Искам да изкарам пари

Бате ти оперираш с един сайт и изтискваш максимума от всяка продажба. При афилеита какво като не си на максимума като имаш достатъчно време да оперираш с много сайтове. някои по добрите уебмастъри оперират с над 100 сайта различни бизнес ниши

Както казах вместо да взема $10 повече на продажба предпочитам да се пробвам да избутам някои сайт в още някоя ниша 8)
 
И аз съм съгласен с мнението на coolice.

limoeg: преди време беше писал в друга тема, че нямаш време за нищо. Стоиш по много часове пред комп-а, проверяваш си пощата нон-стоп и т.н. - това си е голямо натоварване, защото бизнеса ти няма автопилот.

За това предпочитам афилейта. Според сметката направена от coolice, предпочитам да давам по 10$ за автопилот.

Само в една афилейт програма съм виждал да пишат колко изкарва някой от афилейтите им. MoreNiche(MN) - "DoINeedOne?" прави по 20-30к на месец.

Преди време направих малка сметка, колко ли пари е изкарал "BRO" топ афилейта на GenBucks(GB) и останах леко втрещен. 2.2 милиона долара.

Предполагам, че като навлезнем по сериозно в Онлайн търгувията, дроп шипинга може да излезне по доходен, но такова натоварване може да откаже, почти всеки начинаещ.
 
Мене ми остава най интересно колко взима coolice е аз го знам че няма да каже но все пак той и блинки мисля че са от доста време в бизнеса и можем да знаем ако следваме стъпките им колко може да взимаме ;)
 
Sobieski каза:
Мене ми остава най интересно колко взима coolice е аз го знам че няма да каже но все пак той и блинки мисля че са от доста време в бизнеса и можем да знаем ако следваме стъпките им колко може да взимаме ;)

Според мен(впечатления от 17 март насам) - минимум 1000$ на месец. (надявам се да бъркам и да са повече :p )
 
DEATH каза:
Sobieski каза:
Мене ми остава най интересно колко взима coolice е аз го знам че няма да каже но все пак той и блинки мисля че са от доста време в бизнеса и можем да знаем ако следваме стъпките им колко може да взимаме ;)

Според мен(впечатления от 17 март насам) - минимум 1000$ на месец. (надявам се да бъркам и да са повече :p )

Според мен бъркаш и то доста. за 1000$ на месец има толкова много неща дето може да правиш и да не си разбиваш здравето пред компютъра
 
DEATH каза:
И аз съм съгласен с мнението на coolice.

limoeg: преди време беше писал в друга тема, че нямаш време за нищо. Стоиш по много часове пред комп-а, проверяваш си пощата нон-стоп и т.н. - това си е голямо натоварване, защото бизнеса ти няма автопилот.

За това предпочитам афилейта. Според сметката направена от coolice, предпочитам да давам по 10$ за автопилот.

Само в една афилейт програма съм виждал да пишат колко изкарва някой от афилейтите им. MoreNiche(MN) - "DoINeedOne?" прави по 20-30к на месец.

Преди време направих малка сметка, колко ли пари е изкарал "BRO" топ афилейта на GenBucks(GB) и останах леко втрещен. 2.2 милиона долара.

Предполагам, че като навлезнем по сериозно в Онлайн търгувията, дроп шипинга може да излезне по доходен, но такова натоварване може да откаже, почти всеки начинаещ.

Проблема е точно в това: че си "виждал да пишат" че си "чувал че някой бил направил" , че " някой казал че бил чул че..." И кво се оказва? Чухме че руснака прави по 30 000 $ на месец а ние след 4-5 месеца чакане правим по 1000$. Значи ще го настигнем след 120-150 месеца. Аз пък съм чувал че Бил Геитс правел по няколко милиарда на година. Явно има хляб в това да се занимаваме с Windows. :) Правете си парите и стига сте се чудили на успехите на другите. Така е - натоварен съм. И ако питате всеки сериозен бизнесмен ще ви каже че такова нещо като бизнес на "Автопилот" - няма. Трябва яко бакане. Оставиш ли нещата на автопилот загиваш. И ако някой се лъже че на автопилот ще я кара - жестоко греши
 
DEATH каза:
И аз съм съгласен с мнението на coolice.

Преди време направих малка сметка, колко ли пари е изкарал "BRO" топ афилейта на GenBucks(GB) и останах леко втрещен. 2.2 милиона долара.

Ей тука точно ти е грешката. Че се втрещяваш че някой си бил направил 2,2 милона :))))) А я си помисли кои на негов гръб е направил няколко пъти повече :))))
 
За що така хеитърсваш срещу афилиейт програмите? Повече от ясно е че не са направили някаколко пъти повече от афилиеита като даваш Като даваш комисона = 50% от продажната цена (JB) а програмата поема стоиноста на продукта кои е спечелил повече....

Стиснатите програми добрите уебмастъри ги напускат или не работят с тях
 
Под автопилот имам в предвид - не си пред компа, но продаваш.

Тези хора като, BRO и DoINeedOne? единствено ме стимулират.
 
Всеки си знае колко прави, и ако не му стигат - обикновено се старае да вдигне летвата.

