Какво да продавам на ученици и студенти?

darkenergy_

Active Member
Симпатяги, имам сайт с около 600 човека трафик на ден, стар, от 2009 година, но за сметка на това поддържан и актуален.

Искам да продавам продукти/услуги в него.
Основната му тематика е образователната - сайтът има онлайн енциклопедия, видео уроци, текстови уроци и подобни неща.

Какво бихте му продавали? Да речем, ако ще да е продукт. Или пък услуга?
Ако пък се сещате за нещо, което вие можете да предложите за този проект, ваш продукт или услуга, през комисион за мен, разбира се, драскайте, отворен съм за предложения.

:)

[email protected]
 
Ами продавай им кандидат-студентски курсове тогава. Български език, Математика, История. При такъв трафик потенциални фирми биха се зарадвали да имат възможността да си предлагат услугите на сайта.
 
Направи му магазин с някакви тъпи брандинг мемета чаши и тениски, иначе както ти казаха горните колеги.
 
Щом влизат за уроци, курсове и подобни акълийски неща, значи най-близкото до това е имено съветът на този тип риалмъни дет е :)
Имаче разни други глезотии като таблети, смартове, топи, четци, записвачки (джаджи за изпити).
Също разни полезни нещица, щото щом влизат акълисти, значи пък не са особено паралисти :D а и кой е паралист, него по дефоулт акъл му не треве :D:D


Блинки ти нема ли да риплейснеш най-накрая тия мега куци имотиконки...
 
Хапчета, пакетчета и цилиндърчета.
А може би е по-удачно готови дипломи. ;)
 
Мхмм, абе аз не мога да намеря сериозни фирми в този бранш, които да си гледат запитванията по мейлите.
Трафикът е супер, той расте, натурален е, таргетиран е. Всеки ден се регистрират по усреднено четирима души в тоя сайт. Без да им предлагам платена услуга. А това нещо расте.
 
Предстои ми скоро да реализирам един проект. Нещо като виртуален принт център към molivko.com. Тоест нещо като printic.bg, но доста по-оскатено като опции. Основно идеята е разпечатки и подвързии на курсови дипломни работи и така нататък.
По принцип ще ми е насочено основно към локалните пазари на които имам реално обекти. Тоест човек да си пусне файловете и после да мине само да си вземе готовите неща. Но не се знае може и да има някакъв интерес и за получаване по куриер. Ако ти представлява интерес драсни един мейл с повечко инфо за сайта на [email protected] и когато проекта е готов можем да задвижим нещо.
 
Това е много широк таргет. Да не говорим, че не е най-платежоспособния...
Много зависи и какъв ти е сайта - с каква цел го посещават. Защото ако влезеш за да четеш по ядрена физика, трудно ще му продадеш нещо...
 
Всякакъв вид информация и подготвителни материали свързани с матурите, както и курсови работи и решени тестове са едни от най-търсените неща сред младежите. Успех!
 
Предстои ми скоро да реализирам един проект. Нещо като виртуален принт център към molivko.com. Тоест нещо като printic.bg, но доста по-оскатено като опции. Основно идеята е разпечатки и подвързии на курсови дипломни работи и така нататък.
По принцип ще ми е насочено основно към локалните пазари на които имам реално обекти. Тоест човек да си пусне файловете и после да мине само да си вземе готовите неща. Но не се знае може и да има някакъв интерес и за получаване по куриер. Ако ти представлява интерес драсни един мейл с повечко инфо за сайта на [email protected] и когато проекта е готов можем да задвижим нещо.

Мда, това е интересно.
Ще ти пиша на мейла с връзка към темата, пък когато си готов, защото, струва ми, не си, да помислим за нещо конкретно. Някаква интеграция на твоята платформа в моята и обратно. Впрочем хубав домейн, лесно е помни.



@nortrant "Това е много широк таргет. Да не говорим, че не е най-платежоспособния...
Много зависи и какъв ти е сайта - с каква цел го посещават. Защото ако влезеш за да четеш по ядрена физика, трудно ще му продадеш нещо..."

Да, така е, съгласен съм с теб. Ала не забравяй, че това е възрастова група, на която лесно може да се въздейства. Още не съм решил какво да им предложа, но ще има нещо. Самият факт, че се регистрират, показва интереса им към платформата. Не е уместно да споделя платформата тук, в тази публична дискусия, но ако си любопитен, драсни ми лично съобщение и ще изпратя връзка към нея.


@Blinky "Телефони, игри, дрехи. Ако имаш и още един филтър, ще дадем още по точни продукти."
Благодаря. Смяташ ли, че биха си купували, да речем, спортни стоки от познатите, големи марки? Такива имам възможност да им продавам през мой близък.
Може би и книги. Но откъде да ги взема на едро тия книги?



@Blowsome "Всякакъв вид информация и подготвителни материали свързани с матурите, както и курсови работи и решени тестове са едни от най-търсените неща сред младежите. Успех!"
Благодаря. Мда, това е вярно, всъщност немалка част от трафика е съсредоточен в търсене на материали, свързани с химия.
Какво биха си купили бъдещите химици?

Благодаря на всички, чудесни сте :)
 
Нека помислим малко - колко от тях биха си купили телефони или дрехи? И то точно от този сайт, а не от мола например?
Най-доброто решение е да се продават материали, свързани с учението.
 
@minch3v Така е, точно върху това размишлявах досега. Благодаря.
 
Понеже спомена, че са химици, не знам дали си попадал на тези, но са много голям хит в момента:
https://img1.etsystatic.com/052/2/9711292/il_fullxfull.669725135_oij0.jpg

Виждал съм да се продават бижута с формулите на ендорфин, тестостерон, шоколад и прочие. Имам познати, които учат медицина/химия и постоянно ги like-ват, затова си мисля, че може и да се продават.
 
Последно редактирано:
@ZENITH хаха, благодаря :) Никога не съм се замислял, че бих могъл да изкарвам пари от... бензенови ядра :D Идеята е чудесна!
 
@Vitana после тия същите идват и ми се пазарят за заплати и управленчески позиции, а не могат да си избършат г*за сами. Вземи работи нещо вместо да се занимаваш с глупости.
 

Горе