Какво мислите за казармата?

От: Какво мислите за казармата?

Казармата си беше добра според мен,аз не можах да я хвана за съжаление.Напоследък много женчовци се навъдиха:):)
Айде още един/една, дето дори не я е виждал на живо, ама с МНЕНИЕ!
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

Мацко, ходи ли в казарма? Ако беше ходила - нямаше да има неясноти! Все някакви субекти се изказват и гласуват, ама хал-хабер си нямат, дори отдалеч не са го виждали на живо!

Ти специално какво знаеш за неизпусната част? Обясни ми какво видя лично, че се изказваш през мнение! Поне като готвачка работила ли си в туй, за което говориш? Между другото тоя лаф за "мъжа и казармата" го чувам все от хора, дето само са чували за тия работи! Баба ми примерно.

Като за начало и за финал, офицер съм :)
 
От: Какво мислите за казармата?

Всички приказвате глупости, казармата неможе да те направи мъж, повярвайте ми бил съм там и нямаше много мъже. Въпроса е принципен Всяка държава трябва да има своя войска която да я защитава или да изпълнява националните цели и интереси. Това да си примерен гражданин, честен човек, кавалер и да се гордееш че си българин се вузпитава в семейството от майка, баща, баба, дядо и тнт. В това число влизат и наркотиците и татуировките....
Всички тези ценности са девалвирали, а българсакта армия е обезглавена след Втората световна война. И не само армията а и всяка друга сфера. Всичко прогресивно, напредничиво и трезвомислещо е било изгонено от България или пратено на "Народен съд". И резултата е на лице понятия като чест, дълг, отговорност, офицерско достойнство са си заминали безвъзвратно.

Даже и тук се хванахте за хляба, боба и скъсаните чаршафи ... Да казармата е един голям Биг Брадър което ме кара да се срамувам и червя всеки път като се сетя за хората които са умрели под знамената на България и да се питам напразно ли си оставиха костите за точно тоя народ който днес чете в този форум
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Явно няма вариант за компромис.
Едните са на края "мизерия и губене на ценното време( за ходене по дискотеки, където няма как да те излъжат с наркотици) ... но поне няма да умреш от облъчване и друг вид опасни за живота обстоятелства"- другите на другия (там съм и аз), че няма такъв бум на смъртни случаи или зарази или болести, колкото се опитват да представят, а е добре за един млад човек да се дисциплинира извън семейната обгрижваща среда. Защото един ден (не дай си Боже) майка му и баща му бъдат сполетяни от нещастие, освен това самият той би трябвало да създаде семейство, ще е по-добре да е минал през едни по-сурови обстоятелства, за да не умре от глад или алкохолизъм на дъното.

Продължавам да не разбирам това очевидно настояване за наркотиците. Да нямате близък починал от злоупотреба, заради пристрастяване в казармата? Съжалявам, ако е така! Аз имах една приятелка, която имаше по-малък брат. Преди да успее да влезе в казарма умря от свръхдоза на купон. 17-годишен. Залагал сума ти злато, крадял пари от техните за дозите. Бях млада и за първи път разбирах, че от това реално умират хора. Но за пореден път не разбирам връзката с казармата.
Може би ще е най-добре един референдум да се направи :)

За живота ще го подготви училището, достатъчно там да го карат да учи, материала да се преподава от заинтересовани преподаватели да обучават, да е в изолирана среда от това което става на улицата в София, и да се събира с деца само от училището, ако трябва следобедна занималня за социални контакти и нищо друго...

плана максимум частно училище, IT специалност в чужбина. Работа за голяма фирма... Аз и майка му ще имаме достатъчно висока застраховка живот така че ако стане фал ( в западна европа не е ненормално главата на семейството да е застрахован за поне 250 000 - 500 000 евро) ама тук в България те оценяват на 10 000 лв) та тези 250 000 да стигнат за училище с пансион и средна работа университет...

Само не съм помислил какво ще правим ако проявява насоченост в областта на изкуството - (ще има промяна в плана) ама пак не виждам в целия план къде е необходима задължителна казарма ....

