са по-мнoгoбройни.

Добре де - какво търсите там, щом бачкате по 14 часа на ден и не се изкарват доволно пари ?

казваш всички българи там зле и нямат врем за ядене и пиене?
нямат и пари ?
за какво са там ?
Нее ли по добре да се работи 4 часа на ден и пак да няма пари ?
 
От: Искам да започна бизнес (съвети,мнения,предложения)

Екскурзии и почивка :) ще се изкефят на черноморието, има малко агенции там, които да разказват колко е яко да се ходи на море в БГ, и колко малко кинти ти трябват, за да се напукаш кат, основната суровина за бекона :), ако знаеш добре езика, намери туристически бг сайтове, и бачкай за тях :)
 
От: Искам да започна бизнес (съвети,мнения,предложения)

Търсиш строежи с български/балкански строителни работници, блъскаш една количка с баници/мекици/боза/айрян/кебапчета и чакаш почивката между двете полувремена (демек обедната почивка). Ако не са яли от месеци такива родни буламачи, сигурно ще си купуват,а е и по-евтинко за тях. Сутринта меташ 3 тави с баница да се опекат и си готов:p
 
От: Искам да започна бизнес (съвети,мнения,предложения)

Добре де - какво търсите там, щом бачкате по 14 часа на ден и не се изкарват доволно пари ?

казваш всички българи там зле и нямат врем за ядене и пиене?
нямат и пари ?
за какво са там ?
Нее ли по добре да се работи 4 часа на ден и пак да няма пари ?

Аз не съм казал,че не изкарвам пари,но това не означава,че трябва да спра на едно място и да не се опитвам да направя нещо повече.
Колкото да другите които стоят без работа не знам наистина и аз не мога да си обясня какво правят тук.Може би причината е че всеки си мисли евентуално някой ден може и да се получи.
 
От: Искам да започна бизнес (съвети,мнения,предложения)

Екскурзии и почивка :) ще се изкефят на черноморието, има малко агенции там, които да разказват колко е яко да се ходи на море в БГ, и колко малко кинти ти трябват, за да се напукаш кат, основната суровина за бекона :), ако знаеш добре езика, намери туристически бг сайтове, и бачкай за тях :)

определени си струва да се разгледа идеята ти.
 

Горе