Какви са условията за да махнеш домейн от ГД

mantaman

Well-Known Member
Реших да попреместя част от домейните си от ГД и се чудя сега имам два дето изтичат има ли някакви минимални срокове преди които не може да се местята да не ме прекарат гадовете - и какви дурги уловки са заложили
 
От: Какви са условията за да махнеш домейн от ГД

60 дни след смяна на контакт датата.
Т.е. ако си ги купил или преместил в твоя акаунт преди по-малко от 60 дни, не можеш да ги местиш.

едит: Ако не можеш да го местиш си пише.
Под Authorization Code:
Transfer locked until ХХ/ХХ/2012:
 
От: Какви са условията за да махнеш домейн от ГД

А има ли някакво ограничение да не могат да се местят определено време преди да изтекат
 
От: Какви са условията за да махнеш домейн от ГД

Не. Можеш да ги трансферваш дори и след изтичане по време на 12 дневния grace период ... ама трябва ли да рискуваш?
http://help.godaddy.com/article/795
 
  • Like
Реакции: Alf
От: Какви са условията за да махнеш домейн от ГД

Трансфера при повечето регистратори отнема до 5 работни дни. Когато стартираш трансфера от Godaddy обаче, има опция за registrar transfer push, където се потвърждава допълнително трансфера. След като го потвърдиш, трансфера се извършва за ~1 ден.
 
От: Какви са условията за да махнеш домейн от ГД

Днес ми пратиха съобщение от ГД че един от домейните ми изтича след 5 дни и влезнах в Намечип да го прехвърля обаче от там ми написаха че не е възможно поради това че са останали по малко май от 7дни - така че май има значение кога се прехвърля не трябва да се изчаква съвсем до края.
 
От: Какви са условията за да махнеш домейн от ГД

Днес ми пратиха съобщение от ГД че един от домейните ми изтича след 5 дни и влезнах в Намечип да го прехвърля обаче от там ми написаха че не е възможно поради това че са останали по малко май от 7дни - така че май има значение кога се прехвърля не трябва да се изчаква съвсем до края.
А защо трябва да чакаш? Това което си предплатил не го губиш. Ако ти остават 10 месеца, в новия регистратор ще имаш година и 10 месеца.
 
От: Какви са условията за да махнеш домейн от ГД

Защото имам много домейни и не ми се прехвърят на куп и за това съм решил кой кога му дойде тогава го местя - а за това че времето се натрупва не съм сигурен преди време исках да прехвърля един домейн в БГ и от хостинг компанията ми казаха че ще загубя оставащото време - може и да са ме излъгали или да не съм ги разбрал но не ми се вярва по скоро първото
 
От: Какви са условията за да махнеш домейн от ГД

Защото имам много домейни и не ми се прехвърят на куп и за това съм решил кой кога му дойде тогава го местя - а за това че времето се натрупва не съм сигурен преди време исках да прехвърля един домейн в БГ и от хостинг компанията ми казаха че ще загубя оставащото време - може и да са ме излъгали или да не съм ги разбрал но не ми се вярва по скоро първото
На теб какво ти се вярва и как седят нещата са много различни нещата
 

Горе