Истината за енергетиката в България и АЕЦ Козлодуй

От: Истината за енергетиката в България и АЕЦ Козлодуй


Едно време се изнасяха обувки на Запад по един долар чифта. Перфектни кожени обувки, а не като сегашните китайски пътъци от текстил, боя и гланц. Много българи, включително мои познати, си донесоха хубави обувки "от Запад" по 60-100 долара, на които не бяха видяли, че пише Made in Bulgaria. :lol:
Всичко това, само и само да капне някой долар в хазната. Сега долари се купуват свободно. Защо трябва да се изнася злато и да се внасят гнили трици?
 
От: Истината за енергетиката в България и АЕЦ Козлодуй

Млразов предполагам че долавям някаква ирония в изказването ти - което ме навежда на мисълта че не си вденал нищо от това което съм написал до момента по отношение на политическата култура на българите.

Ако си беше направил труда да прочетеш поне няколко мнения по нагоре щеше да разбереш че един от най големите проблеми на БГ обществото е че се гласува по симпатия а не по рационалност.

Сега ще се опитам да ти го обясня нагледно - Левите партии по дифоут би трябвало да защитават интересите на обикновените работници и на най ниските слоеве от населението - безработни, пенсионери, хора с увреждания и тн. защото в основата на техните програми винаги е заложено по високи данъци и по силна социална политика.
За това и е противно на всякаква логика когато за такива партии да гласуват бизнесмени и работници с високи заплати мениджъри и тн. Както и не е нормално пък безработните пенсионерите и другите подобни да гласуват за десни партии.

Или с други думи трябва да си луд ако си безработен - да отидеш и да гласуваш за ГРОБ щото резултата от тяхното управление е неколкократно повишаване на безработицата - но доста точно това ще направят.

Кунева доста пъти се е изказвала в посока подкрепа на дребният бизнес - Там се пресича моят личен интерес и освен че го говори знам че има капацитета и да го постигне ако е на власт за разлика от голяма част от политиците ни които също го говорят но даже и не го и мислят.
 
От: Истината за енергетиката в България и АЕЦ Козлодуй

един от най големите проблеми на БГ обществото е че се гласува по симпатия а не по рационалност.

Как да е рационално, като е ниско образовано и смята образованието и знанията за загубено време.
Кинти трябва да се правят, Манта, кинтиииииииии! Не човек да си губи времето в някакво си образование.
 
От: Истината за енергетиката в България и АЕЦ Козлодуй

И аз пак ще се включа в темата. Българския народ остана НЕ Информиран за + и - от АЕЦ Белене.

Какво според мен трябваше да се случи:
- Политиците да си замълчат .... и да оставят експертите да говорят, не експертите на ББ или на Станишев, а реални хора от частния сектро, експерти от министерствата, БАН, защо не Доценти и Професори от ВУЗ да се погледнат всички точки, да застане хората с техните имена и да кажат ...

ДА ... АЕЦ Белене е безопасен и изгоден проект за България, ефекта няма да се усети след 10 години а след 20 примерно или НЕ... АЕЦ са опасни за България няма да има изгода, а ще има и опасности ....

Политиците си дърдорят тяхното си и кой лъже, кой казва истината вече и те самите се оплетоха ....
 
От: Истината за енергетиката в България и АЕЦ Козлодуй

Как да е рационално, като е ниско образовано и смята образованието и знанията за загубено време.
Кинти трябва да се правят, Манта, кинтиииииииии! Не човек да си губи времето в някакво си образование.

Кинти се правят когато има подходяща обстановка за бизнес - Дето се вика хич да не ти помагат поне да не ти пречат - За съжаление това правителство в момента хал хабер си няма за дребен бизнес и как да си има като от едри мутрафони директно станаха едри бизнесмени и след това едри политици.

Викаш на Кунева не и верваш - не е и задължително ама кажи ми за какво е излъгала та толкова си недоверчив към нея - Е това ми е чудно Боко лъже като дърт циганин налево и надесно ама пак си му верват - Кунева до сега поне аз не съм я хващал в лъжа а пък и неверват.
 
От: Истината за енергетиката в България и АЕЦ Козлодуй

Викаш на Кунева не и верваш - не е и задължително ама кажи ми за какво е излъгала та толкова си недоверчив към нея - Е това ми е чудно Боко лъже като дърт циганин налево и надесно ама пак си му верват - Кунева до сега поне аз не съм я хващал в лъжа а пък и неверват.
Едното е субективно - произхода и.
Всъщност има още едно субективно - начина на говорене. Още когато стана комисар и се кефех - национално, добре изглежда. Но колкото повече приказваше - толкова повече ме отдалечаваше от себе си.
Обективното, поне така си мисля, е от лятото. Когато взе да се вози в трамвай преди изборите. Да се ходи пеша в центъра на София, или пък да се ползва трамвай, е практично. Но аз не знам български политик да го прави. Ако разбера, че някой го прави, бих му свалил шапка. Нямам в предвид личности като президент, министър председател и подобни, които са в специален режим на живеене, докато изпълняват такива длъжности.
 
От: Истината за енергетиката в България и АЕЦ Козлодуй

В трамвай не съм я засичал щото на такова животно не съм се качвал от ученическите си години но редовно съм я засичал да обикаля по жълтите павета пеша предполагам че ако и се наложи да прескочи от центъра до НДК няма да се притесни да се качи на трамвай въпреки че аз ако бях на нейно място не бих го направил.

Както казах и в предишният пост като се захване за нещо и го прави - Непрекъснато обикаля страната и ако не я осакатят много при преброяването си мисля че сериозно ще изненада фаворитите.
 

Горе