Това за наркотиците в последните години на казармата е истина. Аз се смятам за много добър стратег :oops:. Да кажем че това във форума, е част от по-голяма бъдеща медийна кампания за казване на истината, ако в обществото се появят нагласи за връщане на казармата... Откъде на къде ще ми казват какви ще са ми плановете за детето ми... както написа Рабин
ДА СЪБИРАШ ХОРА НАСИЛА, ДА ИМ СКАПВАШ ЖИВОТА И СЕМЕЙСТВОТО - ЗА ДА ГИ ХРАНИШ С БОКЛУЦИ, ей, не моа се стърпя вече!

Ако нагласите за връщане на казармата се появят ще се боря да ги променя :) и ще излезе много помия която досега е премълчавана... тези който искат връщане на казармата - ще се изправят срещу още хора мислещи за бъдещето на децата си... бъдеще не включващо задължителна казарма (който иска може да прати детето си доброволно и сега да го правят мъж ако се смята неспособен като родител да го научи на това)
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: Какво мислите за казармата?

Казваш значи, че дилърите военните бази за нищо са ги нямали в БГ и се разхождат по плаца ръсейки наркотици?!?

За болднато ДА, може да ме закачат на детектор на лъжата да ме питат за този въпрос ще отговоря с ДА и ще покажа че НЕ лъжа :) (за цяла западна България става на въпрос) затова така подпитах ходелите в казарма в асеновградско дали е било така в последните ми мнения :)

За ниско ниво дилъри в София "фирмите" ползваха малолетни / не пълнолетни от съответните училища - не може да ги съдят като големи - те после отидоха в казарма барабар със стоката. Написах и за жандармерията преди да мине към МВР и беше от редови войници как ги зареждаха на бутката пред посолството, расъл съм в гето сблъсквал съм се от първа ръка с гадостите на живота не съм лабилен оцелял съм но смятам да подлагам детето си на същото. Написах и как спортисчето отиде в благоевградско и стана дебел изпафканяк, че даже си носеше и на отпуските... ама джоинта бил почти без пари вътре

А на военна комисия бях с човек който пуши три пъти до обед и каза на психолога че употребява и го написаха годен, бил се правел за да се измъкне... (недостиг на хора за задължителната казарма налгаше такива неща)

Аз затова съм на мнение че превенция трябва да се прави на децата още от училище и после да не се събират с външни по никакъв начин
 
От: Re: От: Какво мислите за казармата?

За живота ще го подготви училището, достатъчно там да го карат да учи, материала да се преподава от заинтересовани преподаватели да обучават, да е в изолирана среда от това което става на улицата в София, и да се събира с деца само от училището, ако трябва следобедна занималня за социални контакти и нищо друго...

плана максимум частно училище, IT специалност в чужбина. Работа за голяма фирма... Аз и майка му ще имаме достатъчно висока застраховка живот така че ако стане фал ( в западна европа не е ненормално главата на семейството да е застрахован за поне 250 000 - 500 000 евро) ама тук в България те оценяват на 10 000 лв) та тези 250 000 да стигнат за училище с пансион и средна работа университет...

Само не съм помислил какво ще правим ако проявява насоченост в областта на изкуството - (ще има промяна в плана) ама пак не виждам в целия план къде е необходима задължителна казарма ....

Това за наркотиците в последните години на казармата е истина. Аз се смятам за много добър стратег :oops:. Да кажем че това във форума, е част от по-голяма бъдеща медийна кампания за казване на истината, ако в обществото се появят нагласи за връщане на казармата... Откъде на къде ще ми казват какви ще са ми плановете за детето ми... както написа Рабин

Ако нагласите за връщане на казармата се появят ще се боря да ги променя :) и ще излезе много помия която досега е премълчавана... тези който искат връщане на казармата - ще се изправят срещу още хора мислещи за бъдещето на децата си... бъдеще не включващо задължителна казарма (който иска може да прати детето си доброволно и сега да го правят мъж ако се смята неспособен като родител да го научи на това)


Всичко намирисва на болни родителски амбиции. Това да му даваш наклон какво да прави с живота си с нищо не е по различно от задължителната казарма. А в училище има много по-голям достъп до дрога от навсякъде другаде. Бе значение колко е частно, ВИП или мега ВИП.

В казармата не те правят мъж в смисъла в който влагате всички противници на службата. Там ставаш, човека който ще бъдеш цял живот. Разликата от казарма и без казрама: Ако си лайно с казармата има шанс да се промениш, без нея си оставаш завинаги лайно на 100%. Човек не ходил в казарма не разбира смисъла на йерархията и дисциплината.

