Какво й има на Източна Европа.

Без руско ядрено гориво ще има хаос и разруха! Веднага трябва да свикаме комисия, да обявим бедствено положение и да се готвим за спиране на тока! Както не можахме да се оправим без газ, така няма да можем и без руското ядрено гориво.

Тяхното гориво е най-доброто, най-евтиното, най-близкото до нас! Когато руснаците са правели ядрени реактори, другите са яли доматите с колците!!! Няма какво да им се перчим, да свикваме комисията и да почваме да им се молим да ни продадат ядрено гориво на завишени цени, като за братски народ!

Никой друг в света не може да произведе ядрено гориво, освен ВЕЛИКАТА МАЙКА РУСИЯ!!! Опа, трябва да внимавам какво говоря, че експертите тука ще ме смъмрят :x

Предимството на руското ядрено гориво освен цената е че си прибират отпадъците обратно... Докато американското - отпадъците са си за нас.. Ние трябва да си построим сметище за такива отпадъци или да го държим в специални контейнери до централата....

От друга страна не е добре да сме зависими от 1 доставчик... но те доставчиците са само два...
 
Предимството на руското ядрено гориво освен цената е че си прибират отпадъците обратно... И си правят ядрени оръжия от него след допълнителна обработката... Докато американското - отпадъците са си за нас.. Ние трябва да си построим сметище за такива отпадъци или да го държим в специални контейнери до централата....

От друга страна не е добре да сме зависими от 1 доставчик... но те доставчиците са само два...
Не знам дали и другите не си прибират отпадъците, аз от тази тема не разбирам.

Но сигурен ли си че има само 2 доставчика? Франция, САЩ, Канада и Казахстан са доста напред в това отношение. Към момента всички те биха били на наша страна, особено ако целта е отдръпване от Русия.
 
Последно редактирано:
Предимството на руското ядрено гориво освен цената е че си прибират отпадъците обратно... Докато американското - отпадъците са си за нас.. Ние трябва да си построим сметище за такива отпадъци или да го държим в специални контейнери до централата....

От друга страна не е добре да сме зависими от 1 доставчик... но те доставчиците са само два...
От същата статия:

Извозването на отработеното ядрено гориво се извършва от трета страна - в момента това е руската компания "Маяк", която не е свързана с доставчика "ТВЕЛ". "Маяк" обаче е неспособна да изпълнява договора, тъй като с решение на администрацията в Русия лицензът й беше отнет. За момента отработеното ядрено гориво се складира на площадката на АЕЦ "Козлодуй", където има необходимите ресурси да се поддържа такова складиране в следващите от 50 до 100 години.

В Европа има една единствена френска компания, която предоставя такива услуги, така че България е в процес на разговори с нея, информира служебният министър на енергетиката. Според Христов в момента страната ни има необходимата инфраструктура, но все пак трябва да се намери постоянно решение
.
 
Не знам дали и другите не си прибират отпадъците, аз от тази тема не разбирам.

Но сигурен ли си че има само 2 доставчика?

Не съм на 100 сигурен ... Познанията са ми от лекция в университета преди 20 години... те нещата се менят с времето

Росатом и Уестинхаус правят уранови пръчки за реактори като нашите... за всеки модел реактор се искат пръчки с определен размер и профил ... С повече доработки по реактора може и от други доставчици...
 
1*dyf4y4-x0IIupXmokT0a7A.webp
 
Според полк. Марков по-добре да станем монархия... :rolleyes:

 
Според полк. Марков по-добре да станем монархия... :rolleyes:

Недей да се правиш на много отговорен, ще си платиш за всички лъжи. И за доносничеството.
 
При "партньорите" отвъд океана нещата изглеждат доста стабилни откъм качество на живот.

 
Американците може да са секакви, ама поне употребата на алкохол не е масово явление като в Русия!

 
Не съм на 100 сигурен ... Познанията са ми от лекция в университета преди 20 години... те нещата се менят с времето

Росатом и Уестинхаус правят уранови пръчки за реактори като нашите... за всеки модел реактор се искат пръчки с определен размер и профил ... С повече доработки по реактора може и от други доставчици...

Тотал щета...


за всеки модел реактор се искат пръчки с определен размер и профил ... С повече доработки по реактора може и от други доставчици...
Тотал щета... точно обратното е - доставчика се наглася спрямо реактора... Няма смисъл изобщо да се говори, много зле
 
админите и двамата са почнали с фалшивите снимки от фейсбуук меме страници. Даже и самата снимка сама си противоречи спрямо това дето пропагандира отдолу, ама карай, тотал щета.
Да, щото много пътуваш и знаеш, че не са пълни дървете в другите държави, в сравнение с нашето гостоприемство. Айде да знам къде как са ме посрещали и как са се държали с мен. ;)
 
админите и двамата са почнали с фалшивите снимки от фейсбуук меме страници. Даже и самата снимка сама си противоречи спрямо това дето пропагандира отдолу, ама карай, тотал щета.
Глупако, мръдни извън стола на компютъра и се поразходи из Европа да видиш каква разлика има в гостоприемството между отделните държави. Графиката е доста точна. Като в допълнение ще кажа, че англичаните са най-големите отрепки, следвани от французите и германците, които ги видяхме на световното - маймуни и гей лозонги. Всъщност като се замисля, може да ти хареса. ;)
 
Много хубав разговор, с изключение на Карбовски, отново не спира да прекъсва

 
Много хубав разговор, с изключение на Карбовски, отново не спира да прекъсва

карбовски и киро брейка - запазена марка на путинофилите :D

Как се намирате винаги ...

9C542B8B-1DA0-48A5-AEDE-AF021EF53EB6.jpeg
 
Последно редактирано:

Горе