Според мен - $ 1 000 на месец са нищо, като се има предвид как си трошиме здравето. :) Иначе аз сериозно се замислям да си зарежа сайтовете и блоговете и всичко свързано с това животно наречено онлайн маркетинг и да се хвана на някой строеж - там освен че ще си строша здравето, ще стана и с тяло на спартанец. :lol: Пред компа не може да станеш такъв убав.




Значи ще го настигнем след 120-150 месеца.
Кой каквато цел си поставя, тук си зависи от човека. Ако не се трудиш и $10 няма да видиш.

И ако питате всеки сериозен бизнесмен ще ви каже че такова нещо като бизнес на "Автопилот" - няма. Трябва яко бакане. Оставиш ли нещата на автопилот загиваш. И ако някой се лъже че на автопилот ще я кара - жестоко греши

Само да спомена че големите корпорации са с големи бордове от директори, там собственика (акционерите) идва, дават им отчетите и отиват на поредното фиаско или търсят друга инвестиция. Автопилот означава че ти не правиш основното което е нужно, всичко е поето от съответните елементи, които са назначени да са там.

Тези хора като, BRO и DoINeedOne? единствено ме стимулират.

Евалата, DEATH. И мен лично ме кефят и се надявам след някоя друга година и ние да сме сред хора като тези. И защо не. А тези които си мислят че не става толкова лесно и че е невъзможно и най-вече са са глупости. Еми има един сайт, май беше Jobs.bg - там има и за тях нещичко.

:wink:
 
бе ти щом можеш и 1000 ще можеш и 2000 въпроса е докато стигнеш до 1000-дата :p
 
Както виждам тук спора е афилиейт или дропшип :) и хайде да си ги мерим :) Ясно е, че и в двата случая се "пълнят джобовете на друг", но по- същественото е да сложиш и в твоя джоб (няма значение по кой от начините), стига сме гледали в чинията на другарчето :) Евала на всеки, който се справя в неговата ниша, преценил е, че тя е неговата за този момент и споделя опита си с останалите :wink:
 
Feliche каза:
Както виждам тук спора е афилиейт или дропшип :) и хайде да си ги мерим :) Ясно е, че и в двата случая се "пълнят джобовете на друг", но по- същественото е да сложиш и в твоя джоб (няма значение по кой от начините), стига сме гледали в чинията на другарчето :) Евала на всеки, който се справя в неговата ниша, преценил е, че тя е неговата за този момент и споделя опита си с останалите :wink:

При дроп шипинга пълниш собствения си джоб колкото ти искаш. Работиш с реални хора. Които ако те харесат те препоручват на друг. С някой от тях ставаш приятел и купуват само от теб вече. Пълна свобода. При афилиейта си ограничен в цена и в сичко. Нямаш свобода. При работа с "дроп шиппинг" ти си господаря. Имам продукти от които печалбата ми е 400-500$ и спокойно мога да се пазаря и да намаля и днеска да е една цената утре в зависимост от конкуренцията да е друга. Там ти си шефа. Докато при афилиейта си една от 1000-дата мижитурки дето се радват на няколко хиляди долара на месец.
 
Каза голямто шефче с единият сайт.

Както казах не искаме да концетрираме в изтискване до последния цент на сайта си. Ние гледаме на фирмата си като на уеб група и целта ни е да оперираме с много бизнеси на много различни пазари. Въпрос на гледна точка


ПП Бате я разкажи каква беше първоначалната инвестиция като стартираше с дроп шишпинга
 
coolice каза:
Каза голямто шефче с единият сайт.

Както казах не искаме да концетрираме в изтискване до последния цент на сайта си. Ние гледаме на фирмата си като на уеб група и целта ни е да оперираме с много бизнеси на много различни пазари. Въпрос на гледна точка


ПП Бате я разкажи каква беше първоначалната инвестиция като стартираше с дроп шишпинга
 
limoeg каза:
coolice каза:
Каза голямто шефче с единият сайт.

Както казах не искаме да концетрираме в изтискване до последния цент на сайта си. Ние гледаме на фирмата си като на уеб група и целта ни е да оперираме с много бизнеси на много различни пазари. Въпрос на гледна точка


ПП Бате я разкажи каква беше първоначалната инвестиция като стартираше с дроп шишпинга

0$. в какво да инвестирам?????????

В домейн , хостинг , дропшипинг листи , реклама ...
 
vetzkov каза:
limoeg каза:
coolice каза:
ПП Бате я разкажи каква беше първоначалната инвестиция като стартираше с дроп шишпинга

0$. в какво да инвестирам?????????

В домейн , хостинг , дропшипинг листи , реклама ...

Домейн - 40$ на месец,
Мърчант Акаунт - 100$ на месец
ДропШип листи - не знам какво имаш предвид.
Реклама - средно 2000$ на месец. Но това сега . В началото не съм рекламирал. По нова година дигам до към 3500-4000$ за реклама
 
Домейн, хостинг, скриптовете и дизнаин на сайта, регистрация на фирма, установяване на бизнес взаимоотношения със складовете и билинга, оборотен капитал за изпълняването на първите поръчки...


При афилиейт програмите трябва само домейн (понякога и само блог на събдомеин е достатъчен само и се занимаваш само с промция на сайтовете си ;) А като се изкарат достатъчно парички може да се регне фирма и тнт...

За рекламата могъл си изхарчил си :) Въпросът е да си доволен от ROI то на кампанията :)
 

Горе