Какво един калъф на 18 години може да загуби освен мастиите и алкохола за 6 месеца в казармата?
 
Re: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Всичко намирисва на болни родителски амбиции. Това да му даваш наклон какво да прави с живота си с нищо не е по различно от задължителната казарма. А в училище има много по-голям достъп до дрога от навсякъде другаде. Бе значение колко е частно, ВИП или мега ВИП.

В казармата не те правят мъж в смисъла в който влагате всички противници на службата. Там ставаш, човека който ще бъдеш цял живот. Разликата от казарма и без казрама: Ако си лайно с казармата има шанс да се промениш, без нея си оставаш завинаги лайно на 100%. Човек не ходил в казарма не разбира смисъла на йерархията и дисциплината.

Какво един калъф на 18 години може да загуби освен мастиите и алкохола за 6 месеца в казармата?

Знам за наркотиците в училище имал съм ги в моето... учил съм в гетото, рязали са уши на дилър наблизо - срещал съм споменати във рап песен малки дилъри от втората вълна на хип-хопа - бихме се с тях (няколко от малките мангали от шатрата който продаваха) и ни биха понеже останалите който щяха да скачат с нас бяха прекалено "смелчаци"...

[video=youtube;QW5bpCdvdWA]http://www.youtube.com/watch?v=QW5bpCdvdWA[/video]

имало е полицеиска акция през голямото междучасие в блока до училището... имал съм умрели от свръх доза от съседен клас и няколко самоубили се и наркомани който бомбят пари... като съм го преживял знам от какво да си пазя децата... по добре от родител който не го минал това... и смятам че казармата в която се взимат наркомани ще им навреди ако съм успял с изолацията в училище - както смятам да успея

наистина вярвам че в чаасно училище ще го опази от такава среда по добре от кое и да е държавно харесва ми едно в Банкя достатъчно изолирано

И някой който е минал само през казарма да ми казва как да си пазя децата и че ще полезно да ги съберем с наркомани ще има да взима... Мисля че знам как да си ги пазя по добре като родител който се е слъсквал с това от първа ръка...
 
От: Какво мислите за казармата?

Пак ли се хванахте в безсмислени спорове за казармата? Няма поделения и хора вече за да има казарма.

Не съм чел всички мнения щото са бая, но да питам фйенувити на казармата следните въпроси:

1. Казарма няма от 2007(от 7 години). Да ми обяснят с факти последните 7 години от 2000 до 2007 с какво се различават от 7-те без казарма. Ама с факти не с разтягане на локуми.

2. Ако се направи референдум "Сакате ли казарма, майна?" ще има доста дето ще са За. Обаче ако всеки, който е одобрил и е гласувал "За" казармата е задължен първи да мине от там дали ще се мине референдума, Ъ? :mrgreen:
 
От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

Като за начало и за финал, офицер съм :)
Николчу, офицер не е равно на войник, дори няма общо. Освен това е твой избор, ако искаш и не излизай от поделението. Трябват ви безплатни роби, а???
krumov каза:
Човек не ходил в казарма не разбира смисъла на йерархията и дисциплината.
Какво един калъф на 18 години може да загуби освен мастиите и алкохола за 6 месеца в казармата?
Крумов, в един друг форум търсихме определение за дисциплина. Безпрекословно кучешко подчинение, все в тая посока бяха. Потърси ако не ми вярваш, аз лично се смаях. sevgi.incilbg.com/maycinstvo/vazp/principi_na_disciplina.doc За крепостник може да е ОК, но в днешното общество с тая нагласа ставаш тотален лузър. Ако съм слушал шефовете и родителите си - досега да работя къртовски във вредна среда, за близка до минималната заплата. В момента съм се уредил доста по-добре! На какво ще ме научи старшинката, дето сам се е набутал, че не може да си намери по-добро поприще на свободния пазар?
Aйде по вашата логика - всички да минат през панделата, или направо принудителен каторжен труд. Ще излязат мъже и половина! Така или иначе на всички е ясно, че бойци не излизат от т.нар. казарма.
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за казармата?

Твърдо ЗА казармата, защото смятам, че ВСЕКИ МЪЖ гражданин на тая държава трябва да може да борави с оръжие и да е в добро физическо състояние. Сега сме адски беззащитни мекотели и ако стане нещо сериозно, няма да можем да защитим дори семействата си. Нямам нищо против да мина съкратен курс по военно обучение (събота и неделя примерно).
 
От: Какво мислите за казармата?

Може ли поне всеки, който иска другите да полагат затворна повинност - да споделят самите те принудително яли ли са зелен фасул с медузи. Офицерката не се брои, тя е по желание! Благодаря!
 
От: Какво мислите за казармата?

Твърдо против казармата. Не виждам никакъв смисъл там да се вкарват кльощави момченца с писклив глас, за да стават пушечно месо на някакви вулгарни селтици и да ги ебават. Точно заради подобни тъпотии навремето много дечица си сложиха край на живота, други завършиха в лудницата, а трети и до днес се будят от кошмари. Не всеки може да борави с оръжие, пък и не е необходимо. Държавата трябва да се брани от воини, а не от Сульо и Пульо. Така както не можеш да накараш някой да поумнее, не можеш да го накараш и да се бие, защото просто това не е част от характера му, а този характер не се гради с лицеви упори и набирания или го носиш, или не.

Много модерно стана някои хора дето са минали казарма, да разказват истории как тя възпитавала дисциплина и не знам кво си. Пълен bullshit е това. Освен алкохолни натравяния, разправии, нулева хигиена и губене на време нищо не можеше да се научи в българската казарма. Да не говорим за времето, когато тя е била 2 години, тогава пък направо ти взимат живота.
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Твърдо ЗА казармата, защото смятам, че ВСЕКИ МЪЖ гражданин на тая държава трябва да може да борави с оръжие и да е в добро физическо състояние. Сега сме адски беззащитни мекотели и ако стане нещо сериозно, няма да можем да защитим дори семействата си. Нямам нищо против да мина съкратен курс по военно обучение (събота и неделя примерно).

три неща
1. Ами за наркоманите да ги взимат ли в казарма (защото ги взимаха като недостигаха хора)

2. Ти пак обърна нещата човек, хората са по важни от държавата - тя е там с неините служители за да им за да им служи не те на нея...

Хипотетичната ситуация останали са живи един цивилен българин и един държавен служител - представител на държавата... По твоята логика българина трябва да да де живота си за да се спаси държания служител - Държавата (ако умре няма да има кой да разписва документи от името на държавата България)... по моята логика държавния служител трябва да даде живота си за да се спаси последния българин - те са там на тези позиции да служат и защитават хората и това е тяхната позиция... който поради друга причина е влязъл на държавна работа не му е мястото там..

България е там където са българите

3. Трябва да си купим около 100 броя бойни дрони и да си обучим 400 пилоти за тях да може да въртим смените и непрекъснати дежурства на част от тях във въздуха... ще са по ефикасни като оръжие от това всеки да е минал казарама а ще струва същите или даже по малко пари... 2 дрона срещу един взвод (50 души) в три военни камиона - така минали военно обучение стреляли 4 пъти по 10 патрона като на последните казарми... няма да усетите кога сте умряли като дроните ви надънят от високо... а дронът може да изпълни и 10 тина мисии за деня дори и да лети бавно ние сме малка държава като територия...

през 21 век бойното поле е различно този който е лоу тех с казарма е потенциално мъртав без дори да разбере къде е врагът... (напсиах защо традиционното пво не може да пази войска от дроните)
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: Какво мислите за казармата?

...Освен алкохолни натравяния, разправии, нулева хигиена и губене на време нищо не можеше да се научи в българската казарма. Да не говорим за времето, когато тя е била 2 години, тогава пък направо ти взимат живота.
А, да, там се научих да пуша! Който не пуши - прави оборка (обираше фасовете на другите). Не знам защо така го бяха измислили. Вероятно да има какво да правим покрай пушенето, и да не дивеем.
 
От: Какво мислите за казармата?

Аз реално не съм видял и намек от наркотици, поне при нас. Обаче едно момче висшист - мръдна психически, поддаде се на простотията и наистина се побърка. Аз дори нямам от какво да се оплаквам - 4 караула съм дал, щабарче - писарче на компа, имах ключ за канцеларията на Майора, и хапвах у офицерския стол. Повечето време се подвизавах в стая със собствен сан. възел, топла вода и още едно бойно другарче и двама фазана.
Простотията тежи, и безсмислието. Мен лично ме кефеше да ходим по тактики и да се правим на войници. Казармата е всичко, но не и военно обучение. Много повече прилича на затвор.
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Аз реално не съм видял и намек от наркотици, поне при нас. Обаче едно момче висшист - мръдна психически, поддаде се на простотията и наистина се побърка. Аз дори нямам от какво да се оплаквам - 4 караула съм дал, щабарче - писарче на компа, имах ключ за канцеларията на Майора, и хапвах у офицерския стол. Повечето време се подвизавах в стая със собствен сан. възел, топла вода и още едно бойно другарче и двама фазана.
Простотията тежи, и безсмислието. Мен лично ме кефеше да ходим по тактики и да се правим на войници. Казармата е всичко, но не и военно обучение. Много повече прилича на затвор.

Колко пъти стреля по колко патрона, чустваш ли се готов да се изправиш срещу войник, за чието обучение са хвърлени 2,5 милиона долара... и само с това се занимава професионално :) и го подкрепя авиация и дрони :)

Аз за наркотиците дилъра пиеше в кафето и чакаше да се завърти карула на посолсвото за да направи доставка на 50так в грамаж (около 70 джоинта) на кабинката на посолсвото като жандармерията която ги пазеше беше с наборни войници... едвали този "клиент" е щял да си ги пуши тайно сам.. София централна част не гето...
 
От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Колко пъти стреля по колко патрона, чустваш ли се готов да се изправиш срещу войник, за чието обучение са хвърлени 2,5 милиона долара... и само с това се занимава професионално :) и го подкрепя авиация и дрони :)
...
Три стрелби по 12 патрона. 1 граната. Това се учи за 2-3 дни. Утрепани - почти година. Дори нямах време да си закърпя каиша на автомата - все се изхлузваше надолу, и за малко да извадя очите на войника до мен. Каските рядко имаха каишка. Нямаш шанса да ги ремонтираш - вардят ги, все едно, че не приличат на скрап. Това за учебния център. Пълна карикатура, просто трябва да се види, не мога да го опиша. Ако не бяха автоматите - повече щяхме да приличаме на военнопленници. В бойното поделение няма учения, поне при нас. Копане на градинки и сапунки, на това ни учиха.
 
От: Какво мислите за казармата?

Много крайни изказвания
Истината не винаги е по средата, но повечето изказвания са тенденциозни
Някой служил с наркомани, друг станал пушач, трети ял манджа с "медузи"...
Обективно погледнато, ако се върне казармата, не е нужно да се гони бройка донаборници, срока на служба да бъде същия и битовите условия да са като едно време
Нека се мисли напредничаво и да не връщаме стари стереотипи, но мъжете трябва да минават военна подготовка и да се учат на дисциплина
Не виждам нищо лошо в това
 
От: Какво мислите за казармата?

Да, офицер не е равно на войник,защото за да станеш офицер минаваш три пъти по пътя на войника + още няколко допълнителни "бонуса", войника го минава веднъж, излиза и половината стават хора,точно защото е търпял лишения и простотии и си дава сметка,че до някаква степен реда и дисциплината са му повишени, намира си работа, знае,че има отговорности,няма да лишава семейството си;
Относно това дали ще си стоя в поделението или не, преди това беше, че надали съм била готвачка-просто образованието ми не допуска да коментирам подобни изказвания и т.н. Нали имаше правила форума и всеки си изказва мнение по темата, а не за човека, но сигурно аз не съм разбрала?!
На въпроса дали ни трябват роби, не не ни трябват роби, но за жалост целия манталитет на българина е робски, без значение,че сме се освободили преди толкова много години! И навсякъде по света има наборни войници (мъже и жени), даже в една Сърбия,която мислим,че е под нас,защото не е в ЕС..обаче Сърбия има по-развита армия от нашата и хората служат с чест във военните формирования.А в България е едно постоянно недоволство и хейтърско отношение към всичко. Ние сме роби на собствената си държава и на собствения си избор. Не случайно Монтескьо е казал,че "Всеки народ си заслужава съдбата."
 

Горе